Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

AQUA@Home

Zaczęty przez TJM, 11 Grudzień 2008, 01:53

Pigu

nie pobiera mi na cpu - co zrobić by zaczęło?

TRZECIAK

Cytat: Pigu w 25 Lipiec 2009, 14:57
nie pobiera mi na cpu - co zrobić by zaczęło?

Ustaw w preferencjach na stronie

If no work for selected applications is available, accept work from other applications? no
Use Graphics Processing Unit (GPU) if available no
Use Central Processing Unit (CPU) yes

Mi pobiera na bieżąco.


tito

@Trzeciak
Problem z punktacją jest znany - ustawili na sztywno punkty dla każdej próbki bez względu na to, czy liczy na GPU, czy CPU. Niestety, aplikacja licząca na CPU ze względu na liczenie na wszystkich CPU naraz oraz bardzo dobre optymalizacje pod SSE2 liczy znacznie lepiej niż skopana aplikacja pod GPU. No i dlatego wyszły takie szopki, że CPU punktuje o niebo lepiej niż GPU. Póki co trzeba przeczekać i liczyć (jeśli tylko liczy się dla punkcików) na CPU.

Pigu

2009-07-25 15:24:09|AQUA@home|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 2925056 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-07-25 15:24:14|AQUA@home|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2009-07-25 15:24:14|AQUA@home|Message from server: No work sent
2009-07-25 15:24:14|AQUA@home|Message from server: No work available for the applications you have selected.  Please check your settings on the web site.


wciąż zad

TRZECIAK

Pigu zaznacz w preferencjach sobie tak

Run only the selected applications  AQUA_CUDA tak
AQUA   tak
If no work for selected applications is available, accept work from other applications?  nie
Use Graphics Processing Unit (GPU) if available  nie
Use Central Processing Unit (CPU)   tak


Musi działać, a jeśli nie to restart projektu może, albo podłącz się od nowa.


Pigu

6.4.7. - jedyni inny proj to boinc:
2009-07-25 18:49:02|AQUA@home|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 0 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-07-25 18:49:07|AQUA@home|Scheduler request completed: got 0 new tasks


halowiec
2009-07-25 18:51:26|AQUA@home|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 3026566 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-07-25 18:51:31|AQUA@home|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2009-07-25 18:51:31|AQUA@home|Message from server: No work sent


6.5.0.
tak jak pierwszy

ustawienia zgodnie z zaleceniami

TJM

Nowa aplikacja z nowym typem zadań niestety chyba spowodowała utratę statusu najlepiej punktującego projektu.
Wcześniej wychodziło powyżej 400 punktów/h, teraz wychodzi ledwo 85-90 (oczywiście z uwzględnieniem akcji typu 1.5/2.0 CPU itp), czyli 4-5 razy gorzej.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

stn

Ile moge dostać za 170 godziń na GPU? Została mi jeszcze 240 próbka ; o Pewnie okaże się, że wyjdzie coś około 30pkt za godzine czyli jak celeron na PrimeGrid.

AiDec

Cytat: TJM w 25 Lipiec 2009, 20:05
Nowa aplikacja z nowym typem zadań niestety chyba spowodowała utratę statusu najlepiej punktującego projektu.
Wcześniej wychodziło powyżej 400 punktów/h, teraz wychodzi ledwo 85-90 (oczywiście z uwzględnieniem akcji typu 1.5/2.0 CPU itp), czyli 4-5 razy gorzej.


Potwierdzam, ok 85/h


Cytat: stn w 25 Lipiec 2009, 20:52
Ile moge dostać za 170 godziń na GPU? Została mi jeszcze 240 próbka ; o Pewnie okaże się, że wyjdzie coś około 30pkt za godzine czyli jak celeron na PrimeGrid.

A nie wiem jak stare probki zapunktuja. Jesli stara probka=stare punktowanie, to dostaniesz duuuzo. Jesli jednak wg. nowych zasad, to lipa :(



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stn

Wedlug starych zasad bylo by ponad 120K. Wedlug nowszych 74, wedlug najnowszych zobaczymy za tydzień : D

TRZECIAK

#50
A mi w nocy po 6h liczenia wywaliło próbkę 200q  :(
Szkoda, bo zabrakło 1,5h i wpadło by 26k punktów.

Niestety od wczoraj nie ma próbek na CPU a szkoda  :( , a na próbki na CUDA szkoda czasu marnować.

Szkoda też że w tym projekcie nadal trafiają się takie pajace.



--------------------------------------------------------------------------------Status Run time  claimed credit granted credit
907709 644172 18 Jun 2009 4:47:33 UTC 25 Jul 2009 20:15:21 UTC Completed and validated 6,927.95 43.16 1,500,000.00


http://boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=55d685746255bf52900eecad121560ce


patyczak

Cytat: stn w 25 Lipiec 2009, 21:17
Wedlug starych zasad bylo by ponad 120K. Wedlug nowszych 74, wedlug najnowszych zobaczymy za tydzień : D

Jak będziesz coś wiedział więcej to daj znać jak ta próbka zapunktowała. Mam jedną taką próbkę 240bit przeliczoną do 55% po 140h liczenia i zastanawiam się czy ją kończyć. Jak zapunktuje na 74k pkt to przeliczę jeszcze dwie, które mam w buforze.
Skeczu z papugą nie będzie



Szopler

Tragedia... za próbkę 200q liczoną kilkadziesiąt dobrych godzin... oficjalny czas 155 000 sek (czas GPU wielokrotnie dłuższy) dostałem... 875 punktów !! :attack: :deadman: :wth: %) :o   :( >:(

TRZECIAK

#53
Ja nie narzekam , bo w nocy jak zlukałem próbki na CPU to odpaliłem linuksa na Virtualu dziś przeliczyłem 5 próbeczek za 14,19k  ;D w sumie mógłbym ze swojego i7 wycisnąć prawie 33k na dobę. ;D

Na linuksie jakoś smiechowo się te próbki liczą, bo przy liczeniu na 4 rdzeniach każda sekunda która minęła liczona była za 4 sek.

EDIT:
Wpadło kolejne 2,739.93 pkt  ;D.

Przy okazji nowej wersji aplikacji puściłem sobie też próbkę CUDA na Viście na GTX260 i za 12 minut liczenia całe 3.64pkt co dawało by ok 440 pkt/dobę.  LOOOOL


Szopler

CPU po 4.7h liczenia (Manager pokazuje czas x2 chyba dlatego, że próbka na 2 rdzenie) - 16,921.00     claimed 2,148.35     granted 2,148.35

GPU w tym projekcie to dno i 100m mułu

patyczak

#55
To ja jednak dam sobie spokój z kończeniem liczenia próbek 240 bitowych

@TRZECIAK: a ten linux to ilu bitowy?? Bo chętnie bym w AQUA do 100k dociągnął
Skeczu z papugą nie będzie



TRZECIAK

#56
Cytat: patyczak w 29 Lipiec 2009, 23:36
To ja jednak dam sobie spokój z kończeniem liczenia próbek 240 bitowych

@TRZECIAK: a ten linux to ilu bitowy?? Bo chętnie bym w AQUA do 100k dociągnął

64bity ubuntu chyba 9.4 czy 9.04. Ściągnąłem 1 który mi w ręce wpadł.

Mam nadzieję że próbki się szybko nie skończą i że punktacji za szybko nie zmienią i szkoda że tylko 2 WU na raz można ściągnąć :( , ale póki jest co liczyć to warto.
Na q6600 2,61GHz próbka na Viście 64bity liczy się ok 3:10 i dostałem za nią 2400pkt więc na dobę można wycisnąć z proca ok 18,5k  :).
Na i7920 3.67GHz próbka na Ubuntu64 liczy się ok 2:10 i za próbkę jest średnio 2800pkt więc można wycisnąć prawie 62k na dobę tylko z braku dobrego chłodzenia mogę teraz liczyć na 4 zamiast na 8 rdzeniach, ale 30k pkt i tak drogą nie chodzi.


AiDec

Rzucili duzo probek (glownie 4M czyli krotkie) - bierzcie i liczcie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stn

http://aqua.dwavesys.com/result.php?resultid=913583

186 Godzin - 771 pkt.   4 pkt/h CUDA <3

lolek

a ja narzekałem na SETI  %) , przyłącz się do collatz`a tam na 8500 760/350 robię ponad 80 pkt/h i bardzo mało procka zabiera

stn

U mnie Collatz robi 400/h i zabiera coś koło 0-2% CPU. Nie wiem czy to jakiś żart, ze strony AQUA, ale denerwuje mnie to że robią długie deadline, ale jak się przez tydzień nie zwróci to wciskaja claimed. Jakbym anulował tą próbkę po 10 minutach, to zrobiłbym 60k w GPUGRIDzie...

emik

AQUA teraz tylko na CPU - ja na swoim słabym lapciaku w dwa dni prawie 30k :)


patyczak

Cytat: emik w 31 Lipiec 2009, 21:44
AQUA teraz tylko na CPU - ja na swoim słabym lapciaku w dwa dni prawie 30k :)
Na jakim systemie?? Vista 64bit??
Skeczu z papugą nie będzie



emik



TRZECIAK

#64
Ja dziś już na Ubuntu 64 w Virtualu na 5rdzeniach i7920 3.67GHz wytargałem 85k a jeszcze zaraz wpadnie ponad 8k i jeszcze się dzień nie skończył  ;D.
Dodatkowo na q6600 2.75GHz na Viście64 przez kilka h wpadło 27,5k.


Niestety nadal się trafiają takie dziwne osoby http://aqua.dwavesys.com/results.php?hostid=624 które niby przeliczają próbkę na CPU w kilkadziesiąt sekund. Ciekawe czemu takich pajacy od razu nie banują w danym projekcie.


