AQUA@Home na GPU

Zaczęty przez lukaszde, 05 Maj 2009, 11:15

AiDec

Nigdy nie mialem sytuacji zeby 6.5.0 nie chcialy mi sciagac probek jesli serwery dzialaly prawidlowo.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

BOINC@POLAND[HA$]

W sumie to 6.6.36 tez sciaga zadania

satanetv

#242
Bo po północy został poprawiony przez twórców projektu błąd i teraz powinny wszystkie aplikacja ściągać. Ale dzięki temu, że wszystkie pobierająpróbki to już ich nie ma.

EDIT

Za 80h liczenia na 8500GT aplikacja 3.19 dostałem 54k punktów

satanetv

No i zakończyłem liczenie mojej próbki z 13 na aplikacji 3.29 podmienionej na 3.19. Tak jak się spodziewałem za 24h liczenia (czas wykorzystania procesora 13,5h co daje współczynnik 0,56) dostałem 30,862 punktów co daje prawie 1300pkt/h. Tą samą próbkę licząc na aplikacji 3.29 liczyłbym ok 11h przy wsp wykorzystania procesora ok 0,24 dostałbym ok 6100 punktów. Zakładając, że w czasie 24h policzyłbym 2,2 próbki na aplikacji 3.29 dałoby to ok 13500 za ten sam czas liczenia. Więc jak łatwo policzyć różnica wynosi ponad 17k punktów na dobę.

Szopler

898134    675581     12 Jun 2009 23:12:17 UTC     23 Jun 2009 13:41:19 UTC     Completed and validated     43,943.13     244.19     36,629.08

Czas rzeczywisty = 179h z hakiem

satanetv

@Szopler Musiałeś liczyć na aplikacji powyżej 3.23. Wyszło ci ok 200pkt/h a wsp wykorzystania procesora bardzo mały bo tylko 0,07. Gdybyś to liczył na aplikacji 3.19 dostałbyś za tą próbkę min 90k punktów. Ja dzisiaj za 80h liczenia na 8500GT na 3.19 dostałem 54k

TRZECIAK

#246
Cytat: satanetv w 23 Czerwiec 2009, 08:58
Bo po północy został poprawiony przez twórców projektu błąd i teraz powinny wszystkie aplikacja ściągać. Ale dzięki temu, że wszystkie pobierająpróbki to już ich nie ma.

EDIT

Za 80h liczenia na 8500GT aplikacja 3.19 dostałem 54k punktów

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia.
Cytat: TRZECIAK w 21 Czerwiec 2009, 23:48
No i doliczyłem wreszcie próbkę na moim lapku.
Karta 9500M,
próbka 01jun09-200-2M-64-ac2_33_98_1,
liczone na aplikacji 3.24
no i po 79h liczenia tylko 15636 pkt   :(
Liczyłem osobiście że będzie ok 45k za to ale widocznie już coś z naliczaniem kredytów poprawili.


Naszczęscie może już w tym tygodniu dojedzie nowa karta i przechodzę do liczenia Milki, a GTXa może wcisnę do starego kompa i podłącze w suterenie żeby sobie liczył (przynajmniej prąd za free będzie)  ;D


Szopler

No fakt... w folderze mam CUDA 3.26.

satanetv

Chłopaki od AQUA wzięli się chyba za usuwanie zadań klientom którzy zrobili sobie spory zapas. Chcą zrobić ograniczenie co do ilości zadań na GPU i rdzeń CPU jakie można pobrać. Nowe zadanie dostanie się po odesłaniu poprzedniego. A w buforze można będzie mieć ograniczoną ilość zadań. W tym momencie od doby nie można pobrać nic do liczenia a niektórzy mają w buforach po 80 próbek.

AiDec

Cytat: satanetv w 23 Czerwiec 2009, 22:30
W tym momencie od doby nie można pobrać nic do liczenia(...)

Z tym akurat nie moge sie zgodzic. Ja przez ostatnia dobe pobieram bez problemu.


Cytat: satanetv w 23 Czerwiec 2009, 13:52
No i zakończyłem liczenie mojej próbki z 13 na aplikacji 3.29 podmienionej na 3.19. Tak jak się spodziewałem za 24h liczenia (czas wykorzystania procesora 13,5h co daje współczynnik 0,56) dostałem 30,862 punktów co daje prawie 1300pkt/h. Tą samą próbkę licząc na aplikacji 3.29 liczyłbym ok 11h przy wsp wykorzystania procesora ok 0,24 dostałbym ok 6100 punktów. Zakładając, że w czasie 24h policzyłbym 2,2 próbki na aplikacji 3.29 dałoby to ok 13500 za ten sam czas liczenia. Więc jak łatwo policzyć różnica wynosi ponad 17k punktów na dobę.

To teraz prosze opisz nam ladnie proces podmiany app krok po kroku.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Opisałem to wcześniej

http://www.boincatpoland.org/smf/aktywne/aquahome/msg70589/#msg70589

Troll81

teraz tylko pytanie skąd wytrzasnąć starą aplikację?? :D

gigi2000

Ja mam jeszcze w buforku probki liczone na 3.24, wiec jak ktos chce moge podeslac, tez dobrze punktuja i zabieraja sporo procka.
BTW pytanko odnosnie legalnosci podmieniania aplikacji? Kontaktowal sie ktos z adminami projektu? Nie bedzie to cheatowanie?

satanetv

#253
Dzisiaj zostały wysłane zadania 128 i 160 qbitowe więc czas ich liczenia będzie większy.

EDIT
@AiDec co do zadań do liczenia jak ktoś ma włączonego kompa całą dobę to jest ok, ale mój liczy tylko jak jestem w pracy a wtedy przeważnie już nic nie ma bo przez noc zostaje rozgrabione. Dzisiaj tylko 1 z 4 kompów pobrał próbkę. Dla reszty nie starczyło :( Results ready to send   0/0 i tak jest od samego rana.

stn

Hmm na oko daje tej serii po 150+ godzin liczenia. Na szczęście wydłużyli deadline. Wczoraj dostałem próbkę a deadline mam pod koniec września. Tak na oko to dorzucili 15 dni.

KrzychuP

dziś też uruchomili na serwerze opcję anulowania przez niego starych zadań (lub też zadań na starych aplikacjach)
miałem jeszcze kilka WU na wersję 3.26, ale dziś rano po połączeniu z serwem przy wszystkich nierozpoczętych wyskoczyło "przerwane przez serwer projektu"

Troll81

dlatego ja już wcześniej pociągnąłem zadanka do 2% każde :D

satanetv

Ach ten Troll. A ja jak zwykle mam pusto w buforku. Results ready to send   8,659/0 Pod CUDA nawet 1 sztuki.

TJM

To nie jest tak. Results ready to send to jest całkowita ilość gotowych WU na serwie, są to na bank zarówno zadania CUDA jak i CPU. Ale jest jeszcze feeder queue, gdzie standardowo jest tylko 50 slotów, jeśli siedzi tam akurat 50 zadań dla CPU, to klient żądający zadań dla GPU nic nie dostanie. Stąd jeśli zapotrzebowanie na zadania dla GPU jest dużo większe niż zapotrzebowanie na zadania dla CPU, ciągle będzie ich brakowało, bo kolejka feedera będzie zapchana tymi niepotrzebnymi.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

satanetv

No właśnie AQUA ma rozdzielone zadania dla CPU i GPU (przynajmniej tak mi się wydaje)

Database/file status                      (AQUA/AQUA_CUDA)
State   #
Results ready to send                     8,633/0
Results in progress                   10,085/5,339
Workunits waiting for validation          0/0
Workunits waiting for assimilation           0/0
Workunits waiting for deletion               983/3,268
Results waiting for deletion             1,814/7,337
Transitioner backlog (hours)                    0

TJM

No to w takim razie rzeczywiście nie ma zadań dla GPU, ale to co wyżej napisałem o feederze pewnie i tak w większym lub mniejszym stopniu powoduje okresowy brak zadań.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

satanetv

Czy jest możliwość ustawienia czasu odpytywania serwera o zadania na jakąś stałą wartość bo jak mi odpytuje co 1-2 godz to małe szanse na trafienie akurat na jakieś zadania jak się pojawią.

TJM

Udaj się do postu o Milkyway i popytaj o tzw. poganiacza czy pastucha %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

satanetv

Ok dzięki zrobione.

Sergeant

Możecie wyjaśnić co znaczy w Statucie liczenia próbki: Przetwarzany (1,50 CPUs). Pierwszy raz coś takiego widzę. Próbka ściągnięta do liczenia ze dwa dni temu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

KrzychuP

Znaczyło by to, że masz próbkę tylko na CPU (wielowątkową - stąd 1,5).

Sprawdź wersję aplikacji. Jeśli 2.x, to na pewno na CPU

satanetv

Ja z braku próbek na CUDA zassałem 2 próbki na CPU i przy obydwu jest (1,50 CPUs)

Troll81

w końcu ukończyłem kolejnego potworka na CUDAch :D
898031    675478     12 Jun 2009 23:20:22 UTC     25 Jun 2009 16:26:08 UTC     Completed and validated     48,231.57     240.97     36,145.75

36k granted

AiDec

Cytat: satanetv w 25 Czerwiec 2009, 17:58
Ja z braku próbek na CUDA zassałem 2 próbki na CPU i przy obydwu jest (1,50 CPUs)

To znaczy ze kazda z nich wykorzystuje poltora rdzenia. Popularnie nazywa sie to multi-threading i mozna o tym poczytac na stronie projektu.



Cytat: Troll81 w 25 Czerwiec 2009, 18:32
w końcu ukończyłem kolejnego potworka na CUDAch :D
898031    675478     12 Jun 2009 23:20:22 UTC     25 Jun 2009 16:26:08 UTC     Completed and validated     48,231.57     240.97     36,145.75

36k granted

Gratki Trollu. Mnie tez sie trafaiaja takie:

910158    675563     22 Jun 2009 12:06:23 UTC     24 Jun 2009 2:50:05 UTC     Completed and validated     45,410.12     321.85     48,277.60

ale trafiaja sie i takie:

913082    675254     24 Jun 2009 5:40:35 UTC     25 Jun 2009 1:50:22 UTC     Completed and validated     2,417.23     17.13     2,569.87



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

a ja mam cos z 3.29 o nazwie... 23jun09  przelicozne 7h (15,7%) pozostalo 20:41min i powiem tyle....
ja pierdziele jak to mi zmula kompa... nawet widac to na przelaczaniu miedzy np. FF a outlookiem... nie mowiac o ogladaniu filmu


satanetv

@AiDec To znaczy, że jeżeli każdy z nich wykorzystuje 1,5 rdzenia to 2 x 1,5 = 3 a ja mam 2 rdzenie  %)

KrzychuP

Nie!
Z Twoich dwóch rdzeni wykorzystuje moc obliczeniową 1,5 rdzenia (słownie jeden i pół). Na pozostałe projekty zostaje Ci pół rdzenia.

Sergeant

No to wszystko jasne. Dlatego mimo, że czas obliczenia próbki szacowany był na ponad 176h mam czas do 23 września.

Znaczy to jednocześnie, że coraz więcej mocy obliczeniowej potrebne jest do obliczeń rozproszonych.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

AiDec

@satanetv: Musze napisac ze swietny pomysl byl z ta podmianka aplikacji. Co prawda zdarza sie ze niektore junity (nie wiadomo czemu) wywala juz w pierwszych minutach, ale jak nie wywali na poczatku to liczy cala probke. I to jak liczy - wykorzystanie proca wzrasta 5-cio do 10-cio krotnie i punktacja tylez samo :). Co prawda teraz probki licza mi sie 30 godzin (wiec raz na dwa dni bede mial duuuze skoki punktacji w AQUA), ale punktacja per godzina wychodzi znacznie lepiej.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stn

Mam pytanie. Jeżeli próbka wysypie się i podmienie folder ze stanu np. godzine wcześniej to bedzie liczyło dalej?

KrzychuP

Powinno zadziałać.
Jednak jeśli manager zdążył odesłać wywaloną próbkę, to musztarda po obiedzie. Serwer będzie widział ją już z błędem i nie zaakceptuje podmienionej, nawet jak doliczysz ją poprawnie do końca

Tomasz R. Gwiazda

dokladnie tak, jak zdazy dac znac serwerami, to pozniej bedzie komunikat canceled by server

stn

To nie powinien być problem. Moge mu zabronić łączyć się z netem. I tak mam tylko 1 rdzen i 1 karte wiec wiecej nic nie bede pobieral. Pozatym Celeron D przy punktacji robi swoje :D Musze teraz tylko pamietać, żeby przy włączeniu BOINC zrobić kopie folderu ;p

AiDec

Cytat: stn w 26 Czerwiec 2009, 10:53
To nie powinien być problem. Moge mu zabronić łączyć się z netem. I tak mam tylko 1 rdzen i 1 karte wiec wiecej nic nie bede pobieral. Pozatym Celeron D przy punktacji robi swoje :D Musze teraz tylko pamietać, żeby przy włączeniu BOINC zrobić kopie folderu ;p

Dobrze kombinujesz. Aczkolwiek zalecalbym jednak wypiecie wtyczki sieciowki - jakos BOINC Managerom nie ufam w kwestii laczenia/nie laczenia... ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Preferencje dotyczące sieci na szczęście dobrze działają w managerach, nawet tych super wypaśnych z serii 6.6.x  %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.