[Pomysł] Grand Prix BOINC@Poland

Zaczęty przez stasieks, 16 Październik 2008, 14:57

PanStaszek

Trollu, nie czas na takie wróżby, jeszcze 4 miesiące w PM.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Troll81

Ale jakoś nie widzę chętnych na odbieranie Ci palmy Pierwszeństwa :D

sciagacz

za dobry jest jeszcze dla mnie :)

Troll81

wygląda na to ze w tym roku złote liczydło znów przypadnie Stachowi :D

mimeq

Ja tymczasowo 2gi ale sie nie obronie  :( kiedys troche cloudy pomagaly teraz biednie z $

Postaram sie byc za to 1 w klasyfikacji wyscigow :whistle:


Troll81

no cóż. ..... ja juz niedługo zakupię liczydło do złocenia..... a starac się można....

Sebastian M. Bobrecki

A mnie nie ma w tegorocznym zestawieniu mimo że liczyłem w dwóch projektach :(
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

RAD-Poland

 A kto jest na 117 pozycji z 85 punktami (43 pkt w SIMAP + 42 pkt w Mersenne) pod nazwą użytkownika Bober [B@P] ?  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Sebastian M. Bobrecki

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

RAD-Poland

#89
ok
b0b3r != Bober  :shame:

test_GP2011 pełna lista (brak znaków podziału kolumn ze względu na ograniczenia ilości znaków w poście)
http://www.boincatpoland.org/smf/brudnopis/test_gp2009/msg135001/#msg135001

projekt_1:  5 pozycja - 96pkt  Mersenne@home
projekt_2:  112 pozycja - (niepunktowana) Einstein@Home

wydaje się że nie zostały spełnione wymagania do umieszczenia w skróconej liście Grand Prix BOINC@Poland

Cytat: RAD-Poland w 29 Styczeń 2009, 07:31Do końcowej klasyfikacji będą brani użytkownicy, którzy zdobyli punkty w przynajmniej dwóch różnych projektach (cele: wyeliminowanie przypadkowych uczestników - monotematycznych oraz zwiększenie przejrzystości wyników, przy 50 punktowanych pozycjach tabela i tak jest spora a co dopiero będzie przy 100) w końcu jest to zabawa dla osób które chcą liczyć, rywalizować i przy tym się bawić
Cytat: RAD-Poland w 29 Styczeń 2009, 16:38redukcja/wycięcie/usunięcie wierszy tabeli w których użytkownik ma tylko jeden wynik (czyli brał udział w jednym wyścigu lub jednym projekcie miesiąca)
pełna tabela wyników prawdopodobnie znajdzie się w brudnopisie (ale bez obaw, nic nie zginie, a zobaczymy jak to będzie się prezentować)
Cytat: RAD-Poland w 29 Styczeń 2009, 16:56nikt nie traci żadnych punktów,
nie zmienia się ilość zdobytych punktów,
zmienia się tylko prezentacja wyników (bardzo nie podoba mi się taka rozciągnięta tabela jak w pierwszym poście)

w założeniu w momencie zapunktowania drugi raz użytkownik jest dopisywany do głównej tabeli (wystarczy zakwalifikować się 2x w roku, oby w różnych projektach)

zasada ta powstała w 2009 po pierwszym sezonie i zmianie punktacji (zwiększeniu liczby punktowanych pozycji)


PS. zdarza się że czasami zmieni się CPID (Identyfikator międzyprojektowy) i punkty podzielą się na kilku użytkowników,
jeśli tak się stało, proszę o wskazanie PM i osiągniętej pozycji,

identyfikacja użytkownika jest po CPID, a nazwy można mieć różne projektach, co w takim przypadku praktycznie uniemożliwia identyfikację

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: RAD-Poland w 20 Listopad 2011, 20:44
ok
b0b3r != Bober  :shame:
Dokładnie tak jest.
Cytat: RAD-Poland w 20 Listopad 2011, 20:44
test_GP2011 pełna lista (brak znaków podziału kolumn ze względu na ograniczenia ilości znaków w poście)
http://www.boincatpoland.org/smf/brudnopis/test_gp2009/msg135001/#msg135001

projekt_1:  5 pozycja - 96pkt  Mersenne@home
projekt_2:  112 pozycja - (niepunktowana) Einstein@Home

wydaje się że nie zostały spełnione wymagania do umieszczenia w skróconej liście Grand Prix BOINC@Poland

