Pirates@Home

Zaczęty przez Nietoperek, 15 Styczeń 2006, 17:01

AL

Cytat: "Mchl"Mały hint. Jesli chcecie dostać za jednostkę więcej kredytek, to koniecznie wyświetlajcie grafikę. Ponieważ aplikacje mają testować wyświetlanie grafiki, to premiowani są użytkownicy, którzy ją wyświetlają ;)

EL KAPITANO :!:  Ja jak zwykle mam problema. Dostałem właśnie swoją pierwszą jednostkę sic :!: , ale przy próbie wyświetlenia grafiki okazało się to nie możliwe....Dodam, że boinca mam zainstalowanego jako service. Przy czym w innych projektach jest możliwość wyświetlania grafiki (np. rosetta, seti beta, chyba LHC) a tu lipa :(  Jakiś pomysł :?:
(na pewno chce pozostać przy instalacji jako service)

Simek

Aplikacja Hello! nie ma grafiki ;) chodziło Mchl najprawdopodobniej o    lalanne - Exercise the BOINC API

Mchl

Cytat: "AL"
EL KAPITANO :!:  Ja jak zwykle mam problema. Dostałem właśnie swoją pierwszą jednostkę sic :!: , ale przy próbie wyświetlenia grafiki okazało się to nie możliwe....Dodam, że boinca mam zainstalowanego jako service. Przy czym w innych projektach jest możliwość wyświetlania grafiki (np. rosetta, seti beta, chyba LHC) a tu lipa :(  Jakiś pomysł :?:
(na pewno chce pozostać przy instalacji jako service)

Arr!!! Pierwsze słyszę, żeby przy instalacji jako service, dało się grafikę wyświetlać! Bajdurzysz coś chłopcze.
No ale skoro w innych prrojketach możesz, a w piratach nie to coś dziwnego.
Na pociechę zdrradzę ci sekret synu. Jeżeli to była jednostka aplikacji 'yello world', to niewiele strraciłeś, bo jedyne co robi, to wyświetla żółty ekran.
Jak wyglądają wizualizacje innych jednostek możesz przeczytać tutaj:
http://www.spy-hill.net/~myers/help/boinc/

Ale po wachcie!!!

Co ja mam z tymi łazęgami, niech mnie szkorrbut złoży!

--edit--

Arr... a to było 'hello'? No to tym barrrdziej nic nie strraciłeś, bo on nic nie wyświetla. Otwiera tylko plik, wykonuje operację zapisywania i odsyła z powrrotem do serwerra,

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Oj rzeczywiście chyba coś grogu za dużo wyżłopałem :wink:  Fakt jako service instalowałem boinca - ale nie na tym hoście (coś mi się pochrzaniło). Na tym hoście nawet na chwilę zaktywowałem wygaszacz (zwykle pracuję bez żadnych wygaszaczy) - no i zadziałał - co oznacza jak słusznie zauważyłeś, że instalacja na tym hoście akurat to nie service.
A tak przy okazji tak się nazywała jednostka :world_1138641867
a tak aplikacja: hello - Hello, BOINC World! No i to tłumaczy moje rejsowe przygody...

Mchl

Jak już wszystko wiesz, to do kambuza pomagać kukowi przy garach!
Arrr!

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL


Simek

Mchl kapitanie mółbyś opiskać w kilku słowach każdą z aplikacji Piratów?? Bardzo mnie to Ciekawi ;)

matti_tm

Grrrr!!!... Kapitanie! Właśnie wyłowiliśmy z fal na pokład czterechsetnego członka załogi! Może będą z niego ludzie! Ale jeśli będzie nadużywał grrrrogu, to niech korrrrniki zjedzą moją drrrrewnianą nogę, jeśli nie będzie szorrował pokładu, aż mu się tyłek na słońcu spali na węgiel! Arrrr!
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Arrr!! Pierwszy!
Czasami jesteście strrraszniejsi ode mnie!!

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

wrr ktos zrobil sabotaz piracki!! skandal!!:P

Juras23

Agrrr....no kamraci....to ja też chcę mieć udział w łupie.....zaczynam liczyć ...agrrr...

matti_tm

Cytat: "Nietoperek"wrr ktos zrobil sabotaz piracki!! skandal!!:P

Grrrr!!!... Co macie na myśli, marrrrynarzu??? Mówcie szybko, bo wam skopię miejsce, gdzie plecy trrrracą swą szlachetną nazwę!!! Arrrr....!
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Nietoperek

2006-02-01 15:42:38|Pirates@Home|Message from server: (there was work for other platforms) chyba tylko makintosze moga cos dostac bo poki co ani winda ani linux nie lapie a jednostki czekaja wrrr - szykowac sie do abordazu !! cenne lupy czekaja !!

Simek

Ja juz tak od wczoraj mam :( ALe nikt nie odpowiedzila na moją prosbe tylko jakieś bzdury po piracku gadacie ;( :P

Mchl

Bzdurrry? Arrr!!
A wiesz chłopcze co to zęza? Lepiej się dowiedz, zanim tam wylądujesz!

http://www.spy-hill.net/~myers/help/boinc/

Tutaj masz opisane większość aplikacji. WIększość z po prosty łaczy ze sobą pliki, zamienia małe litery na duże itp. Niektóre wyświetlają to i owo.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Wrrr.....wieści niosą, że wszystkie porty sprawne....ale nic do złupienia z nich nie wypływa......czyżby tam też mieli zarazę??? a niech to zaraza...tfu.... niech mnie Łysy John kopnie jeśli się mylę....

czekać wymiotki w gotowości....a nóż jakaś jednostka o północy przypłynie....

...do stu tysięcy beczek starego rumu....i niech mi który oko zmruży....posiekam na plasterki.....

agrrrr........

m2marek

2006-02-27 08:22:11|Pirates@Home|Starting result wu_1141012021_244_1 using hello version 504
2006-02-27 08:22:14|Pirates@Home|Unrecoverable error for result wu_1141012021_244_1 ( - exit code -1073741515 (0xc0000135))
2006-02-27 08:22:14||Rescheduling CPU: application exited
2006-02-27 08:22:14|Pirates@Home|Computation for result wu_1141012021_244_1 finished
Na zdechłego wieloryba!!! Cztery jednostki szlag mi trafił. jeśli ktoś coś z tego rozumie proszę o pomoc. Do tego wyskoczyło okienko "brak składnika aplikacji helo...", czy coś podobnego

MadMan

Do stu beczek zjełczałego tranu! Miałem dzisiaj to samo - brak jakichś DLLi. Po ściągnięciu ich z jakieś strony jednostki zerrorowały się bez komunikatów :-)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Mchl

U mnie to samo. Widać coś w projekcie nie wyszło.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

przyślijcie mi te DLL-e, lub dajcie namiar na nie, bo mam jeszcze kilkanaście do zrobienia (sam wyłączyłem komunikaty nie rejestrując ich dokładnie). Wrzucić je do katalogu BOINC'a, czy Windows'a???

Nietoperek

widac albo maja swoje specyficzne biblioteki albo aplikacja ma swoje specyficzne bledy ;) - bo dogranie wymaganych dllek konczy sie bledami obliczen :|

KrzychuP

Na płetwę jednookiego żarłacza. Mi też wcięło ze 20 jednostek. Wywala mi komunikat, że brakuje mu biblioteki MSVCP71D.dll w podanej ścieżce (i tu ścieżki systemowe i do katalogu projektu Pirates). Wygląda na to, że ta biblioteka powinna się z próbkami przesłać na kompa, a tak się nie dzieje.
W komunikatach wywala na czerwono:
2006-02-27 11:02:29|Pirates@Home|Unrecoverable error for result wu_1141012021_1338_2 (Nie ma procesów podrzędnych, na które trzeba by czekać. (0x80) - exit code 128 (0x80))

Kapitanie, ktoś powinien zawisnąć na rrrei za takie marrrrnotrrawstwo. Arrrrr!

m2marek

Wgrałem do katalogów Windows, System32 i Piratów i dalej toną jednostki z tym samym problemem - straciłem kolejne dwie (zostało 13). Ratuunkuuu. Pozostałe jednostki pływające muszą trafić do bazy jutro przed 9.30 niewiele czasu zostało :(inaczej spotka je samozniszczenie).

KrzychuP

---------- 12:53 27.02.2006 ----------

tylko skąd wziąc ten plik  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :!:  :!:

---------- 13:03 ----------

już sciągnąłem uff, zobaczymy co dalej

---------- 13:24 ----------

no i nic nie pomogło, nawet z powtórnym uruchomieniem kompa  :?

---------- 14:23 ----------

dorzuciłem w te lokacje jeszcze drugi plik msvcR71d.dll (hihi, jedna literka różnicy)
i zaczął przeliczać, ale po chwili wyskoczyło na czerwono:

2006-02-27 14:19:44|Pirates@Home|Unrecoverable error for result wu_1141012021_1838_3 ( - exit code -1073741819 (0xc0000005))

Help, hilfe, pomocy, S.O.S.
... --- ...
:)

Simek

To  a propo ;) To zajmuję się własnie tlumaczenieum strony piratów ;) Niedługo powinnieście zobaczyć efekt mojej pracy ;)

KrzychuP

Już w porcie naprawi problem. Aplikacja 5.04 się wykrzaczała i wrócili do wersji 5.03. Teraz wystarczy zresetować projekt i bangla jak się patrzy.

Mchl

5.03 za to miała problemy z linuxami. A to co przeżyliuśmy z 5.04 było związane z próbą naprawienia tego błędu. Jak widać nieudaną.
Powinniśmy się cieszyć, bo to oznacza, że wkrótce pojawią się kolejne jednostki (wraz z kolejną wersją aplikacji ;-) )

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Rzadko rzucą garść złota, a tym razem to była ściema.

Tomislaw

Zaciągnąłem się na kliperrrr i czakam na pomyślne wiatrrrrry
Ahoj !  P-)



Bober

Tommy a skąd miałeś Invitation Code? Ja też chcę i nie mogę się przyłączyć :cry:

kempler

Ja również się zapisałem kilka dni temu, bez żadnego kodu i bez problemu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

No to mam pecha bo w tej chwili potrzebny jest kod. Stare nie działają :(

Tomislaw

Cytat: "Bober"Tommy a skąd miałeś Invitation Code? Ja też chcę i nie mogę się przyłączyć :cry:
8O
Przyłączyłem się bez żadnego kodu



Bober

Ok to jak ktoś się natknie na Invitation Code to byłbym wdzięczny za zdradzenie go tutaj :)

Bober

Dobra. W tej chwili kod nie jest potrzebny. Każdy może założyć konto :!:

Ja już mam kamrrrrrrraci P-)

Troll81


Troll81

Dziś znów próbki :D ssać  :attack:

sstratoss

ja chyba w życiu nie zassam żadnej próbki :(


:

Troll81

Walcz :D ja mam na razie 483 punkty :D a liczę od paru ładnych lat ten projekt :D

TJM

Wbrew pozorom o zadania łatwo - wystarczy ustawić duży resource share (najlepiej większy niż dla innych projektów).
Gorzej z tym, że spora część zadań się po prostu wysypuje - z tego co widziałem, to na linuksie ponad 90%. Dlatego czasami przemkną ze 2-3 batche zadań a nie dostanie się nawet pół punktu %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.