Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

BOINC i Klaster

Zaczęty przez DanieI, 02 Listopad 2008, 17:34

DanieI

Witam,
próbuje uruchomić Boinca w klastrze, ale nie za bardzo mi to wychodzi. Jestem zielony jak dolar z Linuksa, i szukałem jakiegoś LiveCD z openmosixem, i jak juz znalazłem (clusterknoppix 3.6) to nie mogę na nim uruchomić Boinca, bo brakuje jakiejś biblioteki (libxcomposite.so.1 - czy jakoś tak). Może jest ktoś, kto już przećwiczył takie manewry?
Pozdrawiam.

buninek

DanieI odpuść. To nie ma najmniejszego sensu, więcej to jest praktycznie niewykonalne (uruchomienie boinc).
Budowa klastra to ogromne wyzwanie. Zarówno pod względem hardware jak i software.



Troll81

klastra pod boinca budować się nie opłaca. Boinc to już sam w sobie klatster. Lepiej na każdej maszynie uruchamiac osobno boinc live cd. Poza tym klaster ma spory narzut na komunikację pomiędzy węzłami i to zarówno pod katem przepustowści łącza jak i mocy procka wykorzystywanej na komunikację. Odpuść chyba że to ma być sztuka dla sztuki.

DanieI

To miała być sztuka dla sztuki. I chyba wyleczyliście mnie z tego klastra. :)

Troll81

jak sztuka dla sztuki to buduj. Ale RAC będziesz miał mniejszy niż gdybyś na wszystkich tych kompach odpalił zwykły OS z boincem liczącym na twoje konto.

DanieI

OK. Jakoś specjalnie nie przywiązuję wagi do tych statystyk, to po prostu ma sobie działać i  niech pomaga naukowcom. A czy będę 1, 10, 100 czy któryś tam, to dla mnie nie ma znaczenia. Aktualnie przekroczyłem 70000 (rosetta). Po prostu myślałem, że w klastrze to będzie liczyło szybciej, niż w pojedynczo (takie np. celerony 300 Mhz itp)
Oczywiście, jakbyście znaleźli jakąś dystrybucję Linuksa z openmosixem i działającym na tej dystrybucji Boinc-a to dajcie znać.

Pozdrawiam.