kiedy to ruszy? Orbit @ home

Zaczęty przez Juras23, 15 Styczeń 2006, 21:48

Juras23

ktoś ma jakieś info kiedy można będzie liczyć ten projekt....jakoś mi tak to gustu przypadł.

bartsob5

ten projekt przypada wszystkim do gustu, tylko jakos ani widu, ani slychu o nim:|

Mchl

Może być marnie, bo "słychu" było ostatnio takie, że porjekt nie dostał funduszy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kevin_pl

Czy ruszyl juz ten projekt? zaineresowal mnie a nie jestem dobry z angielskiego aby doczytac sie czegos na stronie projektu.  :cry:

probowalem sie dopisac
ale zapisywanie sie do tego projektu jest narazie zawieszone

Nietoperek

poki co tworzenie nowych kont jest zawieszone, projekt dziala tylko w linux'ie oraz jednostki sa dawane okazionalnie dla testow nowych wersji aplikacji

kejonasz

tez sie chcialem zapisac ale moja euforia opadla jak wyczytalem ze jeszcze tego nadal nie ma  :(
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

kevin_pl

i dalej nic?
nie bylo mnie dawno na forum i widze ze Orbit dalej nie ruszyl
oby sie to w koncu zmienilo [-o<

Nietoperek

jesli ktos chce moge przekazac mu konto w orbit@home - na pierwsza PM'ke z adresem email i xywka wysle klucz do konta zas na email pojdzie potwierdzenie zmiany adresu email

bartsob5

a sa tam jakies probki w ogole, czy konto tam poprostu "jest"?

Nietoperek


bartsob5

tzn mialem na mysli w sensie czy orbit rozsyla probki:>


hmmmm moj tysieczny post:D

AL

Gratulacje tysiączka. Ja kiedyś założyłem konto - do którego już niestety nie pamiętam namiarów - może sobie jeszcze kiedyś przypomne...

symbiont

Póki co liczcie intensywnie CPDN i tym podobne bo zanosi sie na to ze i bez różnego rodzoju ciał niebieskich spadających na nas bedzie z naszą planetka krucho...
... dla chetnych do poczytania Artykuł BBC - "Deep ice tells long climate story"
Pozdro

helmut0

Czy ktos moze juz wie kiedy to ruszy :?: Chcialem sobie policzyc cos nowego, ale chyba bede musial mFluids :(

kempler

Niestety ciągle tylko Linux :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

KrzychuP

Coś ruszyło, konto założone, skonfigurowane.
Teraz tylko czekać na próbki. W końcu może dadzą coś pod Windowsa.

bartsob5

ja mam problem z podlaczeniem do projektu:|

kempler

Cytat: "bartsob5"ja mam problem z podlaczeniem do projektu:|
Ale co się dzieje? Wpisujesz to ?: http://orbit.psi.edu/

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

bartsob5

mam error:

project encountered internal error: shared memory

kempler

Na forum projektu piszą że też mają ten problem ale jak narazie nie nikt tego nie rozwiązał bo dopiero co posta napisali.
http://orbit.psi.edu/forum_thread.php?id=204#1999

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

symbiont

ja tez mam ten problem ale mysle jak juz beda dostepne jednostki to i ten problem zniknie... hope ze dlugo na te unity nie poczekamy!!

krzyku

Oby dali jak najszybciej, właśnie się przyłączyłem do tego projektu
  

Juras23

Cytat: "bartsob5"mam error:

project encountered internal error: shared memory


no i mam to samo - nie mogę się przyłączyć chociaz już konto zrobione.

Frustrujące !!!

kempler

A co oznacza ten komunikat?
2007-02-28 10:57:11|orbit@home|Message from server: platform 'windows_intelx86' not found

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Nietoperek

boinc odpytuje serwer projektu o specyficzna aplikacje dla systemu windows - na co srwer odpowiada komunikatem ze takowej nie ma - najprosciej

Juras23

a miała być :(

kempler

Cytat
Yes.

The total credit issued for this whole project is well under 1000 credits. The top participants are in single figures!

Pasquale took the project as far as he could unfunded, then had to stop. The PSI donated a box to use as server, and have kept the server supplied with electricity, but beyond that wanted there to be funding before major efforts were taken. By taking the project this far, Pasquale demonstated the high level of public support for the project, so that the funders know that their funds will not wither for lack of cpu donors.

There has never been a windows work unit. The plan is to get Linux to the point where a work unit does real work, then get that app working on windows. The reason for this plan is that Pasquale is familiar with Linux, so that strategy produces a better learning curve for him.

At present the server tells Linux users to come back in an hour, and tells windows to come back in 24hrs. Both are rather optimistic, and both times will be reduced when there is a realistic prospect of there being work.

When work starts to come on stream, bear in mind that this project will be public-beta. Expect errors. Expect downtime. Expect that an orbit WU might kill the WU of another project (so don't run orbit on the same box as CPDN at this stage).

If that is not to your liking, please do yourself and us a favour by donating your time to another project and come back here when the project reaches production stage. I'd suggest CPDN and/or Rosetta.

regards,
River~~

Czyli najpierw linuks potem windows, jak zawsze... :(

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyku

Na próbki pod WIN chyba troche poczekamy, niestety
  

RAD-Poland

Pracuję pod Linuksem, dołączyłem do tego projektu
Cytatorbit@home member since   20 Jun 2005
jeszcz nie otrzymałem ani jednej próbki.
Wystarczy zajrzeć do Top participants aby się przekonać,że rozesłali kilkadziesiąt próbek pod koniec 2005 i do dzisiaj nic
czekamy może niedługo kilka WU podrzucą  :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bodzio

Czy do liczenia w tym projekcie potrzebny jest jakiś dodatkowy program?
Zarejestrowałem się na standardowym kliencie BIONC pod linuxa - jak narazie nie pobrało oprogramowania i próbek.

Bober

Projekt jeszcze nie ruszył, nie rozsyła jeszcze pracy.
Witam na forum :D

symbiont

Wyglada na to ze projekt jest w dalszym ciągu nieaktywny, wiec jedyne co pozostaje to czekać.

Bober

Pojawiły się próbki na Windowsa!
U mnie przewidywany czas przeliczania - 75h  :(

kempler

ja też mam i tylko 65 h :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

[PBT] Horpah

fajnie
tylko teraz dla odmiany podłączyć się do projektu nie idzie, jest komunikat "projekt tymczasowo niedostępny"

kempler

masz ten URL: http://orbit.psi.edu/oah/   ?

Results ready to send   1,806
Results in progress   2,416

łapać WU :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Ale jest spore ryzyko, że się "wykrzaczą". Poprzednia wersja aplikacja nie radziła sobie z wracaniem po checkpoincie. Ta ma mieć to naprawione - zobaczymy...

[PBT] Horpah

dzięki kempler, faktycznie z tym linkiem się udało i już jestem w zespole
Ja także dostałem jedną próbkę, szacowany czas to 30 godzin

[PBT] Horpah

mam 4 próbki przeliczone w pending
liczą się około 3550s claimed credit około 22.5 przynajmniej u mnie

Bober

Cytat: Bober w 19 Kwiecień 2008, 12:20
Pojawiły się próbki na Windowsa!
U mnie przewidywany czas przeliczania - 75h  :(
A jednak przeliczyła się w 2,5h. 21 claimed=granted.