AlmereGrid

Zaczęty przez Troll81, 21 Październik 2008, 08:31

AiDec

Cytat: TJM w 25 Czerwiec 2009, 11:19
Oczywiście manager 6.6.31 (...)
Przeinstalowałem na 6.6.36 (...)

Prosisz sie o klopoty XP. Pobaw sie jeszcze 6.6.20, 6.6.28... Jak masz probek nabrane na nastepny tydzen... ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

zawsze można oskryptować, ale...

zmiana w/w parametru to już "cheating", a w połączeniu z kręconym/optymalizowanym benchmarkiem to już mocny przekręt, (mamy specjalny wątek na takie tematy)

już raz o tym pisałem tylko raz w całej historii boinc spotkałem się z oficjalną prośbą twórców jednego projektu o zmianę tego parametru, rozesłali nieco dłuższe próbki "climate"

parametr ten jest jednym z zabezpieczeń przed "przekrętami" na wielu forach jest to opisane oraz zabezpieczeniem liczących przed utratą dużej ilości punktów w przypadku zapętlonych/uszkodzonych próbek

EDIT: literówki  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

sesef

To może ktoś znający niemiecki napisałby do twórców projektu żeby wydłużyli czas w rsc_fpops_bound tak żeby na wolniejszych prockach (Athlon64 3200+) można było ten projekt spokojnie policzyć.

TJM

Nie sądzę, żeby rsc_fpops_bound w jakikolwiek sposób mogło wiązać się z cheatowaniem. Zmiana tego parametru nie zmienia nic oprócz maksymalnego czasu przez jaki zadanie może być uruchomione przed auto anulowaniem.
Na dodatek w tym wypadku jedynie zmniejszanie benchmarku ma sens, zwiększanie jeszcze potęguje problem, ponieważ wyższy benchmark oznacza krótszy maksymalny czas przeliczania i zadanie po prostu szybciej się wyłoży.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#124
ostatnio jak liczyłem to u mnie dla AMDX2 3800+ 2,0@2,2 Win32 limit cpu był ok 8min (czyli blisko tego co TJM) pozwalało to na przeliczanie jednoczesne 4-5 wu na rdzeń (4 przy normalnej pracy przy komputerze i 5 w nocy), dla  Celerona 1,2G (limit był ok 15 min i wytrzymywał 7wu jednocześnie), zwiększenie liczby jednocześnie przeliczanych wu powodował błędy max_cpu_time.

Zakończyłem liczenie tego projektu (03.2009) gdy przeglądając wyniki innych użytkowników zorientowałem się, ze niektórzy by osiągnąć więcej punktów stosowali korektę final_cpu_time przed odesłaniem próbki, a przeliczając benchmark i <rsc_fpops_bound>, próbki wielokrotnie przekraczały max_cpu_time

@sesef nie wiem dlaczego w Twoim przypadku przeliczanie wu nie mieści się w rsc_fpops_bound,

@TJM jeśli chodzi o punkty to bez szczypania się zwiększ rsc_fpops_bound x1M i benchmark x1M, a za przeliczenie jednej wu ok 3-5 min otrzymasz ok 1,2Mpkt, jesli natomiast chodzi o test HDD (ile wytrzyma przed padem) to jak najbardziej x10 to pozwoli na przeliczanie 10 razy tyle próbek (choć niekoniecznie bo czasy dostępu do HDD są nie linowe przy wzroście operacji I/O ...) i przy okazji 10 razy punktów

EDIT: @TJM nawet nie zmieniając benchmarka, a zwiększając tylko rsc_fpops_bound i ilość próbek, zwiększysz czas przeliczania wu i ilość żądanych punktów za jej przeliczenie, a tym samym ilość otrzymanych punktów, chyba że zmienili system punktowania  to sorry za zamieszanie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Nadal nie rozumiem w jaki sposób edycja fpops_bound po stronie klienta może zmieniać punktację. Przecież to się ustawia w template workunita po stronie serwera jedynie w tym celu, żeby poinformować klienta jak długo maksymalnie może potwać liczenie WU i po upłynięciu tego czasu następuje autokill zadania.
Niektóre projekty mają tam wpisane wartości całkowicie z kosmosu (np. ja takich użyłem) i nic się nie dzieje. Jeśli aplikacja działa sprawnie i nie może wpaść w jakiś infinite loop, to można tam wpisać cokolwiek, ważne żeby było wyższe od rzeczywistego czasu przeliczania.
Co innego fpops_est, tutaj już podejrzewam że mógłby być jakiś wpływ (na podstawie tej wartości klient szacuje m.in. czas przeliczania czegoś), ale nadal nie rozumiem po co serwer miałby brać tą wartość od klienta, skoro to samo ma zapisane w bazie danych ? To samo zresztą dotyczy rsc_fpops_bound.

Jedyna zmiana która pozwalałaby na cheatowanie, to ustawienie najpierw benchmarka w kosmos a później fpops_bound również z tym samym mnożnikiem, po to tylko żeby BOINC przedwcześnie nie wyłączył zadania. Ale cheatowanie w ten sposób to nadal cheatowanie samym benchmarkiem.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

#126
sorki za cytowanie samego siebie
Cytat...
EDIT: @TJM nawet nie zmieniając benchmarka, a zwiększając tylko rsc_fpops_bound i ilość próbek, zwiększysz czas przeliczania wu i ilość żądanych punktów za jej przeliczenie, a tym samym ilość otrzymanych punktów, chyba że zmienili system punktowania  to sorry za zamieszanie

sprawdź, a się przekonasz, a na dodatek jest jeszcze wiele innych projektów podatnych na ten "trik" jeśli nie nazywać tego "cheatem" (przy czym należy spełnić jeszcze inne warunki, ale o nich nie napiszę z przyczyn oczywistych)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

#127
To co napisal RAD to prawda i jest to wciaz aktualne. Wszystko. Wlacznie z mozliwosciami cheatowania. I sposobu punktacji wciaz nie zmienili.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Analizowałem sytuację i nadal nie widzę jakiegokolwiek związku między fpopsami a kredytami w tym projekcie. Niezależnie od tego ile czasu faktycznie mieli się zadanie (a wiadomo, że na zwykłym HDD odpalenie kilku na raz spowalnia znacznie przetwarzanie i między jednym a 5-ma różnica w czasie jest 3-krotna) dostaję około 1,5 punkta. To dlatego, że do serwera raportowany jest czas CPU (który dla almere i tak jest nieprawdziwy, ponieważ używany wrapper bierze go niejako z kosmosu, w każdym razie nie ma on nic wspólnego z prawdziwym).
Żeby coś tu wycisnąć, trzeba by przed zaraportowaniem wyedytować czas CPU dla każdego zadania.
Nawiasem mówiąc, jeśli da się cheatować zmieniając kilka parametrów, warto by to zgłosić w tickecie; gdyby tak do kodu serwera dodać sprawdzanie wartości zwracanych z pliku .xml z tymi zapisanymi w bazie (do klienta wysyłana jest dokładna kopia), oszukiwanie stałoby się znacznie trudniejsze, bo wymagałoby co najmniej dwukrotnej edycji plików.

EDIT: nawiasem mówiąc, coś nie tak chyba z serwerem, wczoraj były błędy bazy danych a teraz na stronie mam niby kilkadziesiąt przydzielonych do klienta zadań podczas gdy zostały one już dawno odesłane, chyba jeszcze przed padem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Ano serw padl, chyba sie zarazil od Einsteina XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

W nocy rozsypał się jeden z 'Certified Repaired HDD' Seagate po starciu z Almere  :D Idzie znów na gwarancję, jak mi znowu oddadzą naprawiany to będzie kolejny test wytrzymałości. Drugi na razie się trzyma, może lepiej go naprawili.
Niestety serwer znów nie działa i nie mogę kontynuować stress testów.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

No i serwer ruszył, ale dalej bez edytowania plików na zwykłym hdd ciężko cokolwiek przeliczyć mając szybki proc na pokładzie. Pisałem w tej sprawie do kogoś kto zdaje się ma jakieś flagi developera, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

X X X

Wczoraj już na drugim kompie Almerka zakończyła się błędami. Po przeczytaniu tego wątku wiem już co i jak, ale nie zamierzam bawić się tym gównem - kompy używam też do pracy.

Mam jedną prośbę - dla takich początkujących jak ja umieśćcie tu: http://www.boincatpoland.org/wiki/AlmereGrid ostrzeżenie o tym projekcie. Szkoda, aby inni się wkurzali i tracili entuzjazm dla idei BOINC, prawda?

AiDec

1. Wszystko zostaloby zrobione, jesli tylko czas by byl.

2. A jak ja ostrzegam przed Almere, FreeHAL`em to mi pisza ze wcale takie zle nie sa XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Cytat: AiDec w 28 Lipiec 2009, 12:182. A jak ja ostrzegam przed Almere, FreeHAL`em to mi pisza ze wcale takie zle nie sa XP.
Jak dla mnie, to jest zasadnicza różnica między FreeHALEM a Almere - FH liczy i daje punkty, a Almere nie. :)

AiDec

A komus innemu bedzie na odwrot dzialalo XP. Almere bedzie chodzic, a FreeHAL bedzie wieszal kompa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Z Almere może być teraz ciężko na każdym w miarę szybkim procu z wysokim benchmarkiem - dla proców Intela barierę oceniam tak na 2,8-3.0GHz. Po prostu im wyższy benchmark, tym krótszy będzie czas działania aplikacji zanim BOINC ją ubije, a czas przeliczania praktycznie w ogóle nie zależy od procesora.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Komunikat dla wlascicieli i-RAM`ow, RAM-dyskow i sluzbowych HDD ;):

W Almere ostatnio cos ruszylo. `Cos`, jest nawet za malym slowem. Ruszylo jak huragan. Server generuje do kilku tysiecy probek dziennie (stabilnie). Moj Kosmos chodzi z Almere na 90% mozliwosci przez 100% czasu (robie po 3000 pkt. dziennie na Almere!) i jeszcze pare setek WU bardzo czesto wisi na serwie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze ta sytuacja nie zmieni sie w najblizszym czasie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

jutro dogadam się z ramdyskiem  %)

AL

Cytat: TJM w 25 Czerwiec 2009, 18:11
Jest rozwiązanie na problem auto anulowania zadań. Po ich pobraniu trzeba zamknąc managera, otworzyć plik client_state i we wszystkich rsc_fpops_bound dla tych zadań dopisać co najmniej jedno zero, a lepiej jeszcze dwa. Domyślnie timelimit jest ustawiony na około 7 minut (przynajmniej na moim cpu, według benchmarka). W starych managerach było to 7 minut czasu CPU, w nowych jest to 7 minut wall clock time, przez co każde zadanie trwające dłużej zostanie anulowane. Dopisanie jednego zera zamienia to w 70 minut, dlatego lepiej od razu dopisać dwa - u mnie niektóre WU sięgają 40 minut przeliczania, zwłaszcza jak odpala się po kilka na raz.


Od dawna miałem ten problem i nawet do głowy mi nie przyszło, żeby tu zerknąć  XD
Dzięki za rozwiązanie - pomogło. Mam pytanie odnośnie tego czy jest jakiś wygodniejszy sposób. U mnie pobiera tylko po kilka wu (góra 6), więc każdorazowe kilowanie BOINC'a i edycja w/w pliku jest męcząca. Nie da się tego rozwiązać jakoś bardziej systemowo?
BTW Pigu jak to robisz, że zdobywasz tyle punktów co dzień? Ja od dawna próbuje dobić tylko do 5k i idzie mi jak po grudzie.
Jako ciekawostkę na potwierdzenie tezy TJM'a podaje, że do momentu odkrycia w/w rozwiązania punktował mi w tym projekcie tylko najsłabszy host (stary athlon xp 2000).

Pigu

8GB ramu, wielki ramdysk, w cholerę i trochę zadań na raz  %)

toms83

@Pigu

A zjada Ci procesor przy obliczaniu kilkunastu WU na raz? U mnie mimo ustawionego "non cpu intensive" zabiera czas procesora, choć na liście procesów, "proces bezczynności" ma około 90%.

Pigu

przy tej ilości coś tam musi jeść, ale to nie przeszkadza mi liczyć poza tym bezstratnie milki, kilkudziesięciu halów i może suma sumarum trochę wolnie wcg

TJM

Almere zżera moc procesora właśnie 'procesem bezczynności'.
A to dlatego, że wykonując dużo operacji I/O zajmuje przerwania. Stąd jedyne dobre rozwiązania to RAMdisk albo iRAM.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

toms83

Robione na ramdisku, czyli znika komunikacja przez kontrolery dysków a mimo tego wciąga procka.  :(

TJM

To coś z samym systemem.
Generalnie miałem to samo i z tego powodu odpuściłem sobie ten projekt.
Na Win2k ze słabym procem i resztą sprzętu nie brało mi proca w ogóle, a na XP już gorzej - proces bezczynności łakomie podjadał.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

u mnie vista 64

toms83

Hmm, na xp32 i na xp64 podjada. Sprawdzę inny system.

Troll81

turkuć podjadek

AL

Wracając do mojego pytania - macie jakieś pomysły?

TJM

Pomysłów nie, ale za to klienta który jest rozwiązaniem tego problemu może by się znalazło.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

odpal na ramdysku halowca - ok 100MB na wu

sesef

Cytat: Pigu w 23 Marzec 2010, 23:34
odpal na ramdysku halowca - ok 100MB na wu

U mnie xeon nawet z Iramem nie wyrabia czasami dlatego dalem sobie spokoj z tym projektem.

AL

Cytat: TJM w 23 Marzec 2010, 23:24
Pomysłów nie, ale za to klienta który jest rozwiązaniem tego problemu może by się znalazło.


Chętnie przyjmę go pod strzechę - jak tylko go znajdziesz.

toms83

Trochę kulawy ten projekt więc niestety też spasowałem.  ;)

KrzychuP

Pytanie do innych liczących, czy przetwarzanie pojedynczych próbek może zajechać dysk?

PMG

Pytanie czy ten projekt jakoś normalnie punktuje ? Bo paczka liczy się u mnie pół godziny, proca zżera jak każda, a punktów daje naprawde mało. NAwet sie zastanawiam czy jest sens do 100 punktów dojeżdzać.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AiDec

Cytat: KrzychuP w 17 Maj 2010, 22:42
Pytanie do innych liczących, czy przetwarzanie pojedynczych próbek może zajechać dysk?

Jezeli bedziesz liczyl po jednej na raz, chocby 24/7, to moim zdaniem `zajechanie` jest wykluczone. Niemniej w jakims tam blizej nieokreslonym (choc IMHO bardzo nieznacznym) stopniu zmniejszy Ci zywotnosc HDD. Zalecalbym raczej odpalenie jakiegos Virtualnego dysku w RAMie - polecam RamDisk Plus, istnieje praktycznie na kazda platforme, w tym W7x64 ( http://www.superspeed.com/desktop/ramdisk.php ).


Cytat: PMG w 18 Maj 2010, 00:48
Pytanie czy ten projekt jakoś normalnie punktuje ? Bo paczka liczy się u mnie pół godziny, proca zżera jak każda, a punktów daje naprawde mało. NAwet sie zastanawiam czy jest sens do 100 punktów dojeżdzać.

Ten projekt punktuje calkowicie nienormalnie :). Liczenie w standardowy sposob daje bardzo malo punktow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

RamDisk + HALowiec + Almere - działa :)
Zalecam minimum 768MB ramdiska na mniejszym 512 pisało że za mało hdd space mimo zmiany preferencji boinca.

toms83

A ten "halowiec" to co to za twór, jakaś zmodyfikowana wersja menagera boinca? Na windzie to to cudo się odpali?