Czas przeliczania

Zaczęty przez Juras23, 13 Styczeń 2006, 18:58

Juras23

Powiedzcie mi proszę czy można stworzyć jakiś taki spis lub raczej listę pokazującą jak długo na przykładowym kompie ( procek, ram, klient nieistotny ) liczy się dana jednostka projktu.

Chodzi o to, że jeśli mam Semprona 2400+ ( 1,7 GHz) 512 MB oraz klienta 5.3.6 to żebym wiedział ile czasu będzie mi się liczyć jednostka. Wiem, że zawsze CPDN będzie wygrywał, ale chciałbym wiedzieć, który z projektów poza tym gigantem ma jeszcze długie jednostki do liczenia.

Czyli SETI około 3 godzin, Einstain na 6 godzin ......ten czas w końcu będzie zależny od wszysktiego, ale można to jakoś uśrednić.

Pytacie po co mi to, a no po to abym mógł zapodać na kompy bez netu jak najdłużej liczące się jednostki, po to by nie wymieniać BIONC-ów co dzień pomiędzy "klientami" a kompem na którym mam dostęp do netu.

Normalnie wszędzie zapuścił bym CPDN i z głowy, ale wyskakuje mi jakieś ograniczenie na kompie "źródłowym" 2 zciągniętych jednostek na dobę.....czy to normalne !? Czyżby przewidzieli, że nikt nie jest w stanie na tym samym kompku przeliczać 5 jednostek jdnostek jednocześnie? Ja jestem :) ....przerzucam jednostki na inne kompy :) bez netu.

co myślicie? :roll:

bartsob5

---------- 19:08 13.01.2006 ----------

to przez obawy, ze ktos nasciaga ich 50 i po roku odesle je nieprzeliczone...
bede tu wymienial maksymalne (minimalne) lub przewidywane dlugosci liczenia na sempronie 3100+ (mysle ze krecenie nie ma wplywu) na 1GB RAM
moja lista wyglada tak:
CPDN               ok 600h (przewidywane)

uFluids            osobiscie doliczylem maksymalnie do 11h i anulowalem (same anuluja sie po chyba 20h, dostaje sie duzo pkt, nawet za anulowane) czas bardzo zmienny, jedna sie zakonczyla nawet po 5h...

Einstein             7-9  (na slabszych kompach do 11, ale ostatnio puszczaja mniejsze probki)

WCG                 2,5-7h (ale to na athlonie 2500+ 1800MHz 256MB RAM)

LHC                  bardzo roznie- od 5min do 6h zalezy od WU

PrimeGrid        <4,5h

rosetta              40min-4,5h

SETI               2,5-3,5h (pierwsza wartosc dla optymalizowanego)

Predictor               40min-1,5h

---------- 19:09 ----------

na twoim miejscu jednak bardziej sugerowalbym sie deadlinami... (mozesz ustawic sciaganie co 10 dni, nasciagasz kilkadziesiat probek i przez miecha mozesz je przerabiac (okres ok. miesiaca ma WCG i rosetta o ile sie orientuje)

Juras23

no zastanawialem się nad tymi deadline'ami ale nie pamiętam własnie poza CPDN ile czasu dają projekty.....wiem że SETI kilka dni, a to za mało, potrzebuję minimum tygodnia.

Zrobię sobie bazę danych, która mi będzie mówiła która próbka powinna się właśnie kończyć ( oczywiście po ręcznym wpisaniu danych z Boinc'a kompka "klienta" ) tym sposobem miałbym jakąś kontrolę,  co by mi próbki nie przepadały przez deadliny.

bartsob5

---------- 19:32 13.01.2006 ----------

o ile pamietam (seti dawno nie liczylem) deadline maja sie tak:
CPDN           1 rok +-3tygodnie
uFluids          2 tygodnie

Einstein         2 tygodnie

WCG             ok 3 tygodni

LHC              10-14dni

PrimeGrid      2 tygodnie

rosetta          4 tygodnie

SETI             2 tygodnie (tak zawsze bylo, czy jest tak teraz nie wiem)

