Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

wniosek

Zaczęty przez Juras23, 10 Styczeń 2006, 18:50

Juras23

proszę o umieszczenie guziczka, który po potwierdzeniu zaznaczy cały wątek/temat jako nieprzecytany.  Bo jeśli temat ma 5 stron to jak skończę akurat czytać na drugiej to mam jeszcze nieprzeczytane 3,4, oraz 5 stronę + ewentualne nowe posty.

No i czemu wchodząc na tym samym kompkie jako zalogowany user, raz nowe posty są podświetlone, a innym razem nie są, mimo to, że wiem że tych postów na pewno jeszce nie czytałem :( cookies się psują czy jak??

Mchl

Szczerze mówiąc ja też nie bardzo wiem, dlaczego działa tak, a nie inaczej, le postaram się sp[rawdzić o co chodzi i czy można coś poprawić.
Na reazie tylko w kążdym dziale forum jest link pt.:Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Z moich obserwacji wynika, że ten mechanizm po prostu inaczej działa, tzn. po zalogowaniu nowe posty/wątki wskazywane są jako nieprzeczytane i w tym samym momencie (czyli w chwili gdy dany użytkownik się tylko zaloguje) ich status jest zmieniany na "przeczytany" niezależnie od tego czy się dany wątek otwiera czy nie. W efekcie logujemy się, zaglądamy na forum i widzimy "nieprzeczytany" wątek na liście. Nic nie robiąc przelogowujemy się i wyróżnienie tego wątku znika, mimo iż do niego nie zaglądaliśmy.
Jednym słowem mechanizm ten wykrywa nie to co trzeba - wskazuje "Posty od ostatniej wizyty" a nie "nieprzeczytane".

Juras23

Dobrze. Zlokalizowaliśmy problem, lecz czy jest rozwiązanie ???

Mchl

Pewnie jest.
Być może to:
http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=309059

Poczytajcie, czy to mniej więcej o to wam chodzi i jeżeli tak, to spróbuję przy okazji to zainstalować.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek

Proponuje zainstalowac:
http://www.phpbbhacks.com/download/3349
Bardzo przydatne ;)

m2marek

Inny wniosek.
Bardzo interesujące informacje na stronie http://boinc.wired.pl. Może nawiązać kontakt?

Simek

MCHL plz zainstaluj ten ten dodatek ;)

Mchl

OK, tylko niech wrócę do swojego komputera. Od poniedziałku będę w wawie. :wink:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Simek


AL

Cytat: "Mchl"OK, tylko niech wrócę do swojego komputera. Od poniedziałku będę w wawie. :wink:
Ja mam prośbę innego rodzaju. Czy jak już dotrzesz do swojego komputera, to czy udałołoby Ci się umieścić na stronie głównej odnośniki do nowych projektów (bbc, laiden, ralph) :?: Jeśli się nie mylę to listy projektów aktywnych/ przygotowywanych też są lekko nieaktualne. Z góry dzinks.

bartsob5

zauwazyliscie, ze w ostatnich dniach nastapil wysyp nowych projektow? juz stwierdzilem, ze nie warto sie do polowy podlaczac...

mialem taki plan, zeby w ciagu 2 miechow z 6 projektow przekroczyc 2K... oczywiscie sie to nie uda, bo z jednego projektu (PG) przekrocze 4K... tyle mi sie probek sciagnelo...

AL

A ja miałem plan, żeby przeskoczyć Cię w każdym z projektów :wink: , no i faktycznie w obliczu tylu nowych projektów wydaje mi się to nie realne. Ale rok jeszcze mamy długiiii, więc kto wie moze jeszcze mi się uda :D

bartsob5

prosze, nie rob mi tego:P

Mchl

Oczywiście uaktualnię co trzeba.
Jeżeli ktoś jest chętny do zrobienia miniopisu któregoś z nowych projektów to zapraszam.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "bartsob5"prosze, nie rob mi tego:P
Spoko, spoko lista projektów w których jesteś lepszy ode mnie jest długa, a w dodatku w niektórych jak na przykład BURP pokonanie Ciebie jest na tą chwilę (z powodu nie przyjmowania nowych członków-czyli mnie :twisted: ) nie wykonalne. Także nie martw się będzie dobrze.

Juras23

AAAAA.....znowu mi się nie świecą tematy, które przed zamknięciem przeglądarki jeszcze mi się świeciły jako nieprzeczytane.....no i teraz znowu muszę przerzucać wątki w poszukiwaniu tego co nie przeczytałem :( nie da się czegoś z tym zrobić? operacja dokonuje się ustawicznie na tym samym kompku i na Operze....:(

AL

Cytat: "AL"
Cytat: "Mchl"OK, tylko niech wrócę do swojego komputera. Od poniedziałku będę w wawie. :wink:
Ja mam prośbę innego rodzaju. Czy jak już dotrzesz do swojego komputera, to czy udałołoby Ci się umieścić na stronie głównej odnośniki do nowych projektów (bbc, laiden, ralph) :?: Jeśli się nie mylę to listy projektów aktywnych/ przygotowywanych też są lekko nieaktualne. Z góry dzinks.
No to na razie jeszcze tylko RALPHa mi brakuje na stronie głównej, bo leiden i bbc się pojawiły :wink:

Mchl

Ralph jest projektem testowym dla Rosetty dlatego nie pojawi się na stronie głównej (podobnie jak SETI beta, czy LHC alpha).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Ok. Zrozumiałem.

PMG

Witam

Zgłaszany w tym temacie wcześniej problem zaznaczania postów jako przeczytane w momencie gdy tylko wylogujemy sie ( znaczy zalogowanie i wylogowanie bez przeczytania jakiegokolwiek posu i tak powoduje ze wszsytkiep osty są oznaczane jako przeczytane) nadal występuje. CZy dało by sie to zmienić? I czy możliwe jest uzyskanie przycisku/linku zobacz nieprzeczytane posty ?

Jeszce inna uwaga - czy jest mozliwe ze jak juz sie wejdzie w te posty od ostatniej wiozyty ( bądz chciane nieprzeczytane posty) czy jest mozliwe ze po kliknięciu na dany temat przenoszono nas nie do pierwszego postu w temacie tylko do pierwszego postu nieprzeczytanego ? Bo taki stan jak jest teraz powoduje ze czytanei dłuższych tematów ( Sukces i inne takie) jest bezsensowny  bo nie wiadomo gdzie zacząć czytać.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

bartsob5

ja takich problemow nie mam... wszystko mi wyswietla poprawnie ( a wrecz mam problemy z oznaczeniem ich jako przeczytane) jesli chodzi o nawigacje to tez raczej bez problemow, wiadomo, ze zawsze idzie sie na ostatnia strone, a jesli nie, to sie cofa do ostatniego postu jakiego pamietam...

Mchl

Cytat: "pmgpmg"Witam

Zgłaszany w tym temacie wcześniej problem zaznaczania postów jako przeczytane w momencie gdy tylko wylogujemy sie ( znaczy zalogowanie i wylogowanie bez przeczytania jakiegokolwiek posu i tak powoduje ze wszsytkiep osty są oznaczane jako przeczytane) nadal występuje. CZy dało by sie to zmienić? I czy możliwe jest uzyskanie przycisku/linku zobacz nieprzeczytane posty ?

Zgadza się. Nadal występuje i na razie nie mam na to pomysłu. Znalazłem jeden hack do phpBB, ale wymaga on dość poważnych przeróbek. Niemniej jednak pamiętam o tym.


Cytat: "pmgpmg"
Jeszce inna uwaga - czy jest mozliwe ze jak juz sie wejdzie w te posty od ostatniej wiozyty ( bądz chciane nieprzeczytane posty) czy jest mozliwe ze po kliknięciu na dany temat przenoszono nas nie do pierwszego postu w temacie tylko do pierwszego postu nieprzeczytanego ? Bo taki stan jak jest teraz powoduje ze czytanei dłuższych tematów ( Sukces i inne takie) jest bezsensowny  bo nie wiadomo gdzie zacząć czytać.

Są aż dwa sposoby. Jeżeli w temacie są nowe posty, to przed opsem tematu jest pomarańczowa ikonka przenosząca do ostatniego nieprzeczytanego posta. Ponadto w kolumnie "ostatni post" także jest ikonka przenosząca do ostatniego posta.





Moj tysięczny post... oficjalnie ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kalium

Cytat: "Mchl"

Moj tysięczny post... oficjalnie ;)

A te wcześniejsze to niepoliczone są przez jakiegoś buga czy Ojciec Założyciel coś majstrował z licznikiem?
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=9518714f264091061dde3f72dc99074b][/url]

Mchl

Zdarzały się przecież posty w Brudnopisie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Nie było mnie 2 tygodnie na forum

Przeglądam, czytam, odpisuję, nawet się nie wylogowałem. Kompka nie wyłączyłem, przeklęty explorer cały czas działał, kompek się nie zawiesił, a mimo to przeglądając topik Zespół BOINC@Poland się mi wzięło i wszystko ustawiło jako przeczytane.


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!@$##@$$!%!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!


no to sobie pokrzyczałem i idę patrzeć po datach...hlip....hlip...

Nietoperek

to i ja od siebie doloze iz od kilku dni nie sa wyrozniane nowe posty w danym temacie - na glownym forum jest odpowiednio wyroznione, a glebiej wszystko wyglada na przeczytane:| a nie powino... - w tym wypadku na operce

Mchl

Cóż mogę powiedzieć: Standardowa odpowiedź administratora #1 - czyli "u mnie działa"...  :?

Muszę koniecznie znaleźć czas, żeby popracować nad skrpytem. Może na drugie urodziny teamu udałobysię postawić jakąś nowszą wersję...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

wniosek administracyjny o usuniecie wpisu "brak optymalizacji" w [moderacja:link nie aktualny]tym temacie - pierwszy post - dodatkowo można dołączyć do pierwszego posta linka do wersji instalacyjnej aplikacji który się znajduje kilka postów niżej :)

Bober

A może poczekajmy z tym. Sprawa jest niejasna i właśnie chyba zacznę awanturę na forum RCN bo już tracę cierpliwość do kolesia, który mi wmawia, że modyfikuję pliki xml...

Nietoperek

jesli chodzi o niejasna sprawe optymalizacji to i ja bym musial jakos "mentalnie" modyfikowac swoje wlasne pliki xml ktorych nie tykam sie - bo i ja mam wysokie benchmarki - ja tu nie widze zadnych niejasnosci :)

Bober

Tyle, że jego benchmarki przy kliencie 5.9 są rzeczywiście niezmienione.
A instalowałeś tego klienta 5.9 na czysto? Bo ja ostatecznie na 5.5.0 i myślę, że to może być przyczyna wyższych benchmarków.

Nietoperek

Cytat: "Bober"Tyle, że jego benchmarki przy kliencie 5.9 są rzeczywiście niezmienione.
A instalowałeś tego klienta 5.9 na czysto? Bo ja ostatecznie na 5.5.0 i myślę, że to może być przyczyna wyższych benchmarków.
nie, mam tu mixa sporego wpierw 5.2.13 pozniej 5.5.0 kilka razu BoincStudio 5.4.9 - przewinal sie rowniez 5/8/0 jak i 5.7.0 (Dumas777) jak i moj wlasny 5.7.0 podkrecony - na czysto probowalem wczesniejsza wersje (nie instalacyjna) i rowniez podnosil pieknie wyniki wiec nie ma mozliwosci aby byly jakies przekrety
--
apropo jak sie nie myle klient 5.9.0 swiezo po uruchomieniu nie robi testow procesora to moze tlumaczyc dlaczego koles ma identyczne wyniki z tym co mial - niech odpali test procesora i wtedy sie okaze - jak dobrze pamietam po uruchomieniu jest wpis benchmark NOT running lub cos podobne w wiadomosciach - czysty boinc (bez uprzedniej instalki w BoincView wskazuje wyniki na 0/0

bartsob5

zalatwione...

m2marek

Ostatnio Dział  Sprzęt/Ranking został lekko zapomniany(co sie stało z Gavem), a to on ciągną benchmarki naszych kompów w górę, a za tym punktację każdego z nas z osobna i całej drużyny. Może mógłby ktoś uaktualnić  Ranking i w opisie wskazać wysyłanie wiadomości do kogoś innego.