DrugDiscovery@Home

Zaczęty przez KrzychuP, 08 Maj 2009, 13:41

krzyszp

Nie do końca, zobacz na moje dwa hosty... Przeliczają WU z tej samej serii (czyli ten sam przewidywany czas), a ten z mocniejszą kartą, wykonujący szybciej WU dostaje znacznie więcej pkt.

Na razie nie mam pomysłu, co zrobić z punktacją, zwłaszcza że jak pisałem, dokładnie te same WU wykonują się w różnych czasach... A co dopiero, jak dojdą już różne WU (dla każdego WU inne dane wejściowe), gdzie będzie bardzo duży rozstrzał...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

a nie można jakoś uzależnić punktacji od czasu trwania obliczeń (rzeczywistego, nie przewidywanego)? Zdaje się, że w WCG tak jest

krzyszp

Cytat: sknd w 18 Październik 2017, 20:20
a nie można jakoś uzależnić punktacji od czasu trwania obliczeń (rzeczywistego, nie przewidywanego)? Zdaje się, że w WCG tak jest
To bez sensu, właściciele lepszych graf by nie byli promowani...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

A co wlasciwie obliczaja aktualne WU?

tito

Faktycznie, moja teoria legła w gruzach - tylko 2 WU dostały po 500k.
Osobiście widzę stałaą punktację za WU - ww dłuższej perspetywie średnia będzie stała, zaś większy RAC będą miały osoby z lepszym sprzętem. Chyba, że kolejne batche próbek będą się znacznie od siebie różniły czasem przeliczenia.

krzyszp

Cytat: kva.pl w 18 Październik 2017, 21:17
A co wlasciwie obliczaja aktualne WU?
Generalnie, to teraz testujemy najnowsze metody testowania białek mogących mieć zastosowanie w medycynie (wiem, brzmi jak masło maślane, ale tak jest).
Sprawa jest dość poważna, bo już przy poprzednich testach udało się osiągnąć trafienia lepsze o 10% niż innym badaczom.

W sumie, (z tego co ja sam wiem) chodzi o znalezienie związków, które rodzą nadzieję na potencjalne lekarstwa z bazy danych setek milionów potencjalnych związków.



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

A na co to maja byc lekarstwa?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 18 Październik 2017, 23:53
A na co to maja byc lekarstwa?
Nie tak... Tu chodzi o związki chemiczne, które mogą być podstawą do budowania białek po następne lekarstawa... Jakie? To dopiero laboratoria będą rozpracowywać, my robimy tzw. "badania podstawowe", tzn eliminujemy związki "bez szas"...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

sknd

Cytat: krzyszp w 18 Październik 2017, 20:24
Cytat: sknd w 18 Październik 2017, 20:20
a nie można jakoś uzależnić punktacji od czasu trwania obliczeń (rzeczywistego, nie przewidywanego)? Zdaje się, że w WCG tak jest
To bez sensu, właściciele lepszych graf by nie byli promowani...

a jakby punktacja zależała od ilości wykonanych obliczeń? nie wiem, czy jest jakiś "licznik" ile MIPS-ów czy GIPS-ów jest wykonywanych w WU? to by było sprawiedliwe chyba

krzyszp

Niestety, ale chyba nie ma takiego licznika.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

No dobra, ale za badania podstawowe to z tego co wiem nikt nie chce placic (poza grantami czasem), a to mial byc przeciez komercyjny projekt?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 19 Październik 2017, 12:48
No dobra, ale za badania podstawowe to z tego co wiem nikt nie chce placic (poza grantami czasem), a to mial byc przeciez komercyjny projekt?
W tym przypadku myślę, że na celowniku są zlecenia z uczelni (ale ja się w to nie mieszam, więc dokładnie nie wiem).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

Widze nowa wersja apki z 0.19 na 0.23. Pierwsza 0.23 czas podobny jak na 0.19 a druga po 6h ma 20%  :fright:


krzyszp

Cytat: mimeq w 19 Październik 2017, 14:59
Widze nowa wersja apki z 0.19 na 0.23. Pierwsza 0.23 czas podobny jak na 0.19 a druga po 6h ma 20%  :fright:
Czas będzie taki sam, ja manipuluję ustawieniami fpops żeby się wstrzelić w prawidłowy czas.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

To jak z punktacją? Rozbieżności między czasami przeliczeń komputerów są ogromne.

Ufol

Czy istnieją szanse na gpowe mielenie w najbliższych dniach? Na Nvidię nic nie mogę pobrać. Smerfnie by było zaprząc do pracy również Ati.

krzyszp

Na Nvidię na dniach pojawi się kilka tysięcy WU, AMD niestety na razie będzie czekać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

IThorne

Projekt wciąż jest testowy czy wspomaga już naukę?

Jeśli to pierwsze to kiedy jest planowane prawdziwe liczenie?



krzyszp

Te kilka tysięcy WU ma być częścią większej bazy przeliczonych próbek, których jakoś nikt nigdy nie przeliczył, a są dobrą bazą pod badania.
Generalnie będzie tego dużo, ale w małych porcjach. Niestety, design bazy białek jest taki, że słabo automatyzuje się generowanie WU i w praktyce na każde kilka tysięcy WU będę musiał pisać osobny generator (mówię tu o Gromacsie).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kva.pl

Ok, policzylem jedno WU na GT 1050. Niezbyt mocna grafa, a obciążenie GPU było średnio 32%. To normalne i tak ma być?

krzyszp

Cytat: kva.pl w 29 Październik 2017, 17:28
Ok, policzylem jedno WU na GT 1050. Niezbyt mocna grafa, a obciążenie GPU było średnio 32%. To normalne i tak ma być?
Tak, to specyfika tej aplikacji, po prostu tylko część działań jest przerzucona na GPU.
Ja po prostu odpalam 2 WU naraz.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

Coś się dzieje w projekcie? Czy znowu zgrzyty?

krzyszp

Nie, po prostu nowa apka czeka na sensowne przygotowanie zadań dla niej... Niestety, to musi trochę potrwać.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

tito

No, ja na najbliższe 150 dni mam zatrudnienie dla GPU. Wtedy mam nadzieję, że projekt ruszy pełną parą.

andy101fah

Taka mała reklama Boinc@Poland

Grzegorz R. Granowski

Cytat: andy101fah w 01 Czerwiec 2018, 11:46
Taka mała reklama Boinc@Poland


Reklama - czy informacja?!?

andy101fah

Takie malutkie logo to tylko mały banerek reklamowy, każdy projekt losowo wybiera użytkownika i prezentuje go na głównej stronie, jeżeli użytkownik wypełnił profil na stronie danego projektu. Tutaj jak widzę nie wyświetla mojego profilu gdzie mam sygnaturki liczonych projektów. One są zrozumiałe w całym świecie BOINC.

tito

http://boinc2.drugdiscoveryathome.com/
Forum puste, wszystko puste.

Coś się dzieje w temacie?