Predictor        7dni

---------- 19:37 ----------

a jesli moge cos zasugerowac... daj na kazdego kompa po jednym projekcie... a pozniej rob tak:
poniedzialek: wgrywasz predictora na kompa 1
wtorek: wgrywasz einsteina na kompa2
sroda: wgrywasz WCG na kompa 3
czwartek: wgrywasz rosette na kompa 4
piatek: wgrywasz PG (lub cokolwiek innego) na kompa 5, sprawdzasz czy ktorys komp juz sie wyrobil, jak tak, zbierasz wszystkie wyniki do domu... nastepny tydzien robisz tak samo, sprawdzajac codziennie czy cos sie zrobilo... ale najlepiej odsylac probki tylko wtedy, kiedy wszystkie z listy sa juz zrobione (zeby sie np. pozniej nie dublowaly albo cos;) )

twoja metoda tez na krotsza mete bylaby dobra, ale to za duzo roboty przy tym... po 2-3 tygodniach juz by ci sie niechcialo...

Juras23

nie no daje po jednym projekcie na kompki klienckie bo by się jużza bardzo namiszało.

Jak na razie to nie ma sensu abym sprawdzał co dziennie wszystkie kompki patrząc czy już się przeliczyło czy nie - nie za bardzo jest na to czas w pracy :).  
To fakt że zarzucę kontakt z siecią na każdym BIONC'u dla projektu na 10 dni tym sposobem zciągnę więcej próbek za jednym razem. Stworzę Bazę i zobaczę jak będzie działać. No co Ty jak to mi się znudzi??? Jak by mi się znudziło to bym się już w to nie "bawił"


bartsob5

no ale kwestia pracochlonnosci... pewnego dnia zapomnisz sprawdzic i juz caly plan idzie na marne... no ale coz... zrobisz jak chcesz;)

m2marek

może przy większej ilości dostępnych procesorów pozwoli ściągnąć więcej próbek CPDN, ale jak ich "oszukać" jeśli nie masz kosmicznej maszyny, a może nie trzeba kręcić i da się to jakoś ustawić?

bartsob5

a jeszcze pytanie techniczne... jak sie rozwiazuje kwestia benchmarkow?

Juras23

benchmarki zawsze włączają się jesli BOINC wykryje nowy procesor, tak więc zawsze gdy zmieniam "klient" na "źródło" i odwrotnie. Nie szkodzi to próbkom.

bartsob5

ale kwestia... czy wyslasz benchmarki kompa z netem czy tych beznetowcow?

Juras23

benchamrki tu na formum wysłałem kompka mojego z domu. Jeśli chodzi o projekty to widzą one tylko kompka z netem, tak więc wszelkie próbki odyłane a przetworzone na "klientach" są widziane jako przetworzone na "źródle" czyli na kompie z netem.

AL

Polecam waszej uwadze projekt seti@beta. Są tu jednostki, które można policzyć w od około 3 do trzydziestukilku godzin (przynajmniej mi się trafiły same takie ponad trzydziestogodzinne). Deadline co ważne w moich jednostkach wynosił ok. dwa i pół m-ca. Niestety nie wiem czy sprawa ma się tak samo w przypadku tych krótszych jednostek.

Juras23

TX za info jeśli okazało by się że tam jednostki 30 - godzinne są normą, to byłby to najlepszy dla mnie projekt pod względem obsługi kilku kompków bez netu.

Mchl

Dostałem do tej pory 11 jednostek w Seti beta.
2 liczyły się ponad 30h.
5 około 3-4h
3 zakończyły się z błędem po niecałej minucue
jedna się przelicza (wygląda na to, że będzie z tych dłuższych)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5


Nietoperek

4-ro godzinne jednostki daja okolo 48.18 -:- 48.25 pkt. wieksze nie wiem bo jeszcze nie odeslalem :)

bartsob5

a sluzy to czemus konkretnemu czy nie bardzo?

Mchl

30 godzinne nawet po 190, z tym że trochę się czeka , zanim kworum się zbierze. czterogodzinne około 45 punktów, błędne...0.
Z tym że nagle ni z tego ni z owego mam ponad 500 punktów kredytowych... Bonus jakiś czy coś?

Cytat: "bartsob5"a sluzy to czemus konkretnemu czy nie bardzo?

Służy rozwojowi nowej aplikacji, która będzie obsługiwać (a własciwie już obsługuje jak widać) jednostki róznej długości oraz dane z teleskopów inne niż Arecibo.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

u mnie tez zabonusowalo - 364 pkt wczoraj a dzis 1186 :) - moze jakas nagroda za wytrwale liczenie ;)

AL

Ja za pierwszą dużą dostałem coś ponad 190pkt. W następnej czekam na kworum - ale myślę, że też dostanę coś koło tego.

Mchl

Być może bonusy są związane z poniższą informacją?

2006-01-31: SETI@Home Beta
We've released SETI@home Enhanced version 5.05. The results will probably differ from 5.02, so I've cancelled outstanding workunits and am updating credits. It'll probably take a few days for credits to catch up.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PeeN

---------- 20:52 04.04.2006 ----------

Komp:
PIII 750MHz, 256 MB RAM

Jednostka Seti 14:50h
8O

zaraz podam ile za to punktów dostałem



---------- 21:18 ----------

CPU Time: 15:02:59(54,179.80 sek)
claimed credit 51.04
granted credit 29.11 (czyli tylko 29 :/)

eee no dobra mój komp sie nie nadaje do liczenia seti(5/3 czasu średniego)  :?

inne projekty przynajmniej utrzymują się w średniej
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

bartsob5

na wszystkim warto liczyc!!!! jakbys tak przeliczyl punkty na zuzycie energii to z pewnoscia wyszloby to samo, wiec nie jestes stratny;)

PeeN

ale że jak?? 15h??

w innych projektach(bardziej teraz przydatnych dla ludzkości) 15 h to 60pkt ;)

więc jednak zostane przy Rosettcie i podziałam jeszcze troche na Predictorze(musze zobaczyć jak wydajnie się liczy) dla dobra światowej medycyny

PS nie obchodzi mnie to czy zostaną te dane wykorzystane w dobrym czy złym celu, jeśli przyczyni się to do zagłady ludzkości to bedzie i tak dobrze bo wszechświat straci najbardziej zakłamaną i bojowo nastawioną rasę ze wszystkich(oczywiście sie o tym nie dowiemy bo nie znajdzeimy ufoludków przez to że nie bede wspomagał SETI :P)

haha wszystko ode mnie zależy cała przyszłosc ziemi hahahahha :P
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

bartsob5

a muszisz tez zwrocic uwage, ze wiele klientow liczacych seti jest optymalizowanych (czyli maja 2 krotne turbodoladowanie;) )

PeeN

---------- 21:55 04.04.2006 ----------

w takim razie też zaczne używać optymalizacji

---------- 19:49 05.04.2006 ----------

i kicha optymalka nie chce działać :/ wiesza sie BOINC  :(
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

PMG

Pytanie

Ile w różnych projektach dostaje sie za godzinę pracy ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

bartsob5

---------- 14:49 01.09.2006 ----------

a to zalezy od twoich benchmarkow i nie ma innej rady, jak samemu do zbadac, bo kazdy komputer dostaje inna ilosc w przeliczeniu na godzine...

generalnie chyba najlepiej punktuje einstein, jesli masz standartwoego klienta (u mnie daje 150% punktow ktorych powinienem normalnie dostac.) neuron, qmc, ktore maja kworum w wysokosci 1, daja tyle ile zarzadasz... w moim przypadku climate daje mi 226 pkt za 18 godzin, rosetty nie sprawdzalem, seti tez nie, a pozostale w okolicach 12pkt/h

---------- 20:28 05.12.2006 ----------

no to moze ja tutaj srednia dlugosc jednostek przedstawie na podstawie empirycznych doswiadczen w ciagu ostatnich 30 dni:

oczywiscie sa to wyniki dla semprona 3100 taktowanego na 2,25GHz
Vtu:
1h 15min   (7-8 XI)  
uFluids
0h 1min do 0h 51min  (10-17XI)  
Spinhenge
21min (5XI-5XII)  
RieselSieve
49min-54min (5-28 XI)  
RenderFarm  
6s do 1,5h    
RCN
6s do 1,75h  
QMC
6-7h (probki z 9,21,26XI i 3XII)  
 Proteins
40min-1h (30XI-2XII)  
 Tanpaku
43min (6-13XI)  
 Neuron  
13-18min  
 Malaria  
18min-1h24min (5-26XI)  
 Einstein
 5,5h-6,75h  
 SIMAP
56min-1h  
 ABC
28min-6h

PBT_adamludek

Cytat: "bartsob5"---------- 14:49 01.09.2006 ----------

a to zalezy od twoich benchmarkow i nie ma innej rady, jak samemu do zbadac, bo kazdy komputer dostaje inna ilosc w przeliczeniu na godzine...

generalnie chyba najlepiej punktuje einstein, jesli masz standartwoego klienta (u mnie daje 150% punktow ktorych powinienem normalnie dostac.) neuron, qmc, ktore maja kworum w wysokosci 1, daja tyle ile zarzadasz... w moim przypadku climate daje mi 226 pkt za 18 godzin, rosetty nie sprawdzalem, seti tez nie, a pozostale w okolicach 12pkt/h

---------- 20:28 05.12.2006 ----------

no to moze ja tutaj srednia dlugosc jednostek przedstawie na podstawie empirycznych doswiadczen w ciagu ostatnich 30 dni:

oczywiscie sa to wyniki dla semprona 3100 taktowanego na 2,25GHz
Vtu:
1h 15min   (7-8 XI)  
uFluids
0h 1min do 0h 51min  (10-17XI)  
Spinhenge
21min (5XI-5XII)  
RieselSieve
49min-54min (5-28 XI)  
RenderFarm  
6s do 1,5h    
RCN
6s do 1,75h  
QMC
6-7h (probki z 9,21,26XI i 3XII)  
 Proteins
40min-1h (30XI-2XII)  
 Tanpaku
43min (6-13XI)  
 Neuron  
13-18min  
 Malaria  
18min-1h24min (5-26XI)  
 Einstein
 5,5h-6,75h  
 SIMAP
56min-1h  
 ABC
28min-6h

ooo eisteina wu z s5 liczy Tobie 6h ?

mi liczy 1 wu na p4 2.4 ht na 50% mocy w 1h 20min

dziwne

PMG

Bo są krótsze i dłuższe jednostki w Einsteinie. Dłuższe są u mnei na Athlonie 1,7+ na około 10 gorzin ( dostaję za nie około 115 punktów). A są tez któtsze - takie na około 1-2 godziny.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

sourcerer

---------- 05:20 15.12.2006 ----------

Witam :)
Chcialem was zapytac, czy u tych co licza Seti,Seti Beta, lub Einstein tez sa takie dlugie czasy liczenia ok.10 godzin.Pytam bo od jakiegos miesiaca licze tylko takie,a wczesniej mialem w okolicach 2-4 godzin.No i moze podpowiecie jakie jeszcze projekty warto liczyc na AMD64 3800+ bo narazie tylko te 3 licze.

