Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

AQUA@Home na GPU

Zaczęty przez lukaszde, 05 Maj 2009, 11:15

Troll81

881904 671765 5 Jun 2009 22:48:37 UTC 11 Jul 2009 15:41:09 UTC Completed and validated 2,488,540.00 22,171.46 9,564.00

czyli wysłał 5 a zaraportował 11 (wychodzi 6 dni) runtime wyszedł 2488540 sekund co daje jakieś 691 godzin czyli 28 dni.......

buninek

wysłana 5 ale czerwca

Szopler

26-jun-09-200-4M-64-a_28_9

Czas pracy (CPU): 24h 27m
Czas pracy (real): 244h 54m

DONE 57.056%

satanetv

No to jeszcze trochę potrwa zanim skończysz. Mam nadzieje, że Ci się nie zresetuje nic ani nie wysypie,

Szopler

Moim skromnym zdaniem powinna się w preferencjach projektu pojawić opcja pt. Filtr próbek na GPU i możliwość zaptaszkowania od 240 kubitów w dół... Zaznaczył bym sobie WU do 96 kubitów i nie miał stresa ;).

satanetv

@Szopler Nie chcę Cię martwić, ale według nowej punktacji dostaniesz za tą próbkę ~20k punktów. Mam nadzieję, że się mylę bo wyszłoby ok 45 pkt/h

EDIT
Sprawdziłem. Dokładnie 26,779.00 punktów

Szopler

Liczyło tyle czasu,że już dobiję jakoś do końca... 250k to górny limit liczenia tego projektu w moim przypadku ;) więc jeszcze parę WU przede mną.

stn

CPU Time 17:30:51
Elapsed time 44:22:27
25,724% - a co z tym?

satanetv

Z tego co widzę to próbki niezależnie czy są liczone na CPU czy GPU to punktują odpowiednio

240 - 74,981.00
200 - 26,779.00
160 - 9,564.00
128 - 3,416.00
96 - 1,220.00
72 - 436.00
48 - 156.00
32 - 56.00
16 - 20.00
8 - 7.00

Troll81

potwierdzam przypuszczenie :D tylko zobacz czasy przetwarzania :D

satanetv

Czy mógłby ktoś podać jaki jest przybliżony czas liczenia próbki 200 albo 240 kubitów na CPU i GPU

buninek


Troll81

MOja ostatnia ppróbka miała 20kubitów i możesz sam zobaczyć czasy przetwarzania :D w moim wypadku na 850GT z przerwami po ok 4 godziny dziennie.

satanetv

Hmm to co na CPU + 64bit system liczy 4 razy szybciej niż na GTX260 ??

AiDec

Na to wyglada - skopane nie?  ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

satanetv

#375
Nie skopane tylko aplikacja pod GPU źle napisana pewno. Zassałem 1 WU pod GPU. Nie da się pracować na kompie. Dałem sobie spokój.

@Troll81. Żebym wiedział, że masz jakąś próbkę AQUA-y w liczeniu to bym się bardziej sprężył.

TJM

Przybliżone czasy dla CPU Intela (zegar 4,05GHz):

200 - ~80 godzin CPU time (wyszło 60 godzin przeliczania x1.50 CPU)
240 - jak na razie 90 godzin runtime i 80%, stąd można przypuszczać że jeszcze z 24h do końca czyli wyjdzie ~105 godzin runtime.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

Tak sobie dziś przeglądałem listę mailingową _projects. Całego wątku nie chciało mi się śledzić, ale z kilku maili które przeczytałem wynika, że szybkość przeliczania na kartach NV wynika nie z lichości samej aplikacji, ale raczej z tego, że ich wydajność zmiennoprzecinkowa jest przereklamowana. Ciekawe czy to prawda.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

Cytat: TJM w 16 Lipiec 2009, 00:41
Tak sobie dziś przeglądałem listę mailingową _projects. Całego wątku nie chciało mi się śledzić, ale z kilku maili które przeczytałem wynika, że szybkość przeliczania na kartach NV wynika nie z lichości samej aplikacji, ale raczej z tego, że ich wydajność zmiennoprzecinkowa jest przereklamowana. Ciekawe czy to prawda.

A jaka wydajność single czy double? To że całe CUDA jest przereklamowane wszyło już dokładniej we wstępnych testach Collatz gdzie połowa HD 4870x2 czyli 4870 przegoniło kilkukrotnie droższego GTX 295.

BTW jest to z ofcijalnej listy mailingowej BOINC? jak możesz podaj link chętnie w wolnych chwilach bym sobie poczytał.

stn

To jest bez sensu. Po co robią aplikacje pod CUDA skoro nie pasuje do ich projektu, bo CPU z SSE/SSE2 robi to szybciej?

AiDec

Cytat: stn w 16 Lipiec 2009, 09:35
To jest bez sensu. Po co robią aplikacje pod CUDA skoro nie pasuje do ich projektu, bo CPU z SSE/SSE2 robi to szybciej?

Bo dopoki nie zrobisz app i nie sprawdzisz - to sie nie dowiesz XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

#381
Na listy mailingowe można się zapisać z głównej strony BOINCa, czy istnieje jakaś inna forma dostępu nie wiem, chociaż cośtam kiedyś pisali chyba o dostępie przez google. Warto tam się zapisać (zarówno na _projects jak i _dev), bo nudne wątki zawsze łatwo skasować a czasami ciekawe dyskusje się pojawiają.

EDIT: No i właśnie doliczyło mi się najgrubsze zadanie na CPU, wyszło 110 godzin runtime i 154h czasu CPU (zadanie 1.50 CPU). 75k punktów, RAC w projekcie od razu skoczył do prawie 7k %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

buninek

Cytat: TJM w 16 Lipiec 2009, 11:07
Na listy mailingowe można się zapisać z głównej strony BOINCa, czy istnieje jakaś inna forma dostępu nie wiem
[...]

jest dostępna z serwera newsów news.gmane.org

satanetv

@TJM Liczyłeś na systemie 32 czy 64 ??

TJM

Na 32, niby mam zainstalowanego Win7/64 ale tak długich zadań nie opłaca mi się pod nim przeliczać, bo pewne rzeczy kuleją mi na tym systemie i muszę często robić restarty pod XP :/

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

tlusty25041

witam
sciagnelo mi 3 probki aqua na cpu
aqua iquana_batch_......
przyblizony czas to 97h
ile punktow za nie dostane
oplaca sie liczyc tak spore probki
proc to i7 920 + ht

Troll81

Dotychczas Aqua nie punktowała jakoś słabo. Zazwyczaj opłacał się doliczać do końca :D

Tomasz R. Gwiazda

obnizyli punktacje tych probek i sa chyba ponizej probek Aqua ale i tak to jeden z najlepiej punktujacych projektow

tlusty25041: co do punktow to najprosciej sprawdzic to tak
http://aqua.dwavesys.com/top_hosts.php

i obczajasz podobny host i przegladasz jego zadania. musisz znalesc probke w miare podobna (typ i czas dzialania)
no albo poczekac az 1 obliczysz

tlusty25041

okazalo sie ze probke policzylo w 7,5h
nie wiem czemu pokazuje na poczatku 97h
zostalo mi jeszcze 2 takie same sztuki
a przyznalo 10,339.42     ptk
to dosc malo chyba
ostatnio za 10h liczenia jednej probki na aqua@aqua dostalem 38,534.02 ptk

Tomasz R. Gwiazda

malo jak malo, wielu by chcialo :)

to za 38tys to inny rodzaj probki, dla projektu Aqua chyba ze 4 rodzaje sa, potem Iquanna i FockerPlanck