Zbiórka chętnych do zakupu akcelerometra potrzebnego do QCN

Zaczęty przez Troll81, 07 Styczeń 2009, 21:07

Troll81

A po co ci cos innego? masz akcelerometr i jeszcze sobie freehala na tym pomielesz

Szopler

No i prądu ciągnie cóś... a taki akcelerometr podłączony do i tak włączonego kompa pomijalnie mało...

goofyx

Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2010, 23:14
A po co ci cos innego? masz akcelerometr i jeszcze sobie freehala na tym pomielesz
,BRAK-zasilacza,bateri,ramu,napędu,hdd i kieszonki, karty wi-fi,
Skoro brak ramu i hdd to musisz kupić + zasilacz do tego <- nie opłaca się.

X X X

Reasumując, bo nie śledzę wątku od początku, trzeba wydać ok. 200zł, żeby rocznie mieć 18k w projekcie NCI i jakieś 10. miejsce w PL, tak to z grubsza wygląda?


Troll81


Szopler


Troll81

należy się starać i przypominać. Przyszło trochę świeżej krwi to warto odgrzać temat :D

_Aleksander_

O przepraszam, ja mam niezłą skuteczność!
Poprzednim razem zakupiłem 3 sztuki i wszystkie liczą dla Boinc@Poland, wiec nie było źle.
Teraz mam zamówienie na 1 sztukę i czekam na kolejnych chętnych....tak ze dwóch by się jeszcze przydało  P-)

goofyx

Mam pytanie do kolegów.
Czy tylko ten zestaw za 200zł Quakce Catcher Kit może być przydatny w QCN?
Czy jest jakaś tańsza alternatywa?

Troll81

niestety nie :( chyba że masz lapka obsługującego QCN (czyli IBM albo MAC)

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Wrzesień 2010, 09:38
niestety nie :( chyba że masz lapka obsługującego QCN (czyli IBM albo MAC)
To lipa :(
Dlatego mało ludzi liczy w tym projekcie :(

Troll81

Niestety akcelerometr nie jest popularnym gadżetem

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Wrzesień 2010, 09:54
Niestety akcelerometr nie jest popularnym gadżetem
Nie chodzi o jego popularność a o cenę :(
Akcelerometry w lapkach to sami autorzy od QCN piszą że mają więcej roboty ze sprawdzaniem czy jest trzęsienie ziemi czy ktoś lapka przenosi.
Mogę podłączyć 5 akcelerometrów do kompów, ale to koszt ponad 1tyś <- więc podziękuję, chyba że ktoś znajdzie inną alternatywę.

_Aleksander_

Na obecną chwilę nie zgłosił się nikt chętny do zakupu akcelerometru, więc swój zakup odkładam "on hold".
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany wspólnym zakupem - proszę o kontakt i uruchomimy ponownie temat.

Swoją drogą to szkoda, że nie ma chętnych bo kurs EUR przyzwoity, a w tym projekcie miejsce w rankingu zależy praktycznie tylko od momentu kiedy zaczynasz liczyć. Nie ma wersji akcelerometru używającej GPU, nie wyprzedzi osoba z szybszym procesorem, albo większą ilością rdzeni. Raz zakupiony sprzęt procentuje jednakowo dla każdego i twój urobek zależy tylko od momentu startu. Można marudzić, ze mało punktów, ale w tym projekcie wszyscy używają jednej skali i mają naprawdę równe szanse przez cały czas trwania wyścigu. No i dodatkowo konkurencja nie za duża, bo większość woli wydać 200PLN na lepszy procesor, kartę, lub rachunek za prąd po ich wymianie.

Dla przypomnienia projekt QCN liczy w naszym zespole DZIESIĘĆ osób, a i tak mamy 17 miejsce na świecie z silną tendencją wzrostową.
Zdobyliśmy około 64.000 punków, więc każde 50pkt od jednego liczydłowego na dzień ma wielkie znaczenie...
Aha, tak ulubiony do porównań Czech National Team ma 15 liczących i dwa razy większy RAC.

AL

Ponawiam swoją ofertę nadal jestem chętny na zakup akcelerometru.

goofyx

Najlepiej byłoby zrzucić się na : http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=26
290Euro + 19Euro transport czyli 309 eoru * 4  = 1236zł
Zakładając że @AL chce jeden czujnik, a ja 2-3, które pójdą w Polskę to wychodzą jeszcze 6 wolnych QCK.
Wychodzi teoretycznie ok. 124zł za czujnik + przesyłka na terenie Polski.
Przy braniu pojedzonych sztuk wychodzi 35euro + transport czyli 150zł +koszty przesyłki z Niemiec + koszty przesyłki w Polsce czyli ok.200zł <- różnica jest prawie 80zł.
Uważam, że 124zł wygląda lepiej niż 200zł.

Co wy na to?

_Aleksander_

Mogę zwyczajowo zając się logistyką i dystrybucją tzn, jak będzie wiadomo ile sztuk, to zamówię, zapłacę Paypalem, polutuję (na życzenie) i roześlę po Polsce...

P.S. Dla mnie jeden poproszę i mogę założyć za jeszcze jeden na zapas, dla chętnych którzy przegapią termin zakupu.


goofyx

Podsumowanie:
1. @AL x 1
2. @Goofyx x2
3. @_Aleksander_ x 2
4. @Cyfron x 1

Czyli w tej chwili 6 zajętych jeszcze tylko 4.

goofyx

Cytat: _Aleksander_ w 05 Listopad 2010, 07:43
Mogę zwyczajowo zając się logistyką i dystrybucją tzn, jak będzie wiadomo ile sztuk, to zamówię, zapłacę Paypalem, polutuję (na życzenie) i roześlę po Polsce...

P.S. Dla mnie jeden poproszę i mogę założyć za jeszcze jeden na zapas, dla chętnych którzy przegapią termin zakupu.
Ja ewentualnie też zgłaszam się do kwestii logistycznej.

Cyfron

w razie czego - ja bym reflektował na wersję złożoną, którą podepnę sobie do kompa i zacznę liczyć :)

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 05 Listopad 2010, 09:54
Ja chętny na wersję plug and play :D
No wiesz <- czujnik wpinasz i boinc liczy.
Tylko nie stresować się, że sensor instalowany jest w systemie jako Joyistik <- tak ma być.
Czyli @Troll81 bierze 1 sensor


Podsumowanie:
1. @AL x 1
2. @Goofyx x2
3. @_Aleksander_ x 2
4. @Cyfron x 1
5. @Troll81 x 1

Czyli w tej chwili 7 zajętych jeszcze tylko 3.

Wow, jak nam przybędzie 10 sensorów w QCN czyli 500pkt/dobe czyli 1500pkt co 3 dni bo tak nalicza QCN <- to ładnie pójdziemy w górę :)
Teraz mamy ok.1500pkt, a będziemy mieli 3000pkt :D

Troll81


33oliver

Dobrze rozumuje?

Wersja plug and play - 200zł a do samodzielnego złożenia 124zł?

Troll81

nie

Przy kupnie pojedynczej sztuki zapłaciłbyś 200 przy zamówieniu 10 sztuk bulisz 124/szt

Słozenie byłoby darmowe :D

33oliver

Ok, to jeden biorę na pewno, a czy wezmę więcej to zależy od:

Wszystkie kompy mam podpięte w jednej sieci, o ile dobrze pamiętam to jeden akcelerator może być podpięty tylko w jednej sieci czyli nie ma sensu podłączać 2 lub więcej w tej samej?

eclipse99


Troll81

1. @AL x 1
2. @Goofyx x2
3. @_Aleksander_ x 2
4. @Cyfron x 1
5. @Troll81 x 1
6. @33oliver x 1?
7. @eclipse99 x 1

jeszcze jedna sztuka i skladamy zamówienie. Akcelerometrów nie ma sensu stawiać blisko siebie. Bo chyba o jakis wynik naukowy nam chodzi a nie tylko o punkty??

33oliver

Cytat: eclipse99 w 05 Listopad 2010, 10:34
Piszę się na jeden plug and play.

a są inne niż plug and play? Jeśli tak to ja też chcę plug and play  :)

goofyx

Cytat: Troll81 w 05 Listopad 2010, 10:39
jeszcze jedna sztuka i skladamy zamówienie. Akcelerometrów nie ma sensu stawiać blisko siebie. Bo chyba o jakis wynik naukowy nam chodzi a nie tylko o punkty??
Ja tak jak pisałem, planuję rozesłać po Polsce tam gdzie boinc liczy mi non-stop.

_Aleksander_

CytatWszystkie kompy mam podpięte w jednej sieci, o ile dobrze pamiętam to jeden akcelerator może być podpięty tylko w jednej sieci czyli nie ma sensu podłączać 2 lub więcej w tej samej?

Drogą dedukcji za strony QCN:

If you have a single location (e.g. USB sensor) just enter the lat/lng and 'clear' the IP/Network address field (do not enter an IP address as all triggers will be recorded at this location)

Czyli jak podłączysz kilka sensorów widzianych z punktu widzenia serwera QCN jako jeden źródłowy adres IP, to w konfiguracji QCN dla każdego z komputerów usuń IP i na dostępnej obok mapie Google zaznacz swoją lokalizację. Od tego momentu będziesz identyfikowany pod zadanymi koordynatami, niezależnie od adresu IP twojego komputera/komputerów. Zakładam oczywiście, że będą to komputery stacjonarne a nie zmieniające pozycję laptopy...

AL

Gwoli uściślenia piszę się na jeden egzemplarz jak to określił Troll81 Plug & Play. Lutownice to może i bym naczaił, ale delirkę zwykle w rękach mam taką, że lepiej nie ryzykować.

33oliver

ja również wyłącznie pisze się na plug and play - nie posiadam ani lutownicy, ani doświadczenia ani zdolności w tego typu majsterkowaniu :)

Troll81

Jasno deklarować ilość bo sie nie doliczymy  :attack:

irukard

A nie da się zamiast tego akcelerometru podpiąć SixAxisa od PS3 do kompa? Też joystick i dużo osi, i dokładny :P

33oliver


Troll81

1. @AL x 1
2. @Goofyx x2
3. @_Aleksander_ x 2
4. @Cyfron x 1
5. @Troll81 x 1
6. @33oliver x 1
7. @eclipse99 x 1

jeszcze jedna osoba????

goofyx

Nie wierzę w to co się dzieje :)
Poprzednia akcja trwała chyba 3 tygodnie i było fiasko, a tu w sumie w niecałe 24h 10sensorów jest zajęte :D

ps.: a SKB@P ma taki sensorek?

Troll81

rzezcy zmienne bywają :D ja ukurat jestem po wypłacie :D SKB@P chyba nie ma sensorka. Może zrzutka ? Jakby ponad setka aktywnych na forum rzuciła choć złocisza....