Zbiórka chętnych do zakupu akcelerometra potrzebnego do QCN

Zaczęty przez Troll81, 07 Styczeń 2009, 21:07

Troll81

Zostało nas 5
stasieks80_PL
GóRa
cezar
Pigu
ERni

Szopler a może wstrzymać się z kaloryferem do jesieni?? teraz już ciepło będzie :D

Szopler

Chyba że najpierw zaleje mi pokój podczas nieobecności... No i na jesieni ceny wzrosną.

Niekumaty Burak

Znajdzie się chętny do zorganizowania drugiego podejścia?
Od maja zostaliśmy zasileni dużą ilością świeżej krwi, jest więc większa szansa na zebranie wystarczającej ilości chętnych.
Ci co mają laptopy z akcelerometrem mogą już podłączyć się do projektu.

If you have a Macintosh laptop manufactured after January 1, 2005 then you probably do.
If you have a Thinkpad manufactured after 2003, then you probably do.
If you have a HP laptop was produced since January 2007, you may have a 3D Motion Data Protection System.
If you have an Acer laptop produced since January 2007, you may have a Gravisense accelerometer on board.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

TRZECIAK

A czy ktoś może przypadkiem znalazł jakaś wzmiankę czy ACER aspire 6920G posiada takie cudo, bo za ch..rę żadnej info o tym znaleźć nie mogę, a jak kiedyś QCN odpaliłem to nic się nie działo.


Tomasz R. Gwiazda

to sie podepne, czy ja dobrze gdzies slyszalem ze lapki IBM ThinkPad mialy wbudowany? jesli tak to jakie serie?

Niekumaty Burak

Najprostsze sprawdzenie czy laptop ma akcelerometr to podłączenie się do projektu. Pokazuje ile upłynęło, ile do ukończenia i działa pasek postępu, po 24 godzinach na koncie masz 50 punktów (za darmo). Brak powyższych objawów świadczy o braku akcelerometru.

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pigu


Tomasz R. Gwiazda

a samo pytanie dotyczace zasadnosci projektu, jest sens na terenie polski ?


Niekumaty Burak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Wrzesień 2009, 09:34
a samo pytanie dotyczace zasadnosci projektu, jest sens na terenie polski ?
Uzasadnienie
Od siebie dodam, że w ciągu ostatniego tysiąca lat w Polsce były trzęsienia ziemi burzące budowle, a na wybrzeżu fale tsunami. Wbrew pozorom, żyjemy na obszarze sejsmicznym, tyle że mało aktywnym.

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Pantarhei

A po co w laptokach taki akcelerometr?
To element karty graficznej, czy może osobne urządzenie?

Na razie jestem na zasiłku dla niezaradnych leni ale jak mi wpadnie trochę kasy to się dorzucę choć to nie będzie dużo.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

o ile dobrze kojarzę to ma on reagować np. w czasie upadku lapka i zasygnalizować potrzebę wyłączenia dysku

Pantarhei

#91
Czego to ludzie nie wymyśla...
A czy w takim razie taki akcelerometr będzie w stanie mierzyć wstrząsy sejsmiczne, które mają zupełnie inną częstotliwość niż uderzenie kompa walącego o glebę?
Mam nową Toshibę L-300 a to chyba za słaby komputer żeby miała takie bajery ale może sprawdzę.

No nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. Nie mam co sprawdzać. Toshiby w ogóle nie maja tego.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Szopler

akcelerometr wykrywa przyspieszenie jeszcze zanim komp walnie o podłogę, na tym polega jego funkcja ochronna... jeśli będzie > od iluś tam % g (przyspieszenia ziemskiego) to głowice parkują i dane ocalone. Tak więc jest to bardziej czułe niż się na pierwszy rzut oka wydaje...

TJM

Niektóre są naprawdę bardzo czułe - niedawno bawiłem się laptopem z wbudowanym akcelerometrem, wystarczyło pstryknięcie palcem w obudowę i słychać było, jak dysk panikuje i parkuje głowicę %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

w mojej nokiji 5800 tez jest akcelerometr, moze dam rade poboinckować  XD
jakby co to tez pisze sie na zakupy

Troll81

najlepiej w sprawie poszczególnych modeli pisać do admina projektu :D

gielo

Nie byłbym pewny czy te laptopowe sa w stanie wykrywac  charakterystyki wstząsów sejsmicznych. Teraz pytanie z innej beczki, czy to cudo potrzebuje jakiegoś oprogramowania pozaboincowego do analizowania informacji ? Jeżeli tak to co z tymi co nie mają window$ów ? ºam na myśli użyszkodników mackintochy i linuksów.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



Troll81

Z tego co pamiętam potrzebne są odpowiednie drivery.

Troll81

MOże by warto ożywić temat przed mikołajem........

Pigu

ok - ile wyłożyć, kto zbiera i kupuje, kto montuje?

Szopler

http://wiadomosci.onet.pl/2115861,11,w_lodzkiem_zatrzesla_sie_ziemia,item.html

Okazuje się, że niedługo projekt w PL się rozwinie :/

Niekumaty Burak

Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Szopler

W kraju coraz częściej się trzęsie. Może by tak powrócić do idei zakupu akcelerometrów?
http://wiadomosci.onet.pl/2700,2126180,silny_wstrzas_w_kopalni__nie_ma_kontaktu_z_gornikami,wydarzenie_lokalne.html

Tomasz R. Gwiazda

wiekszosc to przez dzialalnosc czlowieka niestety

Troll81

ano. większość to tzw "wstrząsy górnicze" na szczęście nie ma u nas aktywności. Natomiast akcelerometr by się zdał....

A w lapku firmowym mam czujnik ale nie obsługiwany przez QCN.....

JaRa

http://qcn.stanford.edu/sensor/maptrig.php?timeint=W

Magnitude: 4.9
Poland
Time: 2010-02-06 04:55:17 UTC

Pewnie w kopalni strzelali.

http://www.jscad.com/markt/usb-interface-controller/319-joywarrior24f8-1/

JoyWarrior24F8
Artikelnummer: c JoyWarrior24F8
Lieferzeit: 5 Arbeitstage
Anzahl: x 11
Zwischensumme:242,00 Euro
Mindermengenaufschlag:10,00 Euro
Zzgl. Versandkosten:8,24 Euro - wysyłka na teren niemiec
Zzgl. MwsT (19%):47,55 Euro
Gesamtbetrag: 297,79 Euro - za 11 sztuk

Tylko we własnym zakresie trzeba 4 przewody od kabla przylutować + kupić kabelek usb za kilka zł i ewentualnie obudowę jakąś zmajstrować.




Troll81

Próby zakupu były..... ale się ludzie wycofali....

kempler

Offtop a co :)
Te wstrząsy na śląsku hmm mówili w radio o Jaworznie czyli moim rodzinnym mieście. Spytałem brata jak trzęsło u nich. Nic nie czuł, nie wiedział o co mi chodzi  :shame:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

TJM

To ja miałem odwrotną sytuację. Chałupa się nam trzęsła parę lat temu, a nic nie było słychać o żadnym trzęsieniu ziemi %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

_Aleksander_

Szukam chętnego do wspólnego zakupu akcelerometru na potrzeby QCN.

Chodzi o model: http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=25

Jest to sprawdzony sensor działający w projekcie QCN. Ja jestem zdecydowany na zakup jednej sztuki, przy zakupie dwóch zniżki nie ma, ale koszt transportu zmaleje dwukrotnie z racji podziału kosztów. A za transport to sobie liczą....

