Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Wirtualna żółta koszulka lidera

Zaczęty przez Tomislaw, 19 Grudzień 2006, 09:53

Tomislaw

Tym razem o koszulce ale wirtualnej.
Co myślicie o stworzeniu specjalnej rangi, takiej przechodniej żółtej koszulki dla lidera naszego teamu w RACu :?:



bartsob5

hmmm... no nie wiem... to by byla chyba forma takiej niezdrowej rywalizacji, na ktora moglby sobie pozwolic nieliczni...

Bober

Inna kwestia to taka, że nie każdy z dużym RACem liczy rzeczywiście pod flagą B@P, trzeba by może uwzględnić jaka część nam przypada. To by była duża komplikacja...

remix85

Jeszcze jeden szczegół.
Wypadało by to podzielić na kategorie (liczba hostów), ew. średni RAC na hosta.
Dla mnie np. liczy tylko jeden komputer i nie miałbym większych szans na wysokie miejsce.
Kolejne komplikacje...

Bober

Wniosek z tego, że RAC nie jest idealną miarą wkładu w wyniki drużyny :P

Z drugiej strony trudno o lepszą. Myślę, że pomysłu jednak nie należy odrzucać.
Gdybyśmy mieli narzędzie mówiące ile kto naprawdę policzył dla drużyny - to jestem za.

Tomislaw

Prawdę mówiąc miałem na myśli jakąś formę dowartościowania (uznania) osób z takim RACem o którym mógłbym tylko pomarzyć. Faktycznie nie wziąłem pod uwagę tego, że dana osoba może liczyć projekty w różnych teamach co bardzo komplikuje całą sytuację i czyni wyniki niemiarodajnymi.



Bober

Z drugiej strony nie jest to takie niewykonalne. Tak na oko wydaje mi się, że w tej chwili koszulka przypada Borsookowi  =D>

bartsob5

a moze zrobic, kto zanotuje najlepsza poprawe swojego racu w procentach? to by bylo ucziwsze (aczkolwiek, dla odmiany faworyzujace malych uzytkownikow) i zapewniloby, ze bez ciaglych inwestycji, nie bedzie sie na pierwszym miejscu alibo nawet w czolowce;)

Bober

Najprościej to popatrzeć na punkty za ostatni tydzień, zajrzeć ile z tego dla B@P i najlepszego można szybko znaleźć (w tej chwili bezapelacyjnie Borsook, którego RAC jest stosunkowo niewysoki)

Procenty mają tę wadę, że ktoś je musi najpierw policzyć...

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"a moze zrobic, kto zanotuje najlepsza poprawe swojego racu w procentach?  

Boję się jednak o to, że ludzie aby poprawić sobie te %-ty  :D  zaczną wyłączać czasowo kompy  :cry:



bartsob5

Cytat: "Tommy"
Cytat: "bartsob5"a moze zrobic, kto zanotuje najlepsza poprawe swojego racu w procentach?  

Boję się jednak o to, że ludzie aby poprawić sobie te %-ty  :D  zaczną wyłączać czasowo kompy  :cry:

musza wybrac... zaszczytne miejsce na forum B@P albo zaszczytne miejsce na boincstats:P

a jesli chodzi o liczenie, to ja bym nie wnosil zadnego sprzeciwu, gdyby to mnie oddelegowano:P

Bober

Wnioski z poniższego myślenia (nie czytajcie tego lepiej :P ):
- jestem za wyróżnianiem najlepiej liczących
- sugerowana miara - punkty na miesiąc po odfiltrowaniu projektów niepodchodzących u kogoś pod B@P, wyników wynikających tylko z rozsynchronizowania kont



Komplikacje z procentami i RACem:
- "RAC zsumowany z projektów" (ten który widzimy w statystykach) nie równa się RACowi rzeczywistemu (kategoria "RAC podawany przez BoincStats" dostępna w szczegółowych statystykach każdego, lepiej oddaje stan faktyczny, ale trudniej dostępna)
- wreszcie największe wzrosty RACu będą notować zwyczajnie nowo podłączający się użytkownicy

Poza tym nie wiem czemu mielibyśmy dyskryminować wszystkich, których RAC jest na stabilnym poziomie - bo np wyciskają ze swojego kompa 7 poty i więcej już nie mogą
:P

Tomislaw

Zgadzam się z Boberem, a procenty spożytkuję przy najbliższej nadarzającej się okazji  :D  :wink:



Bober

Patrz jakoś o pewnych komplikacjach z procentami zapomniałem...gdzie ja mam głowę #-o  :lol:

To zastanawialiśmy się dopiero jakiej miary możnaby użyć, ale czy w ogóle sam pomysł ma aprobatę drużyny :?:

Tomislaw

Kwestia jest nadal otwarta. Jest to forma zabawy i nie chodzi tu o to by kogoś urazić.



Bober

#15
@Tommy: Jeszcze jest kwestia jak technicznie miałaby ta wirtualna koszulka wyglądać??
Jakaś tymczasowa ranga na forum? Ale to dotyczy forumowiczów, którymi nie wszyscy są...więc??

Tomislaw

Cytat: "Bober"
@Tommy: Jeszcze jest kwestia jak technicznie miałaby ta wirtualna koszulka wyglądać??
Jakaś tymczasowa ranga na forum? Ale to dotyczy forumowiczów, którymi nie wszyscy są...więc??

Myślałem o podpisie pod avkiem - coś w stylu "żółta koszulka" ale może ktoś ma lepszy pomysł ?

Nieobecność na forum takiej "urangowanej" osoby można by rozwiązać poprzez  wysłanie info-maila, może wtedy zechciałaby się nam objawić :wink:
w końcu nie ma się czego wstydzić (tak sobie myślę)

PS. Zamiast RACa można ewentualnie  przyjąć kryterium ilości zdobytych punktów dla Boinc@Poland w tygodniu lub miesiącu.



bartsob5

Cytat: "Tommy"Myślałem o podpisie pod avkiem - coś w stylu "żółta koszulka" ale może ktoś ma lepszy pomysł ?


gdyby wygrala moja propozycja dotyczaca protestu i majac na uwadze, ze wszystkie rangi tutaj maja charakter zabarwiony dowcipnie, proponowalbym tytul "przodownik pracy" albo poprostu ile zrobil np "130% normy" ;)

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"
...proponowalbym tytul "przodownik pracy" albo poprostu ile zrobil np "130% normy" ;)

Niezłe :!: , to zdecydowanie lepsze niż "żółta koszulka"  :D  :!:

Przodownik pracy
Echh.. Co tam... 300% normy :!: :D  :wink:



Bober

Albo użyte już gdzieś przez kogoś "lokomotywa drużyny"  :D

m2marek

Wirtualna koszulka to:
1. mail z koszulką lidera/najaktywnieszego liczydłoweg (czy inne określenie) z wzorem naszej koszulki w odpowiednim kolorze,
2. wyróżnienie na forum i stronie głównej zespołu.
3. możliwość zakupienia koszulki w danym kolorze
Okres rozliczeniowy zaproponowałbym nie krótszy niż 2tygodnie.
Lider - najwięcej punktów wniesionych do drużyny (premia dla największych),
Najaktywniejszy - największy wzrost RACu (premia dla nowych i małych).
Dodatkowo zaproponował bym specjalne wyróżnienia dla wyjątkowych liczydłowych w projektach np. Szerpa w Ralphie (nie w każdym projekcie by znalazła się osoba do wyróżnienia)

Tomislaw

8O     SQ7RO włączył dopalacze (a może jeszcze nie :?: ) :!:
Sorry Borsook ale chyba się pożegnałeś chwilowo z żółtą koszulką (lub tytułem "przodownika pracy"- jak wolisz) :cry:



Bober

Oj nie nie :P

Zdecydowanie dalej Borsook prowadzi.

Chociażby wczoraj - Borsook ponad 7k dla B@P, SQ7RO niecałe 3k.
Dodatkowo Borsook prowadzi też w puntkach za ostatni tydzień oraz miesiąc, już nawet nie patrząc gdzie co SQ7RO liczy.

Tomislaw

Wziąłem pod uwagę najnowsze staty (za ostatni dzień). Faktycznie długoterminowo Borsook prowadzi (więc publicznie przepraszam :oops: ). Przyjąłem także założenie (być może błędne), że SQ7RO liczy tylko dla naszego teamu. Wieczorem postaram się to sprawdzić.

Może się umówimy na jakieś podsumowanie na koniec roku ?
np. punkty zdobyte dla B@P w całym 2006. To by było chyba najbardziej sprawiedliwe.



Mchl

Ja tego liczył nie będę :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Myślę, że wystarczyłoby się ograniczyć do np pierwszych trzech miejsc.



Bober

Można to rozwiązać robiąc, wzorem paru innych drużyn, ranking  top10. Powiedzmy w niedzielę wieczorem ktoś by odpalał sortowanie w BoinStats "punktów w ostatnim tygoniu", przejrzał pierwszą 10 pod kątem dla jakiej drużyny liczą - ułożył prawdziwą listę - zapisał te tygodniowe wartości, puścił na forum, pierwsza osoba dostaje tytył np. liczydłowego tygodnia. A za tydzień ta sama procedura...

Bober

Tommy pewnie od początku to planowałeś i udało Ci się - w tym tygodniu koszulka lidera należy się Tobie  =D>

link do stat

Tomislaw

Cytat: "Bober"Tommy pewnie od początku to planowałeś i udało Ci się - w tym tygodniu koszulka lidera należy się Tobie  =D>

No nie wiem czy mogę się z tego cieszyć  :? . Przecież to tylko zapunktowała ta górka z NanoHive