DrugDiscovery@Home

Zaczęty przez KrzychuP, 08 Maj 2009, 13:41

Cyfron

no ale jak kogoś w ogóle krypto nie interesuje to nie musi chyba nic robić.
Przy okazji - co wtedy dzieje się z funduszami, które były przewidziane do wypłaty za takie próbki? Bo może być więcej takich ludzi, którzy nie chcą lub nie wiedzą o zarabianiu w kryptowalutach. Czy macie na to jakiś pomysł?

krzyszp

Zgadza sie, jak kogos nie interesuje krypto to w ogole nic nie musi robic (lub np. tylko podac portfel jakiejs innej osoby/grupy/organizacji).

Co do takich zaleweglys srodkow, to jeszcze nie ma decyzji, ale najprawdopodobniej po jakims czasie na zmiane decyzji (np. rok) moga byc np. skierowane do osob, ktore dana partie WU liczyly.
o przykladowe rozwiazanie, licze na dyskusje w tym wzgledzie,


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Zaproponowane podejście o przechodzeniu takich nieprzydzielonych środków pozostałym liczydłowym danej partii jest według mnie sprawiedliwe. Można ewentualnie rozważyć jeszcze jakieś "darowizny" na rzecz innych projektów czy organizacji - to może marketingowo pomóc projektowi :)

Troll81

CytatW teorii nie, mozna na jakims popularnym serwisie sobie nawet portfel utworzyc i wtedy wystarczy klucze przechowywac, jednak wygodniej miec u siebie Mist'a lub Ethereum Wallet i raz na jakis czas synchronizowac blockchain'a.

nie mam wolnych 60gb

CytatZgadza sie, jak kogos nie interesuje krypto to w ogole nic nie musi robic (lub np. tylko podac portfel jakiejs innej osoby/grupy/organizacji).

ja chcę liczyć na konto B@P :D gdzie podać taki portfel?

krzyszp

Ktoś musi go założyć u siebie i podać adres tutaj :)
A GB ja mam dość, ale boję się, że przy jakiś pracach pomylę portfele i będzie dym :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

A ja szukam informacji dlaczego blockchain u mnie waży "tylko" ~13GB  :book:. W kilku miejscach znalazłem starsze informacje o jego szacunkowej wadze właśnie w ~60GB, ale o tym, że stracił wagę już nie... Kilkakrotnie odpalałem Mista i Ethereum, aby dokonał synchronizacji i tak czynił. Jednak nadal folder chaindata waży ~13GB przy 6285 plikach *.ldb, które jak mniemam są blokami.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Tobas

Cytat: Troll81 w 18 Luty 2017, 17:51
CytatW teorii nie, mozna na jakims popularnym serwisie sobie nawet portfel utworzyc i wtedy wystarczy klucze przechowywac, jednak wygodniej miec u siebie Mist'a lub Ethereum Wallet i raz na jakis czas synchronizowac blockchain'a.

nie mam wolnych 60gb

CytatZgadza sie, jak kogos nie interesuje krypto to w ogole nic nie musi robic (lub np. tylko podac portfel jakiejs innej osoby/grupy/organizacji).

ja chcę liczyć na konto B@P :D gdzie podać taki portfel?

Mogę założyć portfel fundacyjny i kto nie chce "marnować" 60GB to będzie mógł tam wrzucać.

PDH

Cytat: Argento w 18 Luty 2017, 19:48
A ja szukam informacji dlaczego blockchain u mnie waży "tylko" ~13GB  :book:. W kilku miejscach znalazłem starsze informacje o jego szacunkowej wadze właśnie w ~60GB, ale o tym, że stracił wagę już nie... Kilkakrotnie odpalałem Mista i Ethereum, aby dokonał synchronizacji i tak czynił. Jednak nadal folder chaindata waży ~13GB przy 6285 plikach *.ldb, które jak mniemam są blokami.

Wszystko się zgadza, ja mam podobnie. Klient geth działa w trybie synchronizacji bloków fast...

Argento

Cytat: PDH w 18 Luty 2017, 21:52
Klient geth działa w trybie synchronizacji bloków fast...

Mimo, że nie mam pojęcia co to znaczy, to zakładam, że wszystko zrobiłem jak należy i działa to jak należy  :p_arr:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

necavi

Tobas
CytatMogę założyć portfel fundacyjny...
Uczyń to dobry człowieku i daj nam namiary nań :p_arr:

tito

Cytat: necavi w 19 Luty 2017, 18:02
Tobas
CytatMogę założyć portfel fundacyjny...
Uczyń to dobry człowieku i daj nam namiary nań :p_arr:
Otóż to.  :whip:

Argento

W ostatnich dniach dostałem sześć WU TEST dd_short_gmx i wszystkie wyłożyły się w ciągu ~4 sekund. Plik stderr przyjął komunikat process exited with code 195 (0xc3, -61). Czegoś brakuje aplikacji? Widziałem podobny błąd również w innych projektach.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

toms83

Czy test przelewania waluty miał już miejsce i czy jakieś konkretne warunki trzeba spełnić żeby wziąć w nim udział?

krzyszp

Cytat: toms83 w 04 Marzec 2017, 13:49
Czy test przelewania waluty miał już miejsce i czy jakieś konkretne warunki trzeba spełnić żeby wziąć w nim udział?
Nie, jeszcze nie zrobiliśmy testów (aczkolwiek pracujemy nad tym), sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana, bo całość będzie przeprowadzana za pomocą tzw. smart-contracts. Nikt nigdy jeszcze tego nie zrobił, więc nie można "podeprzeć się" jakimiś wcześniejszymi pracami.
Co do warunków, to jedynym jest podanie swojego adresu portfela Ethereum w preferencjach na stronie projektu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Dzięki za info - myślałem, że coś skopałem, że w portfelu nic się nie pojawia :)
Daj znać jak będą pierwsze transakcje :)

Argento

I ja z czystej ciekawości synchronizuję blockchain średnio raz w tygodniu. I zauważyłem, że, cytuję z poradnika "... późniejsze uruchomienia będą już importować tylko nowe części i zwykle zajmuje to najwyżej kilka minut." nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym. Przy przyzwoitym łączu synchronizacja/import nowych części raz w tygodniu (~10-25 peer; ~15,000 blocks left) trwa ~3h. I tak za każdym razem.

Druga sprawa. Każda synchronizacja powoduje fragmentację folderu chaindata o ~15%, gdzie wartość ta jest dużą zasługą pliku *.log, którego waga przekracza 130MB.

W każdym razie takie okrutne rzeczy dzieją się u mnie  :parrrty:.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Ja po stracie 4-5 portfeli w MIST postawiłem sobie do synchronizacji maszynę wirtualną (4 rdzenie + 12giga ram)która działa sobie w tle, ale fakt faktem działanie tego MISTa jest coraz gorsze i wolniejsze.
U mnie ostatnio pełna synchronizacja trwała 1,5 tygodnia na MainNet i 4-5 dni dni na TestNet w obu przypadkach miałem 10-15 peerów <- istna masakra.

Argento

Na stronie konta w DD pojawiła się pozycja Tokens to withdraw (prototype!) z jakimś stringiem numerycznym. Zakładam, że ma to coś wspólnego z Ethereum. Czym są owe tokeny i dlaczego są do wycofania?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Cytat: Argento w 25 Marzec 2017, 20:04
Na stronie konta w DD pojawiła się pozycja Tokens to withdraw (prototype!) z jakimś stringiem numerycznym. Zakładam, że ma to coś wspólnego z Ethereum. Czym są owe tokeny i dlaczego są do wycofania?
To ma być taka DEMOwa informacja o niby tokenach do wypłacenia <- dojdzie jeszcze informacja ile to ETH i ile to USD.
Na razie jest to czysto informacyjne bo za aktualne WU nie są naliczane tokeny.

Argento

Zna ktoś sposób na reset hasła do Ethereum? Nie zdarza mnie się mieć problem z hasłami, a Ethereum się buntuje...  :attack:


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Cytat: Argento w 30 Marzec 2017, 11:18
Zna ktoś sposób na reset hasła do Ethereum? Nie zdarza mnie się mieć problem z hasłami, a Ethereum się buntuje...  :attack:
z tego co wiem nie takiego sposobu.
Ja tak straciłem w sumie 4-5 portfeli.
Musiałem zakładać na nowo <- w tej chwili MIST/Ethereum mam na maszynie wirtualnej z nadzieją że będzie dobrze

Martin Fox

Cytat: goofyx w 30 Marzec 2017, 11:20
Cytat: Argento w 30 Marzec 2017, 11:18
Zna ktoś sposób na reset hasła do Ethereum? Nie zdarza mnie się mieć problem z hasłami, a Ethereum się buntuje...  :attack:
z tego co wiem nie takiego sposobu.
Ja tak straciłem w sumie 4-5 portfeli.
Musiałem zakładać na nowo <- w tej chwili MIST/Ethereum mam na maszynie wirtualnej z nadzieją że będzie dobrze
Idealne do przekoniania ludzi do kryptowalut :D

goofyx

Cytat: Martin Fox w 30 Marzec 2017, 14:21
Cytat: goofyx w 30 Marzec 2017, 11:20
Cytat: Argento w 30 Marzec 2017, 11:18
Zna ktoś sposób na reset hasła do Ethereum? Nie zdarza mnie się mieć problem z hasłami, a Ethereum się buntuje...  :attack:
z tego co wiem nie takiego sposobu.
Ja tak straciłem w sumie 4-5 portfeli.
Musiałem zakładać na nowo <- w tej chwili MIST/Ethereum mam na maszynie wirtualnej z nadzieją że będzie dobrze
Idealne do przekoniania ludzi do kryptowalut :D
hmm, nie tak do końca.
Tak jak pisałem problem mam z portfelami z MIST. Nie mam problemu z portfelem etereum założonym przez www na ethwalet czy jakoś tak.
Ale fakt, faktem MIST pod windowsa jest ciutkę za delikatny, pod linuchem podobno jest ok

Argento

O co chodzi z komunikatem w BM...?


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Cytat: Argento w 04 Kwiecień 2017, 12:44
O co chodzi z komunikatem w BM...?
W skrócie chodzi o to, że rosyjska część zespołu po prostu wywaliła nas z całego przedsięwzięcia. W związku z tym niestety byliśmy zmuszeni do zamknięcia serwera.

Argento

Cytat: goofyx w 04 Kwiecień 2017, 13:02
Cytat: Argento w 04 Kwiecień 2017, 12:44
O co chodzi z komunikatem w BM...?
W skrócie chodzi o to, że rosyjska część zespołu po prostu wywaliła nas z całego przedsięwzięcia. W związku z tym niestety byliśmy zmuszeni do zamknięcia serwera.

W skrócie chodzi o to, że wielu z nas, jeżeli nie większość, uczestniczy/ła w tym projekcie i takie "w skrócie..." jest po prostu nie fair. Żadnych informacji czy uwalać resztę pobranych WU; co z tymi, które nie zostały zaraportowane...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

goofyx

Cytat: Argento w 04 Kwiecień 2017, 13:10
Cytat: goofyx w 04 Kwiecień 2017, 13:02
Cytat: Argento w 04 Kwiecień 2017, 12:44
O co chodzi z komunikatem w BM...?
W skrócie chodzi o to, że rosyjska część zespołu po prostu wywaliła nas z całego przedsięwzięcia. W związku z tym niestety byliśmy zmuszeni do zamknięcia serwera.

W skrócie chodzi o to, że wielu z nas, jeżeli nie większość, uczestniczy/ła w tym projekcie i takie "w skrócie..." jest po prostu nie fair. Żadnych informacji czy uwalać resztę pobranych WU; co z tymi, które nie zostały zaraportowane...
Nie wiem co mam powiedzieć.
Gdy startowaliśmy projekt 6 miesięcy temu był plan, aby DD@H był fundamentem dla SONM, chodziło o przygotowanie funkcji/mechanizmów/technologii umożliwiających handel mocą obliczeniową w oparciu o serwery boincowe. Jak dobrze wiecie jakoś w grudniu projekt DD@H był już w fazie testowej i dawał testowo WU. Od stycznia z małymi przerwami (oczekiwania na materiały od zespołu naukowego) cały czas dawaliśmy materiał do liczenia. Niestety w lutym w momencie przygotować do pre-ICO (mini zbiórka przed główną zbiórką) wszystko zaczęło się sypać ze względu na fakt, iż Sergey Ponomarev rozpoczął wywieranie wpływu na Andrey Voronkov celem przejęcia projektu <- dochodziło nawet do szantaży itp Niestety po 1,5 miesiącach negocjacji i rozmów oraz po kolejnych ustaleniach, które odbyły się dosłownie 3 dni (po których wszyscy potwierdzili, że wracamy do pierwotnych umówi sprzed 5-6 miesięcy) temu poprzedniej nocy zostaliśmy całkowicie usunięci z zespołu <- o czym dowiedzieliśmy się kompletnie przez przypadek rano ok.8:30 odwiedzając stronę sonm.io. W związku z takim potraktowaniem naszego zespołu nie mogliśmy zareagować inaczej jak zamknąć serwer DD@H.
Jako, że wszelkie nasze skrypty jakie przygotowaliśmy dla DD@H przez ostatnie 6 miesięcy zostało usunięte z serwera uważam, że nie ma możliwości aby przywrócić jego działanie w aktualnym stanie.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że bardzo mi przykro z powodu takiej sytuacji... jednak nie mogliśmy uczestniczyć

Niestety aktualny właściciel DD@H w osobie Pana Andrey Voronkov nie specjalnie jest zainteresowany rozwojem projektu w kierunku sprzedaży mocy obliczeniowej za krypto-walutę jak to było przewidziane od samego początku.
Zespół SONM ma podobno całkowicie zrezygnować używania platformy BOINC.

kva.pl

No to spektakularny fail...  :(

Szopler

Wyczuwam politbagno... :dunno:

krzyszp

Od siebie dodam, że to co się wydarzyło nawet brzmi... Dziwnie.
Otóż obecnie realną władzę w projekcie (SONM) ma osoba, z którą nie została podpisana żadna umowa. Natomiast cała akcja odbyła się wbrew spisanemu i podpisanemu przez nas kontraktowi.

W obecnej chwili muszę przyznać, że zostaliśmy po prostu oszukani, a co więcej, obawiam się, że całe przedsięwzięcie, którego częścią był DD@H przeradza się w zwykłą zbiórkę obliczoną na oszukanie inwestorów.
W związku z tym, bardzo realnie się zastanawiam nad podjęciem kroków prawnych, jednak nie wiem, czy jest jakikolwiek tego sens, skoro wszystko teraz dzieje się w Rosji...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Argento

Cytat: Szopler w 04 Kwiecień 2017, 13:37
Wyczuwam politbagno... :dunno:

..., bo faktycznie po ostatnich wypowiedziach polskich prokuratorów w sprawie "wiecie czego" związanego "wiecie z czym" jakoś to powiązane się wydaje. Niechaj Pan Andrey Voronkov wytaułuje sobie, że cel projektu winien być ponad jakimikolwiek podziałami/wypowiedziami/skojarzeniami. 


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Cyfron

Czy to znaczy goofyx że masz wolne moce przerobowe?  8)

kva.pl

Cytat: Cyfron w 04 Kwiecień 2017, 15:30
Czy to znaczy goofyx że masz wolne moce przerobowe?  8)

Optymista-egoista  :D

goofyx

Cytat: Cyfron w 04 Kwiecień 2017, 15:30
Czy to znaczy goofyx że masz wolne moce przerobowe?  8)
tia...
zwolniło się ich trochę.

tito

#194
Nagłośnić sprawę w światku BOINC na różnych forach i ogłosić ignorowanie ruskich projektów. (osobiście odłączam się od Amicable numbers i olewam newsy odnośnie każdego ruskiego projektu).

toms83

No wielka szkoda. Zapowiadało się, że będzie to coś bardzo innowacyjnego w Boinc. No nic, trzymamy kciuki za inne projekty/pomysły.  :ahoy:

Troll81

Strasznylipton z tego wyszedł. Ale pamietam krzysku jak o tym rozmawialiśmy i mówiłem ze to zbyt piekne by poszło gładko... :(

necavi

@Troll81
Cytatmówiłem ze to zbyt piękne by poszło gładko...
Toś wykrakał :deadman:

@tito
Cytat... i ogłosić ignorowanie ruskich projektów.
No nie wiem czy to dobry pomysł. Najwięcej dostanie się tym, którzy najmniej zawinili - inne projekty. Co do bojkotu projektu "przejętego" to się nie dziwię.

sknd

@tito
Cytat... i ogłosić ignorowanie ruskich projektów.
No nie wiem czy to dobry pomysł. Najwięcej dostanie się tym, którzy najmniej zawinili - inne projekty. Co do bojkotu projektu "przejętego" to się nie dziwię.
[/quote]

zgadzam się, co to za odpowiedzialność zbiorowa? Nie bądźmy jak dzieci/politycy

tito

Może trochę mnie poniosło, ale wiecie - nerwy.
@sknd - ale aby tak od razu mnie od polityków wyzywać?  XD