Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

bez ikony w tray'u

Zaczęty przez helmut0, 24 Styczeń 2006, 00:14

helmut0

Witam.

Przeglądałem sobie statsy członków naszego teamu i patrzę, że wszyscy którzy są na pierwszych miejscach liczą na kilku kompach.
Ja też chętnie policzyłbym na kompie w pracy, i już nawet próbowałem, ale niestety szefowi się to nie spodobało i kazał program odinstalować "bo to wirusy będzie ściągać i wysyłać informacje o komputerze" i lipa.
A wszystko przez nieszczęsną ikonkę w tray'u.

Czy ktoś może wie jak zrobić, żeby ta ikonka się nie pojawiała (żeby nie było po prostu widać, że program działa), ew jak zmienić tą ikonę na jakąś inną systemową - wtedy się nie kapnie, za głupi jest  :wink: .

Czekam na help i pozdrawiam wszystkich

MadMan

Żeby nie było ikonki, instalujesz BOINCa jako usługę systemową. Wybiera się to przy instalacji - są opcje shared, single user albo system service (czy jakoś tak) - wybierasz tę ostatnią opcję. Tylko jest potem problem z zarządzaniem - bodajże programem BOINCView można wszystko pozmieniać, ale tak na 100% nie jestem pewien - nie próbowałem nigdy.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

krzyszp

Nie zupełnie jest jak piszesz. Instaluje się oczywiście jako usługę systemową, potem trzeba z autostartu wywlić managera i wszystko ładnie śmiga.

Jak chcesz zarządzać, wystarczy uruchomić managera (ważne, żeby być z uprawnieniami administratora).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

qbaspl

Jak używasz win xp to mozesz ukryć ikonę. PPM na pasku na dole -> właściwości-> ukryj ikony nieaktywne. Tam można wybrać też zawsze ukryte czyli to co Cię interesuje:)

helmut0

Cytat: "krzyszp"Nie zupełnie jest jak piszesz. Instaluje się oczywiście jako usługę systemową, potem trzeba z autostartu wywlić managera i wszystko ładnie śmiga.

Jak chcesz zarządzać, wystarczy uruchomić managera (ważne, żeby być z uprawnieniami administratora).

Dzięki.

Kto mógłby mi udzielić fachowej porady jak nie Ty ;)
Oczywiście jeśli chodzi o ten temat.

Pozdrawiam.

m2marek

Warto przypomnieć. W czasie instalacji BOINCA pojawia się tekst aby spytać pracodawcę/szefa/informatyka o pozwolenie na instalację tego oprogramowania. Chodzi o to by nie zrażać ludzi do niego.
Zwykle informatyk jest bardziej "kumaty" i chociaż go poinformować (może się zarazi :wink: ) Powiedzieć, że nie trzeba na maksa obciążać kompów i można to zrobić w  wybranych godzinach. Inaczej sami staniemy przeciw własnym ideom. Najlepiej być samemu informatykiem i udzielić sobie zezwolenia (jeśli jest ku temu możliwość, ewentualnie stworzyć ją sobie)

krzyszp

Cytat: "m2marek"Warto przypomnieć. W czasie instalacji BOINCA pojawia się tekst aby spytać pracodawcę/szefa/informatyka o pozwolenie na instalację tego oprogramowania. Chodzi o to by nie zrażać ludzi do niego.
Zwykle informatyk jest bardziej "kumaty" i chociaż go poinformować (może się zarazi :wink: ) Powiedzieć, że nie trzeba na maksa obciążać kompów i można to zrobić w  wybranych godzinach. Inaczej sami staniemy przeciw własnym ideom. Najlepiej być samemu informatykiem i udzielić sobie zezwolenia (jeśli jest ku temu możliwość, ewentualnie stworzyć ją sobie)

U mnie sytuacja jest trochę nietypowa, ponieważ jestem asystentem admina (cokolwiek to znaczy) i facetowi jest wszystko jedno co chodzi byle nikt mu nie przeszkadzał stron przeglądać.
A że na stabilność stacji roboczych to nie wpływa...
Co prawda pewnie było by lepiej gdyby komputery liczyły dla ich kraju - ale on się już tak w to nie wgłębiał.
Swoją drogą najbardziej się zaciekawił właściciel firmy, który BOINC'a popiera ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

KrzychuP

Cytat: "krzyszp"
Swoją drogą najbardziej się zaciekawił właściciel firmy, który BOINC'a popiera ;-)
Oby więcej takich.
U mnie szefostwo nie bardzo się orientuje w sprawach kompurterowych, a informatyk machnął na to ręką.

MadMan

Rozumiem że machnął na tak :-)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

bartsob5

madman, ja dobrze widze, czy jestes zapisany do wszystkich projektow? <wow>

8O

twaaaaardziel!

MadMan

Wszystkich? Nie wiem... Jak się jakiś nowy pojawia, to sobie testuję, ewentualnie zostaję. A liczę albo CPDN (tak jak teraz - próbuję SpinUpa przejść :-) ), albo kilka pomniejszych - najczęściej LHC, Einstein, obecnie też Pirates.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

KrzychuP

Ciekawe, bo WCG też liczę, a u mnie w statystykach nie ma  :?

Mchl

No rzeczywiście...
A liczysz w częsci BOINCowej, czy w klasycznej? Przepraszam za głupie pyatnie, ale to jedyne co mi się nasuwa w tym momencie...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Zdaje się, że w klasycznej (osobny manager).
A jak przejść na BOINC?

MadMan

Cytat: "KrzychuP"Zdaje się, że w klasycznej (osobny manager).
A jak przejść na BOINC?
Rejestrujesz się jako użytkownik Linuxa, otrzymujesz account key, następnie przyłączasz się normalnie przez managera - jako adres projektu podajesz www.worldcommunitygrid.org i podajesz swój klucz.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

KrzychuP

No tak, tylko że ja mam akurat Windoze. Rozumiem, że pod Linuxem tak by się dało zrobić.

Mchl

To taka sztuczka twórców WCG ;) Rejstrując się jako użtkownik linuksa, zakładasz po prostu konto BOINC. A klient windowsowy pod BOINC jest i działa (tak przynajmniej donoszą nasi liczydłowi). Tak więc rejestruj się jako 'linuksiarz' i podłączaj śmiało pod BOINC.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

już to zrobiłem  :D
tylko wiecie może czy da się przenieść dotychczasowy dorobek z Classic do BOINC?

Jest jeszcze coś, co wzbudza mój niepokój. Teoretycznie już przyłączyłem się do zespołu, ale w menadżerze jest puste pole  :?:

Mchl

Nie wiem jak jest z przenoszeniem dorobku...Będziesz bodajże pierwszym, który będzie mógł nam coś o tym powiedzieć ;)
Natomiast pustym polem się nie przejmój. To kolejna cecha charakterystyczna WCG. Po prsotu nie całkiem obsługują BOINCowe zespoły (dlatego min. nie mamy zespołowych rankingów w tym projekcie)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

tak sie sklada, ze o przenoszeniu punktow WCG ja moge sie wypowiedziec


tak sie sklada ze zaliczylem az 1 jednostke na platformie WCG (tej ichnej;) )

wnioski sa takie, ze do BOINC nie da sie ich przeniesc, bo pkt sa liczone calkiem inaczej, jednak jakims cudem oni sumuja pkt BOINC i WCG, dzieki czemu otrzymuja liste najlepszych uzytkownikow, bezwzgledu na platforme.

Juras23

A czy ktoś wie jak na W2K ukryć ikonę z paska? Wiem, że istnieje metoda na "usługę systemową" i kontrolę via BoincView...ale czy da się ukryć tak jak w XP Pro?

m2marek

w xp ona zamienia się w strzałkę, wystarczy kliknąć ją i wszystko widać

Juras23

Cytat: "m2marek"w xp ona zamienia się w strzałkę, wystarczy kliknąć ją i wszystko widać

No ale to nie jest odpowiedź na sposób w W2K  :?

m2marek

Nie sprawdzałem, ale konkurencja ma jakieś ciekawe programy: http://boinc.wired.pl/d-inne.html
Reszta strony również interesująca.

AL


krzyku

Konkurencja, konkurencja  :)