Zbiórka chętnych do zakupu akcelerometra potrzebnego do QCN

Zaczęty przez Troll81, 07 Styczeń 2009, 21:07

Troll81

Tutaj mają się wpisywać chętni do zakupienia akcelerometru JoyWarrior 24F8 niezbędnego do brania udziału w projekcie Quake Catcher Network (QCN). Inny akcelerometr obsługiwany przez ten projekt jest w cenie 1000 dolców a ten (JoyWarrior) za ok 40 euro (przy dużej liczbie zamówień cena będzie niższa). Tu mogą się wpisywać osoby chętne do tego zakupu.

http://www.codemercs.com/index.php?id=164&L=1 koszt samego chipa, nieco niżej koszt już częściowo poskładane
http://www.codemercs.com/index.php?id=164&L=1 a tu cały KIT za 40 euro

Uwaga ceny podane nie zawierają VAT (niemieckiego, bo to kraj producenta) i kosztów wysyłki.


Proponuję solidnie się zastanowić bo sam moduł kosztuje znacznie taniej niż KIT, tylko trzeba znaleźć osobę która by to polutowała.
Jacyś chętni??

Poniżej lista chętnych:
Troll81
stasieks80_PL
Szopler
GóRa
lolek
cezar
KrzychuP
Pigu
ERni

eclipse99

#1
Super  :D
Kiedyś zastanawiałem się nad tym jaki byłby koszt takiego urządzenia ale nie zgłębiłem tematu, oczywiście dołączam się.

EDIT:
40 nie jest tak różowe jak początkowe 12...
Trollu dałeś dwa te same linki.

ZdrowaMarchewa


Cytat: eclipse99 w 07 Styczeń 2009, 21:13
Trollu dałeś dwa te same linki.

Po zakładkach wystarczy poskakać. 

:book: Analizuje...

Szopler


TJM

Nie jestem pewien czy składanie tego samemu wyjdzie taniej.
Z tego co widzę, zakup chipa to goły układ. Tymczasem w skład zestawu wchodzi jeszcze kabel USB, obudowa i płytka drukowana, prawdopodobnie jest też jeszcze jakiś układzik scalony obsługujący komunikację USB<->chip.
EDIT: drugiego scalaka jednak nie ma, ale pozostaje nadal kwestia płytki, bo za te parę euro to dostaje się do ręki goły scalak.
Zrobić jedną płytkę w warunkach amatorskich to nieduży problem, zrobić więcej -> bardzo czasochłonne. No i przydałaby się oryginalna jako wzór.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Za te parę E nie warto się cackać... kupić gotowca w hurcie to wyjdzie nawet taniej...

Troll81

JoyWarrior24F8 chips (without sensor element) are available in SOIC24 packages.
Price per chip:
Same chipy bez sensora

JoyWarrior24F8-S
Units    Price / Unit
1- 4    11,75 EUR
5- 9   10,60 EUR
10- 24   8,12 EUR
25- 49   7,25 EUR
50- 99   6,59 EUR
100-249   5,62 EUR
250-   4,65 EUR


JoyWarrior24F8-MOD modules, PCB modules, assembled and tested
Czyli chip wraz z płytką drukowaną, złożone i przetestowane
Price per module:
Units   Price / Unit
1- 4   27,80 EUR
5- 9   25,30 EUR
10- 24   22,70 EUR
25- 49   20,40 EUR
50- 99   18,37 EUR
100-249   16,55 EUR
250-   14,91 EUR

Quake Catcher Kit
Kit, contains JW24F8-MOD, USB cable, enclosure, assembly instructions
Czyli cały kit tylko samemu trzeba poskładać zawiera chip na płytce drukowanej, kabel USB, Obudowę, instrukcję składania
EUR 40 niezależnie od ilości (czyli w hurcie nie będzie taniej)
net excl. VAT and shipping.
bez VAT i kosztów wysyłki

Według mnie najkorzystniej wygląda płytka wraz z chipem. tylko musiałby się znaleźć ktoś kto to polutuje i dołoży kabelek na USB (bo osobiście wisi mi obudowa, coś wymyślę)

All pricing excluding VAT and shipping.


TJM

Jako obudowa powinno się nadać np. pudełko od kasety magnetofonowej, chyba wlezie to ustrojstwo do środka %-)
Ale pozostaje i tak kwestia naruchania kabla. Są w ogóle składane wtyczki USB ? Co tydzień praktycznie jestem na giełdzie elektronicznej a nigdy takich nie widziałem (chodzi o wtyczki do których można samemu wlutować kabel i złożyć/skręcić obudowę wtyczki). Jeśli nie ma, to pozostają amputacje całych kabli USB z jakichś starych urządzeń (można np. na giełdzie kupić na kilogramy jakieś 'niesprawdzane' myszki USB). Nie wiem nawet czy taka opcja z recyklingiem kabli nie byłaby tańsza od kupowania wtyczek i kabli osobno.
Polutowanie tego to bułka z masłem dla każdego, kto wie którą stroną lutownicę się trzyma.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

i kto umie to zrobić z sensem :) ja na przykład nie podejmę się. Raz to brak lutownicy i innego przydatnego sprzętu, dwa całkowity brak doiświadczenia w elektronice, trzy absolutne dwie lewe ręce.

Szopler

Cytat: TJM w 08 Styczeń 2009, 12:42
Jako obudowa powinno się nadać np. pudełko od kasety magnetofonowej, chyba wlezie to ustrojstwo do środka %-)
Ale pozostaje i tak kwestia naruchania kabla. Są w ogóle składane wtyczki USB ? Co tydzień praktycznie jestem na giełdzie elektronicznej a nigdy takich nie widziałem (chodzi o wtyczki do których można samemu wlutować kabel i złożyć/skręcić obudowę wtyczki). Jeśli nie ma, to pozostają amputacje całych kabli USB z jakichś starych urządzeń (można np. na giełdzie kupić na kilogramy jakieś 'niesprawdzane' myszki USB). Nie wiem nawet czy taka opcja z recyklingiem kabli nie byłaby tańsza od kupowania wtyczek i kabli osobno.
Polutowanie tego to bułka z masłem dla każdego, kto wie którą stroną lutownicę się trzyma.


Składane wtyczki USB są... albo i nie ma.
[Dopiero teraz skojarzyłem, że zawsze korzystałem z gotowych kabli i kupowałem gniazda]

TJM

W sobotę będę na giełdzie, zobaczę przy okazji jaka jest sytuacja z wtyczkami. Jakby co bez problemu jestem w stanie to poskładać (mam czarny pas w używaniu lutownicy).


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

To tak jak ja... hehe

W sumie jakby się dało zamontować to w jakiejś małej obudowie mocowanej do podłoża + gniazdo USB-B to by całkiem zgrabnie wyglądało...
http://www.codemercs.com/index.php?id=58&L=1 - OK :D

Jeżeli do tej płyteczki wystarczy tylko przylutować kabelek USB lub wtyk USB-A, to mógłbym się podjąć złożenia kilku. Jeżeli zmieści się w obudowy 28x38x16 to dla 5 pierwszych chętnych obudowa do akcelerometru - gratis ;).

Troll81


stasieks


Troll81

No to na razie mamy dwóch chętnych, Ktoś jeszcze??

Szopler

Ja się piszę :), ale w cenie 30 euro to się nie da...

"Earthquake Catcher Kit 10er Pack     € 320.00" + wysyłka

MarcinG

hmmm , mozna kupic gotowy element ? Jesli nie to chetnie sie doloze bo mnie to b. interesuje. Pozdrawiam.


Btw to ten maly element przymocowuje sie do sicany , podlogi czy cos innego w pokoju...to ciekaw jestem jak on rozpozna prawdziwe wstrzasy ktore nie sa wieksze niz bass dochodzacy do mojego mieszkania z pobliskiego pubu albo przejezdzajace samochody pakistanskie z tubami po 3k watow. nawet glupie chodzenie po pokoju bedzie sygnalizowane przez urzadzenie..

Fakt ze ostatnio bylo wieksze trzesienie ziemi gdzies w  Yorkshire 300-400 mil odemnie ale nie wydaje mi sie ze sensor taki moglby zdiagnozowac to jako ruch sejsmiczny bardziej niz w/w drgania w moim mieszkaniu .....

Akira

Nie znam się za bardzo, ale wydaje mi się, że wstrząsy sejsmologiczne po jakiś charakterystycznych częstotliwościach drgań, albo natężeniu.

Szopler

Ja myślę, że to działa na zasadzie analizy falkowej. Rozkłada sygnał na składowe i analizuje podobieństwo uzyskanych wyników z wzorcami.

Troll81

Poza tym porównóje twój sygnał z innymi sygnałami użytkowników twojej okolicy :D drgania wywołane sztucznie (roboty budowlane, skakanie po podłodze itp mają inne fale niż trzęsienia ziemi) nie są brane pod uwagę. kolejna rzecz że dopiero drgania powyżej 3,5 są analizowane.

Niekumaty Burak

A może zorganizować zbiórkę pieniędzy na akcelerometry tak jak na SKB@P? Byłoby to na zasadzie - składa się wielu a dostaną nieliczni, ci co liczą 24/7.
Lub wersja mniej optymistyczna - zbiórka kasy na akcelerometry dla SKB@P.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Szopler

Zbiórka na akcelerometry dla SKB@P nie ma sensu. Stoją w jednym pomieszczeniu... Dla samych punktów nie warto. Lepiej się zrzucić, zamówić 10-cio pak albo i więcej i porozsyłać najtaniej jak się da po PL (polecony + ew. priorytet).

Troll81


Szopler


Troll81

termin zgłaszania się upływa z końcem kwietnia. Zgłaszać się ludkowie bo za QCN jest dużo punktów pucharowych w boincstats a QCN nie obciąża proce (no chyba że są wstrząsy). Czyli dostajemy punkty za darmo (nie licząc ceny akcelerometru).

Pigu


lolek

http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/the-quake-catcher-network/25/

troll pisze  o 12 euro

MarcinG

Jestem chetny na gotowy modul. Ew. jesli zamowimy hurtem elementy to ktos musi to poskladac i potem wyslac.(chcialbym miec razem z kabelkiem chyba ze kabelek ma uniwersalna wtyczke mini-usb do tej plytki) to wtedy bez.

jak cos to do kogo kasa (konto ) ?

Ile juz osob zglosilo sie ?

Troll81

W pierwszym poście tego wątku prowadzę listę. Jak ktoś napisze w poście że chce to go do listy dopisuję.

lolek

Ja się zgłosiłem w innym wątku o QCN. Do twoich pytań jest jeszcze jedno podstawowe cena, żeby się nie okazało że z nastu euro zrobi ich się kilkaset

Troll81

jeżeli cena będzie znacząco odbiegać od nastu euro to zainteresowane osoby zostaną powiadomione.

cezar

Jeśli będzie naście to się piszę też  :attack:





Niekumaty Burak

Dobrze, że zbiórka chętnych na akcelerometr usb nabiera konkretne kształty.
Zakup akcelerometrów to jedno, a wykorzystanie Macintoshy, Thinkpadów, HPów i Acerów będących w posiadaniu członków naszej grupy to drugie. Dlatego proponuję na stronie głównej umieścić link o nazwie "Polecane projekty" (lub coś tym stylu) do informacji skierowanej do właścicieli w/w laptopów na temat QCN. Jako polecany drugi projekt - dla wszystkich - można podać FreeHAL@home, mimo licznych jego wad. Większa liczba liczących QCN i FreeHAL@home, bez uszczerbku dla innych projektów, uruchomi niewykorzystane rezerwy tkwiące w naszej grupie.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pigu


KrzychuP

hmm, jakbym miał choć małą nadwyżkę, to pewnie też byłbym chętny...
do końca kwietnia mówicie...

obaczym...

p.s. istotną wadą FreeHal'a jest to, że ostatnia aplikacja zabiera sporo mocy jednego rdzenia (u mnie nawet 40%)  ::)

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81


Szopler

Proponuję zaopatrzyć się w kompas ;) http://qcn.stanford.edu/learning/requests.php#Purchase

MarcinG

Dzisiaj dostalem gotowy kit do zlepienia. Polutowalem ladnie pieknie.. Wszystko banalnie proste instrukcja itp..
Podlaczylem urzedznie znalazlo jako na /dev/input/js0  . Program jscalibrator (z apt-get) do calibracji na linuxie.. Wszystko ladnie wychwytuje zapisane..

Odpalilem boinca proces w toku 1-2h ciagle 0% ( moze tak musi byc) i tutaj moje pytanie. Czy sensor musi wychwycic jakis prawidlowy sejsmiczny sygnal zeby powiadomic klienta boinc o sygnale a ten przeliczy i zarapostuje.. ????    bo nie wiem czy musze instalowac cos jeszcze i konfigurowac zeby mi to wszystko wspoldzialalo.

???

Troll81

Teoretycznie próbka sobie wisi i nic nie robi. po zakończeniu deadline'u odsyła się do serwera a ty dostajesz punkty za poświęcony czas :D niewiele tego ale zawsze punkty za darmo. Jak Ci wykryje wstrząs powyżej bodajże 3,5 to zanotuje i odeśle próbkę natychmiast :D