kiedy to ruszy? Orbit @ home

Zaczęty przez Juras23, 15 Styczeń 2006, 21:48

KrzychuP

Cytat: sergeant w 25 Marzec 2009, 10:47
Liczę po kilka godzin dziennie, czasami kilkanaście.
Ale wyłączasz komputer w międzyczasie? Jeśli tak, to oznaczałoby "ukryte" checkpointy.

Sergeant

Wyłączam komputer. Gdyby pracował całą dobę, to i całą dobę bym liczył.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

#82
Dziś dostałem we wiadomościach następujące teksty:

16:19:09 Running CPU benchmarks
16:19:09 Suspending computation - running CPU benchmarks
16:19:40 FP benchmark ran only 1.734375 sec; ignoring
16:19:41 Resuming computation

16:27:09 Fetching scheduler list
16:27:14 Master file download susseeded

Możecie wyjaśnić co dla mnie znaczą, bo nie wszystko rozumiem.

Otrzymałem też we wiadomościach ze dwa razy komunikat: "You may not get credit for it. Consider aborting it." Nie zamknąłem jednak liczenia. Zdarzało się, że niektóre 0,001% liczyło mi po 11 min, ale dokończyłem liczenie około 2,5 doby po czasie. Liczyłem 531:13:34h i mam dostać za to 3686,66pkt. Ciekawe kiedy to mi zaliczą i czy w ogóle to nastąpi.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Szopler

CytatThe orbit@home code development has resumed since the beginning of March 2010. We are now writing and testing the programs that assimilate observational data and prepare work units. Next we will complete and test the BOINC application. Initial test WUs should be released in about 2-3 weeks.

Tomasz R. Gwiazda

dajcie jak znacie jak zabangla :)

Troll81


KrzychuP

ja tam cały czas czatuję na WU  :attack:

Timaxi

#87
The new application, called SurveyReview, has been uploaded to the server. This initial version is for linux-x86 platforms only. Some tests WUs should be generated within the next 24 hours. We expect to find several issues with this initial version of the app, so please bear with us as we fix all the problems we find to make the app stable. As soon as all the main issues are fixed in this version, we will release the win32 and MacOSX versions of the app as well.

http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=356


Edit: http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=357

Dzisiejsze info : We have uploaded the windows version of the SurveyReview app. We're now generating some more test WUs.



Niekumaty Burak

Dostałem jedną próbkę. Założony czas liczenia 6:45.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Timaxi

Ja złapałem rano około 20 próbek niestety (żadna się nie przeliczyła do końca) po  ponad 30 minutach ciągle stoją na 0%, ten problem występuje u znacznej większości jeśli nie u wszystkich, na forum oribt@home pojawiają się podobne wpisy: http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=360

"All tasks on Linux and FreeBSD machines ended with "Computation Error".
Update

All tasks on Windows XP machines are looping (running, but progress is 0.00%).
Different versions of BOINC manager do not show time "Elapsed" or "To completion"."


Tomasz R. Gwiazda

kurcze ale to oznacza ze cos robia :) no chyba ze blad w matrixie jakis i serwer zyje wlasnym zyciem
wiec nadzieja jakas jest :)

KrzychuP

qrka 14 tys. jednostek rzucili i ani jednej nie złapałem  :(

Troll81

eh... a taki fajny projekt....

lolek

rozsyłają próbki

Troll81

Akurat jak jestem w robocie....

lolek

wszystkie z błędem po 1s liczenia

Sergeant

Rzczywiście, sporo ich łapnąłem na oba dwórdzeniowce. 20 liczyło po kilka sekund i ju z odesłane. Teraz liczą się dłużej próbki i pokazywany jest postęp liczenia. Zobaczymy jak to zapunktuje.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Szopler

nic nie dostałem :(

Timaxi

Mi pobrało ponad 30 próbek przewidywany czas wynosił około 11 minut niestety próbka będzie się liczyła na moim PIV 2,8 około 3 godzin, z tego co na forum wyczytałem próbki niekiedy wysypują się na systemach 64 bit (nie wiem czy wszystkich ale Windows 7 64 bit raczej tak).