AiDec

Cytat: TRZECIAK w 31 Lipiec 2009, 22:29
Niestety nadal się trafiają takie dziwne osoby http://aqua.dwavesys.com/results.php?hostid=624 które niby przeliczają próbkę na CPU w kilkadziesiąt sekund. Ciekawe czemu takich pajacy od razu nie banują w danym projekcie.

Bo nikt nie poinformowal administratorow? Trzeciak, jak cos intrygujacego znajdziesz, to od razu PM do admina i tyle.



Pozostalym przypominam, ze wciaz jest bardzo duzo probek na serwerze - bierzcie poki sa :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Na Quadzie to w tej chwili lider CPU, ale przy mniejszej liczbie rdzeni jest nieciekawie. Jak MT to MT!

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 02 Sierpień 2009, 16:31
Cytat: TRZECIAK w 31 Lipiec 2009, 22:29
Niestety nadal się trafiają takie dziwne osoby http://aqua.dwavesys.com/results.php?hostid=624 które niby przeliczają próbkę na CPU w kilkadziesiąt sekund. Ciekawe czemu takich pajacy od razu nie banują w danym projekcie.

Bo nikt nie poinformowal administratorow? Trzeciak, jak cos intrygujacego znajdziesz, to od razu PM do admina i tyle.



Pozostalym przypominam, ze wciaz jest bardzo duzo probek na serwerze - bierzcie poki sa :).


Aidec admini sami odrazu (po kilku h) wychwycili kolesia i zablokowali mu sciąganie więc jest OK. Szkoda tylko że do tej pory nie skasowali mu tych punktów (ok 3,8 kk). Info odnośnie tego kolesia dałem na forum jak tylko zobaczyłem, ale to już było po jego zablokowaniu. Niestety nie znam na tyle angielskiego żeby pisać takie rzeczy do adminów.


Odnośnie próbek to są non stop i nie widać żeby mieli przestać wysyłać  nowe więc też jest fajnie.
Co do samych punktów to pomimo kolejnego przycięcia punktów za próbkę nadal jest dobrze, bo dziś w 16 h wytargałem ok 56k punktów (6 rdzeni po 3,67GHz)


Przy okazji wiem że to nie ten dział ale może ktoś by powiedział który projekt z WCG najlepiej liczyć na i7 na WIN764 lub Ubuntu 64bity, bo moje pytanko w dziale o WCG jakoś przeszło bez odpowiedzi.


AiDec

#68
Cytat: TRZECIAK w 02 Sierpień 2009, 18:02
Aidec admini sami odrazu (po kilku h) wychwycili kolesia i zablokowali mu sciąganie więc jest OK. Szkoda tylko że do tej pory nie skasowali mu tych punktów (ok 3,8 kk). Info odnośnie tego kolesia dałem na forum jak tylko zobaczyłem, ale to już było po jego zablokowaniu. Niestety nie znam na tyle angielskiego żeby pisać takie rzeczy do adminów.

Nie musisz znac. Przeslij Im linka, a sami sie kapna co jest grane.


Cytat: TRZECIAK w 02 Sierpień 2009, 18:02
Przy okazji wiem że to nie ten dział ale może ktoś by powiedział który projekt z WCG najlepiej liczyć na i7 na WIN764 lub Ubuntu 64bity, bo moje pytanko w dziale o WCG jakoś przeszło bez odpowiedzi.

Moze po prostu nikt nie wie. Albo Ci co wiedza sa chwilowo nieobecni (wakacje itp.) i odpowiedz dostaniesz za tydzien...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Skonczyly sie probki dla CPU. Jakby ktos zauwazyl ze rzucili ponownie, to prosze o sygnal :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

też zauważyłem :( i czekam na nie z utęsknieniem :)


emik

znów są wu, ale chyba znów obniżyli punktację - poprzednio za próbkę 96-4M dostałem przeszło 7,6k a teraz "tylko" 2,7k


Tomasz R. Gwiazda

ciekawy blad mi sie pojawil... klient 6.6.36

Na niektorych kompach wszystko ok.... a na innych blad przy podlaczaniu do projektu ze trzeba miec przynajmniej wersje 6.45 lub wyzsza managera.... (lub jakos tak)

Peciak

Też to miałem zaktualizowałem projekt i już zasysam  :book:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

tylko ze na tych hostach jest najnowszy klient i zadne kombinacje nie zmienily (wlacznie z restartem projektu)

Troll81

odłącz się i przyłącz do projektu :D to lepsze niż reset projektu :D

Tomasz R. Gwiazda

u was tez sie pojawily jakies duze WU ? wskazujace 300h lub 1000 i wiecej czasu pracy ?

satanetv

Tak. Po serii bardzo krótkich teraz idą takie 200 kubitów więc będą sięsporo liczyć.

Tomasz R. Gwiazda

ale to chyba i tak realnie spadnie do jakichs 30h na probke?

satanetv

Po godzinie liczenia mam 4,88% przeliczone. Trzeba wziąć pod uwagę, że do 3% robi z 10 min. Więc trzeba by złapać międzyczas.