Nowy komp

Zaczęty przez KrzychuP, 24 Styczeń 2006, 13:05

KrzychuP

Mam pytanko następujące:
Niedługo w pracy dostanę nowego kompa. Czy wystarczy po prostu przenieść dane na niego? Przypuszczam, że powstanie wtedy nowy host. O scalaniu, już znalazłem na forum :)

Przejrzałem forum, może za mało dokładnie, ale nie znalazłem nic na ten temat. Mogę prosić o pomoc, ewentualnie o wskazanie, gdzie o tym poczytać.
Dzięx

m2marek

Nie ma żadnych problemów z przeniesieniem. Najprościej jest skopiować cały katalog na nowy komputer i dorzucić do autostartu. Jeżeli zmienia się procesor (to znaczy obsługiwane przez niego instrukcje MMX, SSE, SSE2 itp.) to może być konieczność wgrania odpowiedniego menadżera BOINC (optymalizowanego, lub oryginalnego). i to wszystko.
Może ktoś (BOINC'ujący bez netu) wskaże dokładniej drogę, bo już była dyskusja na ten temat, ale to powinno wystarczyć.

KrzychuP

Wielkie dzięki.
Popróbuję jeszcze z przenoszeniem danych do domu (tam nie mam netu).
Pozdrawiam

Juras23

jak by co to daj znać.....sam liczę na 4 jednostkach "bez netu"....pytasz: pomożecie? ...mówimy: pomożemy....

bec

Mam pytanko:
Mozna jakos odzyskac (sciagnac) dane do przeliczenia,ktore chcacy :oops: skasowalem?
24089748265536+1

AL

Niestety nie ma takiej możliwości. Dane wysyłane są tylko raz. Jeśli w określonym terminie (deadline), dane nie zostaną przeliczone (np. na skutek utraty danych lub jakichś błędów) i odesłane do serwera danego projektu - to serwer projektu poprostu ponownie wysyła te dane/tą próbkę do losowo wybranego użytkownika.

bec

---------- 01:21 18.02.2006 ----------

Dzięki za informacje.

---------- 22:03 19.02.2006 ----------

Czy jest możliwość przeniesienia jednego projektu na innny komputer?
24089748265536+1

m2marek

Tak. Jest to sposób kombinowany, ale jest.

1. Zatrzymujemy projekt do przeniesienia w menadżerze BOINC
2. Zatrzymujemy menadżera BOINC i tworzymy kopię całego katalogu BOINC do przeniesienia.
3. Wgrywamy katalog do nowego komputera (w razie potrzeby dopasowujemy klienta do procesora)
4. Na komputerze nr 2 zatrzymujemy projekty przerabiane na pierwszym.
5. Jeśli wszystko hula (bangla), dublujące projekty, na odpowiednich komputerach, możemy przerwać lub zrestartować dane projekty

To wystarczy jeśli oba komputery mają dostęp do międzysieci.

bec

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie.
24089748265536+1

bartsob5

jakby co, to sprawdzilem empirycznie i wszystko dziala;) moga wystapic ewentualne problemy z PG (obecnie serwer wlasciwie nie wie, czy dostaje wynik od kompa 1 czy 2, ale mysli ze caly czas to jedfen komputer)

Juras23

ciekawe jest to że na przykład takie SETI widzi mi mojego kompka po takiej operacji podwójnie....owszem potem mogę go połaczyć....ale innym razem ( to może już z winy podmiany proca ) pojawił mi się jeden Sempron 2400+ i jeden Athlon 3200+ i chociaż mają ten sam IP nie da się  ich połączyć.....no i mam jednego kompka widmo...chyba już na stałe, bo go nie skasuję bo ma nastukane ponad 13k kredytków...i nie wiem co się stanie jak się go wywali...strach pomyśleć  :?

bartsob5

raczej nic sie nie powinno stac....

m2marek

Przetestowałem kolejną migrację. Tym razem AMD64=>Intel NAPA.
Jako, że używałem klienta z optymalizacją SSE2 (lepszych na ten czas nie ma), to nie była konieczna podmiana klienta (oda procesory obsługują także SSE3, ale już nie x64), określiłbym proces jako: procedura standardowa-uproszczona. Wiadomo też, że zaczął od razu liczy dwie jednostki.