Czas podjąć decyzję - Polski Projekt BOINC

Zaczęty przez krzyszp, 19 Styczeń 2006, 08:45

krzyszp

Widzę, że zapał chyba opadł jak kurz po bitwie.

W sprawie PPB aktywnie brało udział kilku ludzi, jednak po wynikach ankiet i udziału w pracy nad statutem widać, że nie ma zbyt wielu ludzi chętnych do pracy w stowarzyszeniu.

Jeżeli mamy podjąć jakieś działania, to proponuję założyć stowarzyszenie zwykłe, te którego nie trzeba rejestrować w sądzie...

Proponuje Mchl na przewodniczącego (fanfary), jeśli oczywiście się zgodzi (brawa i okrzyki: Mchl! Mchl! Mchl!).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Przyznam się szczerze, że mi samemu zapał opadł jak sobie poczytałem te wszystkie prawne obwarowania/nakazy/zakazy/obowiązki itd (rzygać się chce jak człowiek pomyśli ile to ton papieru się marnuje :(  ). Każdy z nas ma swoje życie i masę obowiązków w nim - w dodatku jakby to ująć - jesteśmy też trochę rozrzuceni po Polsce - co też sprawy nie ułatwia. Dlatego uważam, że pomysł krzyszpa na stowarzyszenie zwykłe, te którego nie trzeba rejestrować w sądzie...jest na tą chwilę jedynym i rozsądnym rozwiązaniem. Może z czasem nasze grono zorganizuje jakąś imprezkę zapoznawczą w jakimś punkcie zbornym :wink:  i wtedy jak się spotkamy razem to sprawa ruszy z kopyta.... :D

krzyszp

A szkoda, że nie dotrę ;-(

Ale oczywiście, papiery można podpisać korespondencyjnie...

A tak dla żartu - może organizację zarejestrujemy w... UK ???

Tu przepisy są dużo prostsze w większości spraw - może i w tej??? ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

AL

Cytat: "krzyszp"

A tak dla żartu - może organizację zarejestrujemy w... UK ???

Tu przepisy są dużo prostsze w większości spraw - może i w tej??? ;-)
Przyznam szczerze, że nawet nie chciałem poruszać tego tematu, ale...chyba wszędzie jest łatwiej i prościej niż w Polsce. Chciałoby się mieć nadzieję, że obecny rząd zmieni przepisy/prawo, ograniczy nieco biurokrację i wprowadzi ułatwienia dla zwykłych śmiertelników tzn. obywateli, ale z tym to jest jak z liczeniem : " Umiesz liczyć? Licz na siebie"...a najlepiej jeszcze w boincatpoland :D

krzyszp

Tak z ciekawości: jesteśmy porozrzucani na dość dużym obszarze, a dokładnie to jak?

Może chociaż napiszcie, w jakim województwie mieszkacie?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Gave

#5
Cytat: krzyszpTak z ciekawości: jesteśmy porozrzucani na dość dużym obszarze, a dokładnie to jak?

Może chociaż napiszcie, w jakim województwie mieszkacie?

Myślę, że jest to interesująca propozycja (jeżeli ktoś z jakiś powodów nie chce się ujawniać to nie musi  :wink: ) - chyba wielu z nas jest ciekawych jaki obszar obejmuje nasz zespół.  :wink:
Zapraszam zatem do wątku Skąd jesteśmy, dokąd docieramy?

Mchl

Gdzie wyście schowali ten wątek, że go do tej pory nie zauważyłem??

Do założenia stowarzyszenia zwyklego, o ile mnie pamięć nie myli, potrzeba trzch członków. Myślę, że Ja i Gave nadamy sie na dwóch, potrzebny jest trzeci, najlepiej z warszawy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Jak zabrakbie chętnego, to ja się piszę (chociaż jestem daleko), można mi wysłać kwity, ja podpiszę i wyślę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Gave

Cytat: "Mchl"Do założenia stowarzyszenia zwyklego, o ile mnie pamięć nie myli, potrzeba trzch członków. Myślę, że Ja i Gave nadamy sie na dwóch, potrzebny jest trzeci, najlepiej z warszawy.

W kwestii formalnej się nie wypowiem ale zgłaszam się jako drugi "cielesny".  :wink:

Juras23

Mogę też się zgłosić na "pocztowego"...bo do Wawy raczej nie za szybko zajadę.

kevin_pl

---------- 16:13 22.01.2006 ----------

Nie wiem czy moge zabrac tu glos ale sadze ze zalozenie stowarzyszenia jest dobrym pomyslem, wiec jestem za.
Przebywam caly czas w stolicy, nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Zaczynam coraz czesciej pisac na forum i bardzej sie interesowac Boinc@Poland. Nie mam tyle doswiadczenia co inni, ale powoli zdobywam wiedze na ten temat.

---------- 16:28 ----------

I moge sie zapisac do stowarzyszenia.

m2marek

Brat stryjeczny 3lata temu zakładał stowarzyszenie, jest prawnikiem, w razie potrzeb może pomoże. (Nie czuję, gdy rymuję;) ) Przynajmniej powie gdzie są odpowiednie urzędy

matti_tm

Ja też się dopiszę, ale raczej "pocztowo"
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


krzyszp

Więc Panowie - podaję swój adres jako pierwszy i czekam na dokumenty:

---dane zanotowałem---
---dla bezpieczeństwa usunąłem---
---Mchl---


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: "krzyszp"---dane zanotowałem---
---dla bezpieczeństwa usunąłem---
---Mchl---

No i słusznie, może się trochę rozbrykałem na stronie, ale oczywiście moja oferta jest aktualna, podpisuje sie dwoma rękami ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

matti_tm

Zawsze można wysłać prywatną wiadomość z adresem do Ojca Założyciela. Prawda Ojcze?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Artur

Cytat: "krzyszp"Widzę, że zapał chyba opadł jak kurz po bitwie.

W sprawie PPB aktywnie brało udział kilku ludzi, jednak po wynikach ankiet i udziału w pracy nad statutem widać, że nie ma zbyt wielu ludzi chętnych do pracy w stowarzyszeniu.

Jeżeli mamy podjąć jakieś działania, to proponuję założyć stowarzyszenie zwykłe, te którego nie trzeba rejestrować w sądzie...

Proponuje Mchl na przewodniczącego (fanfary), jeśli oczywiście się zgodzi (brawa i okrzyki: Mchl! Mchl! Mchl!).

Witam po dosyć długiej nieobecności - no niestety inne sprawy miałem na pierwszym planie i dopiero teraz mogę znowu podziałać w sprawie PPB. Poczytam zaległą literaturę na forum i w sumie muszę przyznać, że  sądziłem, że idea rozwinie się szybciej,  że dojdzie większa grupa zainteresowanych, hmm no widać taka natura idei, nawet tych świetnych.

Z drugiej strony, parę osób przybyło, więc jakąś wartość ta idea ma, nie tylko dla nas. No ale chyba rzeczywiście na razie trzeba ruszyć nieco wolniej, tj. ze stowarzyszeniem zwykłym. Może za rok, jak będzie ze 100 członków, to pójdzie sprawniej ;). W każdym bądź na razie ślę swoje zgłoszenie.
Pozdrawiam
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

Mchl

Złożenie wniosku o rejestrację planujemy za kilka (2-4) tygodni. Na razie czas nie pozwala. Najprawdopodobniej, kiedy już ustalimy i upewnimy się, jakie dokumenty mamy złożyć, udostępnię do ściągnięcia formularze, które zainteresowani będą mogli wydrukować, podpisać i przesłać do mnie. Do założenia nie potrzeba nas wielu (dwóch z trzech mamy na miejscu), ale im więcej założycieli, tym lepiej ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

A ja czekam, Mchl napisał, że dwóch z trzech ma na miejscu - ja nie jestem na miejscu, i choć na forum ostatnio działam mnie, jednak zapał nie opadł...

Czekam na info o postępach, a jeśli w czymś mogę pomóc, to... czekam na sygnał.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Gave

Cytat: "Mchl"Do założenia nie potrzeba nas wielu (dwóch z trzech mamy na miejscu), ale im więcej założycieli, tym lepiej ;)
Jak dobrze liczę to chętnych na miejscu jest trzech: Ty, ja i kevin_pl, który chyba sygnalizował, że mógłby wziąć udział w utworzeniu stowarzyszenia.  :wink:

Artur

#21
Jakoś przydałoby się ustalić co jest ważne na teraz i jak to w tej chwili osiągać, bo z pewnymi sprawami np. z pismami do instytucji chyba lepiej  poczekać na zaistnienie stowarzyszenia. Dobrze byłoby się już przygotować do tych różnych działań, skompletować bazy danych
uczelni  i instytucji naukowych, czasopism naukowych, innych czasopism, serwisów internetowych, stowarzyszeń, instytucji np. kuratoriów oświaty, nawet szkół.  Istotna jest przy tym informacja, czy są tam fora i czy już tam jesteśmy. Moglibyśmy też jakoś to tematycznie podzielić na forum.

