Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Poskładacie mi kompa? =]

Zaczęty przez Mori, 13 Listopad 2008, 08:34

Mori

Budżet na całą budę: ~2000 zł
Wymagania:
RAM: minimum 2GB
Dysk: minimum 250 GB, preferowane 500 GB i więcej
Obudowa: musi być xD
Mysz, klawiatura: nie są aż tak konieczne, mogę przepiąć od starego kompa
Grafika: nVidia
Monitor: mam, nie trzeba
Głosniki: mam wieżę, nie trzeba
Wyjście LPT by się zdało, tak mam HP LJ 1100 podpiętego :(

Najchętniej w jednym sklepie internetowym, tak, by nic lub mało za przesyłkę zapłacić.

Komp do programowania w C#, trochę Photoshopa... No i, nie ukrywam, również do gier - stąd nie chcę ATi, tylko nVidię.

Troll81

#1
www.komputronik.pl
www.arest.pl


masz tu nawet całe zestawy jak ci się zechce.

Mori

Ale Trollu - adresy to sam se znajdę, jeśli nikt mi ma nie pomagać, really. Umiem używać Skąpca i te sprawy. Mnie chodzi o to, by ktoś mi konfigurację rozsądną w tej cenie zaproponował...

buri

Czy ja wiem czy umiesz linkować :>
http://forum.pclab.pl/t388304.html
Tutaj temat jak rzeka, gdzie masz przykładowe konfiguracje. CUDA planujesz, że Nvidia?
Ciężko nadążyć za tym co teraz dobre, więc lepiej korzystać z jakiś forum gdzie siedzą ludzie na bieżąco.

emik



Mori

Koniec końców wybrałem to:
Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
279 zł

Płyta główna:
Asus P5K/EPU /intel P35/
330 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
220 zł

Dysk twardy:
Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1
279 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI
559 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S
159 zł

Chłodzenie:
Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum
90zł


Zobaczymy, czy HD4850 będzie lepsze od 9800GT.

AiDec

Nie bedzie :P - Nvidia rulez :)

Jednak Radeon? I jednak 2 jajka? :(



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

pentagram raczej zdoopne chłodzenia robi, acz na 2 jajca to każde będzie dobre

OxyOne

#8
Cytat: Mori w 13 Listopad 2008, 19:27
Koniec końców wybrałem to:
Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
279 zł

Płyta główna:
Asus P5K/EPU /intel P35/
330 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
220 zł

Dysk twardy:
Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1
279 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI
559 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S
159 zł

Chłodzenie:
Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum
90zł


Zobaczymy, czy HD4850 będzie lepsze od 9800GT.


heh brak słow.... no comment... szkoda gadac...

nie tak dawno pisałem o ludziach szukajacych pomocy np w doborze sprzetu...

przykład:
Cytat
Budżet na całą budę: ~2000 zł
Wymagania:
RAM: minimum 2GB
Dysk: minimum 250 GB, preferowane 500 GB i więcej
Obudowa: musi być xD
Mysz, klawiatura: nie są aż tak konieczne, mogę przepiąć od starego kompa
Grafika: nVidia
Monitor: mam, nie trzeba
Głosniki: mam wieżę, nie trzeba
Wyjście LPT by się zdało, tak mam HP LJ 1100 podpiętego

Najchętniej w jednym sklepie internetowym, tak, by nic lub mało za przesyłkę zapłacić.

Komp do programowania w C#, trochę Photoshopa... No i, nie ukrywam, również do gier - stąd nie chcę ATi, tylko nVidię.


padaja odpowiedzi ... np Trolla -a to chłopak mu odpisuje ze potrafi co nieco na necie odnalezc...
buri ma racje temat rzeka, ale nawet tematy jak Oka szeroka nie powiedza tego co doswiadczenie w doborze sprzetu...
czasami sie zastanawiałem czym sie sugeruja ludzie...
po co ci 2 jajeczny pentium? nie lepiej starego dobrego Q6600? chcesz nowej technologi 45nm? wez z Q94xx
nie bede pisał po co dlaczego od tego jest google chyba ze sie dostało bana na google a to przepraszam.
kupno złozenie konfiguracja to nie salseson nawalic i ma chodzic trzeba wszytko dobrze poukładac. dowiedziec sie jak płyta dlaczego taka a nie inna jakie zastosowane technologie itp. to samo z procem wybrałes E5200 wiesz na jakiej to szynie pracuje? a na jakiej pameci ktore wybrałes czym sie sugerowałes? szkoda wywalic kase na cos co nie bedzie chciało dobrze chodzic. bedziesz chciał sie pobawic w virtualizacje Q6600 ma juz cos nie cos z VTowane, pentium jak obłuzy siebie bedzie juz dobrze. nie chciałes ATI chciales nv co sie stało ze zmieniłes zdanie?
dlaczego wybrałes jedna z najgorszych wersji? Power Color z 512mb ram? powiem ci juz dzisiaj a za jakis czas przyznasz mi racje z 512mb ram to wielkich rozdzielczosci nie uzyskasz bedzie zacinał. min 1024mb nie instaluj CCC tylko same stery bedzie wszystko ok.

aha mobo to kregosłup komputera dobry wybor to ok 80% sukcesu...

moja propozycja lepiej poczekac niz pozniej płakac...

Procesor   INTEL CORE 2 QUAD Q6600 - 2.40 GHz BOX 
Płyta główna . ASUS P5E DELUXE - X48, DDR 2, PCI-Ex, S-775
Pamięć RAM   KINGSTON DDR2 4096 MB / 800 (2 x 2048 MB), CL5, HyperX
Dysk Twardy   SEAGATE 750 GB, 32 MB, SATA II NCQ - ST3750330AS         
Karta Graficzna   ASUS HD 4850 1024 MB, DDR3, 256 bit - EAH4850/HTDI/1G, BOX
Nagrywarka DVD . LG GH20NS10 - 20x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna
Obudowa    - bez zasilacza

zasilacz taki aby osluzył to wszystko wiec poczytaj

około tego Zasilacz   CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W albo 600W

chłodzenie mugen
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

NetMonitoring. a gdzie takowy sprzęt złozysz za 2 klocki??

Procesor   INTEL CORE 2 QUAD Q6600 - 2.40 GHz BOX                                         600
Płyta główna . ASUS P5E DELUXE - X48, DDR 2, PCI-Ex, S-775                               500
Pamięć RAM   KINGSTON DDR2 4096 MB / 800 (2 x 2048 MB), CL5, HyperX                200
Dysk Twardy   SEAGATE 750 GB, 32 MB, SATA II NCQ - ST3750330AS                     500
Karta Graficzna   ASUS HD 4850 1024 MB, DDR3, 256 bit - EAH4850/HTDI/1G, BOX     600
Nagrywarka DVD . LG GH20NS10 - 20x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna                      80
Obudowa    - bez zasilacza                                                                              100
około tego Zasilacz   CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W albo 600W                          250
chłodzenie mugen                                                                                           150

i wychodzi ok 3 klocków

Przeczytaj dokładnie post kolegi. Ma budżet i trzeba się w nim zmieścić

OxyOne

dlatego napisałem lepiej poczekac niz pozniej płakac...

chce 4Gb ramu do czego pod winxp 32bit? juz strata kasy... aby wykorzystac 4gb ram to tylko systemu 64bit
vista64bit? to pentiumek sie zapłacze nie bedzie chodził jak powinienen bedzie zajezdzany.
jak juz to zamiast E5200 wrzuc cos z C2D prawdziwe nie okrojone okaleczone procki.
tutaj trzeba sie przyznac ze kolega napisał uczciwie ze chce jeszcze sobie pograc...
najbardziej mnie boli jak klient przychodzi i chce komputer taki do 2K biurowy tylko do pakietu office...
po tygodniu przychodzi i sie koles grzeje, ze kupił synowi CRISIS i nie chce mu płynnie chodzic...

ja nie mowie zeby kupowac Bog wie co ale taki zestaw jak mu napisalem jest ok

w ostatecznosci taki zestaw jak sam sobie wybrał tylko zmieni praca na pełne C2D albo Qxxxx
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

