DrugDiscovery@Home

Zaczęty przez KrzychuP, 08 Maj 2009, 13:41

krzyszp


Microsoft Windows (98 or later) running on an Intel x86-compatible CPU 0.13 (cuda23) 8 Nov 2010 0:26:50 UTC

Naprawdę?
Tak na prawdę, to wczoraj weszli na CUDA2.3...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

CytatMicrosoft Windows (98 or later) running on an Intel x86-compatible CPU    0.31 (cuda)    22 Mar 2010 12:35:06 UTC
Linux running on an Intel x86-compatible CPU    1.24 (cuda)    22 Mar 2010 12:35:06 UTC

Tomasz R. Gwiazda

to ze dali app to jedno
a czy wu sa do tego to drugie :)

Troll81

Ap jest dopiero od dziś :D daj im trochę czasu :D

Tomasz R. Gwiazda

spoko
ale kojarze jakies projekty co tez tak mialy a probki na GPU nigdy sie nie doczekalem :

Troll81

no ja się doczekałem i w picevolver i w paru innych :D po prostu mały sens liczenia tam.... cieszę się że nareszcie jakiś białkowiec BOINC jest na ATI :D

Cyfron

dajcie znać, jak tylko się pojawią jakieś WU, to przełączę co mogę tam - będę teraz wszędzi liczył "ideowo"  :parrrty:

apohawk

Super, tylko coś próbek nie ma. Dołączyłem do projektu, to mi pobrało jedną próbkę CPU, ale co to wyprawia, to masakra. python, cygwin, wszystko się w próbce unzipuje przez wrapper, a potem wrapper odpala coś, śpi ileś tam i potem dopiero włącza kolejne coś...

Szkoda, że projekt nie ma jakiegoś uniwersyteckiego zaplecza, tak przynajmniej piszą, że nie mają.
No good deed goes unpunished.

Troll81

ja tam czekam, zaznaczyłem by nie pobierało próbek CPU :D

goofyx

Ale zaszaleli <- już nie co ssać :(
Wracam do CC

apohawk

Niby rzucili 9,228 próbek, ale na GPU dalej nie mogę nic dostać.  ::)
No good deed goes unpunished.

mimeq

U mnie to samo:

2010-11-12 22:34:10 | DrugDiscovery | Requesting new tasks for NVIDIA GPU
2010-11-12 22:34:12 | DrugDiscovery | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2010-11-12 22:34:12 | DrugDiscovery | Message from DrugDiscovery: No work sent


Narazie 100% load na Folding@home  ;D


goofyx

Cytat: apohawk w 12 Listopad 2010, 22:24
Niby rzucili 9,228 próbek, ale na GPU dalej nie mogę nic dostać.  ::)
Tia rzucili, ale w 10 minut tego nie było :D

mimeq

Nie wiem jaki maja refresh, ale server status caly czas podaje (12 Nov 2010 22:24:03 UTC ):

Results ready to send   9,184

Moze to only CPU ?


apohawk

Na to wygląda :( Refresh mają dobry, 9380 próbek do pobrania.
No good deed goes unpunished.

Ufol

Czy zadziałała aplikacja licząca na gpu? Postanowiłem odkopać ten wątek, ponieważ projekt wydaje się być niezwykle interesującym i pożytecznym.

Troll81

#56
http://boinc.drugdiscoveryathome.com/apps.php

http://boinc.drugdiscoveryathome.com/forum_thread.php?id=236 jak na razie wciaż zonki mają chyba

Ufol

Czyli w najbliższej przyszłości nie ma szans na białkowiec dla Ati?

Troll81

przynajmniej mnie takie słuchy nie doszły. MOżna F@H mielić na ATI ale słabo to wygląda....

Aegis Maelstrom

Zajrzałem na stronę projektu by upewnić się, czy nie wnioskować o przeniesienie tego wątku do projektów nieaktywnych.

Stan jest taki, że administator sporadycznie daje jeszcze oznaki życia, ale obecnie nie generują nowych jednostek i do liczenia projekt jest nieaktywny.

AL

Póki co jeszcze coś tam dają - więc poczekamy.

Slavkoyama

A jednak chyba trochę to działa:

Ja czasami coś dostaję - ostatnio chyba 2 dni temu jedną małą próbkę za kilka pkt

krzyszp

Ufff, znalazłem ten wątek...

Dobra Panowie, odkopuję bo projekt będzie reaktywowany, a za serwer będę odpowiedzialny ja i Goofyx :)

Obecnie serwer w sumie już stoi (ale nie jest udostępniony publiczności), zaś my kończymy pracę nad przystosowaniem aplikacji Autodock pod BOINC. Na tę chwilę spodziewamy się aplikacji dla CPU i CUDA. W odróżnieniu od apki w dawnym projekcie, ta będzie działać natywnie z BOINC.
W dalszym czasie dojdzie aplikacja GROMACS, jeżeli nie polegnę przy dostosowaniu jej do potrzeb BOINC.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

A nie odkrywasz czasem kola na nowo? Wydaje mi sie ze sa projekty ktore uzywaly autodocka w BOINCu (find@home mi sie kojarzy), moze udostepnia kod?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 10 Listopad 2016, 11:39
A nie odkrywasz czasem kola na nowo? Wydaje mi sie ze sa projekty ktore uzywaly autodocka w BOINCu (find@home mi sie kojarzy), moze udostepnia kod?
WCG używa we wszystkich aplikacjach, niestety zamknęli swój kod...
Jest skrypt przygotowujący wrappera, ale ja wolę to bardziej "elegancko" rozwiązać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

http://findah.ucd.ie/apps.php "Autodock Vina" ;)
Projekt jest zakonczony ale forum aktywne, administrator tez.

Ufol

Czy są szanse na aplikację dla Ati? Zapytuję, bo pracujesz Krzychu nad cudowną, więc może, w dalszej perspektywie, powstanie liczydło dla konkurencyjnej marki.

krzyszp

Cytat: Ufol w 12 Listopad 2016, 13:37
Czy są szanse na aplikację dla Ati? Zapytuję, bo pracujesz Krzychu nad cudowną, więc może, w dalszej perspektywie, powstanie liczydło dla konkurencyjnej marki.
Na tę chwilę nie ma żadnych szans...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

#70
Ok, mam Panowie (i Panie) małą prośbę.
Mam skompilowane aplikacje dla Windows w wersjach OpenCL oraz CUDA, jednak potrzebuję sprawdzić, czy czasami nie linkują do jakiś bibliotek, które są u mnie na dysku, dlatego mam prośbę, abyście spróbowali odpalić je u siebie na grafach.
Linki do aplikacji:

https://www.dropbox.com/s/41xnme2lhmifarq/gmx-windows-cuda.zip

https://www.dropbox.com/s/nfur515k4ofmxm6/gmx-windows-opencl.zip

Aplikacje w załączniku do posta) trzeba rozpakować i kolejno w linii komend wydać polecenia:
gmx grompp -f md.mdp -c npt.gro -t npt.cpt -p topol.top -o md_0_1.tpr
gmx mdrun -deffnm md_0_1


Jeżeli druga aplikacja będzie działać, to po kilku minutach można ją spokojnie przerwać, szkoda prądu (bo dobre 20 godzin by chodziło).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

goofyx

Niestety nie dołącza kerneli :(
Ale spoko damy rade .
Cytat: krzyszp w 08 Grudzień 2016, 16:40
Jeżeli druga aplikacja będzie działać, to po kilku minutach można ją spokojnie przerwać, szkoda prądu (bo dobre 20 godzin by chodziło).
Prądu szkoda i nie...
Jest zima, a to oznacza że i tak ja osobiście muszę się dogrzewać, więc...
mając wybór między grzejnikiem a GPU <- wybieram GPU :)

krzyszp

Podmieniłem archiwum dla OpenCL...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

lakewik

Będzie apka CUDA lub OpenCl na Linuxa?

krzyszp

Cytat: lakewik w 08 Grudzień 2016, 21:41
Będzie apka CUDA lub OpenCl na Linuxa?
W zasadzie już ją mam, ale nadal walczę z linkowaniem statycznym... Niestety, ta apka "na bogato" używa cmake co mocno sprawę utrudnia...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

Mam tak, chyba dziala ? ale GPU Usage chyba widzialem max 10%  .....

[smg id=10613 type=preview align=center caption="DD@@Home"]

EDIT:
Po jakichs 10 min srednio 80% (mocno skacze)


krzyszp

Czyli CUDA już działa :)
Z OpenCL nadal walczę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

Tylko mocno pazerne na CPU  :o

[smg id=10614 type=full align=center caption="DD@H1"]

Krzysiek zostawic do konca ?


krzyszp

Nie zostawiaj, chodziło mi tylko o to, czy działa na karcie i nie woła jakiś bibliotek.

Ps. Obciążenie CPU można zmienić parametrem -nt X, gdzie "X" to ilość wątków CPU (1, 2, lub np. 6).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

#79
Cytat: lakewik w 08 Grudzień 2016, 21:41
Będzie apka CUDA lub OpenCl na Linuxa?
https://www.dropbox.com/s/v13w0x3z503d6j1/gmx-linux-cuda.zip
U mnie działa po dodaniu zmiennych środowiskowych do CUDA (nie wiem dlaczego się to automatycznie nie ustawiło):
export PATH=/usr/local/cuda-8.0/bin${PATH:+:${PATH}}
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/cuda-8.0/lib64\${LD_LIBRARY_PATH:+:${LD_LIBRARY_PATH}}
$ export LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/cuda-8.0/lib\${LD_LIBRARY_PATH:+:${LD_LIBRARY_PATH}}


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka