AQUA@Home

Zaczęty przez TJM, 11 Grudzień 2008, 01:53

Raptor77

IQANA

19,770.97s  147,251.00s (czas CPU)  7,941.72pkt
20,857.62s  152,828.90s (czas CPU)  8,272.60pkt

czyli maks dziennie 34500pkt

AQUA
67,681.29s 512,439.70s (czas CPU) 37,860.31pkt
66,513.06s 533,418.20s (czas CPU) 38,197.00pkt

czyli maks dziennie 48-49000pkt

procek i7 @ 4G HT, niestety używany do różnych rzeczy przez mnie :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

gigi2000

IQUANA, proc Q6600@2,6MHz, czas 62,375s (17h z kawałkiem), punkty: 8,279 ???

Tomasz R. Gwiazda

no i rozczarowanie a najwieksze to dlatego ze odpowiedzialni za projekt daja na poczatku w wyniku bledu/z premedytacja zawyżona punktacje

ja swojego czasu w Aqua sporo narzepalem, teraz tylko dorywczo. Bo wychodzi ze tylko na Quadach sie to oplaca liczyc i to najlepiej z serii i7 :)

Raptor77

punktacja w IQUANA żeczywiście z początku była z kosmosu - potem zeszli do normalnego poziomu ale w tym wątku jednemu gościowi dalej nie pasowało że za dużo płacą (było chyba na poziomie MW) i zrobili kolejną obniżkę. Ja już wszystkie hosty poniżej i5/i7 przerzuciłem na milke bo jest bardziej opłacalna
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

tylko czemu glos 1 osoby ma tam taka moc :) Gdzie pieprzona demokracja ! :D

Tomasz R. Gwiazda

jak jest z punktacja FOKKER/PLANCK ?

Ani jednej probki jeszcze nie liczylem i sie zastanawiam jak sie ona ma obecnie do zwyklej Aquy i Iquanny ?

Peciak

http://www.boincatpoland.org/smf/boinc/lista-projektow-wedlug-'dojnosci'/msg89115/#msg89115
Tu masz moje porównania

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

mieso rzucili ..... znaczy WU :)

http://aqua.dwavesys.com/server_status.php

okolo 17,736 wu typu AQUA

w preferencjach zaznaczyc

AQUA: yes
AQUA_CUDA: no
FOKKER_PLANCK: no
IQUANA: no


i ssac, ssac :)

Polecane dla tych co maja Quady ale i na Dual ladnie mozna przykosic.
Jednostki sa roznych wielkosci , wiec mozna dostac i takie 1,5h i takie 68 i wiecej h

syrian

ta ostatnia porcja próbek gorzej punktuje od poprzedniej,
obecnie to na tym samym poziomie co milka czy yoyo ecm

Bobo_PL

Wpadła mi próbka 17mar10-72-5M-256-4-uh_13_35_0
Przewidywany czas zakończenia 150godzin.

Jak dostane za to kilkaset punktów to się chyba  :attack:

Tomasz R. Gwiazda

ostatnio chodza takie z pokopanym czasem, ja mialem co pokazywala cos okolo 3500h :P

Bobo_PL

Policzyłem próbke.

12,334.80 pkt za 47 godzin liczenia to chyba żadna rewelacja.

Tomasz R. Gwiazda

262 pkt na 1h

to jest jeden z najlepiej pkt projektow jesli chodzi o to

QuantumFire i DOcking za probke daja jakies 250pkt (ktora wcale sie 1h nie liczy)

HolyCrom

Powiedzcie proszę jaki trzeba mieć sprzęt, żeby AQUA liczyć? Poświęciłem 4,5h i nie mam nawet 0,2%. Mam P43.0GhzHT. Inne projekty się liczą, ale to jest obliczeniowym koszmarem :/

Raptor77

bo aqua jest zoptymalizowana dla wielordzeniowych procesorów

albo przynajmniej dwurdzeniowego Core2Duo podkręconego
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

goofyx

U mnie na i7 930 ( "podkręconego" z 2.8 na 3.0 ;) ) na 8CPU próbka chce się liczyć 35h.
Także na zwykłym 1core P4 z HT to pewnie ze 200h by chciał.

ps.: Aqua to nonCPU ? <- pytam bo liczy mi jednocześnie 8 próbek WCG i próbkę Aqua niby na 8CPU.

matkad

U mnie na i5 2,66GHz próbka liczy się ok. 18h i faktycznie jak patrze na wykorzystanie CPU - wszystkie 4 rdzenie idą pełną parą :-)

apohawk

Dołączyłem do projektu i ściągnąłem jedną próbkę, żeby zobaczyć jak to się mieli.
iq64B2_100527g_5_43_1
Jedzie na 6 rdzeniach. Phenom II X6 @3,5
Postęp 7,015% po 35 minutach.
No good deed goes unpunished.

apohawk

http://aqua.dwavesys.com/workunit.php?wuid=3605678

Czas liczenia: 30363.81s, czas CPU 174739.7s (6rdzeni), punkty 14606.51, co daje 288.63 punktów na godzinę na rdzeń. W skrócie, jest bardzo dobrze  XD
No good deed goes unpunished.

AiDec

#139
Dwie probki przeliczone. Wyszlo 250 i 280 pkt na godzine. Dawno mi sie nie zdarzylo na CPU zrobic 55k pkt. na dobe  ;D. I wcale nie byl to jakis mocno krecony CPU... zaledwie 3.6GHz



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: apohawk w 22 Czerwiec 2010, 07:51
http://aqua.dwavesys.com/workunit.php?wuid=3605678

Czas liczenia: 30363.81s, czas CPU 174739.7s (6rdzeni), punkty 14606.51, co daje 288.63 punktów na godzinę na rdzeń. W skrócie, jest bardzo dobrze  XD
No to jak ktoś chce dobrze punktować  to Aqua :)

AiDec

AQUA wciaz punktuje wspaniale. Przy czym najwieksza przebitka jest na procach wielordzeniowych/watkowych (nie ma wielkiego szalu na dwu- i jedno- rdzeniowcach). Proce i7 szaleja w tym projekcie - klasyczny i7 robi 50k kazdego dnia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Nie bierzcie Fokker-Planck, duzo sie wysypuje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


Raptor77

Cytat: AiDec w 24 Wrzesień 2010, 09:25
Nie bierzcie Fokker-Planck, duzo sie wysypuje.
hmm za duże oc ??

u mnie nic się nie wysypuje - ale na IQ miałem tempy 80st.C a na FP mam 90st.C - FP bardziej obciąża proca - ale np. robi użytek z 16-64 rdzeni
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

Dot. kompow z niewielkim OC (10-15%), wiec to nie to. Poza tym smiga tam wszystko inne (PG i Rosetta rowniez). Zatem cos innego. Nie wiem co, ale profilaktycznie ostrzegam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

phobos

Dopiero dołączyłem do aqua i nieco mnie zdziwiło jak dostałem 40k pkt za pierwszą przeliczoną próbkę. 20h na phenomie II x4 3,5ghz. ta punktacja to zawsze tak obficie wygląda w tym projekcie ?

mimeq

Tak, zauwaz jednak ze 1 WU AQUA obciaza wszystkie rdzenie CPU dostepne w systemie (wielowatkowosc).  :p_arr:


phobos

Zauważyłem... jednak mimo wszystko projekt ten daje 20 razy więcej pkt na dobę z cpu niż to co liczyłem do tej pory. Niezła fucha, mogę nabić na cpu więcej niż na gpu  |-?

mimeq

eee tam na GPU mozna miec 30k za 4x minut  XP

http://moowrap.net/result.php?resultid=57587


Troll81

są takie projekty :( niestety napędza to punktomaniactwo....

Tomasz R. Gwiazda

nabijaj :)
Ja obecnie glownie GPU + Aqua na CPU

phobos

Cytateee tam na GPU mozna miec 30k za 4x minut
nie wątpię że można mieć ale trzeba mieć do tego coś lepszego niż mój radek 4650 ;] u mnie 30k nabija się ponad dobę

Cytatsą takie projekty  niestety napędza to punktomaniactwo....

liczyłem ponad miesiąc kiepsko punktujące cosmology, trochę się odkuję  :P

Tomasz R. Gwiazda

jakby co, to Aqua dzis padla.
Na stronie wyswietla sie


AQUA@home

selecting Unable to select database - please try again laterNo database selected


nie mozna takze odeslac WU :)


goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 21 Czerwiec 2011, 13:05
jakby co, to Aqua dzis padla.
Na stronie wyswietla sie


AQUA@home

selecting Unable to select database - please try again laterNo database selected


nie mozna takze odeslac WU :)



Może mieli włama <- albo po prostu sprzęt padł <- zdarza się.

phobos

Chyba przedwczoraj przez kilka godzin też nie dało się połączyć.

Tomasz R. Gwiazda

kurcze przez ta padnieta Aqua to nie mam co liczyc na CPU....

WUPES

Cytat
Chyba przedwczoraj przez kilka godzin też nie dało się połączyć.
"The AQUA@home server will probably be offline this Saturday, possibly this evening, and should come back online later this weekend"  to komunikat z piątku 17 czerwca. Muszą mieć zatem jakieś poważne kłopoty skoro nie wrócili tak jak zapowiadali - zaraz po 19-tym. Ja póki co powracam do SETI, które dzisiaj też ma jakieś kłopoty :-(  .
AQUA punktuje przyzwoicie i szkoda by było gdyby przerwa potrwała jeszcze dłużej. Jak na razie nie mogę się połączyć nawet ze stroną www projektu, nie mówiąc już o odesłaniu próbek.

TRZECIAK

Cytat: WUPES w 22 Czerwiec 2011, 23:01
Cytat
Chyba przedwczoraj przez kilka godzin też nie dało się połączyć.
"The AQUA@home server will probably be offline this Saturday, possibly this evening, and should come back online later this weekend"  to komunikat z piątku 17 czerwca. Muszą mieć zatem jakieś poważne kłopoty skoro nie wrócili tak jak zapowiadali - zaraz po 19-tym. Ja póki co powracam do SETI, które dzisiaj też ma jakieś kłopoty :-(  .
AQUA punktuje przyzwoicie i szkoda by było gdyby przerwa potrwała jeszcze dłużej. Jak na razie nie mogę się połączyć nawet ze stroną www projektu, nie mówiąc już o odesłaniu próbek.

Sporo projektów nagle padło w mniejszym lub większym stopniu :/ AQUA, DNETC od kilku dni leży, Seti ma problemy jakieś, Milka ma problemy z płynnością wysyłania WU, LHC mimo że żadko próbki rozsyła to ostatnio chyba ze 2 dni też leżało z krótkimi przerwami.


goofyx

hmm, może to rzeczywiście jakieś cyber ataki na serwery projektów boinc?