Aktywność słońca a klimat

Zaczęty przez Troll81, 22 Kwiecień 2009, 10:18

Troll81

http://wiadomosci.onet.pl/1956537,16,item.html

KrzychuP

No i co będzie teraz z ocieplaniem się klimatu? Te wszystkie konferencje, limity, układy (do których nie stosują się np. USA i Chiny), wszystko na marne.  :P
Al Gore będzie chyba musiał zwrócić nagrodę Nobla  ;)
Różni pseudoekolodzy-klimatolodzy stracą pracę i zajmą się kopaniem węgla z bieda-szybów, żeby nie zamarznąć zimą w domu.


A my ze spokojnym sumieniem będziemy mogli sobie zakupić jeszcze po komputerku do domu tylko do liczenia BOINCa, żeby mieć się czym dogrzać.  ;D

No i zimą będziemy saniami do AiDec'a na piwko przez Bałtyk jeździć.  :D

Kryniek

Hehe to właśnie teraz z tego wynika powinniśmy więcej emitować CO2 aby nie zamarznąć :D

Co do tych fanatycznych ekologów to się z Tobą zgodze Krzysiu, wchodzą czasami w takie skrajności że aż żal.
Ja uważam że w tej całej ekologi powinno się przedewszystkim  postawić na OZE, gdyż znane surowce się kiedyś niestety skończą, inwestując w alternatywę rozwiązujemy ten problem jak i problem emisji dyskusynego CO2.

Troll81

Fakt że przesada w jakąkolwiek stronę jest szkodliwa. Ja uważam że nasz rząd powinien po prostu pozwolić sobie odpisać koszt instalacji kolektorów słonecznych od podatku. Zobaczyłbyś ile by tego wykwitło na polskich dachach :D Tak samo z ocieplaniem nudynków, instalacją na wodę szarą i ogniwami fotowoltaicznymi :D

Tomasz R. Gwiazda

zyczylbym sobie zeby w niedalekiej przyszlosci to byl standard

takie instalacje pilotarzowo montowano nawet na blokach mieszkalnych (kolektory do ogrzewania wody)

Koszt tego nie jest wbrew pozorom taki duzy. Kazdy developer powinien miec obowiazek zeby nowe budynki mialy to w standardzie
A pozniej reszta budynkow miala by w jakims okresie czasu dojsc do tego standardu

Troll81

Ja wprowadziłbym ustawę by w każdym budynku typu biurowce, hotele i bloki instalowano instalację na wodę szarą. Za 30 lat nie będzie wojen o ropę tylko o wodę, a mi tą pitną płuczemy kible. KOszt takiej instalacji jest śmieszny w porównaniu do kosztów rocznych wody. Na każde spłukanie leci od 6 do 12 litrów wody. Wystarczy policzyć ile razy dziennie korzystasz z kibla i policz sobie ile kosztuje kubik wody zimnej. :D

Tomasz R. Gwiazda

moze jakis projekt spoleczny i podrzucic komus do biura poselskiego :)

Troll81

Jak ktoś ma kontakt z posłami naszego rządu to niech da znać :D chętnie sporządzę projekt ustawy :D a przynajmniej wstępny szkic :D

Tomasz R. Gwiazda

ja jako ze z wawy to moglbym gdzies uderzyc do biura poselskiego, raczej w skali kraju to najwiecej tu takowych (tak mi sie zdaje)
Chociaz pewnie przydaloby sie wybrac jakiegos posla z konkretnej komisji, ale mysle ze kazdy chociazby wysluchal co sie ma do powiedzenia i podrzucil odpowiedniej osobie  (naiwniak? :) )

Timaxi

Polecałbym tą komisje Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa: http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/skladkom6?OpenAgent&OSZ
Z posłów z tej komisji to biura poselskie w Warszawie mają:Jolanta Hibner (PO) Krzysztof Tyszkiewicz (PO), a we Wrocławiu jest Ewa Wolak (PO).
Jak ktoś chce może próbować ale efektów spotkania możemy się już domyślać  ;)


Tomasz R. Gwiazda

uznaja nas za lobby producentow :P

lolek

To może teraz zbiurka na kopertę dla posła. Jak lobbi to trzeba trochę polobbować. %)

Troll81

więcej wiary w ludzi :D powiaasz że posłanka Wolak jest we wrocku?? hm....