Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

AQUA@Home na GPU

Zaczęty przez lukaszde, 05 Maj 2009, 11:15

gigi2000

@satanetv A jak sie reguluje przydzial CPU dla aplikacji liczacej na GPU?

satanetv

AQUA zachowuje się bardzo dziwnie. Co do GPU to wiadomo bierze ile może wyciągnąć. Ale co do CPU to obsługa tej aplikacji jest jak gdyby poza Boinc Menagerem. Zauważyłem że jak ustawie użycie procesora na 70% to zadania na CPU dostają 70% a wolne 30% zabiera sobie AQUA. Jeżeli ustawimy użycie procesora na 10% to AQUA i tak weźmie sobie tyle procesora ile potrzebuje. tak jakby ograniczenie nie miału wpływu. Ustawiając 80% + AQUA to AQUA weźmie sobie resztę i mamy prawie cały czas obciążenie 100%. Ale jak ustawimy 50% to AQUA weźmie sobie dodatkowo 30-35% i obciążenie CPU będzie na poziomie 80%.

stn

A co zrobić, żeby pobrało próbki CUDA? Bo bierze na siłe te dla CPU, chociaz zaznaczylem AQUA_CUDA tylko. Jak odłącze "Use CPU" to wtedy płacze, że nie ma roboty.

Pigu

ile ci liczy te cpu? u mnie zachowuje się wręcz odwrotnie

satanetv

#84
Run only the selected applications       AQUA_CUDA   YES
                     AQUA         YES
If no work for selected applications is available, accept work from other applications?   NO
Use Graphics Processing Unit (GPU) if available         YES
Use Central Processing Unit (CPU)               NO

Ja mam tak poustawiane. No i oczywiście sterowniki 185.85 i najnowszy BM 6.6.31. Na wersji 6.6.26 cały dzień było że nie ma zadań. Jak zainstalowałem nowe sterowniki i BM 6.6.31 to pobrało w ciągu 20-30 min. Też kilkanaście razy wywaliło że nie ma zadań.

Ma ktoś może swoje wyniki ile się próbka liczyła, na jakiej karcie i ile za to dostał ??

Tomasz R. Gwiazda

CPU time (sec)     claimed credit     granted credit
35,865.85               163.45              19,613.62


Troche dlugie te taski. Teraz mam w kolejce 13 godzinne

Licze na Gigabyte GTX 260 (Core216) OC 896MB

stn

Może ktoś przybliżyć mi jak zaktualizować BOINC? Musze wgrać najowszą wersję Linux x86_64, ale nie za bardzo wiem co mam kopiować : d Co do sterowników karty graficznej to może być problem. Mam raczej najnowsze - liczyło GPUGRID, liczyło SETI. Tak sie składa, że linuxowe stery mają inne oznaczenia, więc jest troche problemow z tym.

ksysju

Hi

Jaki linuks ?, w jakim katalogu masz teraz boinca ?

ksysju

stn

Metodą prób i błędów udało mi się zaktualizować BOINCA i cudem po 15 minutach dostałem próbke. Boinc podaje, że liczy się 25 minut a idzie dosyć równo z tradycyjnym stoperem. W tym czasie przeliczyło 3,5%, z którego na początku było 1,4%. Czy są jakieś szanse, że to kiedyś przyśpieszy? Robi średnio 0,001 na sekunde.

Co do karty:
czw, 11 cze 2009, 11:24:58      CUDA device: GeForce 9600 GSO (driver version 0, compute capability 1.1, 383MB, est. 57GFLOPS)


Mam nadzieje, że nie jest to próbka za 5K, tylko coś lepszego, bo jak sie ma liczyć kilka dni z ryzykiem wysypania to wróce na GPUGRID.

Raport w poniedziałek rano, chyba że skończy wcześniej.

gigi2000

Co do problemow z pobieraniem - tez troche wczoraj walczylem. Zaktualizowalem stery na 185.85, najnowszy BM i nie chcial pobrac zadan. Sprawdzilem forum projektu, ludzie mieli podobny problem, ale ktos podsunal pomysl zeby zwiekszyc bufor... teoria byla taka ze BM majac juz jakies zadania na liscie ma zapelniony bufor i nie pobiera tak naprawde zadan pod CUDA - no i w moim przypadku ta koncepcja pomogla. Zaraz po zwiekszeniu buforu z 1 na 3 dni pobralo mi probke, a potem w nocy zassalo mi tych probek ponad 40!
Co do szybkosci liczenia nowych skroconych probek jestem troche zawiedziony, bo w porownaniu z tym co napisal satanetv u mnie idzie duzo wolniej.
Grafika 9800GTX, aplikacja liczaca 3.24 (w nocy dobralo mi tez zadan na kolejna 3.25 ale jeszcze ich nie liczy), i po 6h mam 35%... mam nadzieje ze zapunktuje wiecej niz 5k, ze jest po prostu dluzsza...
BTW: testowalem wczoraj zachowanie na OC GPU, podkrecilem ja o jakies 10% i liczyla stabilnie (w przeciwienstwie do GPU Grida, gdzie nawet lekki OC wysypywal mi probki).
Dodatkowo sprawdzilem teorie dot. udostepnienia wiekszych zasobow CPU dla aplikacji AQUA i rzeczywiscie liczy szybciej gdy da jej sie troche "wolnej przestrzeni" CPU a nie gdy musi walczyc z innymi projektami - nie liczylem tutaj roznicy w okreslonym odstepie czasu, ale patrzylem na skoki procentowe co sekunde + podniosla sie temperatura na GPU, co sugeruje ze zwolnienie czesci zasobow CPU dla aplikacji AQUA pozwala mocniej wykorzystac GPU.

buri

Lipa min 256MB ... tak mi wywalił komunikat, a to dziad jeden  XP

Coż samo przeliczenie próbki na CPU zajmie mi z 3 dni  XD

Wracam do Poem bo to ponad moje siły, powodzenia tym którzy mają wystarczającą moc.

AiDec

No to moze ja dam mu szanse. Czy takie maja byc ustawienia do liczenia na GPU?:

Run only the selected applications   AQUA_CUDA: yes
AQUA: no
If no work for selected applications is available, accept work from other applications?   no
Use Graphics Processing Unit (GPU) if available   yes
Use Central Processing Unit (CPU)   no


Szczegolnie ciekawi mnie ta ostatnia opcja `Use Central Processing Unit (CPU)   no`. Nie chcialbym dostawac junitow na CPU, ale nie wiem czy np. odznaczajac ta opcje nie zablokuje sobie w ogole drogi do junitow...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

gigi2000

Proponuje zmienic AQUA na YES, reszta OK. (przy NO nie chce pobierac zadan na GPU)
Ostatnia opcja NO - nie bedziesz otrzymywal zadan na CPU.

stn

Maximum CPU % for graphics
0 ... 100   20


A do czego to służy?

Szopler

IMO do wygaszacza... jeśli projekt go posiada.

TRZECIAK

No i doliczyłem nareszcie kolejną próbkę.

Trochę jestem zawiedziony gdyż za 64h liczenia na aplikacji jeszcze 3,19 na GTX260 tylko 65 667 pkt co daje ok 1026 pkt/h :/ o 23,43% mniej w porównaniu do poprzedniej próbki liczonej na tej samej aplikacji, bo wtedy za 26,5h dostałemi 35 528 pkt co dawało 1340 pkt/h. Jak na tą samą aplikację to spora rozbieżność w puntacji :/

Teraz dostaję próbki na aplikacji 3,25 i każda z nich wywala się po ok 1 sek. liczenia, więc znów lipa dobrze że mam jeszcze 1 próbkę na 3,19 to sobie spokojnie policzę.

Niestety ostatni mój wynik jest mocno zbliżony do wyników jakie mam w GPUgrid, bo tam mam średnio ok 800-900 pkt/h, a GPUgrid ma przy tym znacznie krótsze próbki, nie zajmuje prawie wcale CPU i jest duuużo bardziej stabilny.

Policzyłem sobie również ile pkt więcej bym miał w milce gdyby nie spore obciążenie procka przez AQUA i wychodzi mi że różnica w pkt/h wynosi już tylko 100-170, a za 3k punktów na dobę nie wiem czy warto mi się teraz przesiadać na nowy projekt.

Zobaczę jak zapunktuje ostatnia próbka z wersji 3,19 i jeśli wynik będzie podobny do ostatniego to narazie odstawiam AQUA na rzecz GPUgrida do momentu aż nie wymyślą jakiejś w pełni stabilnej wersji aplikacji.


Troll81

dla ludzi ze słabymi kartami AQUA jest dobrą alternatywą ze względu na deadline'y :D W gpuGrid nie miałem szansy doliczyć próbki do końca.

TRZECIAK

#97
Cytat: Troll81 w 11 Czerwiec 2009, 20:59
dla ludzi ze słabymi kartami AQUA jest dobrą alternatywą ze względu na deadline'y :D W gpuGrid nie miałem szansy doliczyć próbki do końca.

Wiem i to w tym projekcie jest według mnie dobre.

Szkoda tylko że są takie rozbieżności w punktacji i że tak szybko zmieniają wersję aplikacji bez żadnej dyskusji co można by w nich poprawić.
Od tygodnia jest już chyba 7 wersja, a większośc z osób nie doliczyła swoich próbek na poprzednich. Poza tym ostatnio z tego co widzę to aplikację na przemian są dobre, a następna wersja jest całkowicie zwalona potem znów puszczają kilka próbek na następnej dobrej i znów następna jest spaprana. Mogli by także skrócić długość próbek np do ok 10-15h co miało już miejsce w którejś z aplikacji.


EDIT:
A teraz najfajniejsza wiadomość dzisiejszego dnia.

Message from server: (reached daily quota of 8 tasks)

Najpierw dostałem sporo próbek które się natychmiast wysypały (nie tylko ja mam ten problem z aplikacją 3,25), a teraz jeszcze info że już dziś wykorzystałem swój limit na próbki  |-?


AiDec

Cytat: gigi2000 w 11 Czerwiec 2009, 13:55
Proponuje zmienic AQUA na YES, reszta OK. (przy NO nie chce pobierac zadan na GPU)

Potwierdzam - miales racje. Dziekuje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

gigi2000

Skonczona skrocona probka na aplikacji 3.24, czas liczenia 17h, ilosc punktow 19310 (9800GTX)

Szopler

Piwerszy muli task przeliczony!
Seconds:      Claimed:   Granted:
323,899.70     1,796.63     8,983.16

Na CUDAka bede musial poczekac jeszcze z 7h... (Version 3.19)

Tomasz R. Gwiazda

troszke przydlugie te wu. tak po 5-10h mogly by byc :)

satanetv

Ano przydługie. Ale ja dostałem ostatnio 2 szt po 6,5h i takie mogłyby być. Ciekawe jakie teraz dostanę.

ksysju

HI

A dostał ktoś dziś jakieś próbki na gpu ??. 

Bo czekam od rana.
ksysju

Tomasz R. Gwiazda

ja jednym mam probki 3.24 i 3.25 (tych jeszcze nie liczyl)

a na drugim wszystkie sie wysypaly i teraz mowi ze daily quota of 2wu (czy jakos tak) zostala przekroczona....

satanetv

#105
Ja dostałem próbkę dzisiaj ok godz 13:30. Co do quoty może wprowadzili ją dlatego żeby aż tyle próbek nie wracało z errorami. Mi zanim poprawnie zaczęło liczyć i bez problemów to wysypałem z 30 sztuk. Teraz już 3 dni wszystko poprawnie działa.

