Ranking województw

Zaczęty przez Sergeant, 01 Czerwiec 2009, 20:47

Dario666

Prosiłbym o wrzucenie mnie do woj. śląskiego

http://boincstats.com/en/stats/-1/user/detail/2579135/

PS: gdzie są najaktualniejsze statystyki tego rankingu?

Szopler


Dario666

No na pewno bardziej leniwy niż ten co liczy te statystyki z palca   %)

Jeśli chodzi o Grzeg. Gran. to widać, że liczy on jednocześnie dla B@P i PNT.


Troll81

Jego wybór gdzie należy....

Sergeant

Dane za luty wstawione. Możecie komentować.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

wykreślenie GG spowodowało spory spadek dolnośląskiego :(

apohawk

cóż, raz na wozie, raz pod wozem...
No good deed goes unpunished.

Karlik

Hmmm... czy Cyfron w tym miesiącu nie powinien być w śląskim? ;)

gregre

obiecuję że dorzucę dla Dolnośląskiego coś więcej jak tylko dostanę nowego PC od RK  ;D

Tomek_TB

Tak się zastanawiam, jest sporo osób spoza 16 województw, może by "stworzyć" 17 wspólne dla mieszkających poza standardowymi 16?

Jeżeli temat już się pojawił i pomysł został zarzucony to zignorujcie tego posta
Pozdr
Tomek

astamoth

Cytat: sergeant w 03 Marzec 2013, 10:44
Dane za luty wstawione. Możecie komentować.

Nie wiem czy ktoś już próbował w jakiś sposób zautomatyzować proces tworzenia tej statystyki ... ?

PS. astamoth - mazowieckie - http://boincstats.com/en/stats/-1/user/detail/2490518
możesz mnie dodać :P

PS2. czy za każdym razem muszę wpisywać te tokeny gdy odpowiadam?

Szopler

Cytat: Tomek_TB w 03 Marzec 2013, 20:46
Tak się zastanawiam, jest sporo osób spoza 16 województw, może by "stworzyć" 17 wspólne dla mieszkających poza standardowymi 16?
Jeżeli temat już się pojawił i pomysł został zarzucony to zignorujcie tego posta

Ciekawy pomysł. W sumie fajnie by było wiedzieć ile się dokłada "zagramanica" ;)

Troll81

nie tylko zagramanica :D bezprizrnyich tez można policzyć :D

Slon

Jak można się dodać do listy województwa?
Słoń

Troll81

Podac link do swoich statystyk i zadeklarować województwo dla którego chce się liczyć

astamoth

Cytat: astamoth w 11 Marzec 2013, 14:20
Cytat: sergeant w 03 Marzec 2013, 10:44
Dane za luty wstawione. Możecie komentować.

Nie wiem czy ktoś już próbował w jakiś sposób zautomatyzować proces tworzenia tej statystyki ... ?

Rozwijając swoją myśl dalej, napisałem kawałek skryptu który sam wchodzi na stronę boincstats i wyciąga z niej ilość kredytów.
Jedyny parametr jaki trzeba podać to user_id który w moim przypadku to 2490518.

http://ishark.pl/boincatpoland/

Dodając do tego niewielką bazę danych wszystko mogło by się dziać automatycznie. Generowanie statystyki zajęło by kilkanaście sekund.
Czy mówić dalej?

Troll81

widzę że masz smykałkę do skryptów :D

astamoth

Pytam bo nie wiem czy jest na coś takiego zainteresowanie/zapotrzebowanie bo dla własnej przyjemności to nie bardzo mi się chcę :P Już się natworzyłem w życiu agregatorów ...

Slon

http://boincstats.com/en/stats/-1/user/detail/114085/projectList
podlaskie
Słoń

krzyszp

Cytat: astamoth w 12 Marzec 2013, 00:18
Pytam bo nie wiem czy jest na coś takiego zainteresowanie/zapotrzebowanie bo dla własnej przyjemności to nie bardzo mi się chcę :P Już się natworzyłem w życiu agregatorów ...
Przez (chyba) dwa lata funkcjonował serwer statystyk "oskryptowany" przeze mnie... Niestety, jego popularność była na poziomie kilku odwiedzin miesięcznie, za to łącze ostro było wykorzystywane, a baza ma ponad 1GB w MySQL'u...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

zawsze można wykorzystać łącze np moje a do serwera statystyk wysyłać tylko przetworzone dane. jak mi ktoś skonfiguruje maszynę wirtualną to znajdę na nią miejsce :D

astamoth

Raczej miałem na myśli proste narzędzie które automatycznie wygeneruje ranking województw. Po co to robić z "palca"?
Zresztą jestem tu nowy i się nie znam.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 12 Marzec 2013, 00:35
zawsze można wykorzystać łącze np moje a do serwera statystyk wysyłać tylko przetworzone dane. jak mi ktoś skonfiguruje maszynę wirtualną to znajdę na nią miejsce :D
Z łączem w zasadzie nie ma problemu, ale programik, które ściąga i generuje zapytania do bazy (napisany w VB.Net) chodzi około 2-3 godzin dziennie (nadal mam go w shedulerze), ciągnie sporo danych, wszystko rozpakowuje, obrabia xml'e, itd., a zainteresowanie zerowe...
Niestety, serwer i domenka pod którą był wygasła, a ja nie miałem ochoty jej opłacać dla pięciu zainteresowanych osób :/

Niemniej, baza jest cały czas dostępna i w zasadzie mogę ją wystawić na świat, a obejmuje codzienne dane z wszystkich projektów od 2010-11-11.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Cytat: krzyszp w 12 Marzec 2013, 00:47
Cytat: Troll81 w 12 Marzec 2013, 00:35
zawsze można wykorzystać łącze np moje a do serwera statystyk wysyłać tylko przetworzone dane. jak mi ktoś skonfiguruje maszynę wirtualną to znajdę na nią miejsce :D
Z łączem w zasadzie nie ma problemu, ale programik, które ściąga i generuje zapytania do bazy (napisany w VB.Net) chodzi około 2-3 godzin dziennie (nadal mam go w shedulerze), ciągnie sporo danych, wszystko rozpakowuje, obrabia xml'e, itd., a zainteresowanie zerowe...
Niestety, serwer i domenka pod którą był wygasła, a ja nie miałem ochoty jej opłacać dla pięciu zainteresowanych osób :/

Niemniej, baza jest cały czas dostępna i w zasadzie mogę ją wystawić na świat, a obejmuje codzienne dane z wszystkich projektów od 2010-11-11.

Cytat: astamoth w 12 Marzec 2013, 00:37
Raczej miałem na myśli proste narzędzie które automatycznie wygeneruje ranking województw. Po co to robić z "palca"?
Zresztą jestem tu nowy i się nie znam.
Ależ jak najbardziej działaj! :)
Ja spokojnie mogę miejsce na bazę udostępnić, a jak trzeba, to i jakiś shell się do tego znajdzie.
Jak masz ochotę to robić, to ja wspomogę swoimi zasobami :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

astamoth

Zasoby nie są problemem. Może niech się sergeant wypowie jako twórca tego rankingu czy chce pomocy czy nie :P

Sergeant

#745
Pomoc by była mile widziana. :boing: Teraz mam to w Excelu i co miesiąc ze 3h wstukuję punkty i rac. :-[ Myślałem na początku o automatyzacji tego procesu, ale z programowania nie jestem mocny. :shame:

astamoth i Slon dopisani.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Dane za marzec wstawione. Komentować.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Janek

Moje województwo - Kujawsko-Pomorskie zaliczyło ładny wzrost RAC  :) Bójcie się pozostali, bo ostro będziemy cisnąc  :attack:

Troll81

Dolnosląśkie :D pomalutku będzie wracać na należne mu miejsce :d

PDH

Małopolska na drugim miejscu, to mnie cieszy :boing: Postaram się RAC zwiększyć, żeby spróbować powalczyć z Mazowieckim :attack: Punktów dużo brakuje, potrzeba czasu i cierpliwości ale do zrobienia :parrrty:

LQG

Witam, wsparcie dla Małopolski - http://boincstats.com/en/stats/-1/user/detail/2573794

Pozdrawiam

Troll81

Witamy kamrata na naszej łajbie i zapraszamy do działu wizytówki. Zacne wsparcie dla Małopolski

Sergeant

Kwietniowy update opublikowany. Komentujcie.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Cyfron

zastanawiam się, gdzie powinienem należeć - do śląskiego czy do małopolskiego. Jednak w śląskim więcej przebywam, ale muszę się jeszcze oswoić z tą myślą ;)

sknd

a gdzie stoją hosty?  ;)

Sergeant

A za którym województwem serce bardziej bije? Nie ma znaczenia gdzie stoją maszynki, najważniejsze dla którego chcesz dawać swoje punkty.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Cyfron

no właśnie hosty są po równo śląskie/małopolskie, ale jednak więcej siedzę na śląsku, ale jeszcze poczekamy ;)

AiDec

#757
Malopolskie dalo Ci wyksztalcenie - docen to niewdzieczniku!  :whip:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

a śląsk i życie i część wykształcenia (podstawówka+liceum ;) )

Troll81

a dałoby rade zrobić do tych statsów jakiś wykres..... jeden obraz wart tysiąc słów.....