Myślę, że mało jest osób zaangażowanych, bo po prostu ciągle mało ludzi wie o idei Polskiego Projektu Boinc.

Ktoś wspomniał o forach i to chyba jest dobry pomysł na dziś, żeby indywidualnie umieszczać nawet krótkie wzmianki o powstającym stowarzyszeniu i idei PPB. Ja umieściłem przed chwilą na stronie
www.naukawpolsce.pap.pl/nauka/index.jsp?place=publicForumList&forum_id=42&select=1&layout=3&page=threads

Pozdrawiam

Artur
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

krzyszp

W razie potrzeby mogę udostępnić miejsce na serwerze.
Można by zainstalować tam np. egroupware dla "udzielających" się, i tam składować wszystkie potrzebne informacje i kontakty.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Artur

#23
Jest tam coś takiego, że do kontaktów przypisuje się zadania, a z kolei zadania mogą być wybierane przez osoby ?

Cytat: Artur... to chyba jest dobry pomysł na dziś, żeby indywidualnie umieszczać nawet krótkie wzmianki o powstającym stowarzyszeniu i idei PPB. Ja umieściłem przed chwilą na stronie naukawpolsce.pap.pl/nauka/index.jsp?place=publicForumList&forum_id=42&select=1&layout=3&page=threads

Zasugerowałem im też krótko w mailu, że warto umieścić jakiś szerszy materiał o polskim projekcie BOINC.

Dzisiaj z kolei:
-krótka wzmianka na forum forum.idg.pl/index.php?showforum=173
-mail do Pana Mariana Bubaka - koordynatora projektów z zakresu grid computing, pracownika Katedry Informatyki i Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET serwery.computerworld.pl/wywiady/
-mail do Pana Jakub Chabika autora tekstu o BOINC
serwery.computerworld.pl/artykuly/artykul.asp?id=49809&dalej=
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

kyny

Cytat: "Artur"Dobrze byłoby się już przygotować do tych różnych działań, skompletować bazy danych uczelni  i instytucji naukowych, czasopism naukowych, innych czasopism, serwisów internetowych, stowarzyszeń, instytucji np. kuratoriów oświaty, nawet szkół.  Istotna jest przy tym informacja, czy są tam fora i czy już tam jesteśmy. Moglibyśmy też jakoś to tematycznie podzielić na forum.


Witam,
zgłaszam swój akces do ww. akcji.
Kyny
img]http://boinc.mundayweb.com/one/stats.php/userID:6045/.png[/img]

Artur

Cytat: "kyny"
Witam,
zgłaszam swój akces do ww. akcji.
Kyny

Simek, Mchl, matti_tm, m2marek, kyny, kszyszp, kevin_pl, Juras23,
Gave, bartsob5, Artur, AL  

12 ? Nie pominąłem kogoś  :wink: ?
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

m2marek


bartsob5

no ja to chyba jeszcze nie bardzo, bo jestem niepelnoletni, wiec do zalozenia sie nie nadaje...

Artur

#28
:lol:
Cytat: krzyszp
W razie potrzeby mogę udostępnić miejsce na serwerze.
Można by zainstalować tam np. egroupware
Używałeś tego, czy poszukać szczegółów, bo się pogubię w tych linkach?
Mam instytucje naukowe na www.mnii.gov.pl - szkoda, że nie ma maili i że nie da się jakoś zaimportować.  :(
Cytat: bartsob5no ja to chyba jeszcze nie bardzo, bo jestem niepelnoletni, wiec do zalozenia sie nie nadaje...
Chodzi o zaangażowanie, a nie o wiek
[opis z moderowany z powodu przekroczenia maksymalnej dozwolonej liczby znaków, proszę o poprawienie opisu]

krzyszp

Egroupware jest gotowe do testów...

Chętnych proszę na PW, to jutro podeślę loginy i hasła.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka