AQUA@Home

Zaczęty przez TJM, 11 Grudzień 2008, 01:53

phobos

Ja myślę, że to iluminaci. Albo cykliści.  ;)

Tomasz R. Gwiazda

Aqua wstaua.... :) ale do pelnego powrotu do zdrowia jeszcze troszke.
Mnie sie udalo odeslac WU i dostalem nawet pkt za to. Nowych WU narazie nie ma

AQUA server is recovering from a serious problem
Last week the AQUA server had to be shut down because many configuration files were accidentally deleted. We are working on gradually repairing the damage, and will start submitting new work as soon as we are reasonably confident that everything is fine. This could take a few days. We believe the database is intact and no one has lost any credit. We apologize for any inconvenience this may have caused our volunteers. 27 Jun 2011 | 19:10:02

Tomasz R. Gwiazda

wznowiono prace

odpiac i przypiac ponownie sie do projektu nalezy

puki co czekaja na odeslanie starych probek i niedlugo zaczna produkcje nowych

phobos

Niestety na razie rozsyłają tylko próbki fokker-planck które punktują trochę gorzej niż Redfield Open Quantum Simulation. Do pełnej sprawności trochę jeszcze brakuje.

Tomasz R. Gwiazda

tak tak, dokladnie

zadalem pytanie na forum kiedy bedzie wznowiona produkcja ROQS

phobos

Coś u nic jest jeszcze mocno nie tak :D
Dostałem dzisiaj ponad 220'000'000 punktów za 2 próbki...
Sent                                  Time reported                   Status                  Run time(sec)   CPU time(sec)   Stwórz      Aplikacje
7 Jul 2011   12:57:45 UTC   7 Jul 2011 | 20:43:03 UTC   Completed and validated   4,424.12   4,048.29   111,868,767.80   D-Wave's Test Application v0.15
7 Jul 2011   12:57:14 UTC   7 Jul 2011 | 20:44:16 UTC   Completed and validated   4,490.61   3,996.08   113,496,983.27   D-Wave's Test Application v0.15

Prawdę mówiąc nie podoba mi się to zbytnio bo chociaż fajnie jest mieć dużo punktów to trochę odarli mnie z satysfakcji zdobywania ich... Mam nadzieję, że to naprawią.

Tomasz R. Gwiazda

naprawija to, spokojnie

Grzes

To już wiem gdzie podziały się moje punkty!  :attack:
Wczoraj dostawałem zamiast statystycznych ~2000-3800pkt jakieś 40-90 za WU  ;)

Ważne, że projekt wreszcie rusza. Brakowało mi trochę tych dodatkowych punktów.

Tomasz R. Gwiazda

jesli sie nie myle to oprocz WU FP byly wczoraj aplikacje testowe

ale niezly armagedon sobie tam zrobili z serwem :) teraz jeszcze problemy jakies po upgradzie do nowej wersji

AiDec

@phobos:

Juz poprawili cale punktowanie. Probki testowe byly bledne. Ja sie wczoraj w 2h dorobilem miliarda punktow na nich - teraz boli brak tego miliarda ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

phobos

Ktoś wie jak im tam leci z naprawą tego całego bałaganu ?? Ja cały czas mam 225 milionów nie swoich punktów, odpięcie i przypięcie projektu nic nie dało

Tomasz R. Gwiazda

maja cofac statsy do jakiegos dnia. ale nie wiadomo jak im idzie :D

aborek

Właśnie dostałem 2 WU (D-Wave's Test Application). Może wreszcie ruszą ;D

phobos

Mi przez noc przeliczyło kilkanaście i nawet po 100-200 punktów za każdą przyznali. Ale nic poza testowymi. Trzeba czekać na prawdziwe.

Grzes

Dobra Panowie, wiadomo dlaczego teraz serwer jest niedostępny? Czy po prostu umarli i czekamy na jakiekolwiek znaki? :)

Troll81

http://kopalniawiedzy.pl/procesor-kwantowy-D-Wave,18386

flaku

Cytat: Troll81 w 05 Lipiec 2013, 18:03
http://kopalniawiedzy.pl/procesor-kwantowy-D-Wave,18386
To może przy okazju ktoś mi odpowie na pytanie, które zadałem pod artykułem. Niezbyt zrozumiałem wyjaśnienie kolegi z kopalniwiedzy.

Troll81

Już ci ktoś odpowiedział :D

flaku

A czy tradycyjne bramki logiczne nie opierają się na mechanice kwantowej? Z tego co wiem, to tranzystor ( i ogólnie złącze p-n) nie działałby biorąc pod uwagę jedynie mechanikę/elektrodynamikę klasyczną. Na czym polegają te "bezpośrednie obliczenia" jeśli nie na transporcie elektronów(lub innych cząstek) w odpowiednim kierunku poprzez zadanie pewnych warunków początkowych?

Troll81

CytatDane w komputerach kwantowych są reprezentowane przez aktualny stan kwantowy układu stanowiącego komputer. Jego ewolucja odpowiada procesowi obliczeniowemu. Odpowiednie zaplanowanie ewolucji układu kwantowego, czyli stworzenie odpowiedniego algorytmu kwantowego pozwala teoretycznie na osiągnięcie wyników w znacznie efektywniejszy sposób, niż za pomocą tradycyjnych komputerów.

Podstawowymi elementami budowy kwantowego komputera są kwantowe bramki logiczne. Kwantowy bit, tzw. kubit, zgodnie z prawami mikroświata nie będzie miał ustalonej wartości 1 lub 0, tak jak bit w standardowym komputerze. W trakcie obliczeń będzie się znajdował w jakimś stanie pośrednim. Rządzi tym prawo prawdopodobieństwa, podobnie jak położeniem elektronu w atomie. Kubit jest kwantową superpozycją zera i jedynki. Pojedynczy wynik obliczeń komputera kwantowego będzie niepewny. Istotne staje się wykonanie całej serii obliczeń i dopiero ich średnia wartość z dużą dokładnością określi prawidłowy wynik – tym dokładniejszy, im więcej komputer dokona obliczeń. Kubit niesie w sobie naraz o wiele więcej informacji niż zero-jedynkowy bit. Dlatego jest w stanie wykonać równolegle wiele obliczeń.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_kwantowy

flaku

Co nieco mi to rozjaśniło. Widziałem ciekawie zapowiadającą się książkę na temat komputera kwantowego we Wrocku w księgarni naukowej(nie pamiętam teraz jak ta księgarnia się nazywa, wiem że obok rynku). Szkoda, że nie wziąłem. Może skoczę tam w najbliższym czasie, to wezmę na 100%.

Troll81

BTW Geordie Rose był we wrocku na konferencji chyba w 2008 albo 2009 roku :D chciałem się z nim spotkać ale niestety miał grafik napięty jak baranie jaja i nie daliśmy rady się spiknąć :(