Kret_polny

Zaczęty przez Kret_polny, 04 Maj 2009, 21:58

Kret_polny

Imię: Jarek
Zainteresowania: Informatyka, nauka i technika, warzenie piwa, ...
Muzyka: rock, hard rock, heavy metal, new age, muzyka klasyczna, blues, ...
Książki: popularnonaukowe, sci-fi, fantasy, ...
Film: przygodowe, sci-fi, dokumentalne, ...
Gry: przygodówki, rts, crpg, jrpg ...

Ulubione cytaty:

Albert Einstein - "Twoja wyobraźnia jest zapowiedzią nadchodzących atrakcji życia." / "Your imagination is your preview to life's coming attractions."
Kazimierz Twardowski - "Kto wyraża się mgliście i chaotycznie, musi mgliście i chaotycznie myśleć"
George Santayana - "Ci, którzy nie pamiętają o przeszłości, są skazani na jej powtarzanie." / "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it"

Sprzęt:
1.
AMD Ryzen 2600
Asus Expedition OC nVidia GTX 1060 6GB
2x8GB DDR4 3200Mhz G.Skill
MB ASUS TUF B450-Plus Gaming
Win 7 64bit Pro

2.
hyperbook N55
Intel Core i6-6700HQ 2.60Ghz
nVidia GeForce GTX 950M 2GB GDDR5
2x8 Crucial DDR3L 1600 Mhz CL11
OpenSUSE Leap 64bit




Mój czujnik w Radioactive@home:


--------------------------------------------------

Moje osiągnięcia:





Tomasz R. Gwiazda

witamy

To juz kolejna nowa osoba na forum w krotkim czasie, dobrze to prognozuje dla calego teamu :)

emik



Troll81

Witam :D widzę że profil osobowościowy zgodny z większości teamu (jakby tak popatrzeć po wizytówkach)  :parrrty: twoje zdrowie kammmracie

Bober

#4
Cytat: Thomas_waw w 04 Maj 2009, 22:03
witamy

To juz kolejna nowa osoba na forum w krotkim czasie, dobrze to prognozuje dla calego teamu :)

Nie tak znowu nowa ;)

KrzychuP

Cytat: Bober w 04 Maj 2009, 23:25
Nie tak znowu nowa ;)

Data rejestracji:     Sierpień 18, 2008, 09:47:31
:)

Waldek1989

Witaj!  :parrrty:

Philip Kendric Dick - mistrz sf przeplatającego się z pytaniem o egzystencję i byt człowieka, mój ulubiony autor (szkoda że nie żyje, zresztą jak Lem :( ) Boża inwazja (3 razy przeczytana), Człowiek z wysokiego zamku, opowiadania pt. Ostatni Pan i Władca, itd; aż się łezka w oku kręci. Stare dobre czasy  :book:

Kresicki Włodarski  ;D mam jeszcze 2 tomy. Na polibudzie we Wrocławiu lepsza od Skoczylasa  :D

Terego Precheta dopiero chcę przeczytać ,szczególnie serie Świat Dysku  :attack:

Ale niestety choruję na to co Ty  :( -brak czasu




Waldek1989

piszesz że "Moją tratwą flagową jest lapek Compal Hel80: Core 2 Duo T5500 1,66GHz, 2x1GB DDR2 667Mhz, GeForce 7600go"

czy wiesz może jak podkręcić procesor w tym lapku? Mam taki sam i nie mogę znaleźć informacji. Jedną jaką znalazłem to ,że nie można. Mo.że ktoś inny wie jak to zrobić?
Jak zmienić napięcie?
Ps. GPU w tym lapku jest underclocking i to sporo 350/350 można dużo jeszcze wycisnąć.

Kret_polny

Jeśli chodzi o procka to miałem taki pomysł, aby go podkręcić, ale zrezygnowałem. Przeczytałem na kilku forach, że procesorów skalowalnych nie powinno się podkręcać, bo mogą wystąpić komplikacje przy skalowaniu częstotliwości procka. Nie bardzo widziała mi się jakaś awaria sprzętu, więc odeszła mi ochota na podkręcanie i przestałem szukać informacji na ten temat. Dodatkowo przy niektórych projektach temperatura na rdzeniach dochodzi u mnie do 85ºC( przy użyciu podstawki pod lapka ~75ºC). Dodatkowe MHz pewnie zwiększyły by temp. o 5-10ºC - to też jest dla mnie ważny czynnik.

O GPU to wiem, że jest niedotaktowane. W sumie coś tam próbowałem podkręcać, ale wyniki mnie niezbyt zadowalały, więc powróciłem do domyślnych. Ogólnie to nie doszedłem do częstotliwości takich jakie powinny być. W mojej głowie zrodziła się nawet hipoteza, że Compal po prostu skupował taniej od nVidia takie układy graficzne, które u nich nie przeszły testów pod normalnymi częstotliwościami i je specjalnie niedotaktowywał.  XD

Waldek1989

dzęki za info, też dam sobie spokój

Kret_polny

edit odnośnie sprzętu

Tomasz R. Gwiazda


Troll81

Na to wygląda....

Kret_polny

Zabezpieczenia gier...
właśnie je znienawidziłem( miałem tu w sumie napisać coś w stylu *@!! @#@* @@!%^#^% tylko ze zmienionym znaczeniem *@!! @#@* @@!%^#^% ale postanowiłem napisać "trochę" łagodniejszym tonem)...

Otóż próbuję właśnie uruchomić GTA IV. Kiedyś działało ... teraz w ogóle nie chce się uruchomić.  :wth:
Owszem, w międzyczasie zmieniłem RAM na większy, DVD na BluRay, ale żeby to miało aż takie znaczenie?

Już się w sumie przyzwyczaiłem do potrzeby stałego zalogowania na Games For Windows etc, chociaż kilka razy miałem sytuacje, że postępy w grach nie zostały zapisane( z powodu przerwania dostępu do internetu oczywiście).

Najbardziej mnie jednak wnerwia SecuRom. Ot dzisiaj przy okazji jednej z prób uruchomienia GTA IV dowiedziałem się, że Process Explorer nie może być uruchomiony w tle, a trochę zamglony( brudny) dysk jest rozpoznawany jako backup.  :bad:

W trakcie reinstalacji GTA IV postanowiłem przejrzeć listę pomocniczych wiadomości SecuRom. Oto sporządzona lista zakazanych(wg SecuRom) aplikacji:
File Monitor or Registry Monitor
OllyDebug
IDA Pro
Kakeeware API monitor
Syser debugger
Anti-Blaxx
Starforce Nightmare
Virtual CD Hide
SR7.Stop
LordPE process dumper
Bustrace
Starf*ck
Safedisc4 hider
Prot.Sto
Curerom
Sys Analyser
PE Browse
SD4Sucks
YASU or ACID
Process Explorer
File/Reg Mon

plus komunikaty jasnowidzkie:
SecuROM™ has determined that an API monitor program is running in the background. Please close this program before starting the application.
SecuROM™ has determined that some File Monitor program is running in the background. Please close this program and reboot your PC before you start the application.
SecuROM™ has determined that some Registry Monitor program is running in the background. Please close this program and reboot your PC before you start the application.
SecuROM™ has determined that a debugging tool is running in the background. Please close this program before you start the application.



krzyszp

No przecież NIE MASZ PRAWA monitorować, co gra robi w TWOIM komputerze...  ;D


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Kret_polny

Update:
-dodany nowy laptop
-usunięty stary laptop ;)

PS. Teraz jeszcze tylko muszę się dowiedzieć jak odpalić projekty GPU z Bumblebee

kva.pl

A stary laptop jaki byl bo zniknal? ;)

Fajny sprzet kupiles, powinien byc kop w produkcji niezly.

Kret_polny

Stary laptop to Compal HEL80. W sumie nie zmieniałbym gdyby się dało chociaż 4GB ramu wcisnąć, ale 2GB to jednak za mało na współczesny Internet.

kva.pl

No to prehistoria w porównaniu z obecnym. Niech dzielnie mieli ku chwale drużyny  :whip:

Kret_polny

Mały update:
wymiana grafiki w setupie 1.

tito

1060 fajna karta  ;)
Efektywnego liczenia.

andy101fah

 :parrrty: :parrrty:

Kret_polny

Meh, jakaś awaria płyty głównej/procesora/pamięci w setupie 1. się wydarzyła. Nie chciało mi się diagnozować zatem czas na upgrade  %)

Nowa elektronika w setupie 1.:
AMD Ryzen 2600
2x8GB DDR4 3200Mhz G.Skill
MB Gigabyte B450 AORUS Pro Rev 1.0

Docelowo mam zamiar zrobić OC Ryzena do przynajmniej 4 GHz (dokupione dobre chłodzenie), ale to za kilka dni.

Pojawił się natomiast problem nad którym siedziałem w sumie trzy dni, ale udało się go w końcu rozwiązać. Chodzi o sterowniki USB3 w Windows 7 bez których klawiatura/mysz nie działają a płyta główna nie posiada złącza PS2.

Sposób ten przedstawia się następująco.

Windows 7 Problem ze sterownikami USB3 (nie da się korzystać z klawiatury i myszy)

TLDR; idea polega na użyciu dystrybucji Linux Live, zwirtualizowaniu istniejącej instalacji Windows i dodaniu do repozytorium sterowników odpowiedniego sterownika USB3.

1. Gdy używasz Windows 7 64-bit sprawdź czy masz włączone w BIOSie opcje wirtualizacji.
Jeśli nie, włącz je.
2. Uruchom dystrybucję Linux Live, taką aby dało się uruchomić VirtualBox
Np. Kali Linux
3. Zainstaluj VirtualBox jeśli dystrybucja go nie ma
Np. w Kali Linux w konsoli uruchom polecenie
apt-get install virtualbox
Zaakceptuj zalecane pakiety.
4. Sprawdź w konsoli nazwy dysków uruchamiając polecenie
lsblk
5. Zidentyfikuj dysk, na którym jest zainstalowany Windows 7 i zapisz/zapamiętaj nazwę dysku.
Np. sda (ale nie sda1 które jest już konkretną partycją)
6. Stwórz plik VMDK na bazie istniejącego dysku z Windows 7 uruchamiając w konsoli polecenie
vboxmanage internalcommands createrawvmdk -filename <vmdk_save_path> -rawdisk /dev/<win_7_disk_id>
gdzie:
<vmdk_save_path> - ścieżka gdzie ma być zapisany plik VMDK, może to być np. jakaś wcześniej domontowana pamięć USB
<win_7_disk_id>  - identyfikator dysku z kroku 5.
Np.
vboxmanage internalcommands createrawvmdk -filename "/mnt/flash/w7.vmdk" -rawdisk /dev/sda
7. Uruchom VirtualBox i stwórz nową maszynę wirtualną:
7.1  wybierając Windows 7 32 bit lub 64 bit w zależności od zainstalowanego Windowsa
7.2  przydzielając odpowiednią ilość RAMU
7.3  wybierając stworzony w kroku 6. plik VMDK
8. Uruchom stworzoną maszynę wirtulną.
9. Windows powinien sę uruchomić i będzie się dało zalogować.
Gdy przy uruchamianiu pojawi się ekran w stylu, że poczyniono zbyt duże zmiany w sprzęcie, najprawdopodobniej wybrano złą wersję systemu lub też - co gorsza - ten tutorial nie będzie pomocny w rozwiązaniu problemu ze sterownikami USB3. :-(
10. [krok opcjonalny] Odinstaluj programy/sterowniki związane ze starą płytą główną
11. Czas na dodanie sterownika USB3.
Sterownik będzie potrzebny w formie: plik INF + plik CAT + plik SYS
Otwórz wiersz poleceń (cmd) i użyj polecenia
pnputil -a <INF_file_path>
gdzie
<INF_file_path> - ścieżka do pliku INF
Np.
pnputil -a c:\drivers\Ryzen\AMD_USB\amdhub3.inf
lub też
pnputil -a c:\drivers\Ryzen\AMD_USB\*.inf
co spowoduje próbę dodania wszystkich plików INF z danego katalogu.

Niektóre pliki INF mogą się poprawnie dodać, inne nie - nie szkodzi jeśli jakiekolwiek zostaną poprawnie dodane.

12. zamknij Windows
13. w Linux Live wybierz ponowne uruchomienie komputera
14. Wybierz uruchomienie systemu Windows 7
15. Na ekranie logowania odczekaj kilka minut aż sterowniki zostaną zainstalowane.
16. Teraz można korzystać z myszy/klawiatury :-)
Jeśli nadal nie działają najpierw spróbuj przełączyć na inne porty USB dostępne w komputerze.

tito

Słuszne podejście w sprawie sprzętu.
Ku chwale zespołu!