DistrRTgen

Zaczęty przez Troll81, 27 Listopad 2008, 09:23

aborek

Dlatego też moim zdaniem rankingi total są bez sensu - co innego w jednym, konkretnym projekcie...

goofyx

Cytat: Troll81 w 12 Sierpień 2011, 14:23
no i założenie było takie. Jes.i dobrze pamiętam to godzina liczenia na celeronie 800 miała dawać tyle a tyle punktów. I tak lub adekwatnie miały punktować wszystkie projekty. Oczywiście projekty mało popularne usiłowały zdobyć publikę podbijając punktację i żerując na punktomaniactwie. Taki był FreeHal który nic nie robiąc dawał punkty z dupy wziete. no i sołecznosć BOIONC troszkę Tobiasa spacyfikowała. Było resetowanie punktów i smród. potem podobnie było z projektami na grafy które pod znakiem zapytania postawiły sens liczenia na CPU. No i od czasu do czasu też się zdarza taki kwiatek. dlatego mnie punkty przestały podniecac w momencie w którym skończyla się zdrowa rywalizacja a zaczęło cwaniactwo typu wszystkie maszyny w teamie liczą projekt X bo najlepiej karmi. nieważny cel projektu. Byleby karmił.
:respect:
Też nie raz o tym pisałem.
Teraz liczy się dla większości miejsce w rankingu a nie idea.

GRID

dobrym rozwiązaniem było by zintegrowanie punktacji z platformą BOINC. Żeby to było sztywno przypisane. Tak żeby twórcy projektów nie mogli sami sobie wymyślać punktacji. Taki proces można przecież zautomatyzować - jakieś testy sprzętu a potem punktacja i tyle.

Troll81

można. tylko i tak ty jako admin projektu możesz sobie narzucic punktację jaką chcesz. z reguły sytuację stabilisował willy z Boincstats. grożąc usunięciem projektu ze statystyk, co z kolei sprawiało ze zawyżona punktacja traciła sens gdy nie było projektu w statsach którymi moznaby się chwalić. Tak Willy naprostował Tobiasa :D

Tomasz R. Gwiazda

nie ma szans
rozne projekty, rozne czasy obliczen, rozne obciazenie procka i inne zmienne

krzyszp

Dla mnie to komedia...
Zaczynam myśleć nad wyłączeniem swojej grafy z obliczeń, będę sobie znowu robił swoje 2-4k dziennie i już. I p.......i mnie cała statystyka  :bad:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

stasieks

Cytat: krzyszp w 12 Sierpień 2011, 23:07
Dla mnie to komedia...
Zaczynam myśleć nad wyłączeniem swojej grafy z obliczeń, będę sobie znowu robił swoje 2-4k dziennie i już. I p.......i mnie cała statystyka  :bad:

Coś w tym jest. Ja z braku dobrej karty graficznej wyznaczyłem sobie cel na 2011, np 100k punktów w WCG, jakiś tam badge. Trzymam się projektu miesiąca i białek. Punkty i statystyki to fantastyczna rozrywka, ale idea boinca to wykorzystanie wolnych zasobów komputera, niekoniecznie wyścig o punkty.

GRID

To tak jakbyście prosili naukowców żeby nie używali mikroskopów elektronowych bo inni biedni naukowcy nie mają.
W końcu tych naukowców też się nagradza np nagrodą Nobla. Nikt nie patrzy jakim sprzętem dysponuje tylko co odkrył.

Gdyby platforma BOINC była bardziej dopracowana to nie było by problemów statystyki i punktów. Ale czasami tak jest z projektami nie komercyjnymi.

lolek

Co do graf to zależy co na nich liczycie: czymś innym jeśli chodzi o sensowność naukową jest liczenie GPUGRID`a czy milki, a czym innym DNETC, czy CC  :dunno:
Po mimo tych zmiennych o których mówi Tomek to i tak było by to sprawiedliwsze niż te cyrki które są teraz  :bad:

Tomasz R. Gwiazda

oki, 1mln mi tu starczy, wracam do PG

krzyszp

Cóż, ja stopniowo przechodzę z PG na GpuGrid...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

emik

chwilowo zostało wstrzymane generowanie nowych wu z powodu przeciążenia serwera, po uporaniu się z problemem generator zostanie przywrócony do życia


emik

włączono generowanie nowych wu


legis

Mam mały problem z tym projektem mianowicie nie pobiera mi wu
Pobrało 2 przeliczyło i dalej nie chce sprawdzałem na serwerze są wu

mimeq

Mieli jakies problemy niedawno z "zapychaniem" sie serwera i mam to samo:


2011-09-08 19:07:51 | DistrRTgen | Sending scheduler request: To fetch work.
2011-09-08 19:07:51 | DistrRTgen | Requesting new tasks for NVIDIA GPU
2011-09-08 19:07:53 | DistrRTgen | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2011-09-08 19:07:53 | DistrRTgen | No work sent


legis

czyli wina po ich stronie  :whip:
dzięki :parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

od 2 dni projekt karmi ponownie
takze kto zyw i ma karte nVidia to liczyc :)

mimeq

Tak udalo mi sie pobrac cale 2 WU i:

Ups! Przeglądarka Google Chrome nie mogła się połączyć ze stroną boinc.freerainbowtables.com
Spróbuj ponownie wczytać: boinc.­freerainbowtable­s.­com/­distrrtgen/­


2011-11-16 19:39:17 | DistrRTgen | Started upload of 8795972 ntlm_mixalpha-numeric-all-space#1-8_32_422000x500000 - 60907500000_0_0
2011-11-16 19:39:40 | DistrRTgen | Temporarily failed upload of 8795972 ntlm_mixalpha-numeric-all-space#1-8_32_422000x500000 - 60907500000_0_0: connect() failed
2011-11-16 19:39:40 | DistrRTgen | Backing off 34 min 31 sec on upload of 8795972 ntlm_mixalpha-numeric-all-space#1-8_32_422000x500000 - 60907500000_0_0
2011-11-16 19:39:43 |  | Project communication failed: attempting access to reference site
2011-11-16 19:39:44 |  | Internet access OK - project servers may be temporarily down.


Tobas

Ja się podłączyłem i normalnie chodzi

http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/server_status.php

mimeq

Hehe juz tak  %)



Tobas

Mam problem na dwóch kompach:
http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/results.php?hostid=25942
http://boinc.freerainbowtables.com/distrrtgen/results.php?hostid=27796

Nie popatrzyłem i tydzień jestem w plecy  >:(

Wszystkie próbki validate error. Macie pojęcie co to może być?

Tomasz R. Gwiazda

masz OC na GPU ?

Tobas

Nie mam nic - zwykłe stery dwa różne kompy, na trzecim chodzi wszystko ok

Tomasz R. Gwiazda

troche dziwne, moze jakas seria zadan.. nie wiem mnie liczy ok.
ja staram sie na bierzaco sprawdzac czy z projektami/kompami jest ok, zeby wlasnie takich sytuacji uniknac.

aborek

U mnie też w zasadzie bez problemów się liczy. Może jakaś zwiecha sterowników i restart wystarczy?

Tobas

To jest tydzień czasu, w międzyczasie były restartowane xx razy,
mają różne stery 285.62 i 268.56, świeżo zainstalowane windy..

Poszukam co i jak póki co przeskakuje na PG

Tobas

O w dupę! Znalazłem wspólny mianownik. Boinc 6.13.12 - niech mi ktoś powie, że idzie mu na tym DistrRTgen?

Tomasz R. Gwiazda

ja wszedzie uzywam 6.12

aborek

Ja z 6.13 miałem same problemy i wróciłem do 6.12

Troll81

ja mam jeszcze 6.10.58  %)

Sergeant

6.10.18 i 6.10.60 - wszystko chodzi bez problemu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

AL

6.10.60 i j.w.

phobos

Nie wiem czy zauwazyliście, ale nie ma WU. Prawdopodobnie nie będzie nowych przez co najmniej 2 tygodnie. Mają jakieś problemy z serwerem. Szczegóły tu:
https://www.freerainbowtables.com/phpBB3/topic3197.html

AL

Tak zauważyłem to parę dni temu, ale dopiero dziś zużyję resztki mojego zapasu.

Tomasz R. Gwiazda

z ciekawostek odnosnie projektu i wymagan serwerowych


CytatStorage: The current we have is 12 TB which is about enough.
Bandwidth: In the last month we received 5.48 TB data and that is only running on full speed for half of the month and tables with very high chain length. On top of that we also need to move the tables after perfecting so add 1 TB more to that. To cope with the current traffic (not even taking into account future BOINC clients) we need around 12-15 TB of bandwidth / month.
RAM: We currently have 24 GB which is about sufficient (we can always use more memory!)

srogo :)

Tomasz R. Gwiazda

teraz karmi

ogolnie ustawilem zapasowy projekt PG jak przestanie karmic

PanStaszek

Zadania na GPU w końcu dostępne  :boing:


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

taktu

To dobrze trafiłem z przełączeniem się z gpugrid na distr'a  :attack:


taktu

A jednak nie tak dobrze, projekt leży i kwiczy, strona nie działa wszystko siadło ???