Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

DrugDiscovery@Home

Zaczęty przez KrzychuP, 08 Maj 2009, 13:41

Argento

I wszystko jasne  :parrrty:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

kva.pl

A kiedy beda zadania na OpenCl? Mam wciaz 7790 i 7870, aktualnie licza folding@home bo nie ma nic medycznego w ramach BOINC co by na nich chodzilo. Koniec POEMa byl dla mnie tragedia  :-\

krzyszp

Jak tylko się ogarniemy z tym, co najbardziej wstrzymuje rozwój... Może to potrwa jeszcze parę dni...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

W preferencjach projektu można już dodawać adres swojego portfela Ethereum (poprzez 'other account info'), w najbliższych dniach zamierzamy tam testować przelewanie kryptowaluty za przeliczone WU.

Aby przelewy zobaczyć w swoich portfelach trzeba dodać kontrakt "WATCH TOKEN" i podać tam adres:
0xa2319e6e734e47976b80530941a19ba3ea5cda4b

Przypominam, żeby zrobić to już po zaktualizowaniu (ściągnięciu) wszystkich bloków.

Waluta ta nie ma w tej chwili żadnej wartości, służy nam do testowania rozwiązań.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

mogę pomóc w testowaniu ale potrzebuję poradnika dla idioty krok po kroku jak założyć konto do kryptowaluty i jak to skonfigurować :)

toms83

Z pewnością bardzo się coś takiego przyda.

krzyszp

Cytat: toms83 w 15 Luty 2017, 17:33
Z pewnością bardzo się coś takiego przyda.
Ok, wrzucę później dokładniejszy opis jak to zrobić na głównej.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Proszę bardzo:
http://www.boincatpoland.org/ethereum-drugdiscovery-poradnik/


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

Czym różni się Ethereum od Mist?

Jak mniemam nie ma możliwość zmiany lokalizacji blockchain'a z partycji systemowej na inną?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

Cytat: Argento w 16 Luty 2017, 09:32
Czym różni się Ethereum od Mist?

Jak mniemam nie ma możliwość zmiany lokalizacji blockchain'a z partycji systemowej na inną?
Mist jest ciut bardziej rozbudowany.
Jest możliwość zmiany lokalizacji blockchaina, sam to zrobiłem kilka miesięcy temu, ale zabij mnie - nie pamiętam w jaki sposób ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Projekt ma już odznaki, progi są takie:

10k
100k
1000k
50'000k
250'000k
1'000'000k
10'000'000k
100'000'000k


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

#131
A gdzie znajdę grafiki?
Przy okazji - bardzo wysokie progi - jak rozumiem to zasługa aplikacji GPU?
Jeśli tak, to kiedy się pojawi i czego można się spodziewać?
I jeszcze jedno. Nie za dużo odznak jeśli wprowadzisz je dla każdej aplikacji?

krzyszp

Kolejno:

1. Tak, z powodu GPU głównie.
2. Być może jeszcze dzisiaj w kanale testowym pojawi się krótka seria dla Linux CUDA aplikacji Gromacs - zależnie od wyniku tego testy zobaczymy, co dalej. W przypadku OpenCL nadal nie mogę przeskoczyć sprawy kompilacji kerneli... (o tym zaraz)
3. Odznaki dla aplikacji będą "gwiazdkowe". Tak wiem, może się ich "trochę" naprodukować, ale ludzie po prostu się o nie dopisują (zwłaszcza, że niektóre aplikacje są i będą tylko CPU).

Ps. Jeżeli jest na sali spec, który potrafi skompilować Gromacsa OpenCL (najlepiej i windows i linuks) jako apkę "portable" (sam exec 'gmx'), to BARDZO proszę o pomoc :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

Cytat: krzyszp w 15 Luty 2017, 20:17
Proszę bardzo:
http://www.boincatpoland.org/ethereum-drugdiscovery-poradnik/

Jak krzyszp poinformował w poradniku blockchain może ważyć ok. 60GB. Sporo, ale pocieszające jest, że można przerywać download. Soft posiada checkpoint'y, a więc dociąga od momentu przerwania. Już mniej radosny jest jego apetyt na RAM przy ściąganiu danych, gdyż oscyluje w okolicach 3GB.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Szopler

Niestety ten klient Ethereum jest jakiś niedorobiony - ściąga ~90k-100k bloków i stop aż do ponownego uruchomienia.

krzyszp

Cytat: Szopler w 16 Luty 2017, 18:31
Niestety ten klient Ethereum jest jakiś niedorobiony - ściąga ~90k-100k bloków i stop aż do ponownego uruchomienia.
Mist, czy Wallet?
A poza tym, tak, przerywa, ale po kilku minutach kontynuuje. Po prostu działa z niskim priorytetem.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler


krzyszp

To spróbuj Mista, IMHO jest ciut lepszy (ale się nie wykłócam o to) :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

krzyszp, a taka sytuacja. Na chwilę obecną Ethereum ciągnie blockchain i faktycznie trochę z "oporem". Po prawie 6h zrzucił prawie 1,360,000 z 3,195,519 bloków. I teraz zatrzymuję Ethereum i odpalam Mist. Czy będzie dociągał blockchain od momentu przerwania Ethereum czy zacznie od zera? Pytam, ponieważ przy odpalaniu Ethereum nie zauważyłem standardowego procesu instalacji a bardziej wyglądało mi to na portable.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

Tak, u mnie kontynuował.

Edit:
Ja ich używam zamiennie na tych samych danych zarówno blockchaina jak i portfela


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A czy można liczyć na konto drużyny?? :D w sensie by B@P zarabiało?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 16 Luty 2017, 20:58
A czy można liczyć na konto drużyny?? :D w sensie by B@P zarabiało?
Jasne!
Trzeba tylko portfel drużynowy założyć i podawać jego adres w swoich ustawieniach :)

Przypomnę tylko, że obecnie testowana waluta ma zerową wartość, dopiero jak wszystko będzie dograne na tip-top to ustawię "realną" walutę.
Po prostu nikt jeszcze czegoś takiego nie robił, więc musimy masę eksperymentów porobić zanim dojdzie do prawdziwej kasy...

Dodatkowo, prowadzimy teraz rozmowy z jednym ze sławniejszych uniwersytetów, żeby zrobić dość "konkretną" pracę dla nich charytatywnie. Jak coś się urodzi, to oczywiście będę informował.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

#142
Po 24 godzinach Mist (po zmianie z Ethereum) ściagnął ~3,200,00 bloków o wadze nie całych 13GB. Dlaczego tak daleko do ~60GB...???

I czy każdorazowe odpalenie Mista alokuje tak dużo RAMu, tj. 2,5-3GB?

Po wybraniu swojego portfela widzę taki oto komunikat Accounts can't display incoming transactions, but hold and send ether. To see incoming transactions create a wallet contract to store ether.. O co chodzi  :book:??


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

#143
Nie wiem, dlaczego u Ciebie to jest 13GB, u mnie zajmuje całość ~60GB. Zużycie RAM waha się pomiędzy 1.5 a 2.5GB, niemniej przecież portfel nie musi być cały czas odpalony, wystarczy raz na jakiś czas zsynchronizować go z siecią.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

#146
Cytat: krzyszp w 17 Luty 2017, 13:26
Nie wiem, dlaczego u Ciebie to jest 13GB, u mnie zajmuje całość ~60GB.

Jedyny folder, który ze względu na wagę i samą nazwę, czyli %\AppData\Roaming\Ethereum\geth\chaindata\, wskazuje na łańcuch bloków waży właśnie ~12,6GB.

krzyszp, wyżej pisałem o komunikacie w zakładce portfela. Możesz coś na temat jego treści mi wskazać?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

PDH

U mnie dopiero po synchronizacji czasu systemowego ruszyło ściąganie bloków, a wczoraj portfel cały dzień był odpalony i nic nie pobrał %)

krzyszp

Cytat: Argento w 17 Luty 2017, 12:45
Po wybraniu swojego portfela widzę taki oto komunikat Accounts can't display incoming transactions, but hold and send ether. To see incoming transactions create a wallet contract to store ether.. O co chodzi  :book:??
To oznacza, żebyś linkiem z tego komunikatu utworzył portfel, bo na starcie masz jakby konto tylko do przechowywania waluty, ale bez wyświetlania poszczególnych transakcji.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

#149
Z tego co wyczytałem, to pozycję blockchaina to trzeba wywołać aplikację do instalacji z odpowiednią komendą i wskazaniem miejsca zapisywania. Niestety jestem zbyt mało w tym ogarnięty aby dojść do tego z jaką komendą trzeba instalować tę aplikację na Windowsie...

EDIT: jest opcja w Mist żeby wybrać przy instalacji folder na blocki - zobaczymy czy to będzie tam gdzie wybrałem :)

Argento

Cytat: Cyfron w 17 Luty 2017, 17:21
jest opcja w Mist żeby wybrać przy instalacji folder na blocki - zobaczymy czy to będzie tam gdzie wybrałem :)

Wskażesz drogę  :p_arr:?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Cyfron

Może dołożyć taki punkt w tym tutorialu drugDiscovery?

Co do tutoriala - pobieracie Mist na windowsa ze strony wskazanej w poradniku
Podczas instalacji najpierw wskazujecie ścieżkę do instalacji programu a w kolejnym oknie wskazujecie ścieżkę, do katalogu dla blocków :)
Chyba to działa :)

Argento

Cytat: Cyfron w 17 Luty 2017, 19:00
Podczas instalacji najpierw wskazujecie ścieżkę do instalacji programu a w kolejnym oknie wskazujecie ścieżkę, do katalogu dla blocków :)

Dopiero teraz zauważyłem, że jest instalator Mist  :facepalm2:. Ja zrzuciłem archiwum zip, a to nie jest instalator a portable.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Szopler

Cytat: PDH w 17 Luty 2017, 14:56
U mnie dopiero po synchronizacji czasu systemowego ruszyło ściąganie bloków, a wczoraj portfel cały dzień był odpalony i nic nie pobrał %)

To rozwiązało także mój problem z synchronizacją bloków - dzięki!

Argento

Punktacja, mimo, że dla mnie bez większego znaczenia jest okrutnie motywująca - u mnie przedział 0.30 do 4.00 punktów za WU. Taki swoisty oksymoron  :parrrty:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Cyfron

co jaki czas i na jakiej zasadzie dodawana jest kryptowaluta? Czy Mist musi być uruchomiony aby otrzymywać walutę, czy wystarczy go odpalić np raz na miesiąc/kwartał/rok?

Argento

Cytat: Cyfron w 18 Luty 2017, 12:03
co jaki czas i na jakiej zasadzie dodawana jest kryptowaluta? Czy Mist musi być uruchomiony aby otrzymywać walutę, czy wystarczy go odpalić np raz na miesiąc/kwartał/rok?

Również jestem nie doświadczony w tym temacie, ale zakładam, że ethery trafią na konkretne konto w przypadku, gdy wynik obróbki WU będzie istotny w meritum badań... Natomiast sam portfel nie musi działać cały czas, a odpalany czasowo w celu synchronizacji bloków no i sprawdzenia zawartości samego portfela.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

krzyszp

Cytat: Cyfron w 18 Luty 2017, 12:03
co jaki czas i na jakiej zasadzie dodawana jest kryptowaluta? Czy Mist musi być uruchomiony aby otrzymywać walutę, czy wystarczy go odpalić np raz na miesiąc/kwartał/rok?
Kwestia trybu przelewania waluty jest tematem, który poddaliśmy na forum projektu pod dyskusję.
Portfel nie musi być uruchomiony, transakcja trafia do blockchaina i tam jest do odczytania już zawsze.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

czyli w ogóle nie trzeba nic instalować oprócz liczenia DD@H?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 18 Luty 2017, 16:09
czyli w ogóle nie trzeba nic instalować oprócz liczenia DD@H?
W teorii nie, mozna na jakims popularnym serwisie sobie nawet portfel utworzyc i wtedy wystarczy klucze przechowywac, jednak wygodniej miec u siebie Mist'a lub Ethereum Wallet i raz na jakis czas synchronizowac blockchain'a.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka