BOINC manager nie może połączyć się z klientem BOINC

Zaczęty przez hunkydoris, 04 Luty 2009, 12:28

hunkydoris

zainstalowałam dzisiaj BOINC po raz pierwszy - w wersji 6.4.5 na windowsa (mam Viste Home Premium)
i po uruchomieniu BOINC Managera, kiedy chcę się przyłączyć do projektu, wyskakuje wiadomość, że BOINC Manager nie jest obecnie połączony z żadnym klientem BOINC. I potem że trzeba wybrać Zaawansowane/Wybierz komputer i wpisać localhost, żeby połączyć się z komputerem lokalnym. I wpisuję localhost i za nic nie mogę się połączyć... Klient BOINC na pewno jest włączony, a w firewallu (comodo) potwierdziłam wszystkie okienka, które się pokazały przy pierwszym uruchomieniu.

Ups, zapomniałam dopisać - odinstalowałam wersję 6.4.5 i zainstalowałam wcześniejszą 5.10.45 i jest to samo...

Nie wiem w czym problem, pomóżcie proszę.

eclipse99

Też jestem lamerem więc pewnie błądzę  :-[ ale może Windows Defender coś blokuje?

OxyOne

wyłacz comodo u uruchom boinca zobacz czy sie połaczył nastepnie przyłacz sie do projektu
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

hunkydoris

wyłączenie comodo pomogło, mogłam się przyłączyć do projektu.
więc wiadomo w czym problem, teraz próbuję jakoś ustawić comodo.

tito

Patrząc na końcówki wyrazów - witamy miłą panią na forum :)


KrzychuP

A nawet nick by na to wskazywał, Dorotko?  ;)
Witamy na pokładzie!  :arrr:

hunkydoris

Dzięki :)

Nadal nie mogę ustawić comodo tak, żeby przepuszczał Managera...
Dałam mu już wszystkie pozwolenia, jakie są tylko możliwe, i nadal nie działa...
Czy ktoś ma może jakiś pomysł?

Troll81

 :parrrty: witamy kamrrrratkę  :parrrty:

bo pań u nas jak na lekarstwo :D liczymy na częste udzielanie się na forum :D

buri

To nie tylko boinc.exe jest do puszczenia z tego co pamiętam. Ale najłatwiej zrobić tak:
1. Wyłącz boinca
2. Usuń wszystko co związane z boinc w regułach comodo
3. Prawym na ikone i tam przestaw firewall na "Training witch safe mode" albo sam training.
4. Włącz boinca i z każdym okienkiem pozwalaj na wszystko "Trusted Aplication"

Hmmm tyle moge pomóc z pamięci :)

PS Witam! Kobiety to najcenniejszy dorobek tej drużyny  :closedeyes:

TJM

Da się łatwiej:
Firewall->Advanced->Network security policy, znaleźć na liście procesy związane z BOINC (boinc.exe, boincmgr.exe), wejść w edycję ustawień po kliknięciu na ścieżkę z nazwą pliku wykonywalnego i ustawić Use predefined policy: Trusted application. To daje aplikacji nieograniczony dostęp do netu oraz lokalnych połączeń po localhoście.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

hunkydoris

TJM, no właśnie robiłam tak, ale comodo nie chce się słuchać...
jest już niby jakiś postęp, bo klient, czyli boinc.exe po włączeniu ładuje projekt milkyway (do którego zapisałam się w którymś momencie przy wyłączonym firewallu), ale manager nadal nie umie się połączyć z localhost... :(

buri

Cytat: hunkydoris w 04 Luty 2009, 16:55
TJM, no właśnie robiłam tak, ale comodo nie chce się słuchać...
jest już niby jakiś postęp, bo klient, czyli boinc.exe po włączeniu ładuje projekt milkyway (do którego zapisałam się w którymś momencie przy wyłączonym firewallu), ale manager nadal nie umie się połączyć z localhost... :(
Dlatego napisałem aby usunąc stare. Comodo czasami troche "odwala", lepiej wtedy od nowa dać.
Kurde jak bym mial XP ... tak z pamięci to ciężko  :-[

hunkydoris

Cytat: buri w 04 Luty 2009, 17:29
Dlatego napisałem aby usunąc stare. Comodo czasami troche "odwala", lepiej wtedy od nowa dać.
Kurde jak bym mial XP ... tak z pamięci to ciężko  :-[

buri, tak też robiłam...
i mam Viste tak btw.
znalazłam taki oto poradnik:
http://www.boinc-wiki.info/Firewall
i nawet ustawiam specjalne rules dla wymienionego tam portu 31416, i dalej nic.
chyba jednak tym razem comodo zwycięży...

buri

Ja mam win7 i to jest czary mary  :P

Wracając do tematu, Comod masz z opcją Defense+ zainstalowane?

hunkydoris

tak, ale on nie sprawia żadnego problemu, BOINC działa bez problemu jak jest defense+ włączone, a wyłączony firewall.
chyba będę pisać na forum comodo.

TJM

Ja używam comodo i jest ok, ustawiłem tylko to:



Wcześniej firewall czasami coś blokował (głównie łączenie się managerem z innymi kompami w LANie), stąd trusted dla boinc.exe i boincmgr.exe. Trzeci pliczek (wygaszacz) tyle mnie interesuje, co zeszłoroczny śnieg (stąd custom) - i tak BOINC hula u mnie 24/7.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

hunkydoris

takie ustawienie miałam na początku...
widocznie moje comodo jest po prostu jakieś upośledzone...
na razie daję sobie spokój z tym i czekam na odpowiedź z forum comodo.
dzięki wszystkim za pomoc.

Troll81

hm.... a sprawdź może czy nie masz czegoś poblokowanego? Ja akurat comodo nie używam ale może np masz wyłączoną komunikacje po ICMP?

OxyOne

zmien firewall'a jak juz darmowego to na zonealarm ja uzywam sygate personal firewall pro
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

Jeśli to system 64 bit to ZoneAlarm odpada - nie ma wersji na 64 bity, a 32 bit się nie zainstaluje...

PS.
Jak zmusić BOINC do łączenia się z siecią w pracy?
Jest sobie plik *.dat z konfigiem, serwer proxy na 8080. Ustawiłem standardowo w boincu proxy, podałem linka do pliku i port, ale nie może się połączyć z żadnym serwerem projektu...

hunkydoris

właśnie zmieniłam firewalla z zone alarma na comodo i jak do tej pory wszystko było w porządku, jestem z niego zadowolona, więc na pewno nie będę zmieniać. i to nie jest system 64 bitowy.

OxyOne

Cytat: hunkydoris w 04 Luty 2009, 20:47
właśnie zmieniłam firewalla z zone alarma na comodo i jak do tej pory wszystko było w porządku, jestem z niego zadowolona, więc na pewno nie będę zmieniać. i to nie jest system 64 bitowy.

chetnie bym ci pomogł ale nie znam sie na wynalazkach typu comodo
odrzucam wszystko co przepuszcza pow. 5% a comodo chyba wogole ma skutecznosci 34% wiec sie nie zainteresowałem...
jak sama zauwazyłas problem lezy po stronie firewalla wiec musisz przepuscic wszystko co łaczy z boincem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

BOINC zazwyczaj wymaga stworzenia pliku cc_config i ustawienia http 1.0 dla proxy, żeby poprawnie działać. Czort tam wie, od czego to zależy, czasami ta sama wersja na innym kompie działa bez dopisywania czegokolwiek. Może zależy to od wersji libcurl w pakiecie ? W każdym razie u mnie w LANie ze SQUIDem działało bez dopisywania dopóki nie upgrejdnąłem SQUIDa do ostatniej wersji, teraz na wszystkich kompach oprócz jednego muszę mieć wpisane http 1.0

A co do firewalla, to nie rozumiem jak mógłby coś przepuszczać ? Testowałem w COMODO wszystko co się dało, reguły działają tak samo dobrze jak np. linuksowe iptables.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: TJM w 04 Luty 2009, 21:37

A co do firewalla, to nie rozumiem jak mógłby coś przepuszczać ? Testowałem w COMODO wszystko co się dało, reguły działają tak samo dobrze jak np. linuksowe iptables.

nie grzesz prosze  :attack: linuksowe iptables ???
moze reguły działaja ale ta franca przepuszcza do serwerow microsofta legalnosci i inne wynalazki nie mowiac nic uzytkownikowi,
nie zauwazyłbym tego gdyby nie logi na ciskaczu.
koleny przklad: lognein - jak chcesz sie polaczyc zdalnie (graficznie) z hostem nie pyta sie co ma zrobic tylko normalnie puszcza, dla przykładu sygate czy gdata albo eset blokuja i sie pytaja jak damy ALLOW juz sie nie bedzie pytał i przepuszczał bedzie normalnie a comodo jakby nie istniał.

aby nie było niedomowien to było jakies 2-3 lata temu i nie dotykam sie tego tylko patrze na ststystyki...

mogło sie cos zmienic ale z tym iptables to ....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

U mnie na pewno nic nie przepuszcza, czego nie mam zezwolonego w regułach, między wszystkimi kompami a netem mam jeszcze jeden firewall który loguje wszystkie wychodzące i przychodzące połączenia, nie ma tam absolutnie żadnego wpisu dotyczącego mojego hosta którego nie byłoby też w COMODO (tak, program ma również opcję logowania wszystkich połączeń, tak samo jak zapora Windows - wystarczy stworzyć globalną regułę która jest zawsze prawdziwa i dla niej włączyć zapis w logach).
Domyślnie jest reguła pozwalająca się dla Windows Update łączyć do netu, jest też druga pozwalająca rozpoznanym procesom systemowym łączyć się wszędzie. Pierwsza jest nieszkodliwa (win update badałem już kiedyś tcpdumpem, nie wysyła nic podejrzanego, zresztą mam legalny Win więc mnie to wali z oddali). Ta druga reguła zawiera dwa wpisy: jeden dotyczy LANu, drugi domyślnie to Allow IP Out from IP Any To IP Any Where Protocol is Any, więc generalnie procesom rozpoznanym jako 'systemowe' przyznawane są pełne prawa do buszowania w necie. Nie chciało mi się nawet szukać, co dokładnie COMODO uważa za te procesy systemowe, więc na wszelki wypadek zezwoliłem na połączenia w LANie, a dla reszty ustawiłem Ask, nie widziałem jeszcze jednak żeby próbowało coś się gdzieś wysyłać.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

najlepiej testnąć swojego firewalla na jakiejś stronce do tego celu stworzonej. I od razu wiesz co masz pootwierane i gdzie

TJM

Tylko że będąc już za innym firewallem (tudzież wystarczy zwykły router z NATem) niewiele się w ten sposób dowiesz o swoim PC. A już na pewno nie dowiesz się nic o ruchu wychodzącym, obojętnie z jakiej stronki byś nie testował.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.