Procesory HT

Zaczęty przez matti_tm, 08 Wrzesień 2005, 13:30

matti_tm

Być może za wcześnie jeszcze na hurra, ale interesuje mnie, czy ktoś jeszcze ma takie wrażenia.

Od wczoraj jestem szczęśliwym użytkownikiem komputera z procesorem z wykorzystaniem technologii HT. Oczywiście postanowiłem wykorzystać tę dobroć (Windows XP w Task Managerze pokazuje dwa procesory) i uruchomić dwa projekty.

W tej chwili JEDNOCZEŚNIE liczą się Einstein@home i CPDN. Na poprzednim sprzęcie na Einstein miałem średnio nieco ponad 200 punktów dziennie. Wczoraj przekroczyłem 300 mimo jednoczesnego przeliczania CPDN. Nie jest to może rewelacja (wciąż jest to jeden procesor, nawet nie dwurdzeniowy), ale widać wzrost wydajności - BOINC w miarę efektywnie wykorzystuje HT.

Co ciekawe: w opcjach BOINC miałem ustawione "Use at most 2 processors", przez co pracował tylko JEDEN projekt. Dopiero zwiększenie wartości do 4 (nie testowałem 3) spowodowało uruchomienie obu projektów.

Wszystkim ludziom z Pentium 4 HT proponuję sprawdzić jak BOINC liczy i ewentualnie zmienić ustawienia, by wykorzystywał w pełni nową technologię :).
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Mchl

Miałem okazje przez kilka dni uruchamiać boinc na takim procesorze. efekty rzeczywiście dosyć zachecające.z tego co czytałem, seti@home niewiele zyskuje na wydajnosci, ale inne projekty calkiem niezle sobie radza. U mnie tez byly problemy z jednoczesna praca na dwoch jednostkach. raz to dzialalo, innym razem trzeba bylo aktualizowac projekty, zeby "zaskoczyło", ale bez zmian w preferencjach. innymi słowy, troche dziwnie się to zachowywało... ale wydajność spoko.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

No, może jednak się troszkę pośpieszyłem z entuzjazmem. Te 300 punktów okazało się szpilką, tymczasem wszystko wróciło do normy :)

Ale i tak liczę na wzrost wydajności. Będę informował na bieżąco :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl