Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

AlmereGrid

Zaczęty przez Troll81, 21 Październik 2008, 08:31

AiDec

#160
HAL`owiec, to nic innego jak BOINC Manager (poczatkowo w bardzo starej wersji 5.10.45), ktory zostal przez jednego z naszych liczydlowych przystosowany, do dzialania jako wersja `absolutnie portable`. Wiecej informacji znajdziesz w dzialach:

http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/freehalhome/
http://www.boincatpoland.org/smf/boinc-manager/klienty-halowe/

...jak rowniez w tym dziale, jesli poczytasz wszystko od poczatku.


HAL`owce powstaly poczatkowo jako wersja na 32 bity, pozniej dzieki pomocy lepszych ode mnie powstaly klienty x64 (co dla Almere akurat nie ma zadnego znaczenia). HAL`owce dzialaja na wszystkich odmianach Windows (i tylko Windows). Nazwa wziela sie stad, ze poczatkowo `klienty HALowe` powstaly z mysla o liczeniu wiekszej ilosci jednostek w projekcie FreeHAL. Jakis czas temu, TJM sprokurowal HALowce na podbudowie nowszej wersji BM, 6.5.0, ktora moim zdaniem byla jedna z najbardziej udanych wersji BOINC Mangera. Wersja 6.5.0 HALowca zawiera szereg dodatkowych mozliwosci opisanych w pliku readme - w celu otrzymania HALowca w wersji 6.5.0 nalezy sie zglosic do TJM.

Obecnie HALowce sluza glownie do liczenia Almere, lapania dodatkowych probek w niektorych projektach, badz do `rozdzielenia` projektow miedzy rozne klienty - dzieki HALowcom, jest mozliwe posiadnie kilku klientow na raz w systemie, przy czym nie ma znaczenia gdzie te HALowce beda sie znajdowaly - mozna miec kilkanascie HALowcow, a kazdego na innym HDD (stosujac klienta oryginalnego, mozesz zainstalowac tylko jednego klienta w systemie). HALowca mozna tez wrzucic do wirtualnego HDD stworzonego w RAMie, co daje ogromne mozliwosci liczenia Almere, bez zadnego negatywnego wplywu na dzialanie systemu. HALowce mozna rowniez wykorzystywac do obslugi `beznetowcow` (kompow nie podlaczonych do netu) i za ich pomoca przenosic probki miedzy kompami.


Uprzedzam:
- HALowce sa dla wielu liczydlowych bardzo trudne w obsludze.
- Zabronione jest korzystanie z HALowcow w projekcie FreeHAL.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

toms83

Dzięki za bardzo obszerne informacje. Zagłębię temat dla samej ciekawości.  :)

X X X

Cytat: AiDec w 18 Maj 2010, 23:52Zabronione jest korzystanie z HALowcow w projekcie FreeHAL
Pomijając bezsens merytoryczny czegoś takiego i ogólnie znane "uwarunkowania historyczne", a może nawet narodowościowe, to mam pytanie i nie jest to złośliwość...

Gdzie taki zakaz jest sformułowany w projekcie?

Patrzę na "zasady i reguły" i nie znajduję takiego zastrzeżenia.
http://freehal.net/freehal_at_home/info.php
Analizując wyniki z ostatnich dni zaczynam mieć podejrzenie, że największym "cheaterem" w projekcie jest... jego autor.  XD
Z drugiej strony - i to pytanie do TJM - czy autor projektu (wg zasad BOINC) może przyznać komuś ekstra ileś punktów (z pół melona), za jakieś "szczególne usługi"?

apohawk

Może od razu sprzedawać punkty i przestaną się z tym kryć  XD
No good deed goes unpunished.

Szopler

Też mam wrażenie, że koleś zrobił sobie z tego źródło utrzymania. Jak na razie zero jakichkolwiek wyników naukowych, nic nie robiący program. Żyć i zgarniać kasę z PayPal'a... %)

Troll81

aż tak dużo to kolo nie dostaje....

KrzychuP

Pojawiły się nowego rodzaju próbki w Almere.
Włączają się jako noncpu, a zżerają całe jajo  :wth:

toms83


KrzychuP

w d...e mam punktację jak mi się proc przełącza między pięcioma wątkami na 4 rdzeniach, bo spada wydajność liczenia i zaczyna czasem mulić

pytanie jest czy ktoś to liczy (szczególnie do AiDeca) i czy nie da się jakoś ustawić, żeby nie liczyło go jako noncpu tylko jak zwykłą próbkę

AiDec

Na razie nie licze - niestety jestem zajety gdzie indziej :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Cytat: KrzychuP w 12 Październik 2010, 11:48
w d...e mam punktację jak mi się proc przełącza między pięcioma wątkami na 4 rdzeniach, bo spada wydajność liczenia i zaczyna czasem mulić

pytanie jest czy ktoś to liczy (szczególnie do AiDeca) i czy nie da się jakoś ustawić, żeby nie liczyło go jako noncpu tylko jak zwykłą próbkę

Ustaw w BOINCu ograniczenie liczby rdzeni do 3, to da ten sam efekt.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

Cytat: TJM w 13 Październik 2010, 00:30
Ustaw w BOINCu ograniczenie liczby rdzeni do 3, to da ten sam efekt.
o tym sobie pomyślałem, ale musi poczekać aż dokończę inne cele  :)

Tomasz R. Gwiazda

jest jakas wielka roznica miedzy app na Win i Linux ? (w szybkosci liczenia)

AiDec

Nie wiem - nie probowalem.

Ale tak zupelnie przy okazji napisze, ze jest ogromna roznica miedzy klasycznym HDD (3 WU na raz mula HDD) a liczeniem w RAM (wirtualny HDD - 20 WU na raz przy dobrym procu).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

 w tym projekcie czy ogolnie ? :)

Szopler

Ten projek już tak nie tnie dysku jak kiedyś. Liczyłem ostatnio do checkpointa przez kilka dobrych dni i nie było tak tragicznie.

AiDec

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Styczeń 2011, 08:57
w tym projekcie czy ogolnie ? :)

W tym konkretnym projekcie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka