Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

AQUA@Home

Zaczęty przez TJM, 11 Grudzień 2008, 01:53

TJM

Taki news mi wyskoczył w RSSie:

CytatAQUA@home is now open to volunteers. AQUA (Adiabatic QUantum Algorithms) is a research project, based at D-Wave Systems, Inc., whose goal is to predict the performance of superconducting adiabatic quantum computers on a variety of hard problems arising in fields ranging from materials science to machine learning.

http://aqua.dwavesys.com/

a na forum nie widzę żadnej wzmianki o tym projekcie, tak nagle ni z gruchy wyskoczył czy wyszukiwarka po prostu nie działa jak należy ?

Niezła premiera, od razu działająca aplikacja  :o

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

przyłączony, czekam na drużynkę


Troll81


KrzychuP


Pigu

#4
jest i drużynka, teraz powiedzcie jak się to przekazuje :P


aa już widzę - niech się tylko ktoś z szefostwa przyłączy, to oddaję 8)

edit: hyhy wu się wyceniło prawie na 1k godzin, ale po 6min zrobił 11%, więc jestem dobrej myśli

Troll81

mój art o AQUA nie poszedł po RSSach :(

KrzychuP

#6
Troll, a ja dostałem cytuję "11 Grudnia 2008 Nowy artykuł o AQUA@home" (tyle, że nie ma takiego artykułu...  :P)

Pigu, u mnie też pokazał ponad 1200h
a przeliczył w niecałe 1,5  :)

tylko checkpointów nie ma...  :(

Troll81

http://www.boincatpoland.org/wiki/AQUA%40home

Bober

Pigu co zrobiłeś, że nie mogę się do drużyny przyłączyć z linka "join this team" bo go nie ma?

Pigu

nie wiem, ale to już boberkowy problem, bo zostałeś founderem  :P

eclipse99

To co, 1 na świecie?

malpi

Ja się podłaczyłem i z chęcią w walce o "1" pomoge  ;D



Troll81


emik

projekt eksportuje już statystyki na BOINCstats


KrzychuP

i chyba można już się dołączyć i zarządzać projektem przez BAM

michaou

a o co chodzi w tym rpojekcie? ;)

lukaszde

#16
Taki news znalazlem: http://bits.blogs.nytimes.com/2008/12/22/d-wave-arms-smoking-gun-proof-of-quantum-computer/
http://pclab.pl/art25046.html tutaj art o tym projekcie tworzonym przez D-Wave Systems

ksysju

Witam

Czy wam też projekt przydziela wu ponad miarę ? Czy to C2, Q4, PIV, zawsze mam próbki poza termin raportu. Co prawda liczą się dalej, ale czy to punktuje to nie sprawdzałem.

--
ksysju
ksysju

RAD-Poland

ostatnio trochę liczyłem ten projekt i chyba na niego zagłosuję w PM na luty

dość mocno wydłużyły się jednostki do przeliczeń z max 2-3h wcześniej do obecnie max 12-13h choć zdarzają się kilku minutowe,
może to być problem przeszacowania przez Boinc powinno się ustabilizować po przeliczeniu kilku próbek

zasada jest taka, by przyłączając nowy projekt mieć  małe bufory i przeliczyć kilka próbek, następnie można zwiększyć
często podawany szacunkowy czas przez serwer ma się nijak do faktycznego, zwłaszcza w tym projekcie gdzie mamy duży rozrzut czasu przeliczania próbki lepiej zachować minimalne bufory

nie przekroczyłem terminu odesłania w tym projekcie - niestety nie wiem czy dostaniesz punkty za odesłane próbki

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Szkoda tylko, że nie ma checkpointów, więc w życiu na niego nie zagłosuję, dopóki ich nie zrobią. Ja kompa wyłączam...

Kryniek

Hehe projekt firmy D-Wave, niedawno czytałem o nim troche wiadomości i o ich "komputerze kwantowym" XD

http://kopalniawiedzy.pl/kwantowy-komputer-D-Wave-4211.html
http://www.pcworld.pl/news/106666/Kwantowy.komputer.czyli.maszyna.widmo.html

Czyżby szumnie zapowiadany komputer kwantowy, który jest wykończony/na wykończeniu był tylko stekiem obietnic a firma teraz szybko szuka pomocy użytkowników BOINC przy tworzeniu XD

lukaszde

Mysle, ze tutaj bardziej chodzi o symulacje zwiekszenia wydajnosci kodu, weryfikacje obliczen itp.
Zauwaz, ze technologia przeliczen przy uzyciu komputerow kwantowych dopiero zaczyna powstawac. Podobno obliczenia maja byc bardziej precyzyjne, tylko czy np. wyliczajac liczbe PI komputer kwantowy nie popelni/a bledu ? Zeby odpowiedziec na to pytanie trzeba miec jakis punkt odniesienia i tutaj Boinc moze byc pomocny. ;D

AiDec

#22
Probka 240q liczona na CPU bez udzialu GPU.


X6800@2.93GHz Win32

Run time 685,256.00, granted: 74,981.00

190h liczenia, 394cr/h (9456cr/day). Nie widze obecnie lepiej punktujacego projektu dla CPU :D. A na 64bit podobno dostaje jeszcze kopa :) - chlopaki, do dziela  :attack:.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Tylko z dostępnością WU ciężko. A co do przesiadki jak to wygląda w przypadku zmiany win7 32 na win7 64 ?? Czy można tylko uaktualnić system, czy trzeba formatować i od nowa wszystko instalować ?? I jak jest w przypadku przesiadki z X P 32 na X P 64

sesef

Cytat: satanetv w 19 Lipiec 2009, 19:51
Tylko z dostępnością WU ciężko. A co do przesiadki jak to wygląda w przypadku zmiany win7 32 na win7 64 ?? Czy można tylko uaktualnić system, czy trzeba formatować i od nowa wszystko instalować ?? I jak jest w przypadku przesiadki z X P 32 na X P 64

Nie sprawdzałem, ale najlepiej format zrobić. Systemy zbyt się różnią, żeby robić upgrade.

stn

Czemu ten projekt jest bez sensu? Aplikacja na CPU liczy szybciej niz na GPU i do tego punktacja zrypana...

Tomasz R. Gwiazda

i czesto brak WU

AiDec

Cytat: satanetv w 19 Lipiec 2009, 19:51
Tylko z dostępnością WU ciężko. A co do przesiadki jak to wygląda w przypadku zmiany win7 32 na win7 64 ?? Czy można tylko uaktualnić system, czy trzeba formatować i od nowa wszystko instalować ?? I jak jest w przypadku przesiadki z X P 32 na X P 64

W przypadku X P trzeba formatowac i stawiac od nowa - nie da rady inaczej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Cytat: AiDec w 19 Lipiec 2009, 14:19
Probka 240q liczona na CPU bez udzialu GPU.


X6800@2.93GHz Win32

Run time 685,256.00, granted: 74,981.00

190h liczenia, 394cr/h (9456cr/day). Nie widze obecnie lepiej punktujacego projektu dla CPU :D. A na 64bit podobno dostaje jeszcze kopa :) - chlopaki, do dziela  :attack:.


Kolejna taka sama probka (240q) na tym samym kompie:

Run time 590,402.00, granted: 74,981.00 = 457cr/h (10968cr/day).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

A uwzględniasz w tych obliczeniach to, że zadanie średnio wciąga 1,5 rdzenia ?
Co prawda i bez liczenia widać, że to niewątpliwie najlepiej punktujący projekt dla CPU. Kapa tylko, że ciągle są problemy z dostępnością zadań - ostatnio cały dzień polowałem i lipa, gdyby były łatwo dostępne zainstalowałbym Win7 64 -  może z tych 400 punktów na godzinę zrobiło się z 1500  :attack:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#30
Uwzglednilem. W bardzo prosty sposob. Obydwa zadanka szly non-stop jako jedyne na dwujajowcu he he :).

Swoja droga, to brak zadan mi nie przeszkadza - zaciagnalem cztery probki 240q na dwujajowca. I te cztery probki to mi na jakies 2 tygodnie starcza :D. Natomiast na przyszlosc (biorac pod uwage ponad dwumiesieczny deadline w tym projekcie) chyba wykorzystam HAL`owce zeby zaciagnac wiecej probek. Zwlaszcza jak sie pokaza ponownie te 240q :). Szkoda tylko ze HAL`owce nie wspolpracuja z poganiaczem i nie moge ustawic requesta co 15 minut.

TJM, moze kiedys bys skrecil HAL2.0 na podbudowie 6.5.0?  ;D.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Skąd to info o braku współpracy halowców z poganiaczem ? Nie wiem dokładnie co prawda którą wersję poganiacza stosujesz, ja używam prostego skryptu łączącego się przez gui rpc port - bez problemu działa z klientami na innym porcie niż standardowy.
6.5.0 to jest standardowa wersja czy modyfikowana specjalnie dla jakiegoś projektu ? Wiem że do GPU Grida i WCG chyba były budowane jakieś specjalne klienty na lekko zmodyfikowanych źródłach i 6.5.0 z taką mi się kojarzy. Jeśli standardowa, to wystarczy ustalić z której rewizji SVNa zbudowana i można spróbować kompilacji. Podejrzewam, że powinno dać radę, ale niestety benchmark takich własnych buildów zawsze jest ciut gorszy od oficjalnych :/


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Juz wyjasniam:

1. HALowiec na polecenie:

Cytatboinccmd.exe --project http://aqua.dwavesys.com/ update

zwraca blad:

Authorization failure: -155


2. HAL`owce dla Win robiles na podstawie 5.10.45, a z tego co mi wiadomo to nie dziala na nich komenda `update` wycelowana w boinccmd.exe. No chyba ze masz jakies inne pomysly?

