tito / basia / genek

Zaczęty przez tito, 22 Styczeń 2009, 21:44

tito

NVidia 1060 3GB zakupiona dla Basi. W stosunku do Jej poprzedniego 7790 spadek zapotrzebowania na moc o 25W oraz wzrost RAC (w Collatz) ~ 2,2 raza.

tito

Zmiana 7950 na 1080Ti.
7950 czeka na wolny czas Genka - może kiedyś zamontuje.
Jak widać zmieniam front na NVidię. Większa uniwersalność w BOINC + mniejszy pobór prądu robią swoje.


Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Cytując Cię z innego wątku:
ROG-STRIX-GTX1080TI-11G-GAMING
XD

tito

Okazuje się, że wymieniona 7950 znalazła miejsce w innym domku gdzieś u Genka i dzielnie liczy sobie Moo.

kva.pl

 :p_arr:

To dalej jest potężna karta, tylko ten pobór prądu zabija.

tito


tito

Ryzen 2700 zamówiony.
Zamieni wysłużonego I5 3450 u mnie w domu, zaś ten pójdzie do Basi i zastąpi (nie pamiętam dokładnie, coś 2 rdzeniowego).
Dlaczego pomimo wcześniejszych wypowiedzi zdecydowałem się nie czekać do przyszłego roku na ZEN2? Po krótkich obliczeniach wyszło mi, że najwcześniejszy termin składania sprzętu na ZEN2 to październik 2019 - czyli 13 miesięcy liczenia na ~ 13-14 wątkach. Do tego podobno ZEN2 ma być kompatybilny z obecną podstawka...a to umożliwi potajemną wymianę CPU. :)
Reszta zamówienia (wraz z uzasadnieniem):

Chłodzenie CPU be quiet! Shadow Rock TF2 135mm - (relatywnie niskie lecz niezłe, w przyszłości może kupię mniejszą obudowę - wiecie, Żoneczka...)
Procesor AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz 20MB, BOX
Płyta główna ASRock B450M Pro4  (bo GB mnie parę razy rozczarował, MSI mnie zirytowało, ASUS mam od lat i czas na zmiany - rozmiar płyty patrz wyżej, oraz urzekł mnie radiator na sekcji zasilania: bez idiotycznych osłonek)
Pamięć G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (taki sweet spot)
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM (linux odpada, bo Żoneczka i syn)
Dysk SSD ADATA Ulitimate SU650 480GB SATA3 (stary SSD ma już 4 lata i czas na wymianę, zaś ten konkretnie model, gdyż ktoś gdzieś go polecił jako ECONO - zresztą nie mam zbyt dużych wymagań w tej kwestii).
Arctic Silver 5 (3,5g) (bo CPU nie będzie podkręcany, a nawet pewnie undervoltowany, no i sentyment)

tito

Dobra, 2700 działa.
Póki co jestem rozczarowany. W porównaniu do I5 jest oczywiście znacznie szybszy (no i oczywiście fajnie wyglądają 14 WU WCG liczone jednocześnie), ale przy tej samej częstotliwości (3,2) i napięciu zasilania (1,0V) CPU jest to okupione przyrostem mocy pobieranej z 115w na 165W
GPU pozostało to samo, tak samo PSU. Ilość peryferii się nie zmieniła. Wygląda naprawdę na pobór prądu przez CPU.

Dodatkowo taka mała przygoda:
Win 10 zainstalowany, teraz czas na drukarkę.
Instalacja drukarki bezproblemowa.
Instalacja MSI Afterburner i brak drukarki.
Zagwozdka.
Brak drukarki w ruterze??? Tj brak diody.
Sen.
1,5 godziny walki z ustawieniami, prośby, groźby.
Okazało się, że dokładnie w tym momencie odmówił posłuszeństwa kabel sieciowy.  |-?

krzyszp

Cytat: tito w 21 Wrzesień 2018, 11:11
Dobra, 2700 działa.
Póki co jestem rozczarowany. W porównaniu do I5 jest oczywiście znacznie szybszy (no i oczywiście fajnie wyglądają 14 WU WCG liczone jednocześnie), ale przy tej samej częstotliwości (3,2) i napięciu zasilania (1,0V) CPU jest to okupione przyrostem mocy pobieranej z 115w na 165W
GPU pozostało to samo, tak samo PSU. Ilość peryferii się nie zmieniła. Wygląda naprawdę na pobór prądu przez CPU.
165W przy max obciążeniu 16 wątków na cały zestaw to dużo? Serio? :)

Przelicz wydajność na Watt całego zestawu, jestem spokojny o to, że wyjdzie lepiej...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomislaw

Pociesz się że nowe grafy potrafią prawie 100 W w stanie spoczynku łyknąć. Dla mnie to jest chore.



kva.pl

Strzelam ze ustawiles mnoznik na 32, ale nie wylaczyles auto-podkrecania. Nie wiem jak na Twojej plycie sie to nazywa, ale poszukaj w zaawansowanych ustawieniach CPU wszystkiego co ma "boost" w nazwie ;)
Da sie zejsc ponizej 100W na tym procesorze jesli nie liczysz na GPU. Moj (tzn juz nie moj :D ) mial sweet spota na 3,2 Ghz i 0,9V.

tito

Wszystko wiem. Ale spodziewałem się około 140W. Trochę się irytuję, bo kompouter stoi w niewielkiej sypialni, i nieraz Żoneczka narzeka na temperaturę (że to na pewno wina komputera :) )
Odnośnie boosta - wyłączyłem. Podobnie jak Cool&quiet, oraz stany energetyczne procesora.
Undervolting nadejdzie wkrótce - jak już przetrawię BIOS, bo jest znacznie bardziej skomplikowany w stosunku do moich poprzednich.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 21 Wrzesień 2018, 11:42
Moj (tzn juz nie moj :D ) mial sweet spota na 3,2 Ghz i 0,9V.
Teraz już mój :)

Niestety, mobo mnie niemile zaskoczyło, bo nie obsługuje prawidłowo moich RAM'ów (3200), przez co nie chodzi na full power...
Na szczęście w drugim Ryśku mam lepsze mobo, więc po przełożeniu płyt będzie chodziło wszystko super (tam mam tylko 8GB 2400 RAM).

Jedno jest pewne - zwróć uwagę na temperatury podczas liczenia na max - mi się raz zdarzyło mieć parzącą... obudowę u góry, jak jeden z projektów się rozkręcił niespodziewanie na maksa.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Słaba sztuka  :(
Robi 3,0 na napięciu 0,9V. Pobór prądu dla całego zestawu 150W (GPU 1060 z obniżonym power limitem do 50%). Temp (otwarta buda obroty 600rpm) 48*C.
Teraz liczę llr dla PG, aby przetestować stabilność i wracam do WCG.

tito

Zgodnie z wcześniejszymi słowami I5 przeniesiony do Basi (oczywiście underclocking, undervolting :) ). Ale jakby nie patrzeć 4,6GHz więcej dla WCG.
:arrr:


kva.pl

A to dwurdzeniowe stare coś to co dokładnie? Bo może bym odkupił :)

tito


tito

Po długim oczekiwaniu AMD 2700 zastąpił XEONa 1230V2
Gdy wszystko się wyklaruje z procesorami ZEN2 oraz spadną ceny planuję wymienić 2x2700 na 3900X. Ale to czas pokaże.
Co ciekawe, zastąpiłem system MS na UBUNTU (bo darmowy) i teraz przebijam się przez kolejne problemy (jak to: czujka Radioaktywnego (zrobione), ograniczenie zużycia prądu GPU (na win było spoko, na Linuxie nie można zrobić czystego UV, więc próbuję ograniczyć powerlimit (połowicznie zrobione)), zdalne sterowanie (zrobione na samym początku za pomocą DWService)).

No i cały czas czeka komp Basi, ale tam MUSI być Windows.
Do przodu!

4ys

U mnie narazie 2700x śmiga w przyszłym roku jak się uda to na 3950x przesiąde się. 

tito

Zgodnie z obietnicą jedna czujka Radioaktywnego powędrowała ze mną na statek.
Jeśli na mapie zobaczycie czujkę ""zatopioną" u wybrzeża Norwegii to będę to ja (aktualizacja pozycji będzie następować od czasu do czasu).

Tomislaw

Coś radioaktywnego z wraku na Morzu Barentsa podobno się wydobywa ale nie wiem czy będziesz w tym rejonie...



tito

Tylko Norwegia - pod koniec Sierpnia na Łotwę na stocznię.

Troll81

nie planujesz morza białego?? :d

tito

Statek przestał chodzić nawet do Murmańska - ze 3 lata już będą.
Teraz tylko Norwegia (od jutra Łotwa - na stoczni 3 tygodnie).

tito

Genek odzyskał siły  :boing:
Flota GPU na chwilę obecną to:
1080Ti
1160Ti
7950
1060
1060
1060
:arrr:

kva.pl

No to w GPU faktyczne mocny jesteś!  :parrrty:

tito


Grzegorz R. Granowski

Szanowny BOINC Fanatyku ... proszę,

Współczynnik wykorzystania karty graficznej dla aplikacji BRP:

Współczynnik wykorzystania karty graficznej dla aplikacji FGRP:

Współczynnik wykorzystania karty graficznej dla aplikacji GW:

co tu poustawiać dla AMD ... dla sprawniejszego liczenia ? ? ?

pozdrawiam, Grzegorz Roman Granowski ...

tito


tito

W imieniu Genka zapraszam wszytkich do odwiedzin Jego strony, oraz przeczytanie/wyrażenie opinii o początkach pisarskich :)
https://buz.info.pl/index.php?kat=./&dane=-

andy101fah

Odwiedzone, strona bardzo przejrzysta i czytelna.  :p_arr:

krzyszp

Cytat: tito w 13 Czerwiec 2020, 14:59
W imieniu Genka zapraszam wszytkich do odwiedzin Jego strony, oraz przeczytanie/wyrażenie opinii o początkach pisarskich :)
https://buz.info.pl/index.php?kat=./&dane=-
:p_arr:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

2700 wymieniony na 3900x

andy101fah

 :respect: :respect:

:parrrty: :parrrty:

Krzysiak

#117
 :p_arr:

Jaka płyta i pamięci?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

tito

Tani ASRock B450M Pro4
Pamięci 4 kości
2 Trident Z 3200CL16
2 Vengenace 3200CL16

tito

Ryzen 2700 wymieniony na Ryzen 3900x (póki co @3500MHz)