Aplikacja 3.25 chyba jest skopana.

<core_client_version>6.6.31</core_client_version>
<![CDATA[
<message>
CreateProcess() failed - Ukończono tylko część zadania ReadProcessMemory lub WriteProcessMemory. (0x12b)
</message>
]]>

Validate state   Invalid
Claimed credit   0
Granted credit   0
application version   3.25

Ta sama próbka wysypała już się na 3 innych komputerach też.

Teraz czekam na próbkę kolejną.

A teraz małe info.
Na 8500GT (z włączonym zatrzymywaniem podczas korzystania) próbka liczyła się 23h i dostałem za nią 6333 punkty. GPUGRID odpada ze względu na deadline a SETI kiepsko punktuje. Więc te 8500GT będą sobie liczyć AQUA.

stn

Ja licze na 9600GSO na 3.25. W 8 godzin 29%. Mam nadzieje, że ta próbka da chociaż 20k.

satanetv

No to czekamy na informację ile zapunktowała

buri

znacie jakiś sposób jak obejść limit 256MB na karcie? Mam laptopa i u mnie przydzielane jest do 256MB, ale Boinc nie wie, że karta może wziąść więcej. Może i nie mam zawrotenej mocy, ale zawsze coś by się liczyło.

TRZECIAK

Cytat: stn w 12 Czerwiec 2009, 16:22
Ja licze na 9600GSO na 3.25. W 8 godzin 29%. Mam nadzieje, że ta próbka da chociaż 20k.

Mi wysypuje wszystkie próbki na 3.25, a dziś się skończy ostatnia na 3.19  :(


satanetv

Mi wysypało 3 próbki 3.25 i wstrzymałem pobieranie zadań. Zapuściłem na jednej karcie GPUGRID-a a na tych trzech 8500GT niech sobie działa i testuje AQUA. Zawsze jakieś wnioski będą. I czekam na stabilną wersję.

TRZECIAK

Cytat: satanetv w 12 Czerwiec 2009, 18:14
Mi wysypało 3 próbki 3.25 i wstrzymałem pobieranie zadań. Zapuściłem na jednej karcie GPUGRID-a a na tych trzech 8500GT niech sobie działa i testuje AQUA. Zawsze jakieś wnioski będą. I czekam na stabilną wersję.

Ja za cho..re nie mogłem ustawić by mi liczyło GPUgrida na GTX260 a AQUA na 8600GT  :(. Zawsze działał mi tylko 1 projekt a drugi sobie wisiał.


satanetv

#112
Ale ja mam te karty w rożnych komputerach.

Za kilka godzin ma się pojawić wersja 3.26. Ja na 3.25 daje sobie spokój.

Szopler

XD XD XD

Time         Claimed      Granted
77,577.72     430.31     51,637.72

XD XD XD


stn

Karta? Jeżeli czas się zgadza to liczyło 21 godzin, czyli ponad 2k pkt na godzine. U mnie aktualnie po 10:30 jest 3,666 - 9600GSO.

satanetv

No to ładny przyrost punktów. Z tego co mi się wydaje to liczyłeś na 8600 chyba. Za słaba na GPUGRID w SETI też kiepsko a tutaj jaki ładny wynik.

stn

Acha zapomniałbym. Mówcie ile % idzie wam na sekunde. Mi wychodzi 0,001%/sec czyli przewidiwany czas to trochę ponad 27 godzin. Z tego wynika, że jeżeli się nie wykrzaczy to 17 godzin do końca. Btw. wiecie może czy pod koniec trochę chociaż przyśpiesza?

satanetv

Niestety nie przyśpiesza. Co do ilości % na sekundę to trudno powiedziec. Bo co nowa wersja to inne długości próbek do liczenia. Na 9800 GT próbki ~7h dają ~6k punktów.

Szopler

Niestety tak różowo nie jest - liczyło w rzeczywistości 95h 57m 39s.