Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Czas przeliczania

Zaczęty przez Juras23, 13 Styczeń 2006, 18:58

bartsob5

no to jesli chodzi o dlugie, to sam sobie odpowiedziales...

maks 2 godziny?
przede wszystkim ralph i rosetta (do ustawienia)

i na podstawie probek z ostatnich 4 jmiechow:
proteins (ale oni chyba nie maja aktualnie probek czas przetwarzania 2-5tys sekund)
malaria (3,5-5tys sekund)
hydrogen (ponizej 2 minut), ale nie polecam
simap (do 6,7tys sekund)

Bober

PrimeGrid, Spinhenge, SHA 1 Collision, Enigma (na ogół), Sudoku

tito

Cytat: "bartsob5"no to jesli chodzi o dlugie, to sam sobie odpowiedziales...

Dzięki za odpowiedzi - lecz, czy prócz CPDN jest jeszcze coś? Tam mam już parę kredytów - chciałbym dorzucić swoje trzy grosze jeszcze gdzieś, a niedługo będę pozbawiony netu na 5 miechów (ale nie kompa).

Krótkie unity - Enigma to wiem :D prawie cała moja moc obliczeniowa teraz jest tam skierowana.

jaskij

Jeszcze stosunkowo krótkie unity są w BURPie, na który cię namawiam, bo właśnie zdobywamy w nim pierwsze miejsce ;PP

bartsob5

Cytat: "Bober"PrimeGrid, Spinhenge, SHA 1 Collision, Enigma (na ogół), Sudoku

pg ostatnio problematyczny... wysypala mi sie jednostka po 10 godzinach, nastepna miala sie liczyc przez 140tys sekund wiec dalem sobie z nia spokoj...

spinhenge rzeczywiscie polecam, w tym gaszczu mi umknal bo przeliczylem tylko 1 jednostke - 3tys sekund

Cytat: "jaskij"Jeszcze stosunkowo krótkie unity są w BURPie, na który cię namawiam, bo właśnie zdobywamy w nim pierwsze miejsce ;PP

w burpie regularnie sa takie powyzej 10 godzin i w dodatku deadline liczony w dzisiatkach godzin a nie dniach (od 12 do 36 chyba)

AL

#45
Cytat: tito
Cytat: bartsob5no to jesli chodzi o dlugie, to sam sobie odpowiedziales...

Dzięki za odpowiedzi - lecz, czy prócz CPDN jest jeszcze coś? Tam mam już parę kredytów - chciałbym dorzucić swoje trzy grosze jeszcze gdzieś, a niedługo będę pozbawiony netu na 5 miechów (ale nie kompa).

Krótkie unity - Enigma to wiem :D prawie cała moja moc obliczeniowa teraz jest tam skierowana.

Prócz CPDN jest jeszcze pokrewny Seasonal Attribution Project - w tym projekcie deadline jest niewiele krótszy niż w CPDN - ale też i jednostki krótsze (takie jak CPDN beta i takie jakie sobie można ustawić w opcjach w CPDN). Teraz mam kilka WU z SAP i jedna z nich po ok. 40 godzinach ma nieco ponad 11% podczas gdy zwykłe WU z CPDN po 109 godzinach ma tylko ponad 9 godzin. Był jeszcze BBC CPDN - ale on już od dawna nowych WU nie puszcza ( i raczej już nie będzie).
Natomiast co do krótkich WU to polecam poza przerabianą już przez ciebie Enigmą te projekty: PrimeGrid, Spinhenge, SHA 1 Collision (ten bardzo fajnie punktuje!) - a to ze względu na to, że przez cały czas jest w nich sporo WU do przeliczenia i są dostępne praktycznie cały czas. Natomiast w BURP czy Hydrogene - pojawiają się i znikają - ale podobnie jak w przypadku LHC - przez większość czasu nie wysyłają woogóle WU.

AL

Cytat: "bartsob5"

Cytat: "jaskij"Jeszcze stosunkowo krótkie unity są w BURPie, na który cię namawiam, bo właśnie zdobywamy w nim pierwsze miejsce ;PP

w burpie regularnie sa takie powyzej 10 godzin i w dodatku deadline liczony w dzisiatkach godzin a nie dniach (od 12 do 36 chyba)

W ciągu ostatniego m-ca puszczają tylko króciutkie max. godzinę ( góra 2 na athlon xp ) - aczkolwiek fakt - bywały w tym projekcie takie jednostki o jakich piszesz. Natomiast co do deadlinu - to sprawa nie uległa zmianie - i jest stosunkowo krótki.

Bober

Cytat: "bartsob5"
Cytat: "Bober"PrimeGrid, Spinhenge, SHA 1 Collision, Enigma (na ogół), Sudoku

pg ostatnio problematyczny... wysypala mi sie jednostka po 10 godzinach, nastepna miala sie liczyc przez 140tys sekund wiec dalem sobie z nia spokoj...
Zapomniałem zaznaczyć, że dotyczy to tylko aplikacji primegen (jeśli tylko ją się wybierze w preferencjach, jednostki są krótkie i raczej bezproblemowe (przynajmniej u mnie)).

Ethefor

A co się stanie, jeżeli mój komputer nie zdąży policzyć wsyztskiego do terminu, który jest podany?

Bober

Za jednostki odesłane po terminie zwykle nie otrzymuje się punktów. Prawdopodobnie nie będą również wykorzystane przez projekt.