WinXP 32bit obsługuje elegancko 4GB RAM, wystarczy dopisać parę literek do boot.ini
Zresztą nawet bez dopisywania obsługuje 3 z hakiem, a to zawsze lepsze niż 2 albo 3.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: TJM w 14 Listopad 2008, 11:26
WinXP 32bit obsługuje elegancko 4GB RAM, wystarczy dopisać parę literek do boot.ini
Zresztą nawet bez dopisywania obsługuje 3 z hakiem, a to zawsze lepsze niż 2 albo 3.


obsługuje ale nie wykorzystuje
ja juz widze jak dostraja 4GB pamięci RAM oraz przełącznik rozszerzenia adresu fizycznego (PAE)  XD

funkcja dostrajania 4 GB pamięci RAM włącza obszar 3 GB pamięci trybu użytkownika, aby mogła być ona używana przez programy. Funkcja ta może zwiększyć zakres adresów wirtualnych dla pamięci trybu użytkownika do 0x0000000–0xBFFFFFF (adresy trybu użytkownika zwykle mieszczą się w zakresie 0x0000000–0x7FFFFFFF). Zakres pamięci dostępnej dla składników trybu jądra zmniejsza się z 0x80000000–xFFFFFFFF do 0xC0000000–0xFFFFFFFF. Stosowanie funkcji nie jest zalecane w systemie Windows Server 2003, Standard Edition w środowisku produkcyjnym.

Użycie przełącznika /3GB z pliku Boot.ini w systemie Windows 2000 Professional lub systemie Windows 2000 Server może stworzyć efekt zakresu 3 GB pamięci trybu użytkownika. Jednak w takim przypadku pamięć z zakresu 0x80000000–0xBFFFFFFF nie nadaje się do użytku. Składniki trybu jądra są ograniczone do korzystania z zakresu pamięci 0xC0000000–0xFFFFFFF, w związku z czym mogą być testowane przez deweloperów.

tylko działac...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Ale to właśnie elegancko działa, normalnie masz w systemie 4GB RAMu. Testowałem już taki konfig i nie widziałem żadnych nieprawidłowości w pracy. Z tego co wiem w takim konfigu maksymalna ilość pamięci dla pojedyńczej aplikacji to 2GB, ale i tak nie widziałem jeszcze aplikacji która tyle wykorzystuje (nie licząc aplikacji z memory leakami które wykorzystałby nawet terabajta gdyby mogły).
Zresztą przy obecnych cenach pamięci i tak bardziej się opłaca mieć 4GB z czego jakieś 800MB niewykorzystane, niż 2GB albo 3GB w kościach 2x1 + 2x0,5

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

novi

no ładnie, a czy nie można tak po ludzku, że w WinXP 32bit można dpoisać pare znaków i widzieć inne pare znaków (tzn 4GB RAMu) ale wcale to nie znaczy, że te 4GB będą widziane i wykorzystane - to se nie da po prostu. Do WinXP na pewno wystarczy 2GB, a i lepiej chodzi (znaczy @ się).
Zgadazam się ze specyfikacją NeMonitoring. (uwaga-bios wgrać od Asus Rampage-ten najnowszy 0601 daje niższe PL i Vcore (u mnie).

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

TJM

#15
Próbowałeś odpalać, że twierdzisz że nie jest to wykorzystane ? Gdyby nie było, Microsoft raczej nie zadawałby sobie trudu żeby dodawać obsługę PAE. Ja tam żadnych problemów nie stwierdziłem, a różnica między 2GB a 4GB (lub nawet 3,2GB) jest duża dla każdego kto pracuje na kompie z wieloma aplikacjami jednocześnie.
Gdyby nie szkoda mi było kasy której niestety nigdy nie mam za wiele i gdyby system obsługiwał mi więcej RAMu, już dawno miałbym 8 albo 16GB.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: TJM w 14 Listopad 2008, 12:47
Próbowałeś odpalać, że twierdzisz że nie jest to wykorzystane ? Gdyby nie było, Microsoft raczej nie zadawałby sobie trudu żeby dodawać obsługę PAE. Ja tam żadnych problemów nie stwierdziłem, a różnica między 2GB a 4GB (lub nawet 3,2GB) jest duża dla każdego kto pracuje na kompie z wieloma aplikacjami jednocześnie.


praca na kompie z wieloma aplikacjami jednoczesnie to pojecie wzgledne..
u mnie na winxp32 wszystko chodziło ok dopóki dopóty nie uruchomiłem powazniejsze app
pewnego slicznego dnia jak bardzo potrzebowalem kompa pokazał mi co to prawo Marfiego... wyrzygał sie... a było uruchomione?
VMWARE z 4 systemami w tym serwer LAMP, Boinc w tle, Mechanical i Proenginner..
co sie stało? adresacja pamieci ram
po usuniecu wpisów wszytko ok ale 2 vmaszyny musiałem wyłaczyc.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

novi

Uwaga: wiekszość ( w tym ja) nie wie o czym piszesz...ale mądrze na pewno
...podnoszenie świadomości nalezy prowadzić stopniowo

[Asus Rampage X48 (BIOS: 0410), Intel Xeon X3230 "G0" , VID 1.3, 3,2 Ghz, FSB 400*8, Vcore 1.424, Idle/load temp: 40/55`C| 2x2GB Apogee GT-1066 (5-5-5-15 2T PL=9 Vdimm 1.9, 1100mhz), RAID0 2xST3320620AS| 1xST3250620AS| | Gigabyte 8800GTS 512MB, core 832 Shader  2020 Mem 1100 | PSU Tagan BZ1100| Case update WC-Gigabyte 3D Mercury| SyncMaster 226BW | |
http://web.mit.edu/persci/gaz/gaz-teaching/flash/vasarely-movie.swf

OxyOne

Cytat: novi w 14 Listopad 2008, 13:15
Uwaga: wiekszość ( w tym ja) nie wie o czym piszesz...ale mądrze na pewno
...podnoszenie świadomości nalezy prowadzić stopniowo

hehe nie wiem kogo sie to tyczyło mnie czy TJM...
co do TJM to jeden z niewielu który wie co mowi...

Wiem ze mam ciezkie wysławianie swoich mysli taka moja uroda czasami nie potrafie opisac zwykłymi słowami technicznych rzeczy.
dla mnie prostota jest najpiekniejsza... zawsze pisałem...
np "instalacja php5 dla HTTP Apache - ubuntu/debian
sudo apt-get install php5
sudo apt-get install libapache2..."

nie pisze ze gosc ma wklepac na swojej super klawiaturze G11 firmy Logitech swoimi delikatnymi raczkami wykremowanymi w kremie nivea...
ma byc krotko i na temat moze dlatego mi z polaka slabo szło...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Co do błędu z adresowaniem, nie jest to na bank wina systemu, ale niektórych aplikacji - MS gdzieś na swoich stronach ostrzega, że nie wszystkie są zgodne z PAE. Ta wymagana 'zgodność' to chyba po prostu wymagania, żeby aplikacje nie korzystały z jakichś dziwnych tricków przy obsłudze pamięci - raczej zwykłe windowsowe aplikacje nie powinny mieć problemów.
Ja używałem tego tylko parę dni i na szczęście na żadną niedziałającą aplikację nie trafiłem, z ciekawostek zauważyłem np. że niektóre raportują wtedy tylko 2GB w systemie, podczas gdy bez PAE widziały '3 z hakiem'.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat
- raczej zwykłe windowsowe aplikacje nie powinny mieć problemów.

zwykle widosowe app nie potrzebuja powyzej 4gb ram nie oszukujmy sie word, exel, czy outlook lub tez filmy, kodeki itp ewentualnie gry nie zra tyle. do niezwykłych app zaliczam: proengineer, catia, mechanical, autocady, konventery, 3dmax, mysql, sql 2005 (ten to potrafi ile masz ramu tyle wezmie + swap)itp. etc.
wiec jak mam miec nie stabilna konstrukcje dla powaznych app to wole nie miec tych 4gb i miec spokoj niz odwrotnie.

prawdopodobieństwo każdego zdarzenia jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia, w jakim jest ono pożądane.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]