AQUA@Home na GPU

Zaczęty przez lukaszde, 05 Maj 2009, 11:15

Tomasz R. Gwiazda

name   23jun09-160-3M-64-a_47_7
application   D-Wave's Adiabatic QUantum Algorithms - CUDA Enabled


Run time (sec)    claimed credit    granted credit
55,189.16               258.04              38,706.22

patyczak

#321
No to ładnie, próbka 26jun09-240-5M-64-a_2_3_2 po 16 godzinach liczenia ma przerobione 8,7% na 9600GT ;D Na komputerze w trakcie liczenia nie daje się zrobić niczego, ale na szczęście jest jeszcze GPUGrid.  Aqua zostawiam na noc.

16 godz  8,7%
32 godz 14,6%
74 godz 30,7%

Wychodzi na to że 200 godzin mam jak w banku :D
Skeczu z papugą nie będzie



TJM

Jaki jest stopień trudności złapania zadań ? Chciałem łyknąć coś żeby przetestować 9800GTX ale od ponad 2 dni cały czas mam 'project has no jobs available' zarówno dla CPU jak i GPU.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Przy poganiaczu ustawionym na 10 minut, zlapiesz 2-5 WU dziennie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

5000 WU na serwie. Z nowa app 3.30. Uwaga, limit 10WU/host. Krociutkie WU - na kreconym 280GTX licza sie ok 15 min.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

#325
A jak punktują ??

Już wiem. Udało mi się załapać na 1 szt pod CPU. Za 600 sekund dostałem 80 punktów. Niestety 5000 próbek pod CPU rozeszło się w niecałą godzinę.

lolek

Cytat: AiDec w 07 Lipiec 2009, 21:29
5000 WU na serwie. Z nowa app 3.30. Uwaga, limit 10WU/host. Krociutkie WU - na kreconym 280GTX licza sie ok 15 min.

mi na 8500 liczyła się 1h, coś mała różnica jak na te karty, dostałem 237 punktów

Troll81

najpierw przegięli z próbkami :D to teraz zrobili króciótkie :D Doliczę te co mam i się zabieram za nowe WU

KrzychuP

Jak dobrze pójdzie, to moja jedna jedyna próbka na 3.29 będzie się liczyć jeszcze ze 2-3 tygodnie w tym tempie  ::)

Pewnie się nie załapię na app3.30

Szopler

#329
14h 42min CPU time (realnie pewnie z tydzień) i 34.567% ;) - masakra... podkręciłem shadery na 1400MHz bo to przesada, żeby się tyle mieliło... próbka z 26-jun-09@3.29

DOKŁADNIE (stan na 09.07.09):
Computer Time - 175h
CPU Time - 16h 23m
Done - 38.472%

patyczak

U mnie na próbce z tej serii jak na razie 33% po 80 godzinach liczenia  XD (9600GT)
Skeczu z papugą nie będzie



AiDec

Znow sypneli dwoma tysiacami WU na CUDA :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Załapałem się na 2 szt. Na razie idzie jak krew z nosa ale może dlatego że duże użycie procka ponad 61%. Zobaczymy czy przyśpieszy. Próbka 240 kubitów.

AiDec

#333
U mnie wykorzystanie procka (QX9770 3.2GHz@4.2GHz) wynosi ok. 40%. Natomiast probek nie brakuje. Korzystam z poganiacza ustawionego na autorequest co 15 min. i kolejke zadan mam caly czas pelna. Non-stop. Mimo ze przerabiam te probki blyskawicznie.


Cytat: satanetv w 09 Lipiec 2009, 13:41
Załapałem się na 2 szt.

Requestuj, requestuj bo serw ma tego pelno. Zalap sobie cala kolejke (10/host) i bedziesz mial spokoj na dluzej :).



EDIT:

Wlasnie ukazala sie nowa app 3.31. I nowe probki oznaczone 08jul09-240-5M-64(...). Wyglada na to ze te beda sie dlugo liczyly.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

To są próbki 240 kubitowe, a te się trochę liczą.

Pigu

http://pl.boincstats.com/stats/host_graph.php?pr=aqua&id=18859

zgłosi ktoś tego oszusta z francophonów adminom? :deadman:

satanetv


Pigu

jaki tam rac - wszystko w jeden dzień zrobione

Troll81


Pigu

o widzę mamy ochotnika - działaj kamrrracie  :attack:

Troll81

#340
http://aqua.dwavesys.com/forum_thread.php?id=213&nowrap=true#2533 ktoś nas ubiegł

kolesie używają emulatora który daje koszmarne czasy przetwarzania próbki
http://aqua.dwavesys.com/show_user.php?userid=16327
http://aqua.dwavesys.com/show_host_detail.php?hostid=18240

500kk creditsów za próbkę... ale admini już scigają :D

AiDec

G**** a nie scigaja. Pisalem do nich wiele razy, i dopiero ostatnio zaliczylem jakies odpowiedzi. Cale szczescie na chwile obecna zmieniaja Credit structure na stalke, wiec bedzie spokoj z przekretami UL1 i innych. Ale punktow nie chca przekretasom skasowac, a mowa o ciezkich milionach punktow...


PS. Udalo sie Wam kiedys wytargac 1.000.000 za probke? Nie? To piszcie do UL1 - on Wam wyjasni jak to robi XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 10 Lipiec 2009, 06:07PS. Udalo sie Wam kiedys wytargac 1.000.000 za probke? Nie? To piszcie do UL1 - on Wam wyjasni jak to robi XP.

Oj bo on jest oszukista, ostatnio buga w systemie łaczenia kompów w milce użył, przez co wyprzedził OxyOne, ale to na szczęście dało mu tylko czasowy sukces.

Troll81

tacy jak on psują zabawę

satanetv

Osobiście uważam, że powinni im postawić "-" przed każdym takim wynikiem  XD

Troll81

racja :D powinna być kara

gigi2000

O ile poprzednia punktacja aplikacji 3.24 bardzo mi odpowiadała :) o tyle teraz chyba przesadzili w drugą stronę... Własnie skończyłem liczyć próbkę-kolosa 200 qbitowa na aplikcji 3.29 z takimi oto miernymi efektami (dla przypomnienia 9800 GTX):
- czas liczenia: 188 h
- granted credit: 26,799  XD
- pkt/h: 142

Tomasz R. Gwiazda

3.24 byly boskie :)  Mialem to szczescie ze ich zlapalem 20sztuk
z 3.31 jeszcze nie doliczylem do konca, narazie 5% i wstrzymany

Troll81

#348
http://boincstats.com/charts/chart_uk_bo_object_day_hosts_5682325.gif

wałek na 10KK to nic w porównaniu z tym

http://boincstats.com/charts/chart_uk_bo_object_day_hosts_4440322.gif

tito

#349
Z tego co doczytałem, to jedno to była pomyłka i liczący zgłosił to do twórców. 500M zostało już cofnięte.
Ostatnie ustalenia to fixed credits i (na chwilę obecną) próbki 240 będą dawać ~ 75000 kredytów. Tu jest wątek http://aqua.dwavesys.com/forum_thread.php?id=217
A tu tabelka:"
I went with this scheme for both GPU and CPU users:

8: 7
16: 20
32: 56
48: 156
72: 436
96: 1220
128: 3416
160: 9564
200: 26779
240: 74981"

Ja opuściłem projekt - zbyt słaba karta graficzna wyszło mi koło 20 dni na próbkę 240....No i w czasie liczenia nie można było praktycznie używać kompa - na GPU gridzie jest nieco lepiej.

AiDec

Tito: Warto Ci bedzie wskoczyc tutaj ponownie jak beda probki mniejsze niz 240q. Takie do 96q powinny byc dla Ciebie ok :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

Ciekawe czy jeszcze będą takie próbki poniżej 200 kubitów.

AiDec

UWAGA: Jakies straszne jajka wyszly z puntkowaniem. Obecnie CPU punktuje kilkakrotnie lepiej niz GPU XP. Nie qmam wszystkiego dokladnie co tam pisza (a pisza spooooro), ale wychodzi prawie 1500 pkt./h  na core he he :). Oczywiscie od razu zapialem na probe na osobnym kompie probki na CPU.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: AiDec w 11 Lipiec 2009, 01:08
UWAGA: Jakies straszne jajka wyszly z puntkowaniem. Obecnie CPU punktuje kilkakrotnie lepiej niz GPU XP. Nie qmam wszystkiego dokladnie co tam pisza (a pisza spooooro), ale wychodzi prawie 1500 pkt./h  na core he he :). Oczywiscie od razu zapialem na probe na osobnym kompie probki na CPU.

Coś pisali, że win x64 dostał niezłego kopa, może to z tego powodu.

AiDec

#354
W sumie jest mozliwe ze jakas `specyficzna optymalizacja`, jakies wykorzystanie SSE daje takiego kopa wydajnosciowego ze nawet GPU wysiada. Zwlaszcza jesli na GPU zaimplementowanie tego samego rozwiazania nie jest mozliwe...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Oby tylko zbyt szybko nie 'poprawili' tej punktacji na CPU, bo niestety zadania dość długo się liczą %) Mi wywaliło szacowany czas okolo 60 godzin.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Nieźle wychodzi, 26k+ kredytów łącznie za jakieś 3 dni śmigania na CPU. Szkoda że aplikacja lub manager niedopracowany i mimo, że przy zadaniach pisało 1.50 CPU odpalał ich za dużo, co jeszcze spowalniało liczenie.
Niestety na GPU ani jedno zadanie mi się nie trafiło a kartę musiałem oddać, na mojej nawet nie chce mi się odpalać bo zbyt biednie liczy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Coś mnie podkusiło aby zabrać się za liczenie tego projektu na CPU pod linuksem.
Bez przeprowadzenia wcześniejszego rozeznania.

Po 64h przerwałem mielenie dwóch WU (240 qubit), na liczniku miały 5,5791%. :o
W takim tempie końcowy czas liczenia wyniósłby ok 55-60 dni. Makabra.

Rozumiem, że priorytetem dla developerów tego projektu jest aplikacja pod GPU.

Tylko się pytam jaki jest sens wysyłania do hostów linuksowych aplikacji pod CPU,
jeżeli jej wydajność jest katastrofalnie słaba. Przejrzałem sporo wyników różnych kompów
i wygląda na to, że aplikacja pod

win 32-bit jest ok 10x szybsza, a pod
win 64-bit 60-80x

Różnice są astronomiczne, jeden komp liczy w 12h a drugi o porównywalnej mocy,
taką samą próbkę z 40 dni.
Totalny absurd.

TJM

Czyli mam rozumieć, że aplikacja pod 64 bitowe windy jest 8x szybsza i da radę na CPU wyciągnąć te 26k punktów w 3/8 dnia zamiast 3 dni ?
Jeśli tak, to chyba zaraz instaluję Win7 64 %)
Chociaż poczekam jeszcze na doliczenie się kolejnego zadania, bo mam tu teraz takie które po 50h ma dopiero 47%.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Mocne 2 rdzednie z porządnym benchmarkiem liczyły WU (160 qubit) aplikacją linuksową
prawie 29 dni
http://aqua.dwavesys.com/show_host_detail.php?hostid=9356

Pod win 64 taką WU liczy się na dobrym kompie z 8-12h.
Chyba, że te raportowane czasy źle odczytuję.