"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47

Troll81

quad plus płyta plus dyski plus ram plus wentyle plus karty rozszerzeń i urządzenia na USB policzyłeś to wszystko??

sesef

Cytat: TRZECIAK w 08 Maj 2009, 22:05
hehe do momentu aż rachunek za prąd przyjdzie :D

Dla przykładu mój ciągnie narazie ok 480-500W (i7 920 na 4GHz,GTX 260 kręcony, 3 dyski, pompka, 4 wentyle no i reszta co w innych kompach).
Jak wymienie grafę na jakieś 2szt 2 jajowe to się zrobi spooooro więcej :/ i trochę się tego boję. Ostatni rachunek za prąd 400 zeta a komp nie pracuje 24/7 (chyba że się coś sciąga do pogrania) gdzie przy mocnym ograniczeniu używania kompa, laptopa i zbędnych gadżetów było ok 240-260zł.

Niestety rachunki za prąd muszę opłacać sam więc staram się nie zostawiać zbyt długo kompa włączonego jeśli nic na nim nie robię.

i7 z tym chipsetem to jedna wielka grzałka, tutaj akurat chipsety amd dużo lepiej wypadają pod względem poboru prądu i grzania.

Pigu

sądzę, że płyta, dysk, pamięć, wentyl i klawiatura zawierają się w tych 50

Troll81

możliwe :D ale ja wiem ile obciążenia mój komp generuje na zasilaczu a to jest korduło

stn

Minęło troche czasu... Może ktoś sie orientuje czy jest jakis zens zakupu kompa w czasie do 3 miesiecy. SKB@P3 biorąc lepszą zasiłke wziałby przynajmniej 3tys. Wliczam oczywiscie kase na obudowe, HDD. Do tego potrzebowałbym jakąś grafę i monitor wiec cena wyszla by coś koło 5k a tyle nie mam zamiaru wydać. Z i7 jest ten problem ze plyta kosztuje wiecej niz procek... więc cena też powalająca. Podobno ma wyjśc jakiś 6-rdzeniowy AMD. Wie ktoś coś o tym?

Troll81

6 rdzeniowce z AMD i Intela miały się pojawić jakoś tak jesień/zima....

Szopler

POSTANOWIONE !!
Na grudniowy wyścig w AP26 będę miał nowego kompa...

MoBo - ASUS Rampage II Extreme!
CPU - Intel Core i7 920 (z czasem upgrade)

Teraz mam pytanie - jaki ram do tego (w planach oczywiście OC) ?!
... planuję dać 6GB w TripleChannel

Jaki zasilacz (ta płyta ma 2x PCIe x16 - w planach 2xGPU) ?!
... czy 1x NVidia + 1x ATI ma szanse działać?

Zaczynam szukać budy :P

AiDec

Cytat: Szopler w 27 Lipiec 2009, 00:04
CPU - Intel Core i7 920 (z czasem upgrade)

Moim zdaniem upgrade`u nie warto robic. Te lepsze proce sa np. 2x drozsze, a tylko 10% czy 20% szybsze. Tez mam w planach kompa na i7 i po przemysleniu i przeanalizowaniu cen tylko 920 jest wart uwagi - i tak sie go podkreci na 4GHz albo i wiecej.


Cytat: Szopler w 27 Lipiec 2009, 00:04
Jaki zasilacz (ta płyta ma 2x PCIe x16 - w planach 2xGPU) ?!

Wal prosto do OxyOne.


Cytat: Szopler w 27 Lipiec 2009, 00:04
... czy 1x NVidia + 1x ATI ma szanse działać?

Dzialac powinno (po oczywiscie ciezkich bojach), aczkolwiek bedzie sobie nawzajem przeszkadzac - IMHO, nie warto.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#48
Cytat: AiDec w 27 Lipiec 2009, 00:19
Moim zdaniem upgrade`u nie warto robic. Te lepsze proce sa np. 2x drozsze, a tylko 10% czy 20% szybsze. Tez mam w planach kompa na i7 i po przemysleniu i przeanalizowaniu cen tylko 920 jest wart uwagi - i tak sie go podkreci na 4GHz albo i wiecej.
OK - tu się zgadzamy ;) rozumiem, że do podkręcania najlepsza jest rewizja C0 ?

TRZECIAK

Szopler co do i7 to tylko 920 i szukaj rewizji D0 bo kręci się lepiej niż mój C0 (mój chodzi na 4GHz ale na wodzie)

Co do zasilacza to jeśli mają być 2 karty np 4870x2 to wydaje mi się że 1kW musisz brać, co by sobie potem w brodę nie pluć.
Ja kupiłem najpierw taki
http://www.4max.pl/default.asp?g=202&gg=38&produkt=2899 ale po pierwsze jest strasznie długi i był problem żeby go upchnąć w budę, a po drugie był strasznie głośny  :( i poszedł na wymianę na:
http://www.4max.pl/default.asp?g=202&gg=38&produkt=3259 z którego jestem bardzo zadowolony i mogę spokojnie polecić.

Co do ramu to 6GB 1600MHz cl7. 1333 nie warto brać, bo różnica w cenie niewielka a do OC 1600 dużo lepsze, bo pewnie starczą ci ich standardowe zegary.
Ja mam te i bardzo sobie chwalę.
http://www.komputronik.pl/index.php/product/63546/Podzespoly-PC/Pamiec-DRAM/OCZ_DDR3_3x_2GB_1600MHz_CL7_Platinum_Triple_Channel.html

Co do działania nvidii i ati na 1 kompie próbowałem na wiele sposobów ale mi nigdy się nie udało na takim cudzie policzyć coś na oby jednocześnie więc chyba nie warto.


Szopler

Co do chłodzenia... to czym to cicho schłodzić na 4GHz powietrzem?

Ew. mógłbym zrobić coś na wodzie ;)
Zastanawiam się czy taka chłodniczka wystarczy .
Dwa wentyle 120 mm akurat wchodzą... jest to część samochodowa o wartości około 50 pln (Allegro).

Troll81

czyżby nieśmiertelna chłodnica od kadeta??

Szopler

To akurat jest od Skody Felicii ;) i nie chłodnica tylko nagrzewnica...

Troll81

ale działa tak samo :D poza tym ty nią będiesz chłodził a nie ogrzewał kompa :D

Szopler

Ogrzewał to będę sobie stopy w długie zimowe wieczory, przeglądając to forum :P.

TJM

Takie chłodnice mają masakryczną wydajność. U mnie dwie mniejsze o łącznej wielkości zbliżonej do tej twojej dużej w największe upały w tym roku dawały radę uciągnąć całą moją sieć, a temperatura wody rzadko przekraczała 35 stopni. Przy tym na każdej chłodnicy mam tylko jeden wiatraczek, ale za to obudowany w taki jakby komin z jednej strony obejmujący wiatrak, a z drugiej całą jedną stronę chłodnicy - chłodnice mają gęste żeberka i po prostu bez obudowania większość powietrza uciekała mi bokami.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

#56
http://allegro.pl/item694082271_obudowa_nzxt_panzerbox_nowy_niszczyciel_nzxt.html

Nada się?
Jak z jakością (przewidywaną) wentylatorów tej firmy? Pytanie do znaffców ;)

I co powiecie na zasiłkę - Be quiet! DarkPower Pro 1200 ?

I na RAMPAGE II GENE zamiast EXTREME - dopiero zobaczyłem, że EXTREME jest ATX, a GENE mATX (szczerze mówiąc wolę małe) ;) no i cena też ma znaczenie...

Pigu

BeQuiet jakby to perwersyjnie się nie komponowało brzmi dobrze :P

nie znam się na tyle, by powiedzieć, że brzmi lepiej, ale brzmi wystarczająco dobrze

Voice1980

Szopler jeśli szukasz czegoś przewiewnego i zarazem cichego to rozważ to

http://www.cooling.pl/antec-performance-one-p193,produkt,551522.html

co prawda parę groszy więcej ale szczerze polecam. Obudowa, można by rzec ....na długo :)

Szopler

#59
Bardziej podoba mi się - CHIEFTEC CH-07-B-B

Troll81


Szopler

Kabli mi nie wystarczy ;) biurko ma 2.35m szerokości hehehe... ale właśnie przeprojektowałem i w razie co wywalę 1 wzmocnienie (mocowane na konfirmaty) + szufladkę i wejdzie :P

Tomasz R. Gwiazda

ja zrezygnowalem z trzymania mojej glownej maszyny pod biurkiem (pod szafka wysuwana) za malo miejsca byla aby byla dobra cyrkulacja powietrza, jak go wyjelem i postawilem obok biurka to temp. spadly o 10 stopni :)

A co to za problem teraz dluze kable miec ? do monitora 1? a w moim przypadku mysza i klawa bezprzewodowa...

Troll81


Szopler

no przecież żartowałem :P

Coś się wybierze...

AiDec

@Szopler: Moje opinie:


Obudowa ok. Mnie akurat nigdy nie przekonywaly srednie polki, bo to juz zaplacic trzeba sporo, a jeszcze nie ma idealu. Zawsze wolalem kupic albo jakis badziew za stowke (byle duzo wentyli mial), albo wylozyc dwa kawalki i miec ideal. Ale z tego co widze to ta jest w porzadku.

Zasilka ok, chociaz tez wolalbym Silverstone czy Tagan, ale Twoj wybor jest bardzo dobry.

Co do mobo, to male zawsze jest problematyczne. No chyba ze dla malej Chinki z malymi raczkami :). Ja wole duze, z latwym dostepem (np. nigdy nie kupilem zadnej obudowy mniejszej niz Big Tower :)). Jak chcesz dlubac w kompie, to lepiej wez ATX. Jak chcesz krecic ostro proca, to ATX. A jak chcesz odvoltowywac, raz zlozyc i  zapomniec to mATX jest ok.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Jeszcze jedna kwestia dotycząca obudów - umiejscowienie zasilacza...
Jedni wolą klasycznie, na górze, inny na dole - zasilacz poziomo, ciągnie powietrze (i kurz) spod obudowy ;), jeszcze inni - zasilacz, na dole, ale pionowo, tak, że ciągnie powietrze z okolicy slotów... Czy w tym ostatnim przypadku nie jest za ciasno (GPU)? Co jest wygodniejsze przy dzisiejszych płytach głównych?

Troll81

ja wolę u góry i z tyłu :D po obieg mam tak ukierunkowany. By zasiłka i jeden wentyl 120 wypychały ciepłe powietrze tyłem. A jedna 120 podawała chłodne powietrze z przoodu i z dołu. W ten sposób powietrze najpierw chłodzi dyski i omiata mi garfę. Potem wpada w młynek na procku a na koniec wywiewa go przez zasiłkę i dodatkowy wentyl na tyle....

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

ja podobnie jak Troll81

teraz mam obudowe NXZT a wczesniej mialem BigTowera Chiefteca (tu to dopiero wentyli mozna bylo wlozyc, a miejsca w ch....)

Szopler

#70
Czyli termika-klasyka ;).
Przy budzie z dużą ilością wentyli na górze to nie ma takiego znaczenia czy zasilacz na górze czy nie... Bo w sumie po co go wtedy kartować gorącym powietrzem (kondensatory tego nie lubią), jak może sobie ssać chłodniutkie z dołu.

I jeszcze jedna kwestia ;) - czym dobrze ochłodzić i7 920 D0 podkręconego na 3.0-3.5 GHz (i więcej) POWIETRZEM!

Pigu

thermalright ultra extreme, a poza tym najlepiej wodą XD

AiDec

Jak nie woda, to Thermalright ultra extreme (120).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#73
Jak na tym zamocować 2 wenty?
Czymś takim - x2 czy jakoś inaczej?
Chciałbym dać 2x noctua nf-s12-800 (jeden nawiewny, drugi wywiewny)...

Co do biurka ;) to zmodyfikowałem trochę projekt - wentylacja przede wszystkim :P (widok z tyłu), dodatkowo większy porządek w kabelkach niż w poprzednim rozwiązaniu...

I w razie czego jest którędy puścić wężyki od chłodzenia wodnego (np. do chłodnicy za oknem...) ;)

Troll81


Szopler

Oj Trollu, Trollu... chodziło mi nie o lokalizację, a o sposób przytwierdzenia :P...

Troll81


Szopler


AiDec

Klejem jakims Superglue i po sprawie. Tylko nie na calej powierzchni a punktowo - to w razie czego w przyszlosci sciagniesz.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

ja akurat proponuję opaski kablowe  :arrr:

a z zagadnień wentylacji, to swego czasu nad kompem wyciąłem w blacie dziurę 120 i wstawiłem wyciąg kominowy  XD