Śledźcie ten wątek: http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=362#4945


lolek

#99
A ja dostałem trzy razy po 5 sztuk i wszystkie zakończone błędem :(

co kilka minut dostaję kolejną porcję wu i wszystkie error

KrzychuP

QR...A, akurat dziś musiał mi się komp w robocie z....ć :wth:

(ps. jaka jest normalna temp pracy Q6600? bo mi na dzień dobry wyskakuje ~75st.C a przy pełnym obciążeniu do 100 dochodzi)

Troll81

Za gorąco. W idle bez podkręcania miałem 32 stopnie. Po podkręceniu 45 stopni. Pod dociśnięciu prime gridem ok 65 stopni...

apohawk

Cytat: KrzychuP w 14 Maj 2010, 21:48(ps. jaka jest normalna temp pracy Q6600? bo mi na dzień dobry wyskakuje ~75st.C a przy pełnym obciążeniu do 100 dochodzi)
Za dużo. Do 75C tylko u mnie grafa dochodzi. CPU kręcony i pod obciążeniem 50-55C, ale to AMD ;D
Raz w robocie widziałem takiego Intela, co tak się grzał, że w BIOSie temperaturę pokazywało jako N/A, myślałem, że się czujnik popsuł, a to się po prostu przekraczało licznik w Fahrenheitach i tylko na chwilę czasem pokazywało 255F, czyli ok. 122C. Oczywiście pracować się na tym nie dało, bo wieszał się notorycznie.
Przeczyść wiatrak.
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Status - Completed, waiting for validation,
Run time (sec) - 4,281.34
CPU time (sec) - ---
Granted credit - pending
Application - SurveyReview v1.02
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Sergeant

A co to znaczy w statusie: "Completed, validation inconclusive"? Takie cóś mam w kilku próbkach, które liczyły się po kilka sekund.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Mori

Tłumaczyłbym to na polski jako "walidacja nie była jednoznaczna", niemniej nie mam pojęcia, jak to rozumieć w projekcie (że co, że różne kompy zwróciły to WU z różnymi wynikami?).

Sergeant

Są już przyznane punkty. Te próbki, które liczyły się po kilka sekund - 0,00pkt. Pozostałe po dwadzieścia parę punktów (ok. 1,5h liczenia na lapku 2,00GHz).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Szopler

Dostałem kilkadziesiąt WU. Na i7 920@4.2GHz liczą się ~ 1h 12m.
Punktów na razie niet...

Troll81

A ja się wciąż nie mogę zapisać....

KrzychuP

złapałem kilkanaście  :D

Szopler

89811 44155  20 May 2010 8:45:43 UTC  20 May 2010 15:33:04 UTC  Completed and validated  4,313.88  2,316.44  21.94  21.94  SurveyReview v1.05
89787 44147 20 May 2010 8:43:47 UTC 20 May 2010 15:33:04 UTC Completed and validated 4,791.73 2,298.78 21.78 21.78 SurveyReview v1.05

resux

Cytat: Troll81 w 20 Maj 2010, 00:11
A ja się wciąż nie mogę zapisać....
Spróbuj teraz.Mnie się udało.Zarejestrowałem się 14.06.Tylko z próbkami kiepsko.Jeszcze nic nie dostałem.Na głównej stronie projektu nie ma informacji o zawieszeniu projektu.Na stronie statusu projektu jest coś takiego
CytatResults ready to send   0
Results in progress   6
Nie pozostaje nic innego jak czekać na nowe próbki.Szkoda bo to bardzo pożyteczny projekt.

apohawk

Właśnie rusza.
Najpierw zestaw testowych próbek, aby sprawdzić zmiany w aplikacji, potem konkretna robota i to w tym tygodniu.
http://orbit.psi.edu/oah/forum_thread.php?id=397
Niektórzy już zapunktowali.
http://orbit.psi.edu/oah/server_status.php twierdzi, że ma próbki, ale mi nic nie chce dać.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

dzieki za info. daj znac jak juz bedzie w pytke WU :)
musze do checkpointa 25k podciagnac :D

Troll81


KrzychuP

ale się zgapiłem...  >:(

więc Orbit na poganiacza już zapodany i trza liczyć na łut szczęścia  :ph34r:

Troll81

Results ready to send   0
Results in progress   2,197
Workunits waiting for validation   1
Workunits waiting for assimilation   0
Workunits waiting for deletion   0
Results waiting for deletion   0
Transitioner backlog (hours)   0

KrzychuP

liczę na zwroty   ;)

i nową serię %)

apohawk

Ponad 700k próbek czeka, do roboty.  :attack:
No good deed goes unpunished.

[PBT] Horpah

złapałem trochę, już się liczy