Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

state xml - jeszcze raz policzyc WU

Zaczęty przez genek, 16 Styczeń 2009, 13:56

genek

Witam, mam pytanko - znalazlem optymalki w necie - brat mowi, ze daja bledne wyniki, ze ktos je gdzie tam sprawdzal.
Chce to sam zobaczyc w zw. z tym zablokowalem aktywnosc klienta boinc sieciowa. Plik zostal. Przenioslem go sobie do whgladu gdzie indziej i teraz mam klopot - nie moge zmusic go do liczenia od poczatku - pamieta gdzies ze ma policzony i koniec.
w client_state.xml u zmienilem mu state z 4 na 2 podpadtrujac inne nieprzeliczone probki a w opisie pliku z 1 na 0. Ale wszystko to na wyczucie. Mozę ktos podpowie, co konkretnie zmienić, by zmusic do liczenia WU od początku?
Przegladałem Wasze forum - niby podobne tematy - typu przenoszenie WU ale jednak nie to samo.
Pozdrawiam
genak

Pigu

jeżeli idzie o opto dla milky co było na forum milky to tak - daje błędne wyniki :ph34r:

genek

1. Jesli chodzi o optymalki to:
a) te z forum dawaly bledne wyniki nawet na drugim miejscu po przecinku!!!! malo mi szczeka nie opadla jka to zobaczylam
b) sa juz nowe ogolnodostepne - te na SSE3 daja mi bledy na dwóch ostatnich misjcach po przecinku; ta na SSE2 sa w 100% poprawne
2. Jesli chodzi o porównywanie wyników zrobiłem tak:
- zainstalowałem starego klienta boinc 5ileś. zarejestrowałem sie w milkywayu i od razy wstrzymalem obliczenia, sciagnalem dwie probki; zablokowalem aktywnosc sieciowa i wylazlem z boincmenagera (zainstalowanego jako udpalany proces lokalnie na uzytkownika a nie jako usluga); powielilem katalog boinca; potem odpalalem koeljna kopie (oryginalnego nie ruszalem) z kolejnymi wersjami aplikacji. Podsumowanie macie w punkcie pierwszym
Dokładne wyniki dałem bratu - na pewno je opublikuje na grupie "kołobrzeg"
Pozdrawiam

tito


Mchl

Czyżby rozwiązanie zagadki Gdynianina liczącego w Kołobrzegu? :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

genek

Ej, dlaczego wyświetla mój email ? - w preferencjach zaznaczyłem by ukrył! Zaraz roboty mnie spamem zaleją :(

sesef

znaczy co do błedu wyniki muszą się zgadzać do 10 miejsca po przecinku dalej już mogą być różnice. Jak jednak zależy Ci na tym żeby w ogóle nie było błędu to napisz PW do użytkownika mindc z prośbą o link do optymalek. Jest tam między innymi wersje SSE3 (będzie szybciej liczyć niż to SSE2 z forum milky)

Machloj

Cytat: genek w 17 Styczeń 2009, 19:16
Ej, dlaczego wyświetla mój email ? - w preferencjach zaznaczyłem by ukrył! Zaraz roboty mnie spamem zaleją :(
Ty widzisz swojego maila - ja już nie mogę, więc jest nadzieja, że nie dostaniesz reklam viagry  XD

kempler

Machloj ma racje. Maila widzisz tylko Ty i my moderacja.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

genek