"potfforek" do BOINC... plany-zakupy-montaż-rac!

Zaczęty przez Szopler, 06 Maj 2009, 23:47

Szopler

#80
Zakupiłem (na początek):
2 x Dysk twardy Seagate 250GB ST3250310NS SATA II 32MB
1 x Obudowa ATX Antec Gamer Three Hundred

Szopler

#81
Czas dobrać jakąś zasiłkę!

Dotychczasowe typy to:
- SilverStone STRIDER 1200W ST1200
- Be Quiet! Dark Power PRO 1200W
- TAGAN TG1100-BZ

Pytanie 1 - Czy na prawdę potrzebuję aż 1200W? Czy 1000W nie wystarczy? Dla wymienionego Silverstone wersja 1000W jest prawie 250 zeta tańsza... ale ma tylko 2 linie 12V i jak się patrzy na zdjęcia środka to tak jakoś... ;)

Pytanie 2 - Czy TAGAN jest naprawdę tak dobry i czy 1100W wystarczy ;) ?

Pytanie 3 - Czy na moim miejscu bralibyście używanego BeQuiet! ? Dodam, że cena jest dość atrakcyjna ~4/5 ceny sklepowej...

Pytanie 4 - Gdzie kupić w/w zasilacze (ale na raty) ?

Pytanie 5 - Słyszałem, że są problemy z uruchomieniem niektórych zasilaczy z powodu zbyt małego obciążenia :wth: To jakaś "Urban Legend" chyba... ale żeby potem się nie okazło, że będę musiał farelka do niego podłączać żeby wystartował XD

Raptor77

dodam coś od siebie - może nie mam najmocniejszej konfiguracji ale do rzeczy - moja zasiłka ma 850W (Silverstone DA850 max 70A dla jednej linii 12V) - jak na razie dzielnie ciągnie 2x podkręcony 4890 + i7 @ 4-4.2G i kilka dysków, myśle że jak wyjdzie 5870 też powinna dać rade - z tym ze ja kupowałem zasiłkę za czasów q6600 i 8800gtx ;)

jak możesz sobie pozwolić to bierz coś z jedną mocną linią 12V (chyba ostatnio silverstone wypuścił 1200W)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Szopler

W te 70A @ 12V to ciężko uwierzyć... toż to prawie* spawarka, a jakiegoś mega drutu na dławikach tam nie widać.

* - prawie robi dużą różnicę

Pigu

no nie poleci te 70A po zwykłym kabelku do moleksa  %) jak mniemam linia 70A ale kabli z niej wychodzi wiele równolegle

Szopler

Ale dławik wyjściowy w zasiłce zapewne jest jeden i mało który kondensator wytrzyma długotrwałe "plucie prądem" o tej wartości... dlatego mimo wszystko skłaniał bym się do wielu równoległych linii o mniejszej wydajności. Nie zapominajmy, że wzór na moc P=RI2, tak więc ciepło się robi na samą myśl ;)

AiDec

Cytat: Szopler w 09 Sierpień 2009, 20:05
Pytanie 2 - Czy TAGAN jest naprawdę tak dobry i czy 1100W wystarczy ;) ?

Pytanie 3 - Czy na moim miejscu bralibyście używanego BeQuiet! ? Dodam, że cena jest dość atrakcyjna ~4/5 ceny sklepowej...

Pytanie 5 - Słyszałem, że są problemy z uruchomieniem niektórych zasilaczy z powodu zbyt małego obciążenia :wth: To jakaś "Urban Legend" chyba... ale żeby potem się nie okazło, że będę musiał farelka do niego podłączać żeby wystartował XD


Tak na szybko:

AD2: TAGAN naprawde jest tak dobry.
AD2 ode mnie: OxyOne twierdzi ze Silver jest jednak lepszy i w tej sprawie calkowicie Mu ufam.


AD3: Nie kupilbym zadnego uzywanego zasilacza, nawet Silvera, nawet za pol ceny. Wyjatkiem jest zaufane zrodlo. Kupilbym jedynie (zupelnie w ramach przykladu) od np. TJM, RAD-Poland, czy jednej z bardziej zaprzyjaznionych i zaufanych osob na 4um.


AD5: Nigdy o czyms takim nie slyszalem i wierze ze to totalna bzdura. Prawda natomiast jest, ze zasilacze przy `niskowydajnej pracy` maja czesto bardzo niska efektywnosc (z reguly sa przystosowane do pracy przy obciazeniu 40%-85%).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

Cytat: Szopler w 09 Sierpień 2009, 23:33
Ale dławik wyjściowy w zasiłce zapewne jest jeden i mało który kondensator wytrzyma długotrwałe "plucie prądem" o tej wartości... dlatego mimo wszystko skłaniał bym się do wielu równoległych linii o mniejszej wydajności. Nie zapominajmy, że wzór na moc P=RI2, tak więc ciepło się robi na samą myśl ;)

kondziołki ładuje się równolegle a nie w szereg (toć dla prądu stałego kondziołek stanowi przerwę w obwodzie) więc akurat kondzioł nie przepuszcza tego prądu przez swą dupę %)

Szopler

Owszem, ale jest rozładowywany i ładowany impulsami prądu o dużej wartości, co bez wpływu na jego trwałość nie pozostaje.

Raptor77

szopler linia jest jedna -> spec producenta i linki do testów - a co do żywotności to działa już 2 lata, przeżył q66@4.1G i do tego 2900XT/8800GTX też ocniete, trzyma na razie i7 i radki, swoje zrobił, jak padnie to kupie DA1200 - 90A na jednej lini 12V
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

sesef

Szopler mobo i procek już kupiony? Bo jak nie to radzę się wstrzymać i jeszcze raz przemyśleć. Obecnie z Oxy doszliśmy bezsprzecznie do wniosku, że w CPU nie ma sensu kasy pakować bo licząc na karcie ma się dużo lepszą wydajność z 1 wata. Ja mam również zamiar niedługo bebechy wymieniać to myślałem o jakimś quadzie, teraz myślę nad x3 z serii energooszczędnej po prostu szkoda prądu na CPU. Bardziej opłacalne i to pieniężnie za prąd i przyszłościowo kupić jedną/dwie mocne grafy (zależy ile chcesz płacić za prąd) nie musi to być ATI (chociaż ma najlepszy stosunek wydajność/1 W), ale NV też się nieźle prezentuje, wybór pozostawiam Tobie.

Co do zasiłki Oxy z tego co wiekm ma SilverStone 1,2 kW i pod to ma podpięte 2 procki, 2 karty po 300 W (no trochę mniej ciągną, ale na styk nikt nie będzie liczył), 6 HDD, 12 wentyli + jakieś tam W z mobo, porównaj to co u siebie masz z tym i powinieneś wiedzieć czego potrzebujesz.

Cytat: Szopler w 10 Sierpień 2009, 07:44Owszem, ale jest rozładowywany i ładowany impulsami prądu o dużej wartości, co bez wpływu na jego trwałość nie pozostaje.

Jak jest dobry izolator to trochę pociągnie, chociaż prąd stały jest najgorszy jeśli chodzi o przebicia.

Szopler

Na razie mam obudowę + dyski (Seagate serii NS - przystosowane do pracy 24/7) teraz szukam zasiłki.
Mobo + pamięć + procek to ostatnie zakupy, bo może wejdzie coś nowego i ceny spadną...

Co do proca, to chciałbym coś z nowej serii. i7 920 ma o tyle dobrze, że może chodzić na defaulcie i żreć mało prądu, albo podkręcony.
Przyszłościowo to faktycznie GPU, ale to nie znaczy że mam się ładować w Q6600 ;) choć to bardzo dobry proc...

PS.Nigdy nie miałem kompa na AMDku :)

sesef

#92
Cytat: Szopler w 10 Sierpień 2009, 13:30
Na razie mam obudowę + dyski (Seagate serii NS - przystosowane do pracy 24/7) teraz szukam zasiłki.
Mobo + pamięć + procek to ostatnie zakupy, bo może wejdzie coś nowego i ceny spadną...

Co do proca, to chciałbym coś z nowej serii. i7 920 ma o tyle dobrze, że może chodzić na defaulcie i żreć mało prądu, albo podkręcony.
Przyszłościowo to faktycznie GPU, ale to nie znaczy że mam się ładować w Q6600 ;) choć to bardzo dobry proc...

PS.Nigdy nie miałem kompa na AMDku :)

W tym wypadku Q6600 odpada, niestety energooszczędne quady intela nie są tanie, wiec to też nie jest najlepsze rozwiązanie. Możesz jeszcze do września poczekać wyjdą i5 kupić jakąś lepszą płytkę za 450-500 zl i najtańszego i5 i czekać do przyszło roku na 32nm. A jak nie to coś na AM3 obecne procki AMD spokojnie radzą sobie z prockami Intela w swoim przedziale cenowym, tylko w tym wypadku jak zechciałbyś iść w GPU to wydajność proca jest rzeczą drugorzędną, ważne  żeby tylko był w stanie wysłać wu na GPU i więcej go nie obchodzi, najwyżej można na nim freehala odpalić i tyle. I7 jest dobry do gier, ale szkoda na niego kasy dobra płyta na AM3 kosztuje tyle co lowe endowe płyty pod I7. Już lepiej kupić coś na 775/AM3/poczekąć na I5 a różnice w kosztach przeznaczyć na grafe, nawet można by pokusić się o zamontowanie jakiegoś 2 rdzeniowego procesora, będzie to rozwiązanie tanie a sporo kasy zostanie na GTX300 albo Radosławy 5k

Szopler nie wiem co ty rozumiesz przez mało bo 130W to nie jest mało, w porównaniu chociażby 95W na 4 rdzenie u AMD, czy energooszczędna wersja 9550 wydzielająca 65W.

Szopler

Dobra... to się przemyśli... mam jakieś 1.75 miesiąca na to ;)
Ciekawe czy ekipa z WCG jest bardziej zielona czy czerwona...

Tomasz R. Gwiazda

bardziej zlewajaca.... jakby im zalezalo na ilosci przeliczanych WU to by dali ludzka punktacje, ktora by ludzi zachecala do uczestnictwa.
A tak to trzepia tylko ideowcy

Szopler

Dobra!
Zarówno procek jak i (w przyszłości) GPU będą dobierane pod kątem wydajności obliczeniowej z wata... co do GPU to gdzieś tu widziałem porównanie... a jak się ma sprawa z CPU?

Pigu

Cytat: sesef w 10 Sierpień 2009, 12:26
Cytat: Szopler w 10 Sierpień 2009, 07:44Owszem, ale jest rozładowywany i ładowany impulsami prądu o dużej wartości, co bez wpływu na jego trwałość nie pozostaje.

Jak jest dobry izolator to trochę pociągnie, chociaż prąd stały jest najgorszy jeśli chodzi o przebicia.

zaraz was obu wytargam  %)

@Szopler - to 70A nie ma żadnego wpływu na prąd ładowania kondzioła - ten zależy od zmiennej wartości napięcia w czasie między okładzinami a nie od prądu przepływającego nijako obok przez  1 z zacisków - po przyłączeniu nogi kondzioła do szyny prądowej 1kA@5V a drugiej do masy ładowanie wcale nie nastąpi burzliwiej niż z bateryjki

@sesef - a mnie się jednak zdaje, że w przypadku napięcia przemiennego wartość maksymalna chwilowa (a więc i to rozpatrywana pod kątem przebić) jest o pier(. )( .)siastek z 2 większa od wartości skutecznej, co ma prąd do przebić to już zupełnie nie wiem

tyle od Pigulca zgreda  %)
nie twierdzę, że zasiłka jest dobra/zła, że zaprojektowana fajnie/kiepsko, jak się tylko czepiam %)

sesef

Cytat: Szopler w 10 Sierpień 2009, 20:53
Dobra!
Zarówno procek jak i (w przyszłości) GPU będą dobierane pod kątem wydajności obliczeniowej z wata... co do GPU to gdzieś tu widziałem porównanie... a jak się ma sprawa z CPU?

Chyba nie zrozumiałeś, pisząc o wydajności z wata miałem na myśli ze CPU robi za sterownik GPU. Wtedy nie liczysz nic praktycznie na CPU a jedynie projekty GPU na kartach, dlatego pisałem o CPU z jak najmniejszym poborem bo szkoda prądu na CPU, który będzie się nudzić. Miałam na myśli zbudowanie budy gdzie płyta z procem ramem dyskami brała by około 200W, a reszta byłaby na grafy. Jak wyjdą grafy w 40 nm to 1 grafa x2 powinna brać mniej niż 300W więc spokojnie starczy pierwszy lepszy zasilacz 1 KW. Taki zestaw będzie mieć spora wydajność (pierwsza z brzegu karta ATI z serii 48xx to obecne 4-5 topowych procków), i nie musisz się martwić o prąd na lini zasilające, ważne tylko żeby kupić zasilacz SLI/CrossFire ready.

Cytat: Pigu w 10 Sierpień 2009, 23:18@sesef - a mnie się jednak zdaje, że w przypadku napięcia przemiennego wartość maksymalna chwilowa (a więc i to rozpatrywana pod kątem przebić) jest o pier(. )( .)siastek z 2 większa od wartości skutecznej, co ma prąd do przebić to już zupełnie nie wiem

Miało być napięcie.

Szopler

Zrozumiałem, zrozumiałem, ale chcę złożyć zestaw możliwie wydajny i energooszczędny zarazem... pomijając dyski które już mam i wentyle w obudowie. Prąd raczej taniał nie będzie.

Aegis Maelstrom

Co do wydajności procesora per wat - pamiętam wątek w Internecie (nie mogę teraz tego znaleźć) w którym padło to samo pytanie.

Ktoś strzelił prędką analizę i wyszło mu, że chociaż i7 żre więcej prądu, to z powodu większej efektywności daje lepszy współczynnik moc obliczeniowa / wat. Oczywiście lepiej nie wierzyć na słowo i zawsze możesz poszperać / popytać po interesujących Cię projektach i zobaczyć jaką wydajność osiągają użytkownicy danego procka + karty przy +/- znanym poborze mocy.

A w 2010 jeszcze sie wszystko poprawi dzięki 32 nm, tylko początkowo to pewnie nie będzie tanie i dla śmiertelników będzie tańsze 45 nm.

AiDec

Wydajny i energooszczedny - i7 920 po undervoltingu. Nie ma lepszej opcji. Tyle, tylko ze u nas sie to nie oplaca. Undervolting nie daje doskonalego stosunku koszt zakupu/wydajnosc (no chyba ze to lapek bez mozliwosci krecenia w gore - wtedy oplaca sie undervoltowac, bo nic sie nie zmienia w liczeniu). Do BOINC`a bardziej oplaca sie patrzec na stosunek koszt zakupu i eksploatacji/wydajnosc. A w tej kwestii wygrywa i7 920 po OC. Oznacza to zatem - nieenergooszczedny.

Rozwiazaniem w tej kwestii moloby byc liczenie Arturowe. Innymi slowy najtanszy mozliwy Core2Duo + undervolting, a do tego BOINC tylko kiedy komp jest wlaczony. Tylko wtedy nie mowimy juz dluzej o `potforku`.

Podsumowujac, albo energooszczednie a zatem `Arturowo`, albo uzyskac najlepszy stosunek wydanych(koszt zakupu) i wydawanych(prad) pieniedzy a uzyskiwana wydajnosc w liczeniu. I tutaj rzadzi i7 920 po OC chlodzony powietrzem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

Tak jak Aidec i sesef napisali.
Jeśli ma być energooszczędny i służyć do wydajnego liczenia to tylko w grę wchodzą grafy i Milka, a do tego potrzeba tylko jakiegoś C2D lub coś z AMD jako element podający WU dla GPU.
Jeśli ma liczyć GPU i CPU to tylko i7 920, bo pomimo sporego zapotrzebowania na energię trzeba wziąć pod uwagę żę liczy 8 wątków na raz więc żaden q6600 ani superenergooszczędny AMD nie da mu rady przy liczeniu pkt/W.

Niestety nie da się tego połączyć, żeby było 2w1.
Jedyne rozwiązanie które najbardziej pasuje do obu typów to karty Ati i i7 920, bo raz że można go odvoltować i dać Windzie kontrolować jego zapotrzebowanie na moc obliczeniową (ja tak miałem ustawione i sobie Win ustawiał proca w miarę zapotrzebowania od 1 GHz do 2,8 GHz) i mamy energooszczędną wersję,
a w razie konieczności można dać po garach i ustawić sobie CPU np na 4GHz i liczyć inne projekty i mamy wersję superwydajną.


sesef

#102
Uparliście się na tego i7. Do gier to on sie nadaje, do BOINC nadawałby się 2 lata temu nie teraz. i7 XE 965 ma 69 GFlops w double precision, więc i7 920 będzie mieć około 55 GFlops.

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ [BX80601920]      1040zł
Patriot 3GB (3x1GB) 1333MHz CL7 Viper LLK [PVT33G1333LLK]      240zł
Gigabyte EX58-UD3R /intel X58/      690zł
Asus Radeon HD4350 Silent 512MB DDR2 /64bit/ DVI HDMI [EAH4350 SILENT/DI/512MD2]      130zł
Samsung 80GB 7200rpm 8MB cache SATA-II [HD082GJ]      130zł

razem 2230 zł bez zasilacza. Taki zestaw z 350 W pewnie pociągnie i da 55 GFlops.

Intel Core 2 Duo E7400 /2.80GHz, 3MB, 1066MHz, BOX      415zł
Gigabyte EP45C-DS3 /intel P45/      399zł
Corsair 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Dominator [TWIN2X4096-8500C5D]      280zł
Samsung 80GB 7200rpm 8MB cache SATA-II [HD082GJ]      130zł
Sapphire Radeon HD4870x2 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV [21137-00-40R]      1499zł

razem 2324 zł bez zasilacza. Taki zestaw pociągnie jakieś 500-550W max i da 480 GFlops.

Intel Core 2 Duo E7400 /2.80GHz, 3MB, 1066MHz, BOX      415zł
Gigabyte EP45C-DS3 /intel P45/      399zł
Corsair 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Dominator [TWIN2X4096-8500C5D]      280zł
Samsung 80GB 7200rpm 8MB cache SATA-II [HD082GJ]      130zł
Asus GeForce GTX 295 1792MB DDR3 /2x448 bit/ HDTV 2xDVI [ENGTX295/2DI/1792MD3]      1769zł

razem 2324 zł bez zasilacza. Taki zestaw pociągnie jakieś 500-550W max i da jakieś 220 GFlops.

Teraz, żeby taką sama wydajność uzyskać z i7 w wypadku ATI trzeba by kupić 9 zestawów na i7 co daje łącznie 20070 zł + zasilacze i 3150W, w przypadku NV trzeba kupić 4 takie zestawy co daje 8920 zł + zasilacze i 1400W

@Trzeciak już zamiast tego i7 wołałbym dorzucić jakieś 4770 lepiej się na tym wyjdzie.

TRZECIAK

#103
Cytat: sesef w 11 Sierpień 2009, 21:38
Uparliście się na tego i7. Do gier to on sie nadaje, do BOINC nadawałby się 2 lata temu nie teraz. i7 XE 965 ma 69 GFlops w double precision, więc i7 920 będzie mieć około 55 GFlops.

@Trzeciak już zamiast tego i7 wołałbym dorzucić jakieś 4770 lepiej się na tym wyjdzie.

Może trochę pokręciłem ale o tym samym pisałem.

Jeśli składa kompa dla samych punktów w Boinc to w 100% tylko liczenie na kartach i tylko na ATI i to nie podlega żadnej dyskusji.

Z wątku jednak wynika że ten komputer nie będzie służył jedynie do liczenia Boinc więc dla mnie rozsądnym wyjściem jest i7 920 który według specyfikacji pobiera max 130W raptem o 65W więcej niż proponowany przez Ciebie e7400 (65W) a satysfakcja z niego będzie o wiele większa no i platforma nieco bardziej przyszłościowa.

Odnośnie porównań jakie zastosowałeś to nieporównywałbym ATI do 9 x i7, bo póki co z 4870x2 na dobę wyciskam 160-170k a z i7 na 6 rdzeniach 53k (na 8 rdzeniach było by to 70k czyli prawie połowa tego co z 4870x2)

Same zestawy jakie podałeś określiłbym jako:
1- maksymalnie do du.y. Typowy zestaw do grania z możliwością liczenia BOINC na chwilę obecną na poziomie 70k na dobę.
3-zestaw dla maniaków gier i masohistów którzy uparli się na liczenie GPUGrida - punkty BOINC na dobę szacuję na ok 50-60k (40-45k GPU + 15k CPU)
2-typowy zestaw do liczenia BOINC będący zestawem energooszczędnym -punkty BOINC na dobę 170-190k (155-175k GPU + 15k CPU)
zmieniając w zestawie 2 proca na i7 kosztem 65W można by liczyć na ok 37k punktów na dobę więcej (zestaw nie energooszczędny) (155-175k GPU + 53k CPU)

EDIT:


sesef

#104
CytatChciałbym złożyć sobie kompa specjalnie do BOINC (uzależniłem się)

Więc, jakieś granie w wymagające gry w rozdzielczościach HD odrzucam.

CytatOdnośnie porównań jakie zastosowałeś to nieporównywałbym ATI do 9 x i7, bo póki co z 4870x2 na dobę wyciskam 160-170k a z i7 na 6 rdzeniach 53k (na 8 rdzeniach było by to 70k czyli prawie połowa tego co z 4870x2)

Są to suche teoretyczne liczby, jakby odjąć straty na wysyłanie danych  GPU <=> CPU mniejsze bądź większe straty przez sterownik (teraz wyszły 9.7 stery, które przyspieszają liczenie o 4-7 sec, zależnie od karty więc jak na razie sam sterownik jeszcze nie jest do końca doskonały, ale jak widać idzie to w dobrym kierunku no i zawsze sama aplikacja jest mniej lub bardziej optymalna)

Co do zestawów w 1 kierowałem się głownie pokazaniem jak mało można wyciągnąć z tak drogiego procka, 3 pojawił się dlatego, że Szopler pisał że woli projekty biologiczne więc GPUGRID bliżej do biologi niż Milky, no i jeszcze może nie lubić ATI, 2 również nie jest moim końcowym faworytem no ale miał być intel to akurat dałem pierwszego lepszego Intela, pewnie coś z 45W by się znalazło, albo wziąć jeszcze tańszego dwurdzeniowca  i dorzucić kolejną kartę (na kolejnej karcie wyjdzie lepiej niż na zamienianiu proca na i7 bo wtedy również płytę trzeba zmienić co niesie za sobą dodatkowe koszty (biorąc pod uwagę, że w 1 zestawie jest jedna z najtańszych płyt z esc.pl) zmiana tego procka na i7 to dodatkowe 915 zł a to już jest 4890 z niereferencyjnym chłodzeniem)

Ja osobiście złożyłbym coś takiego, bardziej przyszłościowe niż 775:
Jakaś płytka z 2x PCIex na AMD785/AMD790FX
Athlon II X4 605e 4 Propus 2.3GHz 2MB 45W/Athlon II X3 405e 3 Rana 2.3GHz 1.5MB 45W/Athlon II X2 240e 2 Regor 2.8GHz 2MB 45W (procesory te pojawią się, we wrześniu w TDP 45W dla 4 rdzeniowego proca nie chce mi się wierzyć, chociaż chip będzie mały bo tylko 4 rdzenie i 2 MB L2, ale jednostki 3 i 2 rdzeniowe powinny takie TDP spokojnie mieć)
Jakieś 2x2 GB DDR3 1333 MHz albo 1600 MHz to już zależy od ceny, do września powinny jeszcze potanieć.
Za resztę pieniędzy kupiłbym karty 2x5870x2 albo 5870x2 + 5870

No ale Sopler chce Intela, można jeszcze czekać na dwurdzeniowe i5. Taka ciekawostka X58 24W P45 21W AMD785 15W

TRZECIAK te 70k to na standardowych taktach w milce?

TRZECIAK

Cytat: sesef w 12 Sierpień 2009, 01:36
TRZECIAK te 70k to na standardowych taktach w milce?

Te 70k byłoby na 8 rdzeniach 3.67GHz. Osobiście z braku lepszego chłodzenia muszę liczyć na 6 rdzeniach więc jest mniej. Punkty te są za liczenie AQUA, bo milka przy liczeniu na CPU w punktacji wysiada z Aqua.

W wyliczeniach w poprzednim poście liczyłem ilość punktów przy i7 ustawionym na stock
poza ostatnią linijką
Cytat: TRZECIAK w 11 Sierpień 2009, 23:09
zmieniając w zestawie 2 proca na i7 kosztem 65W można by liczyć na ok 50k punktów na dobę więcej (zestaw nie energooszczędny) (155-175k GPU + 70k CPU)

powinno być mniej więcej tak
zmieniając w zestawie 2 proca na i7 kosztem 65W można by liczyć na ok 37k punktów na dobę więcej (zestaw nie energooszczędny) (155-175k GPU + 53k CPU)

Co do zestawu z ostatniego posta jeśli chodzi o pkt/W to wygląda to chyba najlepiej i najsensowniej aczkolwiek na CPU od AMD to ja się zatrzymałem na swoim ostatnim procku barton mobile 2500  :)


Szopler

Co do zasilania to chyba jednak wezmę tego Stridera 1.2kW z 6 liniami 12V.
Co do MoBo to opłaca się brać Rampage II Extreme, czy może lepiej GENE a zaoszczędzone 350 zeta przeznaczyć na grafę? Uprzedzam, że i7 920 (jeżeli już się na niego zdecyduję) będzie zarówno kręcony (wyścigi) jak i na normalnym taktowaniu. Ten komp ma  zastąpić liczenie BOINCa na 2 kompach Pentium 4, które odejdą do lamusa i odciążyć laptopa który chodzi 24/7 od kilku miesięcy!

sesef

Jak pomieścisz wszystko na GENE to bierz GENE bo z kart więcej pkt.

Szopler

#108
no właśnie... 3 graf raczej nie wsadzę - kasa (tyle wejdzie w extreme), po za tym różnice są nie wielkie... np. 8 gniazd wentów w extreme a tylko 3 w gene ;) no i w extreme 2 karty LAN 1gbps...

Zasilacz KUPIONY!

Pasta oczywiście - Liquid Pro ;) ?

Troll81

a wykorystasz te 8 wentów?? i te dwie karty???

TRZECIAK

Zasilacz sobie od razu sprawdź na maksymalnym obciążeniu jakie możesz zapodać.
Ja dostałem jakiegoś zwalonego decathlona 1200W i przy maks obciążeniu pstrykał i był nie do zniesienia więc poszedł na wymianę i teraz mam stridera 1200W i jest cichutko i bezproblemowo.


AiDec

Cytat: Szopler w 17 Sierpień 2009, 23:06
Pasta oczywiście - Liquid Pro ;) ?

Zainteresuj sie Coollaboratory Liquid MetalPad. Dostepny np. w angela.pl. Ten PAD daje zaledwie 1C wiecej od pasty, a jest fantastyczny w uzyciu (przetestowalem juz 7 takich PADow i jestem bardzo zadowolony, na tyle bardzo - przynajmniej na teraz - ze nie planuje powrotu do czegokolwiek w plynie).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#112
Cytat: Troll81 w 17 Sierpień 2009, 23:25
a wykorystasz te 8 wentów?? i te dwie karty???

8 wentów - NIE
2 karty - w normalnym użytkowaniu na pewno NIE ;), ale w Polsce liczy się BOINC :parrrty:

Teraz na serio - dwóch graf nie kupię bo nie śpię na forsie i nie mam w piwnicy elektrowni atomowej. Prędzej jedną 2x cośtam ;). Ten komp popracuje u mnie pewnie do 2015 roku (użytkuję kompy po 5-7 lat, wyjątkowo 10 potem zmiana), a że ma ostro BOINCować to staram się dobrać najlepsze elementy na jakie pozwala mi pracodawca ;).

sesef

Cytat: Szopler w 17 Sierpień 2009, 23:34Teraz na serio - dwóch graf nie kupię bo nie śpię na forsie i nie mam w piwnicy elektrowni atomowej.

Jakbyś zainwestował w procka 45W do tego w AMD (u nich chipset mniej prądu bierze) to spokojnie 2 grafy nawet x2 z serii 5k pociągniesz za tyle samo co z tym i7 (na 4 ghz pobór prądu już tak ciekawie nie wygląda) i jakimś x2

Szopler

Zadzwonił dzisiaj do mnie gość z 4max.pl i powiedział, że ten Strider 1.2kW co go kupiłem jest lekko używany - po testach w pclab i że mogą mi dać dodatkowy rok gwarancji na niego, albo czekam 10 dni...

Troll81

brałbym używany z przedłużoną gwarancją :D nawet nowy może strzelić :d

Szopler

w sumie racja... ale powiedziałem już, że poczekam, to poczekam ;)
Nie wiadomo co kolesie z PCLab'a z nim wyprawiali ;)

OxyOne

A przezył i wytrzymał? To juz nic go nie zabije chyba ze dostanie 380V. Ja bym wybrał ten po testach. Ja prosze moich kolegów z serwisów aby sprzet wygrzali, zajechali, obadali, sprawdzili, wymacali, poskakali, pokopali, zakopali itp. etc. Jak przejdzie takie testy i jeszcze przezyje ocowanie to taki sprzet nie zajedziesz, a jest stokroc cenniejszy niz bez sprawdzenia-testowania.
Baa jeszcze poprosił bum o wyniki tych testów.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

Odmieniło mi się ;). Skoro padł mi zasilacz w jednym kompie, to zrobię podmiankę i puszcze tego na 300W na 2-3 miesiące, niech się delikatnie wygrzeje i zadomowi :D.

kerio



mam pytanie ATI czy Nvidia ,zwracając na uwagę wykorzystanie w BOINC :
1. ilość projektów w których może lub będzie mógł uczestniczyć
2. wydajność bez podkręcania


ps. ha widzę że kolega OxyOne zaczął liczyć AQUA , tak tak bardzo się opłaca z CPU,