Zbiórka chętnych do zakupu akcelerometra potrzebnego do QCN

Zaczęty przez Troll81, 07 Styczeń 2009, 21:07

MarcinG

http://qcn.stanford.edu/qcnalpha/results.php?hostid=5124

to co mam czekac teraz 14 dni do deathlinu zeby dostac pare punkcikow ???. Chyba ze tych punkcikow bedzie 5000 to ok .  XD

A jak nie dostane punkcikow to bedzie znaczylo ze sensor nie chodzi tak jak powinien i dowiem sie za 14 dni ?  :-[

Troll81

ale przez te 14 dni QCN nie zajmuje ci wcale proca :D no chyba że nadejdzie trzęsienie ziemi :D

MarcinG

resetnalem projekt , nowa probka. i nie widac sensora ;/

http://qcn.stanford.edu/qcnalpha/workunit.php?wuid=367852
http://qcn.stanford.edu/qcnalpha/show_host_detail.php?hostid=5124

a inni maja probki pobrane i widac rozne typy sensorow..np. tutaj komp pana Ryszarda -> http://qcn.stanford.edu/qcnalpha/workunit.php?wuid=369588

-----------------------------------------------
gora@gora-core:~$ lsmod                                                                                                 
Module                  Size  Used by                                                                                   
joydev                 20864  2                                                                                         
nls_iso8859_1          13440  0                                                                                         
nls_cp437              15104  0                                                                                         
itd....

Troll81

hm.... czas sie popytać tfórców projektu. A który model akcelerometru masz???

MarcinG

WU:
http://qcn.stanford.edu/qcnalpha/show_host_detail.php?hostid=5124

calibrator:
http://img23.imageshack.us/img23/2629/81227541.png

Stderr.txt:
http://www3.speedyshare.com/data/562780352/16057660/90013239/stderr.txt

slot5-> http://img175.imageshack.us/img175/4374/36056804.png

OxyOne

a ja mam takie cos pomozecie? ramu mam 4gb na hdd jest miejsca full

Cytat2009-04-01 12:25:24|QCN Alpha Test|Message from server: QCN Alpha needs 37.13MB more disk space.  You currently have 916.54 MB available and it needs 953.67 MB.
2009-04-01 12:32:14|QCN Alpha Test|Sending scheduler request: To fetch work.  Requesting 1 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-04-01 12:32:19|QCN Alpha Test|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2009-04-01 12:32:19|QCN Alpha Test|Message from server: No work sent
2009-04-01 12:32:19|QCN Alpha Test|Message from server: QCN Alpha needs 37.13MB more disk space.  You currently have 916.54 MB available and it needs 953.67 MB.
2009-04-01 12:33:00|QCN Alpha Test|Sending scheduler request: Requested by user.  Requesting 1 seconds of work, reporting 0 completed tasks
2009-04-01 12:33:05|QCN Alpha Test|Scheduler request succeeded: got 0 new tasks
2009-04-01 12:33:05|QCN Alpha Test|Message from server: No work sent
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

KrzychuP

Na początek spróbuj zwiększyć przydział zasobów dla BOINCa w tym miejscach, w których się czepia.
Tylko nie wiem, czy ustawiasz to przez "ustawienia lokalne" w danym managerze, czy może przez BAM->Ustawienia, czy też może na stronie któregoś z projektów.
Chodzi mi o to:
CytatZajmij nie więcej niż   100.0 Gb
Pozostaw conajmniej    1.0 Gb wolnego
Zajmij łącznie nie więcej niż    85% przestrzeni dyskowej
To już sam będziesz wiedział gdzie.

OxyOne

oki ale mam problem mam acera i nie wiem jak to połapac aby to smigało.
probke zassało ale pokazuje "no device" słyszałem raczej przeczytałem na forum ze na acerach mozna smiało zapuszczac QCN.
Panowie pomozecie?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Niekumaty Burak

NetMonitoring - twój Acer musi mieć akcelerometr by liczył QCN.

Does My Laptop Have A Sensor Inside?

If you have a Macintosh laptop manufactured after January 1, 2005 then you probably do.
If you have a Thinkpad manufactured after 2003, then you probably do.
If you have a HP laptop was produced since January 2007, you may have a 3D Motion Data Protection System.
If you have an Acer laptop produced since January 2007, you may have a Gravisense accelerometer on board.

Na moim Thinkpadzie inicjacja odbyła się bez kompllikacji, zassał, zaczął liczyć, zbiera punkty.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pigu

jak ma być naście ojro to zgłaszam się jako chętny

Troll81

Już się 8 chętnych zebrało. Przypominam że zbiórka chętnych mija z końcem kwietnia.

Szopler

Ładnie, Ładnie! Nawet jak nikt więcej się nie zgłosi, to 2 będą na zapas...

Troll81


Szopler

Jeden będzie dla SKB@P więc jak zostanie kasa to nie ma problemu ;) (jak nie zostanie to się zbiórkę zrobi ;) )...

A drugi ... hmm ;)

Pigu


OxyOne

to ja wezme... za nascie €

tylko zeby z tych nascie nie zrobilo sie fafdziesiat...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

Aktualne ceny z katalogu CM

Price per chip:
Sam moduł bez płytki i niczego
JoyWarrior24F8-S
Units Price / Unit
1-4 11,75 EUR
5-9 10,60 EUR
10-24 8,12 EUR
25-49 7,25 EUR
50-99 6,59 EUR
100-249 5,62 EUR
250- 4,65 EUR


JoyWarrior24F8-MOD modules, PCB modules, assembled and tested
Moduł z płytką drukowaną, złozony i przetestowany (trza se zrobić obudowę i doprawić kabelek)
Price per module:
Units Price / Unit
1-4 27,80 EUR
5-9 25,30 EUR
10-24 22,70 EUR
25-49 20,40 EUR
50-99 18,37 EUR
100-249 16,55 EUR
250- 14,91 EUR


lolek

Ja niestety muszę się wycofać.  Mam niespodziewany wydatek jecyś debile potłukli mi szyby w samochodzie. 2 tysie w plecy.       >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Szopler

Cytat: Pigu w 06 Kwiecień 2009, 00:09
Cytat: Szopler w 06 Kwiecień 2009, 00:03
A drugi ... hmm ;)

SKB@P2?

