Nieprawidłowe działanie forum od 12.11.2008

Zaczęty przez RAD-Poland, 14 Listopad 2008, 19:07

RAD-Poland

- częste problemy z logowaniem - komunikat typu "niekompletne zapytanie ..."
- samoczynne wylogowanie podczas korzystania z forum
- czasami przy odświeżaniu wątku - komunikat - problem z połączeniem z bazą ...
- nieprawidłowe działanie funkcji "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" po 12h jeden post , wczoraj po 12h były 2 (czyżby taki mały ruch na forum?)

EDIT:
- problem z wysłaniem tego posta, a może z założeniem tematu (generowanie podglądu działa, wysłać już nie chciał)
- drugi raz musiałem pisać posta  :(

EDIT2: przy próbie modyfikacji posta
CytatInternal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, support@powweb-inc.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error lo

EDIT3: przyjął modyfikację za drugim razem  >:( (sprawdzę jutro jak będzie działać bo się nieco zirytowałem)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mchl

Siedzę i dłubię rozmaite rzeczy. Przed chwilą zablokowałem sobie dostęp do forum, więc cieszcie się, że udało mi się odkręcić :P
Najbardziej mnie martwią problemy z logowaniem, bo nie mogę znaleźć przyczyny.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

P.S.
"Internal Server Error" już nie powinien się pojawiać. Jeśli komuś się pojawi, to dajcie znać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

#3
Daje.

Jakies 2 min temu.

A tak generalnie to potwierdzam 30% objawow opisanych przez RAD-Poland. A glownie:

- nieprawidłowe działanie funkcji "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" po 12h jeden post , wczoraj po 12h były 2 (czyżby taki mały ruch na forum?)




EDIT: Chcialem wyedytowac tego posta. Zanim mi sie udalo, zostalem wylogowany i z piec razy zaladowala mi sie pusta strona.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

przed chwilą edytowałem posta w gra..... 8x internal error + wylogowanie + 2x biały ekran forum przy odświeżeniu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mchl

Wyłączyłem całkiem jeden dodatek (prawdopodobnie ten odpowiedzialny za "internal error")
Zobaczymy co dalej.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

Zmieniłem też pewne ustawienia odnośnie ciasteczek. W związku z czym zalecam wylogowanie, wyczyszczenie ciastek i ponowne zalogowanie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ja tam żadnych ciastek nie czyściłem a forum mi śmiga aż miło i w domu i w pracy.

kempler

Generalnie to wczoraj napisałem newsa  ;)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

RAD-Poland

?

gdzie ? (na głównej stronie nie ma, na forum mogłem nie zauważyć nie odświeżało nieprzeczytanych postów)
o czym ?



przed chwilą w innym temacie po napisaniu posta wylogowało mnie (w momencie wysłania postu, ale post został przyjęty)



EDIT: tego posta mogłem pisać góra 2-3min i dostałem komunikat "Twoja sesja dobiegła końca podczas pisania. Spróbuj ponownie wysłać wiadomość."


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mchl

Cytat: kempler w 14 Listopad 2008, 22:24
Generalnie to wczoraj napisałem newsa  ;)

Na starym serwerze niestety :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

#11
no to możliwe  ;) ale coś jest nie tak bo też mnie przed 5 minutami wylogowało  ;)

EDIT: wylogowało, dałem strona główna i już zalogowany.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Cytat: kempler w 14 Listopad 2008, 22:38
no to możliwe  ;) ale coś jest nie tak bo też mnie przed 5 minutami wylogowało  ;)


:(

<załamuje ręce>
<rwie włosy>
<idzie spać>

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Nie poddawaj się Mchl  :arrr:

Sorry  :(
Tak ja pisał RAD-Poland
   
Podczas wysyłania wiadomości, pojawiły się następujące błędy:
Twoja sesja dobiegła końca podczas pisania. Spróbuj ponownie wysłać wiadomość.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

RAD-Poland

teraz coś  ciekawszego - nie mogę się wylogować (już próbowałem ze 20 razy)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

kempler

Cytat: RAD-Poland w 14 Listopad 2008, 23:35
teraz coś  ciekawszego - nie mogę się wylogować (już próbowałem ze 20 razy)
To samo u mnie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

RAD-Poland

#16
wyczyściłem ciasteczka zgodnie z zaleceniem - logowanie/wylogowywanie zaczęło działać

EDIT: test modyfikacji EDIT2: OK

EDIT3: 15.11.2008
1x wylogowanie
3x przekroczenie czasu podczas pisania posta
1x błąd weryfikacji sesji podczas zmiany w profilu podpisu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Czas trwania sesji jest ustawiony na zbyt krotki. Na oko 30 sek. - 1 min.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#18
ale chyba na serwerze - u siebie mam ustawione 60 min

EDIT: tzn 60 min czas zalogowania, chyba, że nie o ten czas chodzi
może jest jakiś określony czas na każde zdarzenie (modyfikację profilu czy postu, pisanie postu, ...)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

A u mnie jak pisalem powyzej. Ponadto znow mnie wylogowuje bez powodu. Przed poczatkiem problemow nie wylogowywalo mnie nigdy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

Właściwie, to nie wylogowuje... tylko d czasu do czasu wyświetla stronę tag, jakby się nie było załadowanym... Bo po przeładowaniu jest ok...

Głowa -> mur...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szopler

Potwierdzam! czasami otwiera się jakbym nie był zalogowany a po wciśnięciu F5 jest ok... :attack:

RAD-Poland

niestety powrócił problem z "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" po 6h niby jeden post do przeczytania  :(
ale to może wina moich botów (aktualizacje statystyk), niemniej wcześniej ten problem nie występował

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mchl

Wygląda na to, że jakieś jaja są z sesjami. Przejrzę jeszcze wszystkie ustawienia na serwerze.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Cytat: RAD-Poland w 16 Listopad 2008, 19:40
niestety powrócił problem z "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" po 6h niby jeden post do przeczytania  :(
ale to może wina moich botów (aktualizacje statystyk), niemniej wcześniej ten problem nie występował

To nie wina Twoich botow. Bo ja mam to samo. Calkowicie losowo - nie zauwazylem reguly...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

u mnie dzis w pracy pojawiły się problemy :( ale po kliknięciu odśwież już jestem zalogowany. Co najlepsze na niektórych wątkach nie musiałem odświeżać a na niektórych musiałem. przeglądarka ie6


Mchl

Wygląda na to, że problem dotyczy nie tylko nas, ale i innych użytkowników hostingu. Dobre wiadomości są takie, że pojawiło się toto dopiero w ostatnim tygodniu. Złe są takie, że nie wiadomo kiedy sobie pójdzie. Miejmy ufność w supporcie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

TJM

U mnie pojawia się tylko ten problem

Cytat
- samoczynne wylogowanie podczas korzystania z forum

Niekoniecznie jednak musi mieć to cokolwiek wspólnego z cookies. O ile problem wystąpi w Internet Explorerze, od razu da się go przegonić przez Ctrl-F5. Być może gdzieś po drodze jest jakieś spierniczone keszowanie i gdy niezalogowany user luknie stronę, zalogowany dostanie jego stronę z cache, na której wygląda jakby nie był zalogowany. Taki problem miałem kiedyś na forum akcelerowanym przez pipeboosta, musiałem ostro napocić się z headerami żeby to przegonić.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mchl

Nic mi nie wiadomo, żebyśmy mieli jakiś akcelerator... Wiem za to, że mamy redundancję, czyli tak naprawdę jesteśmy na kilku serwerach, które najwyraźniej nie całkiem potrafią się zgrać ze sobą.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

RAD-Poland

ostatnio spokój - wszystko działa jak należy

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mchl

Oby tak było. W weekend był Apache aktualizowany.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Wyglada na to ze wszystko ok. Od dwoch dni mam spokoj (a wczesniej chcialem Ci bombe wyslac ;P takiej tu cholery dostawalem ;) ).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

i wszyscy jacy szczęśliwi, że mają normalne forum - nie doceniacie jak wam dobrze puki coś nie padnie XD

Troll81

uwierz mi :D potrafię docenić wysiłek adminów :D Mchl duże brawa dla ciebie.

Mchl

Dzięki, ale w tej sprawie nie zrobiłem dokładnie nic (poza wypytaniem się na hostingowym forum, czy inni też tak mieli)

Niemniej jednak wszelkie dowody wdzięczności są mile widziane... :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu


Troll81

Pigulec jak zwyklę wrzucił fotkę na miejscu :D