Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zamieszanie we FreeHAL@home

Zaczęty przez Tobias, 22 Marzec 2009, 21:07

AiDec

#80
Cytat: Troll81 w 27 Marzec 2009, 00:06
Bierzemy na siebie modyfikację klienta bez publikacji kodu, i dokładnie wyjaśniamy dlaczego nie opublikowaliśmy (bo to tylko 7 czy ile tam było linijek kodu, i każdy głupi by to zrobił (ja jestem za głupi :D )) a drugie że modyfikacja polegała jedynie na możliwości odpalenia więcej niż jednego klienta BOINC na maszynie a wyniki zwracała poprawne i żądała tyle kredytu co normalny klient.

Bierzemy modyfikacje na siebie, bo chcielismy to zrobic w celu uzyskania mozliwosci przeliczania wiekszej ilosci jednostek w tym samym czasie(sluszny cel!!!), badz tez pobrania jednostek na dluzszy okres czasu.

Nie opublikowalismy zmian tylko i wylacznie z powodu nieznajomosci GNU. A raczej przypuszczalnej niepelnej znajomosci. Zgodnie z nasza wiedza nie mielismy obowiazku publikacji czegokolwiek, jesli nie zamierzalismy tego rozprowadzac. A nigdy nie zamierzalismy (co jest oczywiste, ale to inna sprawa :P).




Od siebie 1.: Wersja do druku :P:

TJM przy wspolpracy zespolu kilku osob (np. testerow jak ja :P) (badz tez zespol ludzi pod kierownictwem TJM), stworzyl na uzytek tegoz zespolu zmodyfikowana wersje klienta w celu uzyskania mozliwosci przeliczania wiekszej ilosci jednostek w tym samym czasie, badz tez pobrania jednostek na dluzszy okres czasu. Zmodyfikowany klient nigdy nie zostal rozprowadzony poza wymieniony zespol (skladajacy sie z blizej niekreslonego tysiaca osob  XD ) i nigdy nie mial zostac rozprowadzony.

Od siebie 2.: Co prawda wiem, ze nieznajomosc prawa nie zwalnia z obowiazku jego przestrzegania, jednak biorac pod uwage znikoma szkodliwosc czynu a takze jak najbardziej szlachetne ( XD XD XD) pobudki tworcow, programistow i testerow modowanego klienta wszystko powinno zostac nam wybaczone.



Oczywiscie pod warunkiem ze jest w ogole cokolwiek wybaczac. Bardzo prawdopodobne jest ze nie zlamalismy lcencji GNU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

#81
tylko dodam, że pod Linuxem aby uruchomić kilka clientów boinc nie trzeba modyfikować kodu i dotyczy to nie tylko starych klientów 5.10.45 ale i nowych. Właśnie ściągnąłem najnowszą dostępną wersję boinc_6.6.17_x86_64 i bez problemu uruchomiłem kilka clientów boinc
./boinc -allow_remote_gui_rpc -gui_rpc_port ...

EDIT: uprzedzam gdyby ktoś się czepiał komputera TOP1 jest to wynik połączenia usuniętych dodatkowych clientów (merge computer)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

eclipse99

Na stronie projektu pojawiły się zapowiadane zasady

Cytat§1: Clients
1.) Alternative BOINC clients - i.e. clients which are not from the official BOINC project and which have a modified source code - are only allowed if they are referring to a unique website containing the source code and a documentation. This website definitely shouldn"t be a page in a forum or blog.
2.) The administrator is reserving the right to ban clients which are normally allowed according to (1).

§2: Limits
1.) Virtualization of BOINC clients is only allowed if each user has more or equal number of physical hosts compared to the number of virtual ones. (So there"s one virtual host allowed per each physical computer. But if a user has two physical hosts for example, and on one is no virtual host at all then the user is allowed to have two virtual hosts running on the other physical host.)
2.) The number of physical hosts is unlimited.
3.) Using the new option to choose the number of concurrent tasks every user is allowed to set it to a maximum number of 25 tasks: that is a maximum of 50 tasks for one physical computer including one virtual host.
4.) Concerning hosts on which a virtal system like VMware ESX Server is installed (which don"t have a regular host operating system) are allowed to have 50 concurrent tasks running. This matches the limit of 2x25 (50) tasks per physical computer as mentioned under $2.1.

§3: Manipulation and "Cheating"
1.) Manipulations/changings to the application which are not arranged with the project management will lead to immediate exclusion from FreeHAL without notice.
2.) If a whole team (or parts of a team) is (are) accused of manipulation that team (or parts of that team) has (have) to bear the consequences. This can only be avoided if the team is urging his users to stop the manipulation or if the team is distancing itself from this/these user(s).
3.) Pleas, protests or any other statements have to be made in English (or German) or they will have no validity. It"s not the responsibility of the project team to provide translators for other languages.

§4: Spam
1.) Users who put advertising into their user profiles (- the advertising must be obviously considered as spam -) will be deleted automatically and with no further warning.

§5: Disregard of the rules
1.) If any disallowed action is described on a forum (of a team for example) there will be a notice about this on the FreeHAL project page. If possible there will be the attempt to contact the forum operator or team.
2.) If the project management can"t contact the persons this way an email with a link to these rules will be sent and if necessary there will be a request in the project news.
3.) Disregard of one or more of these rules for several days after notice will lead to the exclusion from the FreeHAL project.
4.) The critical date (of the notice) is when the project management has informed the user(s).

Mchl

Od Tobiasa dostałem zaś informację, że opublikuje link do naszego oświadczenia. Mógłbym prosić abyście przynajmniej jakiś szkic stworzyli? Nie berdzo mam czas. A zredagować gotowe zawsze szybciej :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mchl

http://www.boincatpoland.org/wiki/EN/FreeHAL%40home_statement

poproszę o peer review, a potem odsyłam do Tobiasa

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81


OxyOne

A ja bym porozmawiał z nim po swojemu i zakopał w lesie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl

...topór wojenny jak rozumiem...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Cytat: Mchl w 30 Marzec 2009, 19:50
http://www.boincatpoland.org/wiki/EN/FreeHAL%40home_statement

poproszę o peer review, a potem odsyłam do Tobiasa
Very nice & well done!

AiDec

Cytat: NetMonitoring w 30 Marzec 2009, 21:14
A ja bym porozmawiał z nim po swojemu i zakopał w lesie...
I mialbys racje ;)

Cytat: Mchl w 30 Marzec 2009, 21:38
...topór wojenny jak rozumiem...

Z mojej strony, po doglebnym przeanalizowaniu nowych zasad i po dwudniowym zastanowieniu (zeby nie bylo ze pod wplywem emocji) duzy topor wojenny i daje FreeHAL`owi kopa w...




Oto moj post na FreeHAL`owym message board:

CytatThese new rules sux generaly. Tobias, you prefer when people are using Virtual Maschines (which needs a lot of resources) instead of few BOINC clients? And how you can limit how many VM`s ppl can use? Lol. Your new rules are absolutely insane.

Next thing: my fastest comp can crunch over 100 FreeHAL WU`s at once together with 20 Almere + 3 GPUGrid + 3 Primegrid. My slowest comp can crunch 2x FreeHAL + 1x Primegrid. What should I set up as `Maximal concurrent work units`??? He he.

Thats incredible :P.

It`s time to get out from this project. Poorboy said right. I`m leaving this project until you will change your mind about these weird rules. And I`ll suggest everybody to do the same. Fortunatelly FreeHAL is not the only one non-cpu project :).

Cu when u change the mind.



Wszystkich Was goraco zachecalem do FreeHAL`a. Nawet jak mieliscie dosc wszystkich bledow, zapychania lacza, nawet jak resety punktow Was wkurzaly. Nadszedl czas powiedziec dosc. Moje wszystkie hosty zostaly juz odlaczone. Zachecam Was wszystkich do tego samego.







Cytat: Mchl w 30 Marzec 2009, 19:50
http://www.boincatpoland.org/wiki/EN/FreeHAL%40home_statement

poproszę o peer review, a potem odsyłam do Tobiasa


Rewelacja :). Naprawde bardzo ladnie ujete :). Za nic nie dalbym rady lepiej :). Aczkolwiek zmienilbym jedna linijke:

CytatThe lesson we have learned from this as a team, is that we will now try to have closer contact with admins of projects, where we use any kind of optimisations.

Na:

CytatThe lesson we have learned from this as a team, is that we will now stop any crunching for Tobias :P




Jak mawial Troll: FreeHAL na kolku :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

eclipse99

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale dla mnie sprawa wygląda tak, że Tobias nie dotrzymał słowa.

Mchl

Kontaktował się i znikł...

Poczekajmy do poniedziałku, a potem najwyżej będziemy sami rozklejać plakaty.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

eclipse99

... albo od razu dajmy informacje na stronie głównej że administrator FreeHAL oszukuje, a potem jak nas poprosi to rozważymy zastanowienie się nad umieszczeniem linka do jego oświadczenia.

OxyOne

Zeby nie było "a nie mowiłem?"
Apeluje nie udostepniac, skasowac wszystkie nasze kody zrodłowe ktore sa na forum.
TJM zablokuj sciaganie swojego menadzera.
Jak ma problem to moge mu przypomniec słowa ROTY.  :attack:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

#95
Cytat: eclipse99 w 04 Kwiecień 2009, 00:17
... albo od razu dajmy informacje na stronie głównej że administrator FreeHAL oszukuje, a potem jak nas poprosi to rozważymy zastanowienie się nad umieszczeniem linka do jego oświadczenia.


Zaje... Swietny pomysl  ;D. Jak Kuba Bogu, tak Bog Kubie :P. Przekona sie jakie to uczucie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

A według mnie warto dalej cisnąć ten projekt, niech sobie gość gada i pisze co chce, ale to punkty dla teamu  :attack: (chyba, że nie liczy się do statystyk, ale np. moja sygnaturka nalicza).
Mimo tych wszystkich zmian nadal punkty łatwo trzepać, nawet teraz jest łatwiej, bo jeden klient odwala robotę za 20. Jedyna przeszkoda to chroniczny brak zadań, ale to dotyczy wszystkich po równo.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

eclipse99

TJM, co jest ważniejsze, punkty czy honor narodowego teamu?
Póki co, od dwóch tygodni na stronie głównej widniejemy jako oszuści (i nierzeczywiści oszuści), a administrator nie dość że nie naprawił swojego błędu (należycie tego nie sprostował) to jeszcze uniemożliwia zrobienie tego nam.
Narobił smrodu i nie chce posprzątać.
Wcześniej pisałem - żeby bez emocji, żeby z żartem - ale bez przesady, przez tyle czasu można było załatwić sprawę na sto sposobów, ale widać dobra wola jest tylko z jednej strony, a z drugiej ktoś kto nie uznaje kompromisów lub/i ma monopol na rację.

Mchl, daj znać czy jest szansa na porozumienie, czy śladami AiDec'a i
CytatJak mawial Troll: FreeHAL na kolku

TJM

Jak dla mnie koleś zrobił nam tylko świetną reklamę, samemu przy tym robiąc z siebie pajaca, nie ma w tym żadnej ujmy na honorze.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

i znów gościu sam nie wie czego chce:

CytatThere are some violations of our project rules, even ten days after we published them as project news. A table where these users are shown is available here. Tomorrow, these users will have a 30% lower credit than now, and this will happen every day until they accept the rules. If they set their workunit limit to 25 or less today, no credit will be deleted.


Troll81

puścił farbę że są ulepszone klienty i teraz ma zonka na całego. Kolejny powód że nie powinien najpierw wrzeszczeć na swoim boardzie tylko zapukać do nas :D teraz będzie się użerał ze wszystkimi teamami :D i 30% obcięcia i tak tu nic nie zmieni.

Mchl

Od strony technicznej strona tego projektu rozłazi się w szwach... Powoli zaczynam rozumieć skąd się biorą problemy z samym projektem... Może koleś rzeczywiście nie wie jak ograniczyć od strony serwera ilość jedocześnie przetwarzanych jednostek...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

RAD-Poland

#102
skąd on wziął mnie na swojej liście ?

"Maximum WUs: 40      User ID: 125     User Name: RAD-Poland  Team: BOINC@Poland"

25.03.2009 doliczyłem do okrągłej sumki 200k, od tej pory nie przeliczyłem ani jednej jednostki   XD
w związku z tym ciekawe jest jaki mam wpływ na obecne problemy tego projektu ?

... a tak w ogóle jak się ten projekt nazywał bo już zapomniałem  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Jeśli nawet problemy ze stroną powoduje liczba wysyłanych WU, to da się to łatwo rozwiązać - wystarczy postawić dodatkowy serwer serwujący statyczną zawartość, BOINC obsługuje zwielokrotnione download/upload serwery na standardzie.
Na początek jednak wystarczyłoby dodać flagi no_delete do co poniektórych plików z których korzystają WU, żeby nie były w kółko ściągane.

Ja oczywiście standardowo jestem cheaterem, bo mój lokalny SQUID serwuje około 97% danych które normalnie powinny zassać się z serwerów FreeHALa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: TJM w 06 Kwiecień 2009, 19:46
Ja oczywiście standardowo jestem cheaterem

Wiedzialem! Mowilem to od poczatku - nikt nie wierzyl :P



A tak w temacie, to chyba faktycznie pasowaloby Tobiasowi przyciac uszy... Moze masz Mchl jakis niewojenny sposob?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

30 dni ostrej jazdy z freehalem coby zajechac mu serwery a potem 30 dni absolutnie bez freehala zeby zobaczyl odplyw userów ;)

kempler

Dostaliście coś takiego ?
CytatHello kempler,

I'm Tobias Schulz, the project administrator of FreeHAL@home, and I'm
currently writing this mail to inform you about the current - social -
issues in the project.
I am thinking about letting you vote what work unit limit YOU want to
have. I think that the current rule (25 per host) is quite fair, but that
does not help me. I could organize a web-based poll with several options
during a week or something like that.

Best regards,
Tobias


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

AiDec

Oczywiscie ze nie dostalem :P. Zaraz sie upomne ;). Ale za to Gazzer ladnie Tobiasowi nagadal: http://web.freehal.org/node/347

Sadze ze TJM moglby co nieco dopisac nt. ilosci sciaganych danych i SKAD te dane sa sciagane :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Ten mail dostał pewnie każdy, to standardowy massmail wysłany z panelu administracyjnego projektu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

KrzychuP

dostałem to samo

tylko że z linkiem:
CytatPlease comment on this idea here:

http://freehal.org/node/346

i kilka osób już się tam wypowiedziało - więc dostali

Troll81

Oj dostało się Tobiasowi na jego własnym forum :D u mnie freehal wisi na kołku do czasu publikacji naszego oświadczenia, bo jego "przeprosiny" były kijowe.

AiDec

#111
Rzeczonego maila w koncu dostalem. I nie tylko to - doszedl rowniez jakis mail po niemiecku, ale to chyba Mchl pisal bo kodowanie jak w newsletterze :P:


CytatLiebe Cruncher,

Es gab in den letzten Tagen viele Diskussionen um FreeHAL@home, besonders um meine Reaktionen auf das aktuelle Geschehen. Daher mĂśchte ich hier meine Sicht der Dinge darstellen.

Vor jetzt 11 Tagen, am 27.03.09, habe ich die vorher mit einigen Mitgliedern diskutierten und auf Englisch übersetzten Projektregeln eingeführt und als Projektnews veröffentlicht. Da diese als News-Feed verfügbar sind, sind sie außer auf der Projektseite auch auf einigen BOINC-Statistikseiten gelandet.

Die neuen Regeln verbieten mehr als 25 Workunits auf einmal anzufordern. Gestern, nach zehn Tagen, haben sich die meisten Cruncher, bis auf etwa 50, an diese Regeln halten. Diese Frist halte ich für durchaus angemessen, da einerseits in der BOINC-Community die Statistikseiten eine große Rolle beim Creditverdienen spielen und andererseits FreeHAL ein Alpha-Projekt ist, bei dem man sich (wie bei allen Alpha-Projekten) nicht anmelden sollte, wenn man vor hat wochenlang nicht nach dem aktuellen ZUstand zu schauen.

Mir ist bekannt, dass einige dieser User, die nicht auf die Regeln geachtet haben, dies nicht aus Protest gegen die Regeln oder sonst irgendwie mutwillig getan haben. Deshalb habe ich gestern an die Betreffenden E-Mails versandt. Trotzdem kann es nicht sein, dass Regelverstöße von der Projektleitung nicht beachtet werden. Einige andere User handelten schließlich vorsätzlich gegen die Regeln. Daher schrieb ich gestern in verschiedenen Foren, dass die Credits dieser User täglich um 30% gesenkt werden, bis sie den Regeln zustimmen, und daran werde ich festhalten. Denn als Alphaprojekt ist FreeHAL darauf angewiesen, es mit Crunchern zu tun zu haben, die das Projekt an sich unterstützen möchten. Credits spielen als Motivation und als Wettbewerb eine wichtige Rolle, dürfen aber nicht zum Selbstzweck werden.

Cruncher, die sich entweder partout gegen die Regeln stemmen, so tun, als könnten sie es nicht einsehen, dass ich überhaupt Regeln aufstellen darf, oder die mich, weil ich faire Regeln aufgestellt habe, beleidigen, kann ich - ehrlich gesagt - nicht brauchen. Der Ausdruck "Cruncher aussuchen", den ich in einem Forum verwendet habe, ist ehrlich gesagt etwas überspitzt. Aber ich kann ein paar nunmal wirklich nicht brauchen, denn eigentlich geht es bei FreeHAL ja um das Projekt und nicht um das Schlichten von sozialen Problemen. Es ist sowieso sehr ungewöhnlich, dass ich mich fast immer aktiv an Problemlösungen der User beteilige. Andere Projekte legen Projekteinstellungen fest und kümmern sich danach gar nicht mehr darum. Deswegen verbitte ich mir Proteste dagegen, dass mich die Fairness im Projekt interessiert. Ich entschuldige mich hiermit für Aussagen meinerseits, bei denen ich mich gestern im Ton vergriffen habe, aber BOINC ist schließlich eigentlich nur ein Hilfsmit
tel um Berechnungen fßr das Projekt zu erledigen, und wenn ich dann dort mit soziale Problemen auskommen muss, erwarte ich, dass man sich an die Regeln hält.

Gruß
Tobias


Czy ktos zna niemiecki?



Tu jest po angielsku:


CytatDear Cruncher,

There was in the last days many discussions about FreeHAL @ home, especially around my reactions to current events. Therefore I would like my view of things represent.

11 days ago now, on 27.03.09, I have previously discussed with some members in English and translated the project rules and project news published. Since these as news feeds are available, they are the exception to the project site, also on some BOINC statistics sites landed.

The new rules prohibit more than 25 workunits messages at once. Yesterday, after ten days, the majority Cruncher, up to about 50, to these rules. This deadline seems very reasonable to me, because the one in the BOINC community statistics pages a large role in the play Creditverdienen and FreeHAL an Alpha project, which is (as with all alpha-projects) should not sign if you before the week is not long after the current state to look.

I know that some of these users, not to have respected the rules, this is not a protest against the rules somehow willfully or otherwise have done. That is why I yesterday addressed to the concerned e-mails sent. Nevertheless, it can not be that rule violations by the project are not being respected. Some other users finally acted willfully against the rules. Therefore, I wrote yesterday in various forums that the user of these credits every day by 30% or more, until they agree to the rules, and that I will stick to it. As Alpha Project is FreeHAL rely on it with Cruncher to do the project itself would like to support. Credits to play as a motivating and competitive play an important role, but may not become an end in itself.

Cruncher who either violate the rules partout lift, pretend as if they do not realize that I absolutely rules may, or me, because I have fair rules, insult, may I - honestly - do not need. The expression "Cruncher decide", which I used in a forum, is frankly a bit exaggerated. But I may take a few nunmal not really need, because it actually goes in FreeHAL yes to the project and not the finishing of social problems. It is anyway very unusual, that I almost always actively involved in solving problems of the users involved. Other projects set the project settings and then do not even matter. That's why I embitter protests against the fact that I was interested in fairness in the project. I hereby apologize for my statements for which I am the clay out yesterday, but BOINC is ultimately just a tool to perform calculations for the project to be done, and if I get there with social problems must live, I expect that you to the rules.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik



lolek

Jeszcze trochę i Tobias będzie to sam liczył.  XD
Odkąd liczę Boinc to chyba z żadnym projektem nie było tyle problemów.
U mnie FreeHal idzie na kołek.

Mchl

Cytat: AiDec w 07 Kwiecień 2009, 13:01
ale to chyba Mchl pisal bo kodowanie jak w newsletterze :P

:attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

eclipse99

Cytat: Mchl w 03 Kwiecień 2009, 23:01
Kontaktował się i znikł...

Poczekajmy do poniedziałku, a potem najwyżej będziemy sami rozklejać plakaty.

Minął poniedziałek, minął wtorek, linka nie ma - FreeHAL na kołek.

KrzychuP

U mnie dynda od dawna (jak tylko Tobias zaczął świrować)  :closedeyes:

OxyOne

Na pal go na pal. Zamnoju kamraty, zamnoju...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

eclipse99

A jednak - pojawił się i link i całe oświadczenie.
Zobaczył nasz RAC i wymiękł...  XD

Troll81

właśnie zobaczyłem przed chwilką. Wreszcie....