Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

problem z pobieraniem zadań 6.2.19

Zaczęty przez Pigu, 11 Listopad 2008, 22:54

Pigu

pobiera mi max 1-2 zadanko na projekt - tylko do liczenia i po jednym z akurat nie liczonych na bufor  >:(

nowo wgrany manager "na czysto" problem przez bam i lokalnie - ratujcie kamrrraci

mrrod

Witam, mam podobny problem. Latop jeszcze liczy ale stacjonarny stanął i co godzinkę powtarzają sie komunikaty:

2008-12-02 07:33:23|rosetta@home|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 60480 seconds of work, reporting 8 completed tasks
2008-12-02 07:33:28|rosetta@home|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2008-12-02 07:33:28|rosetta@home|Message from server: Server error: can't attach shared memory

Przyznam, że nie mam pojęcia co z tym zrobić. Przerasta mnie to.
Czy wiecie jak to rozwiązać?

AiDec

#2
A nie zalozyliscie sobie ostatnio konta w jakims nowym projekcie? Raz tak mialem, ze zalozylem konto i nie zmienilem ustawien (nie mialem czasu). Domyslnie w tym projekcie byl ustawiony bufor na zero dni. Niewiele pozniej zauwazylem ze w kilku innych projektach tez mi zmienilo na zero dni bufora... Jak w jednym z nich zmienilem z powrotem na 10 dni, to i w nowym projekcie mi zmienilo...

Sprawdzcie sobie ten temat. Nie jestem pewien czy w Waszym przypadku ma miejsce ta sama sytuacja, ale nie zawadzi Wam chyba rzucic okiem :).


@mrrod: IMHO masz jednak inna sytuacje niz Pigu.

1. Sprawdz ustawienia Boinc Managera: Zaawansowane - Preferencje lokalne - Uzycie sieci - dodatkowy zapas danych na x dni
2. Sprawdz ustawienia Twojego konta na stronie projektu



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

mrrod

Dziękuje za szybka podpowiedź :)
Dodatkowy zapas danych ustawiony był na 0,25 dnia (domyślnie). Przetawiłem na 1 dzień. Tak samo ustawiłem na koncie. Ruszyło. Najpierw pobrał nowe próbki, potem odesłał stare.
Laptop na razie liczy. Po kliknieciu "aktualizuj projekt" pokazuje sie komunikat:

2008-12-02 10:17:03|rosetta@home|Message from server: Server error: can't attach shared memory

Poczekam aż przeliczy :)
Jeszcze raz dziękuję.

PS. Na razie uczestniczę w 1 projekcie.

Pigu

ach mi też pomogło, ale mi nikt nie raczył odpowiedzieć przez miesiąc >:( zupełnie zapomniałem o tej opcji a kamraci mnie zignorowali *foch*

Sgr

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Miałem problemy z komputerem (padł dysk).Sprawdzałem swoje konto,praca jest w toku.Jak odzyskać pobrane próbki,aby dokończyć uruchomione zadania.Z góry wszystkim dziękuję.

Troll81

scandisk. Albo inny program do reperowania uszkodzeń w systemie plików. Jesli dysk padł bardziej to narzędzia do odzyskiwania danych się przydadzą, a jak padł jeszcze bardziej to dzwoń do ontrack.

Podaj jak bardzo ci padł ten dysk.

Pigu

Cytat: Sgr w 01 Styczeń 2009, 11:50
Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Miałem problemy z komputerem (padł dysk).Sprawdzałem swoje konto,praca jest w toku.Jak odzyskać pobrane próbki,aby dokończyć uruchomione zadania.Z góry wszystkim dziękuję.


jeżeli martwisz się tylko o to, że pobrałeś wu i ich nie odeślesz, to... olej sprawę i pobierz nowe wu (chyba, że chodzi o wu jakiegoś projektu, który rzadko daje - cenne albo o dokończenie jakiś mega długich)

Sgr

Witaj Pigu.
Dzięki za radę,ale ciekawi mnie czy można to odzyskać,a chodzi o SETI.

Pigu

jeżeli seti to możesz jak najbardziej olać i ssać nowe - szkoda czasu - za samo bawienie się tym dyskiem i wyłączanie kompa by go wpinać/wypinać będziesz do tyłu w pkt  :P

jeżeli z kolei chciałbyś potraktować sprawę sportowo - poćwiczyć ratowanie danych tak jakby była tam praca mgr przed obroną :ph34r: to inna sprawa (musiałbyś na początek napisać więcej o naturze padu tego dysku), acz zdaje mi się, że zrozumiałem twoje pytanie i udzielę na nie teraz odpowiedzi - "nie, nie ma możliwości poproszenia serwera projektu o ponowne wysłanie tych samych próbek - wszelkie odzyskanie próbek po padzie dysku może odbyć się jedynie na drodze ratowania danych z tego dysku lub na przywróceniu z backupa"  8)

TJM

Akurat z tym się nie zgodzę. Serwer sam z siebie powinien wysłać ponownie utracone zadania, o ile nie zmienił się host cpid. Z tym, że i tak trzeba będzie je zaczynać od zera, więc szkoda sobie tym zawracać głowę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

przy założeniu, że ocalały xml'e?

TJM

XMLe nie muszą ocaleć, resend_lost_results wyśle ponownie zadania w każdym przypadku, kiedy widać je na serwerze jako wysłane (New), a w kliencie ich nie ma. Jeśli jednak zmieni się host cpid, to już amba fatima znikło i nima.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

zmergowanie hostów nowego na id starego nie odratuje?