Cuda w Einstein@home

Zaczęty przez AiDec, 18 Grudzień 2008, 09:19

AiDec

GPUGrid, SETI, a niedlugo Einstein :)

`Einstein@Home
Technologia NVIDIA CUDA już wkrótce wesprze również trzeci co do wielkości projekt BOINC, Einstein@home, który wykorzystuje moc współdzielonych sieci obliczeniowych do poszukiwania wirujących gwiazd neutronowych (zwanych również pulsarami) poprzez wykorzystanie danych z wykrywaczy fal grawitacyjnych. `


http://www.frazpc.pl/news/22431-Coraz_wiecej_projektow_wykorzystuje_NVIDIA_CUDA



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

ciekawe czy można podzielić swoje karty pomiędzy projekty :D

KrzychuP

Już wiem, gdzie moje CUDA będą pracować  ;D ;D ;D

filus777

czy cuda już w einsteinie chodzi?

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

legis

A jak punktacja opłacalna?

Gargul

Einstein należy do projektów punktujących średnio. Trochę poniżej SETI.

Zachęcam jednak do liczenia. Jeden z najstarszych projektów. Posiada doskonałe opracowanie naukowe. Jasno określone cele. Konkretne, przydatne nauce efekty pracy. Ważną rolę, pełni europejska odnoga projektu. Możemy więc wspierać naszą "unijną" naukę. Aplikacja na CPU jest dobrze opracowana: wydajna i stabilna (na GPU nie wiem, ale sądzę, że podobnie). No i jest to projekt nie komerceyjny - tutaj moc naszych komputerów jest naprawdę przydatna.

apohawk

O! Einstein ruszył na GPU  :parrrty: Teraz jeszcze na ATI poproszę  XD
No good deed goes unpunished.

legis

1 Dec 2009 20:45:03 UTC   15 Dec 2009 20:45:03 UTC   In progress   ---   New   ---   ---   ---
29 Nov 2009 20:40:01 UTC   30 Nov 2009 15:23:32 UTC   Over   Client error   Compute error
29 Nov 2009 20:35:02 UTC   29 Nov 2009 20:40:01 UTC   Over   Client error   Compute error
29 Nov 2009 20:21:57 UTC   29 Nov 2009 20:34:47 UTC   Over   Client error   Compute error

jak to mówią do 4 razy sztuka  :attack: ciekawi mnie punktacja na GPU

Peciak

Nie ruszy.
Mam taką teorie spiskową że Einstein będzie chodził na Cuda
a Milka na ATI
podzielili się rynkiem  ;) dranie   ;)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

legis

na razie liczy  1:05:00 12.380% na AMD X2 3800 i 9600 GT

patyczak

Cytat: legis w 01 Grudzień 2009, 22:53
na razie liczy  1:05:00 12.380% na AMD X2 3800 i 9600 GT

A w jakim stopniu jest system obciążony?? Da się pracować w trakcie liczenia na tej karcie?? I napisz jeszcze ile ten GForce ma pamięci.
Skeczu z papugą nie będzie



legis

Einstein pochłania 1 rdzeń i całe GPU ;) a więc do liczenia innych zadań pozostaje tylko 1 rdzeń, co do obciążenia systemu to można film na DVD oglądać (przy liczeniu seti miałem problem musiałem stopnąć z liczeniem w czasie oglądania dvd) a wiec nie ma źle co grafy to 512 MB core 650MHz Memory 900Mhz Shader 1625MHz czyli standard na seti była podkręcona jakieś 15% ale po błędach w Einstein zrezygnowałem z kręcenia.
Pozdro i miłego liczenia :parrrty:

legis

a punktacja ma się mianowicie:
   CPU time (sec)   claimed credit      granted credit
   28,394.75   102.95         250.00

:wth:

Gargul

?

U mnie, tylko na CPU (Pentium DC E2140 1,6Ghz (3,2 GHz))
17,958.04   93.88   250.00


Tomasz R. Gwiazda

nie wiem czemu ale mi dzis na kompie z karta NV sciagnal na nia probki. A do tej pory ten komp liczyl tylko CPU. Na stronie projektu mialem wybrane tylko CPU jednak dzis jak zajrzalem bylo zaznaczone GPU. Moze jakis upgrade servera byl, ale czemu nadpisalo dane ?

Gargul

Babol pracownika. Po prostu. Na pewno, nie było to zamierzone. Też stawiam na update fragmentu bazy.

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Maj 2010, 15:29
nie wiem czemu ale mi dzis na kompie z karta NV sciagnal na nia probki. A do tej pory ten komp liczyl tylko CPU. Na stronie projektu mialem wybrane tylko CPU jednak dzis jak zajrzalem bylo zaznaczone GPU. Moze jakis upgrade servera byl, ale czemu nadpisalo dane ?

Ostatnio z tego co pamiętam po logach na trunku było trochę problemów z preferencjami może robili upgrade i akurat trafiła się walnięta wersja.