---------- 05:20 ----------

Witam :)
Chcialem was zapytac, czy u tych co licza Seti,Seti Beta, lub Einstein tez sa takie dlugie czasy liczenia ok.10 godzin.Pytam bo od jakiegos miesiaca licze tylko takie,a wczesniej mialem w okolicach 2-4 godzin.No i moze podpowiecie jakie jeszcze projekty warto liczyc na AMD64 3800+ bo narazie tylko te 3 licze.

kempler

Na moim Celku 1.6 GHz próbka Einsteina liczy się jakieś 10 godzin z minutami, natomiast na Duroniku 800 jakieś 4h. Czy to normalne ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

tak... dla 20% najslabszych kompow sa wysylane male probki

Bober

Pytanie do liczących ostatnio w Sztaki - jakie są tam teraz jednostki i czy są jakieś przykre niespodzianki??

bartsob5

ja odeslalem tam probek pare miesiecy temu (1-2).. byla ona baaaardzo duza no i spotkala mnie niezbyt pozytywna niespodzianka...

mieli akurat jakies problemy z baza danych kiedy odeslalem, i bylo powazne ryzyko, ze nie nalicza mi ponad 550pkt... na szczescie dopisali mi je po tygodniu, ale niesmak pozostal...

Bober

Cytat: "bartsob5"ja odeslalem tam probek pare miesiecy temu (1-2).. byla ona baaaardzo duza no i spotkala mnie niezbyt pozytywna niespodzianka...

Znam tę sprawę - grunt, że finał dobry :)

Pytanie jak jest teraz - po statach widzę, że Tommy ostatnio sporo zapunktował, więc liczę na jakąś relację :wink:

Tomislaw

Cytat: "Bober"Pytanie do liczących ostatnio w Sztaki - jakie są tam teraz jednostki i czy są jakieś przykre niespodzianki??
Z tego co pamiętam to moje jednostki liczyły się w bardzo zróżnicowanym czasie  od kilku min do kilku godzin (C2D E6600). Co więcej przy tych dłuższych próbkach % postępu był długi czas 0%  by potem skoczyć nagle na 100%. Z obserwacji wyników wynika że wszystko jest OK, ale nie potrafię teraz powiedzieć czy to nie były jakieś błędy i czy ręcznie później punktów nie dopisali.



Bober

#37
---------- 02:54 18.12.2006 ----------

Dzięki. Z tymi procentami to pewnie nie mają checkpointów (zapisywania postępu pracy) podobnie jak w RCN.

Zaciągnę parę jednostek wobec tego, na próbę.

---------- 00:42 20.12.2006 ----------

Cytat: BoberPytanie do liczących ostatnio w Sztaki - jakie są tam teraz jednostki i czy są jakieś przykre niespodzianki??

Przeliczyłem jednostkę - 14,5h na PentiumM 1,5Ghz.
Więcej o niespodziankach napisałem w temacie o SZTAKI.

Tomislaw

Cytat: "Bober"
... po statach widzę, że Tommy ostatnio sporo zapunktował, więc liczę na jakąś relację :wink:

Ostatnimi czasy cosik zapominam wyłączać kompa na noc i  tak już się już liczy któryś tydzień. Powróciłem,  jak widać po statach do moich ulubionych białek. Martwi mnie trochę to, że tak mało jednostek rzucają w RALPHie - dzisiaj np. po całym dniu dobijania się udało mi się pobrać tylko 10 czy 12 jednostek. Drugie miejsce na świecie jest na wyciągnięcie ręki (a i do pierwszego nie jest wcale tak daleko). Grunt to wyczaić odpowiedni moment i pobrać tyle ile wlezie (tzn max 40 szt  :evil: )
Mam jeszcze trochę zaciągniętych jednostek w Spinhenge więc tam też przez jakiś czas powinny polecieć punkty.
Czekam na ostateczne wyniki ankiety w który projekt atakujemy :twisted:



tito

Chciałbym odświeżyć temat. Interesuje mnie projekt o krótkich unitach (komp włączony max 2 godzin dziennie), oraz o ekstremalnie długich z dłuuugim deadlinem - do przeliczania na kompie odłączonym od netu przez 5 miesięcy (jak CPDN).