Przewidywany koszt to:
- Quake Catcher Kit ( 35,00 EUR + VAT.19% 6,65 EUR) = 41,65 EUR
- Shipping to Poland = 18,50 EUR. (Potwierdziłem, że przy zakupie 2 sztuk koszt nie ulega zmianie)

Czyli na osobę daje to 101,80 EUR / 2 = 50,9 EUR  ~ 200PLN (w zależności od kursu EUR)

Mam już jeden akcelerometr w laptopie i ładnie punktuje, ale mam tez serwer na Atomie chodzący 24/7, wiec jakbym tam dołożył sensor to skok wydajności byłby o 100%. Jakby się zastanowić to nie ma innego projektu, gdzie za 200PLN i to prawie przy zerowym poborze prądu taki postęp można  zanotować...... Z własnej praktyki mogę powiedzieć, ze projekt przelicza zadania w cyklach 24h i dostarcza 50 punktów za zadanie. Oczywiście nie zajmuje CPU.

Szczegóły logistyczne co do realizacji zakupu i przesyłki do uzgodnienia na PM. Czekam na propozycje!

patyczak

Spóźniłeś się dosłownie o parę godzin, dzisiaj rano zakupiłem dokładnie ten sam zestaw w tym samym sklepie internetowym  :(
Skeczu z papugą nie będzie



Szopler

Chętnie kupię, ale nie w tym miesiącu niestety...
Przypomnij się w czerwcu (jak wcześniej nie kupisz) to wezmę.
W tej chwili wydatek 200pln nie wchodzi w grę - składam WC do potfforka :D.

Niekumaty Burak

Sądząc po wcześniejszych postach może nawet pięciu chętnych zbierzesz. Przy większym zamówieniu da radę zbić cenę niżej?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

_Aleksander_

Z tego co widzę na stronie sklepu to dla zamówień większych posiadają wielopak:
http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=26

Jest to zestaw 10 sztuk sensora, cena spada dla końcowego użytkownika o 25%.

Przewidywany koszt to:
- Quake Catcher Kit ( 29,00 EUR + VAT.19% 5,51 EUR) = 34,51 EUR
- Shipping to Poland = 18,50 EUR (zakładam ze to pozostanie bez zmian)

Czyli na osobę daje to 34,51 + 1,85 = 36,36 EUR  ~ 145PLN (w zależności od kursu EUR)

Co do mojej propozycji kilka postów wyżej to już mam zainteresowanego, ale poczekam jeszcze dzień może ktoś jeszcze się odezwie....

Jakby rzeczywiście zebrała się grupa 5-6 chętnych to faktycznie można pomyśleć o zakupie wielopaka.
Jestem w stanie odkupić pozostałe sensory i w późniejszym czasie odsprzedać je chętnym w ramach mojego wkładu w B@P....


Troll81

IBM i HP chyba mają sensory obsługiwane przez QCN ale sprawdź na stronie projektu.

Coraw więcej lapków ma sensory wbudowane w dysk a takie niestety nie działaja w QCN.

_Aleksander_

Akcelerometr w Laptopach IBM/Lenovo nazywany jest "Active Protection System".

http://www.thinkwiki.org/wiki/Active_Protection_System

Jeżeli to hasło przewija się w dokumentacji technicznej laptopa to jest szansa ze będzie z niego pożytek w projekcie QCN.
X61 jest na liście urządzeń z APS, ale czy model czujnika użytego w tym modelu będzie działał z QCN - tego nie wiem....




Tomasz R. Gwiazda

APS na pewno ma :)

sprawdzilbym, ale nie moze sie polaczyc z serwerem i zalozyc konta

Tomasz R. Gwiazda

manualnie sie zapisalem

I tak Ibm X61 dziala na tym

WU ma dlugosc cos kolo 19h (to stala dlugosc ? i ile pkt/wu ?)

Niekumaty Burak

Praktycznie liczy się trochę poniżej 24 h i daje 47-50 noncpu punktów.

---------------------

_Aleksander_ nie śpiesz się z zamówieniem, poczekaj tydzień na większą ilość chętnych.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.