Cytat: RAD-Poland w 29 Styczeń 2009, 07:31Do końcowej klasyfikacji będą brani użytkownicy, którzy zdobyli punkty w przynajmniej dwóch różnych projektach (cele: wyeliminowanie przypadkowych uczestników - monotematycznych oraz zwiększenie przejrzystości wyników, przy 50 punktowanych pozycjach tabela i tak jest spora a co dopiero będzie przy 100) w końcu jest to zabawa dla osób które chcą liczyć, rywalizować i przy tym się bawić
A widzisz bo zasada jest mi dobrze znana ale jest nie do końca jednoznaczna. Kiedyś rozmawiałem na ten temat z kilkoma osobami i wszystkie to interpretowały tak że chodzi o zdobycie punktów w projekcie w danym miesiącu a nie punktowanej pozycji w rankingu za dany miesiąc. Czyli żeby zaznaczyć że punkty!=kredyty lepiej było by to sformułować np. tak "...zajęcie punktowanej pozycji w przynajmniej dwóch różnych projektach miesiąca". I wtedy nie powinno już być żadnych wątpliwości.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

RAD-Poland

masz rację :respect:
powyższy "problem" jest typowym przykładem jakie powodują skróty myślowe i niedomówienia

jedynie co mam na swoją obronę to zacytowane wyjaśnienia/rozważania dotyczyły nie konkretnych PM a klasyfikacji wyścigów za sezon 2008 w którym to też temacie prowadzone były te rozważania i odnosiły się do tabeli klasyfikacji w pierwszym poście

CytatDo końcowej klasyfikacji będą brani użytkownicy, którzy zdobyli punkty w przynajmniej dwóch różnych projektach ...
miałem na myśli punkty w tabeli klasyfikacji Grand Prix BOINC@Poland
niemniej nie było to określone jednoznacznie, a cytowanie poza tematem głównym w 100% wprowadzało w błąd

Twoje stwierdzenie rozwiewa wszelkie niedomówienia
Cytat"...zajęcie punktowanej pozycji w przynajmniej dwóch różnych projektach miesiąca"
szkoda, że nie zauważyłem tego wcześniej  :shame:

Do końcowej klasyfikacji będą brani użytkownicy, którzy zajęli punktowaną pozycję do klasyfikacji Grand Prix BOINC@Poland w przynajmniej dwóch różnych projektach miesiąca.

kolejnym niedomówieniem może być stwierdzenie "dwóch różnych projektach miesiąca"
przez to stwierdzenie rozumie się dwa różne projekty platformy BOINC które zostały projektem miesiąca
(kilkukrotnie zdarzyło się, że np WCG zostało wybrane dwa razy w ciągu roku, mimo iż dobyły się dwa PM to traktowane jest to jako udział użytkownika w jednym projekcie)

nie gmatwam dalej i jeszcze raz  :shame:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Sebastian M. Bobrecki

Spoko, nie ma problemu. Przy okazji kilka kwestii zostało doprecyzowanych i nikt już nie powinien mieć wątpliwości co i jak :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

rozumiem ze w tym roku złote liczydło leci znów do Pana Staszka?? Niestety nie udało mi się kupić takiego jak w zeszłym roku i tegoroczne będzie inne. Niemniej jednak gorąco zachęcam wszystkich do odebrania Panu Staszkowi palmy pierwszeństwa w 2012 roku :D

Aegis Maelstrom

Cytat: Troll81 w 30 Grudzień 2011, 08:42
rozumiem ze w tym roku złote liczydło leci znów do Pana Staszka?? Niestety nie udało mi się kupić takiego jak w zeszłym roku i tegoroczne będzie inne. Niemniej jednak gorąco zachęcam wszystkich do odebrania Panu Staszkowi palmy pierwszeństwa w 2012 roku :D

:respect: dla Was obu!  :respect:

Czy można jeszcze prosić o zdjęcie do galerii i oczywiście okolicznościowego newsa drużyny na stronie głównej itd.?   :arrr:

Troll81

to PanStaszek musi sobie trzasnąć focię z liczydłem :D a newsa nikomu nie zabraniam pisać....

PanStaszek

Dla przypomnienia, liczydło za rok 2010 wygląda tak:



A gdy Trollu zrobi zrobi nowe , walnę sobie fotkę z oboma i wstawię na forum.
Podtrzymuję też chęć zlicytowania jednego z nich na jakiś szczytny cel (Fundacja B@P, WOŚP ....)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Tomasz R. Gwiazda


Sebastian M. Bobrecki

A ja myślałem że to jest przechodnie tak jak puchar za mistrzostwo świata w piłce nożnej. Chyba dopiero za trzecim razem się dostaje na stałe.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Troll81

możemy zrobić przechodnie :D mniej malowania :D podobnie możemy zrobić ze złota łopatą :D