Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

99,9999% i stoi

Zaczęty przez TJM, 21 Styczeń 2009, 14:37

TJM

Wpadłem niedawno na pomysł, żeby przeliczyć jakieś zadanie climate, bo nie miałem tam jeszcze żadnych punktów.
Przeliczyło mi się jakieś hadsm3fub z łącznym czasem około 165h. Doszło do 99,9999% i stoi już jakiś czas nie biorąc nic czasu CPU (czasami na chwilę wskakuje na 1%). Przeliczy się dalej, czy mam pecha i na samym końcu wywali mi błąd ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

Nie wiem na ile byłeś cierpliwy, ale "one tak mają" jakaś faza "precośtam" do max kilku minut.

teraz napisz czy się skończyło ;-)

--
ksysju
ksysju

TJM

Zostawiłem na jakiś czas i rzeczywiście poszło dalej, ale stało dłużej niż kilka minut.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

PMG

Climat ma to do siebie że krańce przeliczania danej sekcji (czyli okolice 0 %, 33 %, 66 % 99-100 %) są najbardziej wraźliwe na wywalenie próbki. Dlatego podczas przeliczania tych sekcji zalecałbym z doświadczenia po prostu nie wyłączanie przeliczania i poczekanie - może być brak efektów na liczniku, a wygaszacz ekranu nie będzie prezentował nic, albo się go nie da włączyć ale mimo to lepiej czekać.

Bo ogólnie to projekt mocno podniósł stabilnośc i tylko te fragmenty sa jeszcze wraźliwe. Tak we wszystkich pozostałych momentach mozna (a przynajmniej u mnie tak jest) spokojnie wyłączać w każdym momencie i nie ma problemów.

To już nie te czasy gdy przeliczenie 1/3 próbki było sukcesem.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

TJM

No właśnie widzę, w przeszłości robiłem parę podejść i była nędza - często jeden restart kompa, nieoczekiwany pad zasilania czy inny problem zakańczał przygodę z danym zadaniem. Teraz poszło jak po maśle, miałem po drodze kilka restartów i nic złego się nie wydarzyło.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.