Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

kiedy to ruszy? Orbit @ home

Zaczęty przez Juras23, 15 Styczeń 2006, 21:48

michal_saper

U mnie coś nie chce zassać żadnej próbki :(

michal_saper

Ten projekt ma jakiś wygaszacz ? Może wrzucił by ktoś na forum zrzut ekranu...  :P

tito

Nie, nie ma żadnego wygaszacza.

Ważne info:
"Niestety - w czasie weryfikacji danych na serwerze występują błędy związane z różnymi wersjami OS-ów. W związku z tym część poprawnie przeliczonych próbek nie dostanie kredytów."  (dla znających ten tekst - to nie plagiat, jako, że to ja piszę tam newsy).
Forum http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=54

Timaxi

Uwaga są nowe jednostki do pobrania  :)


kevin_pl

może i są nowe jednostki do liczenia ale ja nie mogę nic pobrać :(

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Bober

Przynajmniej miałeś compute error. Projekt obecnie hojnie rozdaje zera i często bez powodu  :(

sourcerer

Coprawda nie przeliczylem duzo WU ale jeszcze nie mam zadnego errora, http://orbit.psi.edu/oah/results.php?userid=2241

AL

Oj dużo WU a zapunktował mi tylko jak narazie jeden Work Unit...

sourcerer

Witam:)
Z takim pytaniem, czy wam tez WU licza sie szybciej niz przwidywany czas ich ukonczenia.
Bo mnie niby 14-15 godzinne przeliczaja sie w niespelna 2 godziny.

Timaxi

Ja miałem przewidywany czas nawet ponad 60 godzin ale przeliczyłem ją w 4h. Niestety na 4 przeliczone jednostki tylko 1 zapunktowała :(


AL

Cytat: sourcerer w 24 Kwiecień 2008, 07:14
Witam:)
Z takim pytaniem, czy wam tez WU licza sie szybciej niz przwidywany czas ich ukonczenia.
Bo mnie niby 14-15 godzinne przeliczaja sie w niespelna 2 godziny.

Mam bardzo podobnie.

RAD-Poland

Potwierdzam
- próbki liczą się 1 - 1,5 godziny mimo kosmicznych przewidywań czasu ukończenia
- problemy z punktacją "0" punktów wynikały z błędu, pliki wynikowe różniły się w zależności od systemu (Linux vs Windows)
- wersja 1.18 aplikacji z 23.04 rozwiązała w/w problemy (niemniej sporo osób utraciło przeliczane próbki - wszystkie wcześniejsze próbki zostały przerwane przez serwer)

- oby na tym skończyły się problemy i dali więcej wu do przeliczania  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

blusior

Kurde.Napaliłem sie na O@H ,a tu pobrało jedna próbkę,przeliczyło w 1,5 godziny i...dziękujemy,dowidzenia.Coś słabo póki co z tym projektem,przynajmniej na Windows.A u Was liczy ,pobiera na bieżąco czy nie?
I jeszcze jedno.Znacie jakieś polskie strony ,gdzie można poczytać o Orbit@Home ,prócz B@P oczywiście.
Pozdrawiam















kempler

Twórcy pracują nad kolejną aplikacją która poprawi błędy które zostały zauwazone. Projekt sie rozwija więc trzeba mu dużo wybaczyć. A inne strony.... nie znam. pogogluj cos

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

ciągle przegapiam jakieś WU z tego projektu..zaglądam na server status..results in progress - 953.. za jakiś czas zaglądam już 3900 ponad, więc były jakies WU..kurde..

tito

No fakt - rzadko coś można dostać, a jeszcze rzadziej dają punkty - popatrzcie na to http://orbit.psi.edu/oah/workunit.php?wuid=10068
Jako jedyny odesłałem cały WU i ...........
Cóż to ciągle faza alfa. Przynajmniej twórcy coś robią - co rusz to nowe aplikacje, teraz jest wersja 1.36.

kret

ano, widzę..ale jak na ironię zerknałem na server status, jakąś godzinę po po napisaniu posta, a tam ponad 3k próbek ;) no to szybko zapauzowałem wszystko poza orbit i łyknąłem jedną ;) się zobaczy :)

emik

#58
ja załapałem się na 3wu - dwie aktualnie się liczą (jedna 71 a druga 54%) - czas przeliczania koło 10h - zobaczymy czy dojdą do końca i jak zapunktują

2wu odesłane - teraz oczekuję na punkty, w pending mam 240 (liczyły się po przeszło 11h i wychodzi po prawie 11pkt/h)


Troll81

Ja cos tam ugryzłem :D

ksysju

Hi

No i się skończyło, ale kilkanaście przeliczyłem ;-).

Czy komuś jeszcze się próbki zawieszały ?, bo mi pod jednym linuksem stoi na 17% , jak do jutra będzie bez zmian to przyjdzie mi skasować.

--
ksysju
ksysju

AL

Ja złapałem kilka z serii 1.32

sourcerer

A ja nie moge nic zlapac, jak w domu tak i w pracy:(

AL

Dziś złapałem kolejne wu - wciąż 1.32

emik

jedna wu 1.32 złapana


Szopler

CytatOn a more technical note, we're don't plan to be releasing new WUs for a few more weeks. We will update you by late September at the latest. The process of switching from simulated data to real world data is taking longer than expected, mainly for a lack of publicly available data.

ksysju

Witam

Coś się projekt zaczyna budzić po wakacjach, na jednym kompie zassało do przeliczenia.
Tyle, że miało nie być już długich próbek a tu 110h na C2 3G.

--
ksysju
ksysju

[PBT] Horpah

co tylko 110 godzin

ja liczyłem 206 godzin ciekawe ile za to dostanę
http://orbit.psi.edu/oah/workunit.php?wuid=17337

Sergeant

Coś niedobrego się dzieje z projektem? Od kilku dni we Wiadomości BOINC Manager ukazuje się komunikat:
Massage from server: (Project has no jobs available). Ktoś umie to wyjaśnić?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

ksysju

Hi

Wszystko w porządku. Po prostu serwer informuje, że nie ma pracy. Orbit wysyła bardzo mało próbek.

--
ksysju 
ksysju

Troll81

#70
http://orbit.psi.edu/oah/server_status.php tu masz status serwera 314 WU jest liczonych 0 gotowych do wysłania.

Sergeant

#71
To ok. Rzeczywiście próbki są rzadki, ale zajefajnie długo trzeba je liczyć.

A może wiadomym jest, jeżeli przekroczy się limit czasowy liczenia próbki, to ilość przyznawanych punktów jest mniejsza (ogólnie, niekoniecznie w tym projekcie)?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

ksysju

Hi

Generalnie "po czasie" to nie dostaniesz nic.

Jak lubisz długie wu to zapraszam do climate, tam są próbki na rok i 10lat ;-)

--
ksysju
ksysju

Sergeant

Aha, czyli licząc 520h w tym projekcie mam szansę nie dostać żadnych punktów. Pięknie.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

KrzychuP

normalnie deadline powinien być dostosowany do długości próbki,
chyba, że liczysz niewiele w ciągu doby, albo masz bardzo słaby kompter, to rzeczywiście może być problem

Sergeant

Nie, wszystko było w porządku. Miałem liczyć ze 155h. Gdy zacząłem liczyć czas liczenia zaczął się wydłużać. Ale zapas miałem, więc powinno być wszystko dobrze. I było do 99%. Ten ostatni procent liczę już czwarty dzień. No i czas się skończył.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

KrzychuP

Ojojojojoj...
Nie wygląda to dobrze. Obawiam się, że coś się mogło zepsuć w próbce.
Szkoda byłoby, tyle godzin przeliczonych.
Nie pamiętam, Orbit ma checkpointy?
Liczysz 24h/dobę czy z przerwami?

ksysju

Hi

Ból jest bo checkpointów niet.

Próbki na dzień dobry źle wskazują czas przeliczenia. Przynajmniej na słabszych sprzętach. Teraz mam na P4 2,6G próbkę, która miała się liczyć 5 dni, a już się liczy 8 i ma 44% i do końca niby 6.
Ale deadline do czerwca, mam nadzieję że się wyrobi. ;)

--
ksysju
ksysju

KrzychuP

Cytat: ksysju w 25 Marzec 2009, 10:07
Ból jest bo checkpointów niet.

Aaaa, to już wiem dlaczego, zawiesiłem liczenie tego projektu  :)

Sergeant

Liczę po kilka godzin dziennie, czasami kilkanaście. Liczy teraz cały czas, ale strasznie wolno.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl