Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Wizualizacje

Zaczęty przez Tom, 30 Styczeń 2006, 22:12

Tom

Czy wizualizacje (czyli te wspaniałe wykresy i grafiki :wink: mają wpływ na prędkość obliczenia, tnz. czy je przyspieszają np. w seti? A może w każdym projekcie jest inaczej?

Ze strony truXoft zainstalowałem sobie już Optimized BOINC, ale nie wiem co to jest Calibrating BOINC, co to jest i co mi to daje?
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=885bc8da28246e545e08fa0942ddc60d][/url]

MadMan

Cytat: "Tom"Czy wizualizacje (czyli te wspaniałe wykresy i grafiki :wink: mają wpływ na prędkość obliczenia, tnz. czy je przyspieszają np. w seti? A może w każdym projekcie jest inaczej?
Wizualizacje na pewno nie przyspieszają obliczeń, mogą je odrobinę wydłużać (w końcu wygenerowanie i wyświetlenie grafiki też zabiera nieco czasu procesora).
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

bartsob5

a jesli chodzi o climate, to wrecz nie zalecane jest uruchamiania wizualizacji..

mimo wszystko raz uruchomilem... az zdebialem jak zobaczylem menadzer zadan, gdzie proces odpowiedzialny za ta grafike zabieral 85% procesora, a od wlasciwych obliczen 0%

matti_tm

Cytat: "bartsob5"a jesli chodzi o climate, to wrecz nie zalecane jest uruchamiania wizualizacji..

mimo wszystko raz uruchomilem... az zdebialem jak zobaczylem menadzer zadan, gdzie proces odpowiedzialny za ta grafike zabieral 85% procesora, a od wlasciwych obliczen 0%

U mnie nie było tak źle. Czas obliczeń trochę się wydłużył, ale nie aż tak bardzo. Ale może się zdarzyć, że włączenie wizualizacji po prostu wywali przeliczanie jednostki.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Juras23

Czy jest jakiś sposób na wyłączenie wizualizacji dla jednego ( wybranego) projektu spośród przykładowych 4 liczonych na jednym kompku? Chciałbym na przykład wyłaczyć wizualizację CPDN ale inne mogły by się włączać.....coś wiecie na ten temat? to chyba nie powinno być trudne w mng do zaimplementowania.

Mchl

Wiem tylko, że dla CPDN można sobie ściągnąć jakąś rozbudowaną wizualizację z extra opcjami.
Natomiast żeby się dało ustalać które projekty mogą wyświetlać wizualizację, a które nie, to nie słyszałem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

A szkoda, bo właśnie ze względu na bezpieczeństwo próbki, powinno móc dać się wyłączyć wizualizacjętylko dla tego projektu. Wtedy np BOINC pokazywał by komunikat w czasie wygaszacza, że wizualizacja wyłączona czy nawet nic by nie pokazywał. Przecież to liogiczne podjeście dla danych, czy nie? :?:

bartsob5

jak masz duzo miejsca na dysku, to mozesz robic kopie zapasowe, ale w przypadku climate, potrzeba baaaaaardzo duzo miejsca... ostatnio musialem zwiekszyc w preferncjach ilosc miejsca przeznaczone tylko na boinc...