Atom 330 niedociążony

Zaczęty przez KWKPiotr, 26 Październik 2008, 21:54

KWKPiotr

Witajcie.
W moje ręce wpadła płyta z Intel Atomem 330. Nie spodziewałem się po nim niewiadomo czego, ale sądziłem że dwa rdzenie +HT spowodują że będą przetwarzane jednocześnie 4 zadania!
Niestety idą jedynie 2.
obciążenie procesora ~50%
procek da się dociążyć np programem testującym do 100%
Ponieważ nie liczę jakoś masowo - słabo się orientuje w wersjach oprogramowania , klientach - po prostu zabieram moje liczydełko na pędraku i puszczam przy okazji na kompie do którego siadam.
System win xp pr + Boinc Manager 5.10.45
Co powinienem zrobić/zmienić by były liczone jednocześnie 4 zadania?
A może "tak ma być" ?!
/pozdrawiam

Pigu

może wybrać w opcjach, by używał projekt więcej niż 2 rdzenie?  :P

KrzychuP

Na początek zrób jak pisze Pigu.

Jeśli korzystasz z BAM, to wejdź w dział Ustawienia i tam edytuj profil/lokację "Global".
Poszukaj wiersza "W systemach wieloprocesorowych wykorzystuj najwyżej"
Tam zmień na 4. (liczba procesorów, standardowo jest chyba 2)
Zachowaj zmiany i w swoim managerze w menu "Opcje" kliknij "Zsynchronizuj z BOINCstats BAM"
Gotowe.

Jeśli nie korzystasz z BAM, to zaloguj się do jednego z projektów, które liczysz.
W dziale Ustawienia znajdź wiersz "When and how BOINC uses your computer".
Wejdź w "Computing preferences".
Znajdź i wejdź w "Edit preferences"
Znajdź: On multiprocessors, use at most
Zmień liczbę procesorów na 4.
Zachowaj zmiany i w swoim managerze w zakładce "Projekty" znajdź ten projekt, w którym zapisałeś ustawienia.
Zaktualizuj go.
Gotowe.

Pigu

i pochwal się ile liczy próbki, bo to wokół atoma narosło wiele spekulacji

michal_saper

Jak zawiedzie to co powyżej kamraci Tobie napisali, popatrz za sterownikami. Może tu będzie rozwiązanie. Zaktualizuj na najnowsze. Popatrz na swoje ustawienia w biosie, może opcja HT jest na disabled  ;)

KWKPiotr

Wystarczyło w opcjach projektu zwiększyć liczbę procków tak jak mówiliście/pisaliście. Teraz zajęte są "wszystkie rdzenie".
Muszę jednak pogmerać jeszcze w tych opcjach ponieważ zawiesiło mi jedno z zadań z powodu braku pamięci. ( na płycie jest 512 )
Nie jestem w stanie podać czasów przeliczeń próbki ponieważ były zaczęte na laptopie z procesorem T8100 a płyta z Atomem jest w tymczasowej obudowie z głośnym zasilaczem, którego hałas jest poniżej mojego progu tolerancji ;-). Kiedy na spokojnie znajdę mu już miejsce docelowe porównam szybkość liczenia do w/w laptopa z prockiem T8100. Jednak moje krótkie obserwacje chyba potwierdzą tezę że tego typu płyty nadają się do mało wymagających zastosowań 24/7 i grania w pasjansa. Do liczenia lepiej użyć kadłubków laptopowych z procesorami T8xxx/T9xxx.
/pozdrawiam

KWKPiotr

Zgodnie z obietnicą przeliczyłem 4 paczki Seti na Atomie 330 i laptopie z procesorem T8100.
Wydajność atoma w takich obliczeniach to ~0,385 wydajności procesora T8100.
/pozdrawiam.

Pigu

już po uwzględnieniu liczonych równolegle wu?

Troll81


KWKPiotr

Bez optymalizacji i w 32 bitowym Xp. T8100 przelicza paczkę ~2h40 a atom ~13h50.
/pozdro.

buri

Uuu słabo jak dla mnie to mój poczciwy T5470 1.6GHz liczy coś koło 3h, a z optymalkami to już burza.

OxyOne

ATOM 330 to nie klasa dla T5470 czy tez T8100 rozumiem ze to pomyłka.
A330 vs celeron, core duo cos takiego. Atomy pracuja w netbookach nie notebookach czy PC to inna klasa procesora do innych zastosowan.
Dodatkowe zastosowanie widze jeszcze w sieciach (routerki dla ISP)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

buri

Wiem, wiem. Jednak jak dla mnie straszna przepaść, nawet patrzać na oszczędności związane z prądem. Choć znajdzie on zastosowanie dla siebie, nie neguje tego.

Zdziwiła mnie jednak tak słaba wydajność, choć już pogłoski o tym świadczyły.

TJM

Przy zastosowaniach obliczeniowych oszczędności w prądzie raczej nie ma, bo spokojnie da się złożyć zestaw który wciągnie może 2 razy więcej prądu na laptopowej płycie i procu, a będzie przy tym więcej niz 2 razy szybszy.
Podejrzewam, że jakby ktoś pokombinował dobrze to i na desktopowych komponentach udałoby się uzyskać więcej mocy obliczeniowej na każdy W energii.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.