3. 6.5.0 jest classic. Jest to normalna wersja BOINC`owa. Byly, owszem, robione wersje GPUGrid i WCG i jeszcze inne (na inne OS`y rowniez), rowniez na podbudowie 6.5.0, ale nigdy te `edycje` nie byly nazywane 6.5.0 (najczesciej spotykane to 7.x.x i 8.x.x). 6.5.0 jest tylko jedna.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#33
Ja robię tak

usage: boinc_cmd [--host hostname] [--passwd passwd] command

więc z tego wynika (przykład poganiacza dla freehala)

while :; do
~/BOINC/boinc_cmd --host 10.0.0.2:5555 --passwd dupa --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ update
sleep 10
~/BOINC/boinc_cmd --host 10.0.0.2:5556 --passwd dupa --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ update
sleep 10
~/BOINC/boinc_cmd --host 10.0.0.2:5557 --passwd dupa --project http://boinc.freehal.org/projects/freehal_at_home/ update
sleep 180
done

To oczywiście pod linuksem, na windowsie na 100% da się tak samo, ale trza se dociągnąć sleep.com/sleep.exe lub kombinować z 180-ma pingami.

Cytat
2. HAL`owce dla Win robiles na podstawie 5.10.45, a z tego co mi wiadomo to nie dziala na nich komenda `update` wycelowana w boinccmd.exe. No chyba ze masz jakies inne pomysly?

działa nawet z 5.10.36, .45 przy tym to rarytas :P


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

No i gites, dodanie --host 10.0.0.4:5556 pomoglo :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

#35
AQUA właśnie wysypała 20k WU na CUDA.

EDIT:
Niestety znów coś skopali  >:(
Wprowadzono nowe aplikacje.
Aplikacja pod Windows CUDA 3.34 niestety jest chyba zwalona, bo pobrało mi 1 próbkę która wisiała dosyć długo po czym wywaliła błąd, a pozostałe pobrane są natychmiast przerywane przez serwer. :(
Po 30 minutach serw leży. Chyba się zorientowali że kiche odwalili.

Dodano też 20k próbek na CPU które naszczęście liczą się chyba poprawnie też na nowej aplikacji 2.30.

Niestety chyba znów zmieniono punktację na gorsze, bo za próbkę za 14,5 minuty zajętości całego q6600 2,7GHz tylko 85.33 pkt, więc na dobę wychodziło by ok 8,5k pkt.





tito

Jeśli ktoś ma errory podczas ściągania, należy zresetować projekt. Winą tych błędów był uszkodzony screensaver.

TRZECIAK

Cytat: tito w 25 Lipiec 2009, 12:55
Jeśli ktoś ma errory podczas ściągania, należy zresetować projekt. Winą tych błędów był uszkodzony screensaver.

To zupełnie nie to.
Ściaga się dobrze i niby zaczyna się liczyć, ale stoi w miejscu a potem wywala błąd, a menadżer zadań nawet nie pokazuje żeby aplikacja AQUA się uruchomiła. Poza tym projekt restartowałem wiele razy, podłączałem się i odłączałem i nic.
Może to wina sterów albo inne coś.


tito

#38
Zapomniałem napisać, że to dotyczyło aplikacji na CPU (mi od nocy wywaliło naście próbek - reset pomógł). Na ich forum jest wątek. Co do punktacji - na CPU 8400 (2,16GHz) punktuje (jak dotychczas na próbkach 16M) mniej więcej tak samo jak milka.

TRZECIAK

#39
Udało mi się przeliczyć coś na CUDA wystarczyło zainstalować najnowsze stery.
Jest tylko jedno małe ale
-aplikacja CUDA pobiera 1 rdzeń prawie w całości  :(
-za próbkę która się liczyła na GTX260 15 minut dostałem śmieszne 21,33 pkt  :( dawałoby to ok 2050 pkt z karty na całą dobę  |-?

Już dużo lepiej jest liczyć na CPU, bo więcej płacą mimo iż jest dużo mniej niż ostatnio.
Za 14 minut liczenia na CPU jest przybajmniej 85 pkt czyli 4 razy więcej niż przy liczeniu na karcie.

Przy okazji jeśli ktoś zna angielski mógłby opisać problem na ich forum, bo te punkty za liczenie na karcie to jakaś porażka.