IMHO bez sensu mierzyć w tym samym miejscu... Chyba ze SKB@P rozjada sie po PL ;)

Troll81

Ano sens kupowania wielu akcelerometrów dla SKB@P jest znikomy. Współczuję Lolek, skur@#$%^&stwo się szerzy w kraju.

Szopler

Proszę o numer konta do wpłat i kwotę... zanim się wyprztykam z kasy ;).

Troll81

numeru konta na razie nie ma (chyba zostanę ja jako pomysłodawca) a kwota zależy od ilości chętnych.

Szopler

Nie wierzysz chyba że będzie ich więcej niż 24 ;)... oby tylko 10 się uzbierało...

Troll81

Właściwie to mam nadzieję że będzie ich więcej :D Projekt daje punkty za darmo, a ryzyko wstrząsu powyżej 3,5 we wrocku jest małe :D więc niech se wisi podepnięty i doi punkty :D

Troll81

No panowie, (i panie?) kończy się pomału kwiecień. Niedługo zamknięcie listy osób a na razie bida z nędzą. Jacyś chętni jeszcze się znajdą??

Troll81

Poniżej lista chętnych:
Troll81
stasieks80_PL
Szopler
GóRa
lolek
cezar
KrzychuP
Pigu
ERni

Czy kogoś pominąłem??

ponieważ jest nas 9 chętnych to wychodzi:
Price per module:
Units     Price / Unit
1- 4            27,80 EUR
5- 9            25,30 EUR
10- 24         22,70 EUR
25- 49         20,40 EUR
50- 99         18,37 EUR
100-249       16,55 EUR
250-            14,91 EUR

To już sobie policzcie... bez VAT i bez kosztów wysyłki (a i pewnie cła) Sami się zastanówcie i ewentualnie potwierdźcie wasz udział. ponadto potrzebna będzie osoba która to polutuje (to są same KITy a nie gotowe urządzenia)

lolek

Cytat: lolek w 06 Kwiecień 2009, 09:03
Ja niestety muszę się wycofać.  Mam niespodziewany wydatek jecyś debile potłukli mi szyby w samochodzie. 2 tysie w plecy.       >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Coś chyba przgapiłeś.

Troll81

Dlatego proszę o ostateczne potwierdzenie....

I zostało tylko 8

3Rni

ja wchodzę non stop..... tylko żeby mi ktoś to lutnął bo za ciężką rękę mam do tego i nie wiem co tam jeszcze trzeba z tym kitem zrobić  :-[ tak żeby tylko podłączyć się i czekać na wstrząsy...

Szopler

Proponuję http://www.codemercs.com/index.php?id=33&L=1
Jeżeli dobrze rozumuję to 10 szt. za 50 Euro!
Kabelek chyba każdy załatwi we własnym zakresie...

Troll81

chyba raczej ten za 320 euro :( zobacz który moduł jest kompatybilny z QCN

Szopler

A to nie jest to samo? Tylko za kita płacisz jeszcze za obudowę i kable i fakt, że to kit?

KrzychuP

Niestety, Panowie, ja odpadam.  :(
Ilość długów mnie przerosła >:( >:( >:(

Pigu

mogę fotki tego kita? - może ja polutuję  :P acz boję się podejmować lutowania nieswojego sprzętu  %)

Szopler

Earthquake Catcher Kit
Kit contains the sensor (JW24F8-MOD)...

No tak, w tych tanich jest JW24A8-8-MOD... szkoda

->Piguś

Robota prosta jak konstrukcja cepa...

Pigu

no niby tak, acz najpierw wolałbym polutować swojego i badać czy działa :P

Troll81

no to ostało nas 8

i earthquake catcher kit za 40 euro lub 10 sztuk w cenie 320 euro (ale kto zasponsoruje dodatkowe 2??)

Troll81

NO dobra ludki. CZas zbiórki minął

Zostało nas 7
Troll81
stasieks80_PL
Szopler
GóRa
cezar
Pigu
ERni

Ogólnie rzecz biorąc interes robi się zaje@#$% mało opłacalny. Ze względu na dodatkowe wydatki (moja lepsza połówka złamała nogę) ja też musze wymięknąć. Zakup Karty Graficznej do mielenia WU też przesunięty na czas nieokreślony (no chyba że ktoś ma bardzo tanio opchnąć jakąś kartę zdolną do liczenia bo moja nie wyrabia choć to ponoć GF8600GT). Tak że zostaje 6. Ja mogę jeszcze akcję nadzorować ale raczej skarbnikiem nie zostanę (bo i jaki sens). Poniważ Pigu zgłaszał możliwość polutowania zestawów to proponuję by go mianować skarbnikiem.

Pigu

hehe się nie rozpędzaj :P pigu powiedział, że jak polutuje swojego i się to uda, to pomyśli o innych %) a na skarbnika mi się nie kwapi

Szopler

Ja też wymiękłem, a dokładnie kaloryfer w moim pokoju... staruszek zaczyna kapać. Nowoczesny o odpowiedniej mocy to będzie z tysiak... :(.