Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

BOINC a Dos

Zaczęty przez totislaw, 15 Styczeń 2006, 21:45

totislaw

Potrzebuje Waszej pomocy.
Sprawa wygląda tak:
Sieć pod novellem, system win 98, nowe kompy: płyta główna - Gigabyte GA-K8NS NF3 Socket 754, procesor AMD Sempron 2600+ BOX (754pin) 64bit, pamięć 512 MB, DDR SDRAM 400 MHz.
Niestety jest tam aplikacja pod dosem i tu zaczynają się schody. Po zainstalowaniu boinca, klient 4.19, 4.45 lub 5.2.13 komp strasznie zwalnia, pisanie w wordzie wygląda tak, że najpierw piszemy a po paru sekundach pojawiają się literki i prawie w ogóle nie da się pracować. Problem znika po zamknięciu Boinca. Klient ma ustawioną prace zgodnie z preferencjami i zaczyna liczyć po 1 minucie od bezczynności.
Pomóżcie.

Pozdrawiam



gaciu

Moze dla DOS-owych aplikacji system priorytetow WinXp nie dziala za dobrze? Dodatkowo moze zmniejsz w profilu wykorzystanie procesora do np. 50%. Moze cos pomoze.

totislaw

Cytat: "gaciu"Moze dla DOS-owych aplikacji system priorytetow WinXp nie dziala za dobrze? .
Napisałem przecież że chodzi na systemie win 98 i niestety zmiana systemu odpada   :(



krzyszp

A system wraca do normy po wyłączeniu managera czy programu klienta?

Może pomoże odpalanie boinc'a z lini komend???

Ot, taka sugestia...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

totislaw

Cytat: "krzyszp"A system wraca do normy po wyłączeniu managera czy programu klienta?...
Wraca do normy jak wyłącze menagera.

Cytat: "krzyszp"
Może pomoże odpalanie boinc'a z lini komend???
Można coś wiecej w tym temacie bo nigdy tak nie robiłem.



krzyszp

Proponuję w autostarcie umieścić skrót do polecenia:


"C:\Program Files\Boinc\boinc.exe"    - o ile taka jest ścieżka dostępu


Nie wiem tylko, czy okno dosowe się zamknie, ale jeśli nie - to wystarczy je zminimalizować...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Juras23

Cytat: "krzyszp"Proponuję w autostarcie umieścić skrót do polecenia:

Nie wiem tylko, czy okno dosowe się zamknie, ale jeśli nie - to wystarczy je zminimalizować...



ale DOS nie rozpoznaje długich nazw plików więc "Program Files" odpada musisz w autostarcie zrobić: c:\progra~1\boinc\boinc.exe

swoją drogą ciekawe czy jak bym pod DOS-em odpalił BOINC na szybkiej maszynce to czy przeliczyłby szybciej jednostkę niżpod Windą??? Ktoś to sprawdzał???

totislaw

Spróbuje chociaż ten problem zamykaniem okna trochę mi nie pasuje bo są to komputery na których pracują różne osoby i jak znam niektóre z nich to zaraz będą płakać  "a co to mi się tu otwiera , co ja mam z tym zrobić ?? " i od razu afera na pół firmy.
jutro sprawdzę i po testach dam jakieś info.
---------------------------------------------------------------------------------
17-01-2006
Niestety nie pomogło ponieważ zaraz po odpaleniu wywala błąd:
"winoldap spowodował błąd: nieprawidłowa strona w module MSVCR80.DLL przy 017f:78131637"
Proszę radźcie co dalej.